Wojskowe dwie pałatki - patenty na rozbijanie namiotu.

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

RBT
Posty: 356
Rejestracja: 18 gru 2010, 19:04
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Post autor: RBT »

Moje też nie przemakają. A mam zielone i czarne, mam trepowskie (powojenną bez gumy i tę nowszą podgumowaną), mam także sowiecką z II WŚ (już nie używam, bo ma wartość historyczną). Wytrzymują bez problemu wszystkie deszcze, także sowiecka, choć po praniu trzeba ją było impregnować. Trepowskie peleryny (bo nie można tego nazwać pałatką) są mniej praktyczne, gdyż nie sposób ich używać jako zadaszenia czy namiotu, są też z racji podgumowania (te nowsze) przydatne raczej tylko jako okrycia przeciwdeszczowe.
Awatar użytkownika
trumpor113
Posty: 118
Rejestracja: 09 lut 2011, 21:37
Lokalizacja: Małopolska
Płeć:

Post autor: trumpor113 »

Kolejną rzeczą przemawiającą na korzyść pałatek WP jest ich klimat ...
Szczerze powiedziawszy ja chodzę do lasu po to by być jak najbliżej natury , nie przeszkadza mi błoto na glanach nie płacze jak mnie ukąsi komar ...
Jeśli chciałbym w lesie spać luksusowo to bym przyczepił przyczepę kempingową pod rower i rura do lasu :mrgreen: . Co to za zabawa jak się zamykamy przed naturą w namiotach za 500,700,800 zł . Jeśli kogoś drażnią owady lub błotko niech se śpi w namiocie za 9000 i pozamyka się na 800 spustów i 4 kłódki :P .
Pałatkę można albo lubić albo nienawidzić i ja wybrałem to pierwsze 8-)
Noszenie półtora kilograma nie jest dla mnie ogromnym problemem , można zawsze pałatkę zarzucić na siebie :D . Powiedzmy sobie szczerze NIE JEST TO NAJLEPSZE SCHRONIENIE ŚWIATA , ale mi ono wystarcza , nie mam nic przeciwko namiotom z moskitierą (sam nawet takowy posiadam) aczkolwiek zamieniłem go na pałatkę i jak dotąd nie żałuję :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 20 cze 2012, 20:55 przez trumpor113, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
orety
Posty: 402
Rejestracja: 07 gru 2009, 09:50
Lokalizacja: z innej bajki
Tytuł użytkownika: Podróże kształcą
Płeć:

Post autor: orety »

Nie bierz tego do siebie, ale z części Twojego posta przebija młodzieńcza zapalczywość:
trumpor113 pisze:Pałatkę można albo lubić albo nienawidzić
Otóż np. mi pałatki są obojętne, a z całą resztą generalnie się zgadzam.
trumpor113 pisze: namiotą
- nie ma takiego wyrazu w języku polskim.

Pozrawiam
Maciek
Ostatnio zmieniony 20 cze 2012, 18:35 przez orety, łącznie zmieniany 1 raz.
Odmiana: orety oretego oretym poproszę.
Jestem wolny jak konik polny
Awatar użytkownika
MlKl
Posty: 582
Rejestracja: 19 paź 2010, 12:51
Lokalizacja: Błonie
Płeć:

Post autor: MlKl »

Również nie obdarzam ich specjalnymi uczuciami - a mam kilka. Dobrze się spisują jako narożniki w konstrukcjach z plandek 2x3 metry - cztery plandeki, cztery pałatki i nad tym rozpięta z metr wyżej duża plandeka 5x5 czy 6x6 metrów i jest schronienie dla kilkunastu osób, można w nim palić ognisko.
Awatar użytkownika
BRAT_MIH
Posty: 352
Rejestracja: 21 sty 2011, 17:29
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 5219235
Tytuł użytkownika: Mihu
Płeć:

Post autor: BRAT_MIH »

trumpor113 pisze:Co to za zabawa jak się zamykamy przed naturą w namiotach za 500,700,800 zł . Jeśli kogoś drażnią owady lub błotko niech se śpi w namiocie za 9000 i pozamyka się na 800 spustów i 4 kłódki
O i to jest wspomniane przeze mnie wychwalenia badziewia i piętnowanie właścicieli rzeczy lepszych. Dyskusja ma już kontynuację w temacie o tanich rzeczach. Jak zwykle byle co zachwala greehorn, który lepszej rzeczy nie miał i na oczy nie widział. Pshaw ! 8-)
"Nie ma nikt na świecie domu jak my mamy, jest zielony latem , zimą śnieżnobiały, mamy dach z gałęzi, z mchu miękkiego łóżko, lampą jest nam księżyc ponad leśną dróżką. Idą, idą leśni, kompas mają z gwiazd ... "
RBT
Posty: 356
Rejestracja: 18 gru 2010, 19:04
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Post autor: RBT »

