Grunwald i Malbork

Relacje, zaproszenia i pomysły na ...

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
Fredi
Posty: 1015
Rejestracja: 07 kwie 2008, 09:42
Lokalizacja: Skierniewice
Tytuł użytkownika: Fredne Zło..
Płeć:

Grunwald i Malbork

Post autor: Fredi »

Kto był? A kto się wybiera?

Grunwald - 15-19 lipiec
Malbork - 24-26 lipiec (czyli tydzień po Grunwaldzie)

Warto?

bo właśnie myślę, czy by tam nie zawitać na chwilę....

Kto był to niech powie jak tam wygląda zaplecze noclegowe?
Czy jest gdzie w kulturalnym miejscu zaparkować, rozbić namiot (i nie martwić się o niego), wziąć prysznic itp? [tyczy i grunwaldu i malborka]
"Nie sztuką jest umrzeć, znacznie trudniej jest żyć."
Awatar użytkownika
mgr_scout
Posty: 431
Rejestracja: 29 sie 2007, 16:29
Lokalizacja: inąd

Post autor: mgr_scout »

Chyba będę na grunwaldzie, ale jeszcze nie wiem gdzie się zaloguję dokładnie.
Awatar użytkownika
Fredi
Posty: 1015
Rejestracja: 07 kwie 2008, 09:42
Lokalizacja: Skierniewice
Tytuł użytkownika: Fredne Zło..
Płeć:

Post autor: Fredi »

a byłeś już tam? jakie są możliwości namiotowania?

a może jest gdzieś w niewielkiej odległości jakieś jeziorko, to bym pojechał pobyczyć się nad wodą i zahaczył o bitwę :)
"Nie sztuką jest umrzeć, znacznie trudniej jest żyć."
soszkin
Posty: 12
Rejestracja: 23 cze 2009, 15:00
Lokalizacja: Gorlice
Gadu Gadu: 2605597
Płeć:

Post autor: soszkin »

dobre pytanie, zapomniałem kompletnie o tej imprezie a zawsze chciałem jechać. No właśnie, jak to wygląda z noclegiem, bo z tego co wiem to bractwa które zjeżdżają maja miejsce żeby rozbić namioty... a jak to wygląda dla gości ?
Awatar użytkownika
Parthagas
Posty: 787
Rejestracja: 28 sie 2007, 08:46
Lokalizacja: Mława
Tytuł użytkownika: kumpel staffików
Płeć:

Post autor: Parthagas »

Będą na pewno harcerze, może między nimi. Są wokół lasy i jeziora, więc miejsca dostatek. U rolnikow na pastwiskach są na czas działań w Grunwaldzie wytyczone parkingi, być może pola namiotowe też się znajdą, ale za bezpieczeństwo sprzętu raczej nikt nie odpowiada.
"Mężczyzna musi mieć nałogi, najlepiej wyszukane, w przeciwnym wypadku nie ma się z czego wyzwalać."
http://prymitywnetechnikiprzetrwania.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Tanto
Administrator
Posty: 1072
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:17
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 1743064
Płeć:

Post autor: Tanto »

O gości się tam dba, rolnicy specjalnie tak ustawiaja uprawy żeby w czasie inscenizacji były puste i pzryjezdni mieli gdzie zaparkować samochody. Za kilka $ znajdzie się też i miejsce do biwakowania ;-)

Tu macie oficjalną bazę noclegową http://www.grunwald1410.pl/index.php?cat=11 Na południe od wioski są jakieś lasy, zawsze można przytulić się do jakiegoś świerczka.

Fredi, trzeba było załatwić u organizatora akredytację foto, nie wiele ona daje ale zawsze więcej niż bycie 'zwykłym' oglądaczem.
"...wszystkie koty z pyszczkami, które wyglądają, jakby ktoś wkręcił je w imadło, a potem wielokrotnie walił młotkiem owiniętym skarpetą, są Prawdziwmi kotami."
Awatar użytkownika
Fredi
Posty: 1015
Rejestracja: 07 kwie 2008, 09:42
Lokalizacja: Skierniewice
Tytuł użytkownika: Fredne Zło..
Płeć:

Post autor: Fredi »

o widzisz Tanto...nie pomyślałem....

przytulić się do świerczka niestety nie mogę, bo będę i z kobietą i pod namiotem i autem....więc tak jakby - bagażu więcej :)

w ostateczności posiedzę gdzieś nad jeziorkiem i wpadne na chwilę popatrzeć...
"Nie sztuką jest umrzeć, znacznie trudniej jest żyć."
Awatar użytkownika
mgr_scout
Posty: 431
Rejestracja: 29 sie 2007, 16:29
Lokalizacja: inąd

Post autor: mgr_scout »

nie byłem nigdy, nie wiem jak tam jest i też bedę z kobietą, namiotem i autem ;) będzie kombinować się na miejscu :D
Bukaj
Posty: 66
Rejestracja: 13 kwie 2009, 18:02
Lokalizacja: Siedlce
Gadu Gadu: 3183441
Płeć:

Post autor: Bukaj »

mgr_scout myślę, że nie będzie problemu jak zakręcisz się przy wejściu do obozu zlotowego zhp ;) Mnie z ZHRu chętnie przyjęli do namiotu służbowego. Trochę pomogłem w rejestracji :P No ale myślę, że nie będą robić problemu jak zapytasz czy możesz się rozbić gdzieś u nich.

