Ludzie Gór na HISTORY

dyskusje na tematy nie związane z tematyką Forum (co wcale nie oznacza że można tu pisać co tylko się zamarzy)

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
borsukwacław
Posty: 311
Rejestracja: 12 lis 2010, 17:58
Lokalizacja: Pomorze
Płeć:

Ludzie Gór na HISTORY

Post autor: borsukwacław »

Witam !
Od czwartku 31.01 o godz 21 na kanale HISTORY rozpocznie się emisja 8 odcinkowego serialu o ludziach którzy wyrwali się z matrixa i zamieszkali w dzikich ostępach Gór Skalistych , Apallachów i na Alasce . Ich życie to ciągła walka o przetrwanie w najbardziej ekstremalnych warunkach wśród dzikiej przyrody .
Zapowiada się ciekawie :)
Pzdr.
Oszczędzaj wodę , pij....Whisky .

Pomorska Grupa Knives
Annael9
Posty: 91
Rejestracja: 23 lis 2012, 18:25
Lokalizacja: spod lasu
Płeć:

Post autor: Annael9 »

Awatar użytkownika
kamykus
Posty: 700
Rejestracja: 25 gru 2011, 19:47
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Tytuł użytkownika: Leśny Dziad
Płeć:

Post autor: kamykus »

http://www.putlocker.com/file/8669E9E5E34D4827
Gdyby ktoś chciał zobaczyć 1 odcinek to wrzuciłem na powyższy link

edit; Film online wrzuciłem na bloga
Ostatnio zmieniony 04 lut 2013, 22:29 przez kamykus, łącznie zmieniany 1 raz.
"Nie cierpię mojego rozdwojenia jaźni, jest świetne"
Awatar użytkownika
borsukwacław
Posty: 311
Rejestracja: 12 lis 2010, 17:58
Lokalizacja: Pomorze
Płeć:

Post autor: borsukwacław »

Witam !
Chmm ... po pierwszym odcinku mam troszkę mieszane uczucia co do
wartości tego serialu :-/ myślałem że to będzie coś w zupełnie innym stylu :-> ale może się rozkręci ;-)
Pzdr.
Oszczędzaj wodę , pij....Whisky .

Pomorska Grupa Knives
Annael9
Posty: 91
Rejestracja: 23 lis 2012, 18:25
Lokalizacja: spod lasu
Płeć:

Post autor: Annael9 »

Dziękuję :-) obejrzałam. Rzeczywiście trochę to pasuje na amatorski film :mrgreen: Powtórzenia - ale w ile dzikich miejsc byli w stanie wleźć z kamerą. :mrgreen:
Podoba mi się o tyle, że pokazuje, że można tak sobie po prostu żyć. W dziczy o ile ktoś nie celuje w ciebie okiem kamery. Trochę brak rozmachu ale przyszłość pokaże jeśli dobry duch jak kamykus udostępni obejrzenie następnych odcinków :-D
Awatar użytkownika
Dąb
Posty: 1061
Rejestracja: 08 lut 2008, 19:47
Lokalizacja: Gorzów
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Dąb »

Produkcja na poziomie marnym,muzyka która próbuje wytworzyć moment grozy, tam gdzie go nie ma, powtórzenia, narrator który opisuje wejście do zamkniętej chaty jakby było to przebiegnięcie linii frontu. Ale z drugiej strony lepsze to niż M ja masło, czy podobne tasiemce.
Dzięki za wrzutkę.
https://www.instagram.com/whittling_bushcraft/

Cała tajemnica wiedzy puszczańskiej, tkwi tylko i wyłącznie w chęci jej zdobycia. Nie są potrzebne do tego niezmierzone odmęty pierwotnej puszczy. Nie jest potrzebny super sprzęt czy ubranie rodem z kosmicznych technologi. Wystarczy chcieć, oglądać, czytać i próbować. Nie zrażać się niepowodzeniami. Proste - ale to cała tajemnica. Szkoda, że większość adeptów leśnej ścieżki nie potrafi tego zrozumieć...

"Płyń pod prąd - z prądem płyną tylko śmieci "
Awatar użytkownika
Rojek
Posty: 328
Rejestracja: 01 lut 2008, 15:50
Lokalizacja: Przemyśl
Tytuł użytkownika: PISS
Płeć:

Post autor: Rojek »

Również dziękuję za wrzucenie tego na serwer.
Dąb pisze: narrator który opisuje wejście do zamkniętej chaty jakby było to przebiegnięcie linii frontu.
To był faktycznie stresujący moment :mrgreen:
Potrzebuję tylko wolności
Awatar użytkownika
kamykus
Posty: 700
Rejestracja: 25 gru 2011, 19:47
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Tytuł użytkownika: Leśny Dziad
Płeć:

Post autor: kamykus »

Kolejny odcinek w Czwartek, postaram się wrzucić jak najszybciej ;-)
"Nie cierpię mojego rozdwojenia jaźni, jest świetne"
Awatar użytkownika
lukasz_sp
Posty: 255
Rejestracja: 21 sty 2011, 13:55
Lokalizacja: Olsztyn
Płeć:

Post autor: lukasz_sp »

Da się oglądać... ;-) Jak będziesz miał link to wrzucaj.
Awatar użytkownika
kamykus
Posty: 700
Rejestracja: 25 gru 2011, 19:47
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Tytuł użytkownika: Leśny Dziad
Płeć:

