Blog Dęba - bushcrafterska strona.

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
Gryf
Posty: 1091
Rejestracja: 19 wrz 2007, 07:53
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:
Kontakt:

Blog Dęba - bushcrafterska strona.

Post autor: Gryf »

http://puszczanstwo.blogspot.com/

Pod koniec przyszłego miesiąca wybije pierwsza rocznica powstania bushcrafterskiego bloga naszego forumowicza Dęba. Jak oceniacie działalność Dęba na łamach swojej stony? Prawdę mówiąc zapał Marcina trochę osłabł, ale mimowszystko co miesiąc pojawia się jakaś oryginalna ciekawostka i ciekawe czy na rocznicę zaskoczy nas czymś specjalnie wymyślnym? Marcin swoimi publikacjami niejednokrotnie mnie zaskoczył i życzyłbym sobie i Wam aby tego typu stron było jak najwięcej. Cenną zaletą Dęba i jego strony jest również to, że prawie każdy patent, który proponuje, jest sprawdziny w terenie, tak więc można polegać na tym co proponuje.
Awatar użytkownika
Dąb
Posty: 1058
Rejestracja: 08 lut 2008, 19:47
Lokalizacja: Gorzów
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Dąb »

Rafale moja strona nie jest o rzemiośle z buszu, przecież jesteśmy w Polsce a busz: Cytat z wikipedi „Busz - formacja roślinna, charakterystyczna dla suchych obszarów podzwrotnikowych, głównie południowej Afryki, Australii (lokalne określenie scrub), w mniejszej skali wschodniej Afryki i Ameryki Południowej. Przeważają w nim krzewy, często kolczaste, zrzucające liście na okres suszy.” ;-) . Czemu uważasz, że zapał opadł, częste zamieszczanie czegoś wymaga czasu, aby coś wykonać porobić zdjęcia, opisać to nie zajmuje 5 minut, z drugiej strony jakbym bardzo często coś zamieszczał szybko skończyłyby się pomysły i strona stała by się "martwa".Na początku częściej zamieszczałem ponieważ chciałem aby strona nie była "goła".
https://www.instagram.com/whittling_bushcraft/

Cała tajemnica wiedzy puszczańskiej, tkwi tylko i wyłącznie w chęci jej zdobycia. Nie są potrzebne do tego niezmierzone odmęty pierwotnej puszczy. Nie jest potrzebny super sprzęt czy ubranie rodem z kosmicznych technologi. Wystarczy chcieć, oglądać, czytać i próbować. Nie zrażać się niepowodzeniami. Proste - ale to cała tajemnica. Szkoda, że większość adeptów leśnej ścieżki nie potrafi tego zrozumieć...

"Płyń pod prąd - z prądem płyną tylko śmieci "
Awatar użytkownika
bogdan
Posty: 160
Rejestracja: 15 mar 2008, 11:03
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:
Kontakt:

Post autor: bogdan »

Wiem coś na ten temat - na początku masz sporo gotowych materiałów w głowie. Ale kiedy się z nich wyprztykasz to zdobycie nowych zajmuje trochę czasu...
Nie wycinaj lasów bo i ty możesz zostać partyzantem.
Awatar użytkownika
Gryf
Posty: 1091
Rejestracja: 19 wrz 2007, 07:53
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Gryf »

Dąb pisze:Rafale moja strona nie jest o rzemiośle z buszu, przecież jesteśmy w Polsce a busz: Cytat z wikipedi „Busz - formacja roślinna, charakterystyczna dla suchych obszarów podzwrotnikowych, głównie południowej Afryki, Australii (lokalne określenie scrub), w mniejszej skali wschodniej Afryki i Ameryki Południowej. Przeważają w nim krzewy, często kolczaste, zrzucające liście na okres suszy.” .
Rozumiem, nie ja jestem autorem tego określenia a Kochansky. Gdzieś tam kiedyś wyczytałem skąd się wziął ten termin ale nie przypominam sobie teraz. Sądzę, że ten termin jest najbliższy temu co robisz.
Dąb pisze:Czemu uważasz, że zapał opadł, częste zamieszczanie czegoś wymaga czasu, aby coś wykonać porobić zdjęcia, opisać to nie zajmuje 5 minut, z drugiej strony jakbym bardzo często coś zamieszczał szybko skończyłyby się pomysły i strona stała by się "martwa".Na początku częściej zamieszczałem ponieważ chciałem aby strona nie była "goła".
Problem początkujących wydawców wszelkiej maści, czyli na początku duźo a potem z braku laku niewiele. Przez pierwsze trzy miesiące napisałeś więcej niż przez siedem kolejnych. Weź to pod uwagę wydająć kolejne odcinki. Pamiętam, że kiedy wydawaliśmy szczepowego Ćwika puszczając kolejny numer należało mieć materiał na kolejny. Wielokrotnie również popadliśmy w tę pułapkę chcąc koniecznie wydać kolejny zeszyt.

Mimo wszystko uważam, że strona jest dobra.
ODPOWIEDZ