Fredi, skoro będziecie samochodem, to ewentualnie można w nim się przespać -wygody nie będzie ale zawsze jakaś opcja w przypadku braku miejsca na rozbicie namiotu. Możesz jechać w ciemno ;)

Swoją drogą... Ja w tamtym roku przypadkiem trafiłem na inscenizacje (nic szczególnego sporo tłumów i takie za bardzo statyczne. Prawie za każdym razem jak strzelali z łuków podczas bitwy, dzieciaki wybiegały po strzały xD) Wracając z nad morza miałem jeden dzień wolny i złapałem rodzinkę jadącą właśnie pod grunwald, wiec się zabrałem. Tam na miejscu nic szczególnego nie ma wielkie pola, pomnik, trochę lasków-nie byłem w nich, muzeum gdzie można własnoręcznie wybić grosza grunwaldzkiego (kilka lat temu było można). W miasteczku rycerskim było fajnie, było można popatrzeć z bliska na walki, obejrzeć sprzęt, czasem nawet przymierzyć coś :D
Awatar użytkownika
Fredi
Posty: 1015
Rejestracja: 07 kwie 2008, 09:42
Lokalizacja: Skierniewice
Tytuł użytkownika: Fredne Zło..
Płeć:

Post autor: Fredi »

Bukaj...jakbym jechał sam to żaden problem, ale kobita już mi powiedziała - "żadnego spania w samochodzie" - ona jedzie odpocząć :)
"Nie sztuką jest umrzeć, znacznie trudniej jest żyć."
Bukaj
Posty: 66
Rejestracja: 13 kwie 2009, 18:02
Lokalizacja: Siedlce
Gadu Gadu: 3183441
Płeć:

Post autor: Bukaj »

Przerąbane z kobietami :P

Jak będziesz parkował u kogoś na posesji (na wsi niedaleko pola bitewnewgo 10zł) możesz się dogadać i wykupić dwa miejsca -na jednym samochód a na drugim namiot, będzie na bank bezpieczniej niż na polu namiotowym :)
Awatar użytkownika
PanJa
Posty: 38
Rejestracja: 17 mar 2009, 17:25
Lokalizacja: z daleka
Tytuł użytkownika: warit w pom. kasku
Płeć:

Post autor: PanJa »

Bylem w 2006 na rowerku na Grunwaldzie ;).

Polecam.
Ja osobscie spalem z kumplami w garazu obok pola bitwy u jakiejs rodzinki ;).
4 chlopa zrzutka po 20 zl i 2 nocki zalatwione :).

U rodzinki zaraz obok pola ( na gorce obok kolesi na paralotniach ) napewno bedziesz mogl rozbic namiot i zaparkowac samochod ( pytaj sie ich smialo , widzialem ze w 2006 przyjeli ok 10 namiotow ;).

Hotele odpadaja to Ci mowie odrazu. Po pierwsze sa rezerwowane z polrocznym wyprzedzeniem a po drugie sa cholernie drogie...

Namiot mozna rozbic rowniez obok pola przy harcerzach. ( z tego co wiem nieraz tam smietnik jest , bo balety calonocne moga byc ;) ).

Najbezpieczniej jest rozbic sie u jakiegos bractwa, jednak tu sa obostrzenia i wymagania co do namiotu i ubioru ( wiadomo nie jakis badziew z hipermarketu tylko starodawne namiocicho ).

Polecam zostac na niedziele na walki rycerskie, mnie niestety ominelo bo jednak mielismy tylko 2 dni na powrot rowerami :P.

Zapraszam na 2010 r. prawdopodobnie bedizemy chcieli sie podlaczyc do jakiegos bractwa ze stylowym namiotem oraz ubiorem, jesli sie uda to bedziemy juz w piatek a wyjedziemy w poniedzialek ( ale to dopiero za rok :P ).

Pojechal bym tez z checia w tym roku , mam jednak weselisko brata ciotecznego ;)

Tak wiec milej zabawy i pieknej bitwy :)

Za rok to bedzie dopiero bitwa :D

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Fredi
Posty: 1015
Rejestracja: 07 kwie 2008, 09:42
Lokalizacja: Skierniewice
Tytuł użytkownika: Fredne Zło..
Płeć:

Post autor: Fredi »

ja wyjeżdżam dziś po robocie, i pewnikiem będę szukał miejscówki nad jakimś pobliskim jeziorkiem aby się rozbić a jutro na bitwę tylko podskocze, obejrze okolie i wioskę rycerską a potem do jeziora i będę się chłodził do wtorku :).
Zobaczymy jak wyjdzie... ;)
"Nie sztuką jest umrzeć, znacznie trudniej jest żyć."
Awatar użytkownika
mgr_scout
Posty: 431
Rejestracja: 29 sie 2007, 16:29
Lokalizacja: inąd

