"Zielona kuchnia" - co w niej zmienić.

dyskusje o stronie Bogdana Jaśkiewicza http://survival.strefa.pl

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw, bogdan

Awatar użytkownika
bogdan
Posty: 160
Rejestracja: 15 mar 2008, 11:03
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:
Kontakt:

"Zielona kuchnia" - co w niej zmienić.

Post autor: bogdan »

Piszcie mi co waszym zdaniem należałoby zmienić na stronie - dodać, odjąć, poprawić. Nie obiecuję, że to zrobię - ale na pewno wysłucham i odpowiem na wszystkie zarzuty.
Nie wycinaj lasów bo i ty możesz zostać partyzantem.
Awatar użytkownika
mgr_scout
Posty: 431
Rejestracja: 29 sie 2007, 16:29
Lokalizacja: inąd

Post autor: mgr_scout »

tło i kolorystykę strony zrobiłbym bardziej stonowane.. aktualne mnie rozprasza podczas czytania - to tak technicznie.. merytorycznie jeszcze pomyślę :)
Awatar użytkownika
bogdan
Posty: 160
Rejestracja: 15 mar 2008, 11:03
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:
Kontakt:

Post autor: bogdan »

Stonowane? Czyli co? jednolicie zielone? Czy całkiem białe?
Co inni o tym sądzą?
Nie wycinaj lasów bo i ty możesz zostać partyzantem.
Awatar użytkownika
Młody
Posty: 893
Rejestracja: 01 sty 2009, 19:19
Lokalizacja: Tychy
Gadu Gadu: 9281692
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Młody »

Jednolicie zielone moim skromnym zdaniem było by lepsze. A tak poza tym to strona jest wypasiona w kosmos...
Forum to nie agencja towarzyska-NIE DOGODZIMY KAŻDEMU !

Życie należy przeżyć tak, aby gołębie przelatujące nad Twoim grobem zesrały się z wrażenia.
https://www.fasttrans.com.pl/
Gość

Post autor: Gość »

A mi tam sie podoba tak jak jest!!! Możliwe ze to z racji na mój talent do podzielności uwagi :mrgreen: I umiejetności skupienia sie na jednej rzeczy gdy dookoła "sajgon" (nauczyłem sie w pracy) :mrgreen:
Awatar użytkownika
maly
Posty: 507
Rejestracja: 16 sie 2008, 21:08
Lokalizacja: Mazowsze Wschodnie
Płeć:

Post autor: maly »

Ten poprzedni post jest mój tylko zapomniałem się zalogować :oops: :mrgreen:
Jeśli jeden człowiek coś potrafi , to i ja mogę się tego nauczyć...!
Awatar użytkownika
bogdan
Posty: 160
Rejestracja: 15 mar 2008, 11:03
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:
Kontakt:

Post autor: bogdan »

Jest aż tak strasznie???
Wydawało mi się, że to tylko dyskretna reklama, którą ledwo widać pod czarnym tekstem...
Obrazek
Ostatnio zmieniony 04 mar 2009, 00:17 przez bogdan, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie wycinaj lasów bo i ty możesz zostać partyzantem.
Awatar użytkownika
Młody
Posty: 893
Rejestracja: 01 sty 2009, 19:19
Lokalizacja: Tychy
Gadu Gadu: 9281692
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Młody »

bogdan, nie strasznie ;-) ale jakby było jednolicie to by ładniej wyglądało i lepiej się czytało
Forum to nie agencja towarzyska-NIE DOGODZIMY KAŻDEMU !

Życie należy przeżyć tak, aby gołębie przelatujące nad Twoim grobem zesrały się z wrażenia.
https://www.fasttrans.com.pl/
Awatar użytkownika
Dąb
Posty: 1050
Rejestracja: 08 lut 2008, 19:47
Lokalizacja: Gorzów
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Dąb »

Mnie kolorystyka nie przeszkadza, największymi plusami tej strony jest to że się cały czas rozwija i to iż nie jest przepisywana z książek, nie ma teoretyzowania jak w reszcie polskich stron o survivalu. Wystarczy to zachować a tematy przyjdą same.
https://www.instagram.com/whittling_bushcraft/

Cała tajemnica wiedzy puszczańskiej, tkwi tylko i wyłącznie w chęci jej zdobycia. Nie są potrzebne do tego niezmierzone odmęty pierwotnej puszczy. Nie jest potrzebny super sprzęt czy ubranie rodem z kosmicznych technologi. Wystarczy chcieć, oglądać, czytać i próbować. Nie zrażać się niepowodzeniami. Proste - ale to cała tajemnica. Szkoda, że większość adeptów leśnej ścieżki nie potrafi tego zrozumieć...

