Jakie buty na cały rok ?

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

krukzg
Posty: 35
Rejestracja: 15 wrz 2008, 17:55
Lokalizacja: Zielona Góra
Tytuł użytkownika: KSF
Płeć:

Jakie buty na cały rok ?

Post autor: krukzg »

Witam. Po tym jak w weekend przemoczyłem po raz kolejny moje wysłużone Desanty postanowiłem zakupić nowe buty. I tutaj Pytanie do Was, jakie buty będą dobre do noszenia ich przez cały rok? Zastanawiałem się nad Magnumami od Mil-Tec'a. Używał ich ktoś, może jakieś opinie na ich temat? Ewentualnie jakie buty możecie polecić w tym przedziale cenowym tj. 200-300zł ? Oczywiście mowa o butach wojskowych ;-)

PS. chodzi mi o te buciki: Obrazek

Pozdrawiam !
Awatar użytkownika
Morg
Posty: 470
Rejestracja: 09 mar 2008, 23:29
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 1586833
Płeć:

Post autor: Morg »

Odradzalbym jakiekolwiek buty firmy mil-tek. Slyszalem tez duzo niepochlebnych opinii o samych magnumach. Rzuc sobie okiem na tacticalu w dziale buty gdzies byl szeroko omawiany watek magnumow.
Awatar użytkownika
aciepk
Posty: 689
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:32
Lokalizacja: Warszawa
Tytuł użytkownika: UCePe ssie
Płeć:

Post autor: aciepk »

Butów idealnych na cały rok po prostu nie ma. Najlepiej będzie, jeżeli zakupisz coś całego skórzanego bez membrany z jakąś wyściółką. W tym przedziale cenowym na myśl przychodzą mi tylko brytyjskie assault boots.
Bartosz
Posty: 85
Rejestracja: 27 sie 2007, 19:25
Lokalizacja: Olsztyn
Płeć:

Post autor: Bartosz »

Jak uda Ci się dorwać, to polecam buty Bundeswehry! Jak dla mnie rewelacja.
Brightgrey
Posty: 119
Rejestracja: 11 lut 2009, 23:51
Lokalizacja: skątowni
Gadu Gadu: 6749056
Tytuł użytkownika: Chce zmienić nick:D
Płeć:

Post autor: Brightgrey »

Potwierdzam.Bundesy są świetne.
Ja bym jednak proponował kupić sobie dwie pary butów.
Goretexowe na zime/jesień/wiosne i oczywiście letnie.(Proponuje jakiś mogel pustynny.Wbrew pozorom całkiem dobrze sie sprawują w naszym klimacie.Co do przedziało 200-300zł to już Bardzo dobre buty goretexowe na podeszwie vibram sie za taką kwote kupi:)
Awatar użytkownika
nordwest
Posty: 100
Rejestracja: 28 sie 2007, 10:27
Lokalizacja: WLKP
Płeć:

Post autor: nordwest »

Morg pisze:Odradzalbym jakiekolwiek buty firmy mil-tek. Slyszalem tez duzo niepochlebnych opinii o samych magnumach. Rzuc sobie okiem na tacticalu w dziale buty gdzies byl szeroko omawiany watek magnumow.

Mam Magnumy (Classic Amazon) od lata 2006 i jestem z nich dość zadowolony. Dobrze się sprawdziły na długich kilkudziesięciokilometrowych wędrówkach, a także w sytuacjach noszenia po kilkanaście godzin na dobę. 2 i pół roku dość intensywnego używania i trzymają się jeszcze całkiem dobrze. Myślę więc, że niekoniecznie wszystko co z Mil-teca musi być bardzo złe. Nie są to jednak buty do wszystkiego i na każdą porę roku. Raczej nie nadają się na zimę.
Awatar użytkownika
Valdi
Posty: 950
Rejestracja: 29 sie 2007, 23:43
Lokalizacja: Litwa-Vilnius
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