Post autor: mgr_scout »

zdzwonimy się ;)
ekshumator
Posty: 5
Rejestracja: 17 lip 2009, 11:12
Lokalizacja: Mława
Płeć:

Post autor: ekshumator »

Na chwilę obecną bazuję nad jeziorkiem w m. Rynek 33 kilosy od Grunwaldu, pogoda super, zaraz idę popływać. Na bitwę chyba się nie skuszę, chyba, że się schłodzi. Parthagas z konta syna
Awatar użytkownika
PanJa
Posty: 38
Rejestracja: 17 mar 2009, 17:25
Lokalizacja: z daleka
Tytuł użytkownika: warit w pom. kasku
Płeć:

Post autor: PanJa »

Pech , gdybym niemial samochodu u mechanika to wracajac z wesela zajechal bym do was na zimna herbatke :)

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
mgr_scout
Posty: 431
Rejestracja: 29 sie 2007, 16:29
Lokalizacja: inąd

Post autor: mgr_scout »

Parthagas - własnie z Fredim żałowalismy że numeru do Ciebie nie mieliśmy :-?

generalnie impreza dla ceprów i zblazowanych mieszczuchów, może fajnie jest z pozycji rekonstruktora, z pozycji widza - nic ciekawego, tłum ludzi, budki z suvenirami etc. Inscenizacja bitwy też nie powala.
Awatar użytkownika
Gryf
Posty: 1091
Rejestracja: 19 wrz 2007, 07:53
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Gryf »

Podobnie Wolin czy Biskupin.
Awatar użytkownika
mgr_scout
Posty: 431
Rejestracja: 29 sie 2007, 16:29
Lokalizacja: inąd

Post autor: mgr_scout »

na Biskupinie to chociaż można oglądnąć chaty, pokazy rzemieślników.. na Grunwaldzie ni chu chu
Awatar użytkownika
Gryf
Posty: 1091
Rejestracja: 19 wrz 2007, 07:53
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Gryf »

Na Wolinie telewizję ;D
Awatar użytkownika
Dąb
Posty: 1058
Rejestracja: 08 lut 2008, 19:47
Lokalizacja: Gorzów
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Dąb »

Do Biskupina jeszcze trochę czasu, ale ja już zacieram ręce. Będę się wybierał na weekend na festyn, ktoś ma zamiar się wybrać, ja dla mnie jest to istna kopalnia leśnych pomysłów.
https://www.instagram.com/whittling_bushcraft/

Cała tajemnica wiedzy puszczańskiej, tkwi tylko i wyłącznie w chęci jej zdobycia. Nie są potrzebne do tego niezmierzone odmęty pierwotnej puszczy. Nie jest potrzebny super sprzęt czy ubranie rodem z kosmicznych technologi. Wystarczy chcieć, oglądać, czytać i próbować. Nie zrażać się niepowodzeniami. Proste - ale to cała tajemnica. Szkoda, że większość adeptów leśnej ścieżki nie potrafi tego zrozumieć...

"Płyń pod prąd - z prądem płyną tylko śmieci "
Awatar użytkownika
mgr_scout
Posty: 431
Rejestracja: 29 sie 2007, 16:29
Lokalizacja: inąd

Post autor: mgr_scout »

a kiedy jest?
Awatar użytkownika
Dąb
Posty: 1058
Rejestracja: 08 lut 2008, 19:47
Lokalizacja: Gorzów
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Dąb »

Panie magister google się obraziło ;-), http://www.biskupin.pl/?cid=224
https://www.instagram.com/whittling_bushcraft/

Cała tajemnica wiedzy puszczańskiej, tkwi tylko i wyłącznie w chęci jej zdobycia. Nie są potrzebne do tego niezmierzone odmęty pierwotnej puszczy. Nie jest potrzebny super sprzęt czy ubranie rodem z kosmicznych technologi. Wystarczy chcieć, oglądać, czytać i próbować. Nie zrażać się niepowodzeniami. Proste - ale to cała tajemnica. Szkoda, że większość adeptów leśnej ścieżki nie potrafi tego zrozumieć...

"Płyń pod prąd - z prądem płyną tylko śmieci "
Awatar użytkownika
Gryf
Posty: 1091
Rejestracja: 19 wrz 2007, 07:53
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:
Kontakt:

BISKUPIN

Post autor: Gryf »

Wątek o Biskupinie przerzuciłem tu - http://tanto.com.pl/recon/viewtopic.php ... 58b6#16663
Awatar użytkownika
mgr_scout
Posty: 431
Rejestracja: 29 sie 2007, 16:29
Lokalizacja: inąd

Post autor: mgr_scout »

Dąb pisze:Panie magister google się obraziło ;-), http://www.biskupin.pl/?cid=224
czasem google-fu ma spadek mocy ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Imprezy, wyprawy oraz spacery”