BRAT_MIH pisze:Jak zwykle byle co zachwala greehorn, który lepszej rzeczy nie miał i na oczy nie widział. Pshaw !
To wcale nie musi być prawdą! Ja, choć mam "lepsze rzeczy", nadal używam pałatek gdyż są od zwykłego namiotu bardziej uniwersalne. 1400 g to przecież nie tak wiele, porządna lornetka potrafi mieć większą masę. To tylko kwestia potrzeb.
Awatar użytkownika
BRAT_MIH
Posty: 352
Rejestracja: 21 sty 2011, 17:29
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 5219235
Tytuł użytkownika: Mihu
Płeć:

Post autor: BRAT_MIH »

Nie wyczułeś ironii w mojej wypowiedzi ? Też mam w domu dwie pałatki i też mogę pod taką spać jak będę chciał. Mam też tarpa DD i pod nim śpię, bo wolę. I namiot też mam wygodny za więcej niż 900 zł, czasem zamykam się przed komarami i "naturą". Ja nikogo nie piętnuję za spanie pod pałatką, ale za stawianie jej i siebie ponad tymi co maja sprzęt lepszy i droższy. Wyłażą tu kompleksy chyba po prostu.
"Nie ma nikt na świecie domu jak my mamy, jest zielony latem , zimą śnieżnobiały, mamy dach z gałęzi, z mchu miękkiego łóżko, lampą jest nam księżyc ponad leśną dróżką. Idą, idą leśni, kompas mają z gwiazd ... "
Awatar użytkownika
trumpor113
Posty: 118
Rejestracja: 09 lut 2011, 21:37
Lokalizacja: Małopolska
Płeć:

Post autor: trumpor113 »

BRAT_MIH pisze:ak zwykle byle co zachwala greehorn, który lepszej rzeczy nie miał i na oczy nie widział. Pshaw !
Nie chcę być niemiły ale powiem wprost , przeczytaj sobie 2 linijkę od dołu :roll:

orety pisze: trumpor113 napisał/a:
namiotą
- nie ma takiego wyrazu w języku polskim.
Już przeprawione na polski :mrgreen:
sajmon
Posty: 156
Rejestracja: 28 maja 2011, 21:03
Lokalizacja: Warszawa/Zielonka
Gadu Gadu: 10751489
Tytuł użytkownika: sajmon-survival.blog
Płeć:
Kontakt:

Post autor: sajmon »

trumpor113
masz u mnie dużego plusa co do pałatek trzeba bronić to co dobre ;)
Awatar użytkownika
trumpor113
Posty: 118
Rejestracja: 09 lut 2011, 21:37
Lokalizacja: Małopolska
Płeć:

Post autor: trumpor113 »

Kilka kolejnych eksperymentów z pałatkami ..

Obrazek

Mały daszek , z osłoną po jednej stronie , dość wygodny :mrgreen:


Obrazek

Połówka namiotu , jest w niej więcej miejsca niż się spodziewałem ;-) .
Awatar użytkownika
Apo
Posty: 740
Rejestracja: 28 lis 2011, 17:36
Lokalizacja: Lasy Pomorza
Gadu Gadu: 3099476
Tytuł użytkownika: WATAHA Z POPRAWCZAKA
Płeć:

Post autor: Apo »

trumpor113 pisze:nie przeszkadza mi błoto na glanach
Błoto błotem, ale mi przeszkadzałyby glany. To buty na koncerty a nie na włóczęgę po lasach :P
look deep into nature and then you will understand everything better

I've got the power to fly into the wind, the power to be free to die and live again. This power's like fire, fire loves to burn!
Awatar użytkownika
Abscessus Perianalis
Posty: 919
Rejestracja: 24 mar 2010, 06:38
Lokalizacja: CK / Wa-wa
Gadu Gadu: 1505060
Tytuł użytkownika: Dziki Dzik
Płeć:

Post autor: Abscessus Perianalis »

Apo, mnie powoli zaczynają przeszkadzać.

W tym drugim ustawieniu to moznaby bardziej naciągnąć w górę tę pałatkę.
"Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, kiedy umrzesz."

"Pokonał ich swoją siłą, poraził skrzeniem, oślepił światłem, ogłuszył rykiem, padł na nich strachem, zmógł mocą po stokroć większą niż ich pospólna siła."

Forumowa Facebookowa Grupa Szturmowa: http://www.facebook.com/groups/160111940703089/
Awatar użytkownika
trumpor113
Posty: 118
Rejestracja: 09 lut 2011, 21:37
Lokalizacja: Małopolska
Płeć:

Post autor: trumpor113 »

Apo pisze:
trumpor113 pisze:nie przeszkadza mi błoto na glanach
Błoto błotem, ale mi przeszkadzałyby glany. To buty na koncerty a nie na włóczęgę po lasach :P
Ja je lubię i mam do nich sentyment . Chodzę w nich wszędzie i zawsze :P . Moim zdaniem są to świetne buty , ale nie o tym temat .