"Płyń pod prąd - z prądem płyną tylko śmieci "
Awatar użytkownika
bogdan
Posty: 160
Rejestracja: 15 mar 2008, 11:03
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:
Kontakt:

Post autor: bogdan »

A jak sobie radzicie z wyszukiwaniem potrzebnych materiałów na stronie? Spis treści, spis słów, nowości czy jeszcze inaczej?
Nie wycinaj lasów bo i ty możesz zostać partyzantem.
Awatar użytkownika
w0jna
Posty: 689
Rejestracja: 26 sie 2007, 20:51
Lokalizacja: Inąd.
Płeć:

Post autor: w0jna »

Zauważyłem że np. to co można znaleźć w nowościach nie ma swego miejsca w spisie treści... Ogólnie poruszanie się po stronie jest uciążliwe, ale treść rekompensuje te straty.
Są takie rzeczy na niebie i ziemi, o których się jezuitom nie śniło, mój panie.
Awatar użytkownika
NumLock
Posty: 487
Rejestracja: 03 gru 2008, 16:31
Lokalizacja: Podkarpacie
Tytuł użytkownika: vel Numeryczny
Płeć:

Post autor: NumLock »

Spis treści jest bardzo dobrze zorganizowany. Świetny pomysł z podziałem na kategorie. Właśnie z tego sposobu wyszukiwania najczęściej korzystam, gdyż mogę szybko dostać się do wybranego artykułu.
Awatar użytkownika
mgr_scout
Posty: 431
Rejestracja: 29 sie 2007, 16:29
Lokalizacja: inąd

Post autor: mgr_scout »

Młody pisze:Jednolicie zielone moim skromnym zdaniem było by lepsze.
+1

mnie rozprasza ta dyskretna reklama.. i nic tu mnie ma do rzeczy podzielność uwagi tylko wada wzroku.. za zielenią optowałbym raczej w ciemnym odcieniu - generalnie kolory z forum dobrze by pasowały ;)
Treasure Hunter
Posty: 722
Rejestracja: 01 lut 2008, 02:11
Lokalizacja: Górny Śląsk
Tytuł użytkownika: DD Hammocks
Kontakt:

Post autor: Treasure Hunter »

Poza działem "nowości" nie mogę nigdzie znaleźć relacji z wypraw...

Edit:
Ok- znalazłem. Ale fajnie gdyby były bardziej widoczne.
Poza tym w tej chwili nie da się wejść w tę zakładkę. Wyskakuje jakiś błąd.
Awatar użytkownika
bogdan
Posty: 160
Rejestracja: 15 mar 2008, 11:03
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:
Kontakt:

Post autor: bogdan »

A tak może być?:
Obrazek
Nie wycinaj lasów bo i ty możesz zostać partyzantem.
Awatar użytkownika
Tanto
Administrator
Posty: 1072
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:17
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 1743064
Płeć:

Post autor: Tanto »

mgr_scout pisze:...generalnie kolory z forum dobrze by pasowały ;)
Odrobinę ciemniejsze i w odrobinę innej tonacji - nad taką modyfikacją kolorystyki forum się zastanawiałem i było by chyba lepiej, ale jak pooglądałem forum na kilku monitorach LCD to doszedłem do wniosku że to i tak nie ma większego sensu bo każdy inaczej 'świecił' :evil:

Jeśli chodzi o zmiany w 'Zielonej kuchni', to chętnie zobaczył bym całościowy 'face lifting', aktualna szata graficzna działa odrobinę jak machina czasu która cofa nas o kilka długich lat. Wiem że liczy się treść, ale przydało by się też coś miłego dla oka.
"...wszystkie koty z pyszczkami, które wyglądają, jakby ktoś wkręcił je w imadło, a potem wielokrotnie walił młotkiem owiniętym skarpetą, są Prawdziwmi kotami."
dwie_sety

Post autor: dwie_sety »

Aparaty fotograficzne - chyba czas na zmiany - coraz trudniej o film do analoga a i cyfraki też poszły do przodu karta 256? Dawno zapomniałem że taką miałem.
Awatar użytkownika
Gryf
Posty: 1091
Rejestracja: 19 wrz 2007, 07:53
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Gryf »

bogdan pisze:A tak może być?:

_________________
Bogdan! Nic gorszego niż seledynek. Wolę już cieżkie khaki.

Poza tym jest jeszcze mały "rozgardiasz", zwróć uwagę na np. teksty o ogniu, są rozrzucone po kilku miejscach.
Awatar użytkownika
bogdan
Posty: 160
Rejestracja: 15 mar 2008, 11:03
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:
Kontakt:

Post autor: bogdan »

To co umieściłem to jest seledynek? Gryf, wiem że jesteś facetem i możesz mieć kłopoty z nazywaniem kolorów ale seledynem to to nie jest. Notabene obecna propozycja nie różni się wiele od koloru tła niniejszego forum.
Priorytetem dla mnie jest, aby tekst był czytelny. Na ciężkim khaki nie będzie. (Sam zobacz napisy na samym dole tego forum).

Face lifting??? Obecnie to jest około 400 plików nie licząc zdjęć. Ledwo mam czas obsługiwać nowe teksty i nie bardzo mam ochotę wszystko zmieniać "dla wyglądu". Jeśli zmiana miała by pomóc w poruszaniu się po stronie - mogę się poświęcić.