Temat stary jak swiat, wiadomo, ze buty naleza do najwazniejszego"wyposazenia"
Proponuje poszperac w necie, tu u nas jaknajbardziej tez. Magnumy odradzalbym, zwlaszcza od Mil-Teka. Co prawda tez nie pamietam zeby M-Tek produkowal Magnumy.
Jak maja to byc buty na caly rok, to nie radze z membrana, ugotujesz sie... :) latem w nich. Poszukaj oryginalnych Bundesow...albo kup belki porzadne(Belleville)
Awatar użytkownika
Morg
Posty: 470
Rejestracja: 09 mar 2008, 23:29
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 1586833
Płeć:

Post autor: Morg »

Valdi pisze:Temat stary jak swiat, wiadomo, ze buty naleza do najwazniejszego"wyposazenia"
Proponuje poszperac w necie, tu u nas jaknajbardziej tez. Magnumy odradzalbym, zwlaszcza od Mil-Teka. Co prawda tez nie pamietam zeby M-Tek produkowal Magnumy.
Jak maja to byc buty na caly rok, to nie radze z membrana, ugotujesz sie... :) latem w nich. Poszukaj oryginalnych Bundesow...albo kup belki porzadne(Belleville)
Valdi a widziales belki przedziale cenowym 200-300zł? :D
Awatar użytkownika
aciepk
Posty: 689
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:32
Lokalizacja: Warszawa
Tytuł użytkownika: UCePe ssie
Płeć:

Post autor: aciepk »

A ja bym olał wszystkie belle, batesy, magnumy, kupczaki, dannery itp. I dozbierałbym jeszcze 200-300 złotych i kupił jakieś Meindle, albo Lowa z militarnej kolekcji. na przykład Lowa Mega Camp na cały rok.
Awatar użytkownika
Valdi
Posty: 950
Rejestracja: 29 sie 2007, 23:43
Lokalizacja: Litwa-Vilnius
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

Morg, za 300 juz mozesz miec, jak sie uprzesz :) spoko. Ja bylem leniwy i wybulilem 440 :)
Calkiem dobre butki produkuje obecnie podobnoz tez 5.11...z serii tactical, w reku i na nodze mialem, ale niestety nie uzywalem :)
Wracajmy do tematu :)
Ostatnio zmieniony 15 lut 2009, 22:51 przez Valdi, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
aciepk
Posty: 689
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:32
Lokalizacja: Warszawa
Tytuł użytkownika: UCePe ssie
Płeć:

Post autor: aciepk »

Ale to raczej buty taktyczne... I tak żadne nowsze modele nie pobiją Adidasów GSG9, te buty powinny być wciąż produkowane jako ideał butów taktycznych.
Brightgrey
Posty: 119
Rejestracja: 11 lut 2009, 23:51
Lokalizacja: skątowni
Gadu Gadu: 6749056
Tytuł użytkownika: Chce zmienić nick:D
Płeć:

Post autor: Brightgrey »

Mam 2 pary bellevilli i bynajmniej nie narzekam jedne letnie (ST) i jedne z membraną Goretexową.Obie pary zrobione dla USMC. Płaciłem ponad 300pln za nówki sztuki. Buty są genialne.Polecam.Przechodziłem troche bitów i belleville są najlepszą rzeczą na jaką dotąd trafiłem:)
Awatar użytkownika
w0jna
Posty: 689
Rejestracja: 26 sie 2007, 20:51
Lokalizacja: Inąd.
Płeć:

Post autor: w0jna »

Obrazek

Ja bym takie proponował. Jak jesteś twardy to przeżyjesz.
Są takie rzeczy na niebie i ziemi, o których się jezuitom nie śniło, mój panie.
Awatar użytkownika
aciepk
Posty: 689
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:32
Lokalizacja: Warszawa
Tytuł użytkownika: UCePe ssie
Płeć:

Post autor: aciepk »