AP nooooo superr .....
Awatar użytkownika
Morg
Posty: 470
Rejestracja: 09 mar 2008, 23:29
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 1586833
Płeć:

Post autor: Morg »

Romeren, post usunięty ze względu na ortografię i brak polskich znaków.
BUK! HONOR! DZICZYZNA!
Batura
Posty: 41
Rejestracja: 28 cze 2009, 19:37
Lokalizacja: Podkowa Leśna
Płeć:

Post autor: Batura »

Testowałem w tym roku jeszcze taki patent na dwie pałatki i płachtę biwakową.
Całkiem fajnie chroni to przed deszczem i wiatrem. Dodatkowo jak odkręci się wiatr, to w dwie minuty można przesunąć płachtę biwakową i odsłonić się od drugiej strony.

Obrazek
Awatar użytkownika
Dźwiedź
Posty: 690
Rejestracja: 22 wrz 2013, 21:25
Lokalizacja: GoldenCity
Tytuł użytkownika: brat cebka
Płeć:

Post autor: Dźwiedź »

Batura, chłe chłe - zamiast namiotu pałatki, płachta ale krzesełko turystyczne przytaskał :mrgreen:
Batura
Posty: 41
Rejestracja: 28 cze 2009, 19:37
Lokalizacja: Podkowa Leśna
Płeć:

Post autor: Batura »

:D, lubię sobie wygodnie zasiąść do kolacji.
RBT
Posty: 356
Rejestracja: 18 gru 2010, 19:04
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Post autor: RBT »

Dobre siedzisko to podstawa. Co do pałatek zaś - w tym ustawieniu (na "lewą" stronę) podczas opadów deszczu będą przepuszczać wodę otworami na ręce. Lepiej ustawić je odwrotnie.
pasjonacik
Posty: 3
Rejestracja: 07 kwie 2014, 14:15
Lokalizacja: Mława
Płeć:

Post autor: pasjonacik »

Jaką pałatkę polecacie
sajmon
Posty: 156
Rejestracja: 28 maja 2011, 21:03
Lokalizacja: Warszawa/Zielonka
Gadu Gadu: 10751489
Tytuł użytkownika: sajmon-survival.blog
Płeć:
Kontakt:

Post autor: sajmon »

W jakim sensie "jaką pałatkę" ? Ja używam zwykłych trepowych zielonych w rozmiarze 2 (dwa oczka na dole )moim zdaniem bardzo dobre i spełniają swoje zadanie należycie.
RBT
Posty: 356
Rejestracja: 18 gru 2010, 19:04
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Post autor: RBT »

sajmon, trepowskie to są tylko peleryny, nie są namiotem i mają oczek do przyszpilenia. Piszesz raczej o "pałatkach" żołnierskich, czyli pelerynach-namiotach.
sajmon
Posty: 156
Rejestracja: 28 maja 2011, 21:03
Lokalizacja: Warszawa/Zielonka
Gadu Gadu: 10751489
Tytuł użytkownika: sajmon-survival.blog
Płeć:
Kontakt:

Post autor: sajmon »

Tak właśnie o takie mi chodziło.
Awatar użytkownika
Bubel
Posty: 556
Rejestracja: 08 wrz 2011, 16:20
Lokalizacja: Łódź
Gadu Gadu: 729611
Płeć:

Post autor: Bubel »

http://www.armyworld.pl/product-pol-49- ... kowy-.html

korzystał ktoś? ile to waży? klimacik ma, niezawodność chyba też, ciekaw jestem tylko czy waży tonę czy tylko pół, oraz czy nasiąka wodą.
Awatar użytkownika
trumpor113
Posty: 118
Rejestracja: 09 lut 2011, 21:37
Lokalizacja: Małopolska
Płeć:

Post autor: trumpor113 »

\
Bubel pisze:http://www.armyworld.pl/p...-Wojskowy-.html

korzystał ktoś? ile to waży? klimacik ma, niezawodność chyba też, ciekaw jestem tylko czy waży tonę czy tylko pół, oraz czy nasiąka wodą.
Wydawało mi się że temat jest o Polskiej pałatce.
Pomijając:
z tego co przeczytałem waży 4 kilo. Ludzie ogólnie chwalą, nie spotkałem tam negatywnego komentarza, więc sądzę że większość komentarzy jest pisana przez ludzi zafascynowanych tym produktem. Jeśli chcesz to kup, ja bym tego nawet kijem nie tknął. A już na pewno nie za te pieniądze.
Awatar użytkownika
greenshadow
Posty: 263
Rejestracja: 02 paź 2012, 21:24
Lokalizacja: wawa
Tytuł użytkownika: bywam
Płeć:
Kontakt:

Post autor: greenshadow »

Odpuść - chyba że jesteś rekonstruktorem
[center]
| Zielona Strona |[/center]
ODPOWIEDZ