A rozgardiasz owszem jest - tylko nie tak łatwo przyporządkować niektóre teksty. Dlatego teksty o ogniu mogą być w podstawach, w zaawansowanych, w sprzęcie, w patentach. Staram się tylko, żeby wszystkie teksty były widoczne przynajmniej w dwóch miejscach: w spisie treści oraz w słowniku.

Myślałem o indeksowaniu ale do tego musiałbym całą stronę napisać od nowa.
Pracuję nad tym, żeby zaprząc Google do przeszukiwania mojej strony.
Nie wycinaj lasów bo i ty możesz zostać partyzantem.
Awatar użytkownika
Driver
Posty: 315
Rejestracja: 02 mar 2009, 15:53
Lokalizacja: Tychy
Gadu Gadu: 6876158
Tytuł użytkownika: Supertramp
Płeć:

Post autor: Driver »

Jak dla mnie strona jest super a rozgardiasz można sobie z tym poradzić chwila czasu trochę szukania i jest ok,zauważcie że na innych stronach jest większy bajzel i wtedy można wyjść z siebie :evil: .Jak na razie to mój almanach survivalu :mrgreen: kawał dobrej roboty tylko tak dalej.
Awatar użytkownika
Gryf
Posty: 1091
Rejestracja: 19 wrz 2007, 07:53
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Gryf »

bogdan pisze:To co umieściłem to jest seledynek? Gryf, wiem że jesteś facetem i możesz mieć kłopoty z nazywaniem kolorów ale seledynem to to nie jest. Notabene obecna propozycja nie różni się wiele od koloru tła niniejszego forum.
Priorytetem dla mnie jest, aby tekst był czytelny. Na ciężkim khaki nie będzie. (Sam zobacz napisy na samym dole tego forum).
Wiesz, no nie jest źle. Widzialność od 0 do 100m ;)
U mnie po zalogowaniu forum przybiera barwy w tonacji niebieskiego.
bogdan pisze:Pracuję nad tym, żeby zaprząc Google do przeszukiwania mojej strony.
Doskonały pomysł .
Driver pisze:zauważcie że na innych stronach jest większy bajzel i wtedy można wyjść z siebie
Zgadzam się, i dlatego nie zaglądam już na pewne strony, na których panuje chaos godny stajni Audiasza.
Awatar użytkownika
mgr_scout
Posty: 431
Rejestracja: 29 sie 2007, 16:29
Lokalizacja: inąd

Post autor: mgr_scout »

kolorek co dałeś Bogdanie może być.. ale czemu wciąż te napisy w tle :( strasznie męczą mi oczy :cry:

co do faceliftingu zgodzę się z Tanto.. ale raczej widzialbym to w wersji zbudowania strony od nowa niż poprawiania tego co jest.. byłoby prościej i szybciej :)
thralll
Posty: 87
Rejestracja: 27 lis 2008, 13:55
Lokalizacja: Łódź
Płeć:
Kontakt:

Post autor: thralll »

bogdan pisze:Face lifting??? Obecnie to jest około 400 plików nie licząc zdjęć. Ledwo mam czas obsługiwać nowe teksty i nie bardzo mam ochotę wszystko zmieniać "dla wyglądu". Jeśli zmiana miała by pomóc w poruszaniu się po stronie - mogę się poświęcić.
Może będę się trochę czepiał, ale czy nie warto było by użyć stylów css, a kluczowe elementy (np menu) umieszczać w zewnętrznych plikach. Wtedy zmiana wyglądu nawet miliona stron wymagałaby zmiany tylko jednego pliku, a wszystkie strony były by jednakowe. Fakt, że na początku to będzie horror, ale po dojściu z tym do ładu, edycja strony będzie łatwa, szybka i przyjemna :D
Awatar użytkownika
bogdan
Posty: 160
Rejestracja: 15 mar 2008, 11:03
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:
Kontakt:

Post autor: bogdan »

Rzeczywiście horror. Trzeba będzie przekopiować każdy plik kawałek po kawałku. I tak się ledwo wyrabiam z utrzymaniem strony "w ruchu". Nie mam czasu na naukę nowych kodów. A tego to będzie wymagało. Systemy zarządzania treścią - podobnie.

Ktoś się podejmuje przerzucenia 400 plików tekstowych? Potrzeba mi czegoś mniej pracochłonnego.


mgr: Sądzę że teraz już przesadzasz z tym tłem. :-P
Nie wycinaj lasów bo i ty możesz zostać partyzantem.
thralll
Posty: 87
Rejestracja: 27 lis 2008, 13:55
Lokalizacja: Łódź
Płeć:
Kontakt:

Post autor: thralll »

Teraz pogrzebałem trochę w źródle serwisu i tam już są użyte style, więc żeby zmienić wygląd serwisu wystarczy edytować plik http://survival.strefa.pl/styl3.css

Co do zmiany menu (lub innych stałych fragmentów strony), to jeżeli w każdym pliku wyglądają one tak samo można zaprzęgnąć do tego jakiś programik który z automatu zmieni cały fragment kodu.
ODPOWIEDZ