Połączenie rzymskich sandałów i niemieckich saperek z IIwś.
krukzg
Posty: 35
Rejestracja: 15 wrz 2008, 17:55
Lokalizacja: Zielona Góra
Tytuł użytkownika: KSF
Płeć:

Post autor: krukzg »

Dzięki za odpowiedzi. No więc czytając Wasze odpowiedzi biorę teraz pod uwagę Belleville oraz buty Bundeswehry. Poczytam o nich trochę w necie i jak będę miał jakieś pytania odnośnie ich, to będę pisał. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Dąb
Posty: 1057
Rejestracja: 08 lut 2008, 19:47
Lokalizacja: Gorzów
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Dąb »

Niektórym nie pasują bundeshwery latem bo są za ciepłe, moim zdaniem jeżeli całoroczne to tylko skóra bez membran.
https://www.instagram.com/whittling_bushcraft/

Cała tajemnica wiedzy puszczańskiej, tkwi tylko i wyłącznie w chęci jej zdobycia. Nie są potrzebne do tego niezmierzone odmęty pierwotnej puszczy. Nie jest potrzebny super sprzęt czy ubranie rodem z kosmicznych technologi. Wystarczy chcieć, oglądać, czytać i próbować. Nie zrażać się niepowodzeniami. Proste - ale to cała tajemnica. Szkoda, że większość adeptów leśnej ścieżki nie potrafi tego zrozumieć...

"Płyń pod prąd - z prądem płyną tylko śmieci "
Brightgrey
Posty: 119
Rejestracja: 11 lut 2009, 23:51
Lokalizacja: skątowni
Gadu Gadu: 6749056
Tytuł użytkownika: Chce zmienić nick:D
Płeć:

Post autor: Brightgrey »

Butów bundeswehry troche jest.
Sama skóra-mokasyny? Ja moge jeszcze tylko zaproponować amerykańskie combaty.Jako całoroczne.Znacznie lepiej sie sprawują od Polskich desantów a zasadniczo są to buty tej samej hmm"kategorii".
Awatar użytkownika
aciepk
Posty: 689
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:32
Lokalizacja: Warszawa
Tytuł użytkownika: UCePe ssie
Płeć:

Post autor: aciepk »

Brightgrey pisze:Sama skóra-mokasyny? Ja moge jeszcze tylko zaproponować amerykańskie combaty.Jako całoroczne.Znacznie lepiej sie sprawują od Polskich desantów a zasadniczo są to buty tej samej hmm"kategorii".
A ja odradzam... To są świetne buty, jeżeli potrzebujemy czegoś do chodzenia po błocku przy temperaturze od 0 do 10 stopni, szczególnie na podeszwie panama, ale lug też się do tego nada. Nie mówię też, że nie nadają się na lato bo jak najbardziej w lato idzie w nich wytrzymać i biegać w nich po lesie, jak się ma do nich nowszy model wkładek to i w użytkowaniu miejskim będą wygodne. Za to na śnieg/mokre miejskie warunki podeszwa po prostu ssie... Jakby się po lodowisku w innych butach chodziło.

Ja radzę poszukać, za brytyjskimi Assault boots. Mają bardziej uniwersalną podeszwę (Pod względem mieszanki gumowej, bo bieżnik jest nie do końca dobry), są cieńsze od butów BW będąc w podobny sposób skonstruowane (Czyli całe ze skóry i wyściółka z miękkiej skóry w środku) i można je dorwać za ok. 200 złotych.
Awatar użytkownika
Tresor
Posty: 699
Rejestracja: 28 sie 2007, 17:42
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: Tresor »

KRUK kup bundeswery w Krosnie i bedziesz mial spokoj,patrz na nasze,juz 3 lata kazdy z nas je tyra i nic im nie jest
Wedrowycz89
Posty: 409
Rejestracja: 26 sie 2007, 21:51
Lokalizacja: Szczecin
Płeć:

Post autor: Wedrowycz89 »

Co do Bellevilli i innych amerykańskich wynalazków, to można je dostać na allegro w cenie 200-300 zł, ale utrafić z rozmiarem.... przynajmniej mi się nigdy dobrze nie udało. Belki 11 (średnie, także chyba R, już nie pamiętam oznaczeń) były za małe, 11,5W były o wiele za duże, teraz mam Altamy, chyba 10,5W też są luźne, muszę kombinować z wkładkami.

Prawdę mówiąc z butów o przeznaczeniu zimowym i wyjazdowym to najwygodniej się czułem w Kupczakach (tych oryginalnych, model chyba dla SG). Myślę że od biedy mogły by być to całoroczne buty, zwłaszcza że kiedyś było sporo zdjęć z Iraku ukazujących naszych żołnierzy śmigających w tych kapciach.
Awatar użytkownika
Stalker
Posty: 175
Rejestracja: 23 kwie 2009, 22:05
Lokalizacja: Warszawa
Tytuł użytkownika: Samotnik
Płeć:

Post autor: Stalker »

Mam pytanie związane z butami bundeswehry. Widzę, że większość z was zna się na rzeczy i przetestowaliście niejeden sprzęt. Mam stare Salomony, które już umierają ( ale kupiłem je chyba jakieś 10 lat temu w Niemczech - nie wiem nawet co to za model ) i ostatnio kupiłem buty F7 Pro ( Made in P.F.C. ) - to była pomyłka, z której się wstydzę ( chodziło mi także o buty, w których mógłbym chodzić do pracy w zimie ). Radzę omijać je szerokim łukiem i ostrzeliwać się dodatkowo dla pewności, że nie zbliżą się !

Teraz tak czytam po forach o dobrych demobilach i sprzęcie ex - wojskowym i trudno jest mi podjąć decyzję, gdyż z takich opinii często nie wynika zbyt wiele poza osobistymi fanaberiami i lekką arogancją "starych wyjadaczy".

Konkretnie chodzi mi o te buty: przystępna cena, sądząc po zdjęciach dosyć szerokie podbicia przez fakt iż były rozchodzone. ( mam typ stopy hobbita, tzn. dosyć szeroką ) i wcale nie martwi mnie fakt iż były używane. W wojsku nosiłem dwie pary używek na zmianę i były rewelacyjne - obie desanty, obie dogniotły się momentalnie do mojej stopy i obie leżały jak ulał ( a jedna para to pamiętała chyba jeszcze prezydenta Wałęsę ). Zależy mi by przetrwały przynajmniej rok dopóki na spokojnie nie dowiem się co byłoby dla mnie idealne.

Buty górskie BW demobil :

http://www.allegro.pl/item617863481_ory ... ratis.html

bądź nówki:

http://www.allegro.pl/item623436544_now ... _42_8.html
- Modlisz się? - pytam - Módl się - mówię - módl! Im dalej w Strefę, tym bliżej do nieba...
- Co? - pyta, bo nie dosłyszał...
Awatar użytkownika
Tanto
Administrator
Posty: 1072
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:17
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 1743064
Płeć:

Post autor: Tanto »

Pisząc o butach BW myślimy o tym modelu http://ngt.pl/94,buty-bundeswehry.html
Obrazek

Te które pokazałeś mają podejrzanie niską cenę. W zakup używanych raczej bym się nie bawił.
Ostatnio zmieniony 01 maja 2009, 01:55 przez Tanto, łącznie zmieniany 1 raz.
"...wszystkie koty z pyszczkami, które wyglądają, jakby ktoś wkręcił je w imadło, a potem wielokrotnie walił młotkiem owiniętym skarpetą, są Prawdziwmi kotami."
Awatar użytkownika
Stalker
Posty: 175
Rejestracja: 23 kwie 2009, 22:05
Lokalizacja: Warszawa
Tytuł użytkownika: Samotnik
Płeć:

Post autor: Stalker »

Dzięki. Czy znasz zaufane źródła, w których można poszukiwać ? Rozumiem, że w dzisiejszych czasach łatwo natrafić na sprzedawców, którzy zrobią wszystko co tylko możliwe by zgarnąć profit oferując jak najmniej. Nie traktuje allegro jako źródło zakupów - tam kupuje tylko MRE, płyty audio z vinylu i inne towary ewidentnie "bez ryzyka". Akurat mój dostawca MRE ma te buty w ofercie ale nie zamierzam ich kupować. Wiem, że muszę dobrać buty pod własną stopę i najlepszą metodą jest przymiarka na żywo - to oczywiste. Wizja podróży za 200 zł do Szczecina ( mieszkam w Puławach - ok. 100 km SE od W-wy ) by kupić buty za 200 zł urasta do absurdu, aczkolwiek gotów jestem wybrać się do Warszawy, czy ew. Łodzi, Krakowa by dokonać wyboru raz na zawsze ( kilka lat ). Jednak dzisiaj można oszaleć gdy widzi się wszędobylskie oferty "oryginalne", "kontraktowe", "profesjonalne". Jeśli nie stanowi to problemu wystarczy mi PW lub ogólny kierunek poszukiwań. Po prostu ufam wam a nie ufam kolorowym stronkom MILITARY-SURVIVAL-ULTIMATE-GSG9, które oferują szajs Made in China bądź najzwyczajniej kłamią.
- Modlisz się? - pytam - Módl się - mówię - módl! Im dalej w Strefę, tym bliżej do nieba...
- Co? - pyta, bo nie dosłyszał...
Awatar użytkownika
Tanto
Administrator
Posty: 1072
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:17
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 1743064
Płeć:

Post autor: Tanto »

Zaufane źródła...? Może na początek telefon pod ten adres
Adres producenta:
Gemma-Agro. Producent obuwia i cholewek
tel. 0 62 785 18 42
Parkowa 18
56-504 Dziadowa Kłoda,
pow.oleśnicki, woj.dolnośląskie
Nawet jeśli nie będą chciali sprzedać to może podadzą namiary na kogoś z Twojego rejonu. Swoje brałem przez alledrogo od kogoś z Wrocławia (jakby co to mogę poszukać w archiwum poczty) i są z takim znaczkiem na podeszwie http://img165.imageshack.us/img165/4466 ... allkd6.jpg

ps.
Wiem gdzie są Puławy - to takie miasto niedaleko Opola Lubelskiego ;-)
"...wszystkie koty z pyszczkami, które wyglądają, jakby ktoś wkręcił je w imadło, a potem wielokrotnie walił młotkiem owiniętym skarpetą, są Prawdziwmi kotami."
Bukaj
Posty: 66
Rejestracja: 13 kwie 2009, 18:02
Lokalizacja: Siedlce
Gadu Gadu: 3183441
Płeć:

Post autor: Bukaj »

Co do butów z linków Stalkera: Pierwsze (używane) możliwe, że są kontraktowe i porządne. Natomiast te z drugiego linku to ŚMIECI! Widać na zdjęciu metkę MIL-TEC. Ta firma nie ma kontraktu z żadną armią świata (słyszałem, że farbę maskującą dla jakiejś armii produkują -nic pewnego). Jest to niemiecka firma która szyje z jak najtańszego materiału, produkty są słabej jakości. Jedynym plusem marki MIL-TEC jest cena - i nic poza tym.

Słyszałem, że świetnymi butami są Kupczaki MON 928 (marka KupczaK, nie Wojas czy Demar -tańsze o połwę i o wiele gorsze odpowiedniki). Sam zbieram kasę aby kupić... Oryginalne Kupczaki kosztują sporo, to fakt, ale cena do jakości jest bardzo dobra- potrafią bardzo wiele lat trzymać w ciągłym użytku (Tylko membrana Gore-Tex może szybko stracić swoje właściwości przy złym konserwowaniu).

Link to Kupczaków:
http://www.vip.home.pl/sklep/index.php? ... prod_id=21
ODPOWIEDZ