Post autor: kamykus »

Uff, trochę to trwało ale w końcu wrzuciłem

Drugi odcinek pt. Chaos.
http://nextvideo.pl/w/UsCtBGmkE9Knr1uA
"Nie cierpię mojego rozdwojenia jaźni, jest świetne"
Annael9
Posty: 91
Rejestracja: 23 lis 2012, 18:25
Lokalizacja: spod lasu
Płeć:

Post autor: Annael9 »

Nie napisałam swojego podziękowania. Obejrzałam, trochę mi to zeszło, bo komputer coś spowolniał.
Jest taka mała wpadka kiedy to chłopak, który był u Eustacego Conway'a mówi, że odchodzi bo niczego się nie nauczy wyciągając stare gwoździe, za chwilę znowu jest pokazany. Jestem mało spostrzegawcza ale zauważyłam, że dwa razy to samo drzewo ścinają. :mrgreen: Myślę, że dla młodych Amerykanów konieczność wyciągania starych gwoździ by ponownie je użyć to dobra lekcja, gdy u nich wszystko jest jednorazowe. Rozumiem potrzebę posiadania kilku pił spalinowych. Gdy trzeba szybko na piłować nie traci się wtedy czasu na uzupełnianie paliwa , lecz te sto czy ile tam ich było młotków, to chyba muzeum? :-D

Tom mu chyba było, z bobrami. U nas też dużo bobrów, wprawdzie wody z leśnej rzeczki nie bierzemy, ale już upatrzyłam sobie miejsce nad rzeczką na biwakowanie - co to za choroba, którą roznoszą bobry? Czy gotowanie jej nie zabija szkodliwych bakterii czy czego tam, co one roznoszą, poza tym, że ścinają potężne wierzby. ?

Trzeci z nich to Marty, tak? To trzeba widzieć z jaką pasją mówi, że dzika przyroda jest jego pasją. Ale dlaczego on tylko w zimowe miesiące wybiera się tak daleko? Jego relacja mogłaby być chyba najciekawsza gdyby nie to, że ciągle psuje mu się skuter i staje się ten odcinek relacją z naprawy śnieżnego skutera. Las, po którym się porusza nie wygląda na ubogi i sądzę, że wilki nie będą bez potrzeby atakować człowieka, który na dodatek tak hałasuje tym skuterem. Tylko, ze chyba lęk nie jest zależny od intencji człowieka, on po prostu jest.

Ten film może nie powala na kolana, ale dobrze jest go obejrzeć. Może jednak dla znawców przetrwania być jak dla filologa słuchanie mowy kogoś kto wiele słow źle akcentuje. Niby wszystko zrozumiałe ale jakiś zgrzyt pozostaje - to dla znawców, dla mniej znających się to o takich co ponoć drapią się tam gdzie ich nie swędzi

Tak więc proszę o następny odcinek, jeśli łaska :-D
A wdzięczność moja będzie wielka jak te wierzby co je nasze bobry pościnały :-D
Awatar użytkownika
Młody
Posty: 894
Rejestracja: 01 sty 2009, 19:19
Lokalizacja: Tychy
Gadu Gadu: 9281692
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Młody »

Annael9, Nieogolone bobry w kale czasami posiadają pasożyty. Chyba o to chodziło w tym wątku.
Forum to nie agencja towarzyska-NIE DOGODZIMY KAŻDEMU !

Życie należy przeżyć tak, aby gołębie przelatujące nad Twoim grobem zesrały się z wrażenia.
https://www.fasttrans.com.pl/
Awatar użytkownika
kamykus
Posty: 700
Rejestracja: 25 gru 2011, 19:47
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Tytuł użytkownika: Leśny Dziad
Płeć:

Post autor: kamykus »

Odcinek 3 Zagubiony:
http://nextvideo.pl/w/rmyDndliyaYUwFID

[ Dodano: 2013-02-24, 17:43 ]
Czwarty odcinek http://nextvideo.pl/w/ycP8I8wYpetMtNn7
"Nie cierpię mojego rozdwojenia jaźni, jest świetne"
Awatar użytkownika
Rojek
Posty: 328
Rejestracja: 01 lut 2008, 15:50
Lokalizacja: Przemyśl
Tytuł użytkownika: PISS
Płeć:

Post autor: Rojek »

Czy można się spodziewać kolejnych odcinków :)?
Pozdrawiam serdecznie
Potrzebuję tylko wolności
Awatar użytkownika
kamykus
Posty: 700
Rejestracja: 25 gru 2011, 19:47
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Tytuł użytkownika: Leśny Dziad
Płeć:

Post autor: kamykus »

http://nextvideo.pl/w/Pi9ftsCyuP7aluZY - 5 Odcinek.

[ Dodano: 2013-04-05, 13:43 ]
Cała seria 8 odcinków do oglądnięci online na moim blogu: http://lesnydziad.pl/?p=221

Ogólnie serial da się oglądnąć bez większych nudów, choć wiele tych samych motywów przewija się z odcinka na odcinek, oczywiście reżyseria pełną gębą ale czego się spodziewać po telewizji.

Bardziej serial dla zabicia czasu, nie pokazują zbyt wiele prawdziwego traperskiego życia, wolą skupić się na pokazaniu jak rozstawia się płot na niedźwiedzie, i jak pies szczeka na "coś" w lesie. A mogło być tak fajnie :(
"Nie cierpię mojego rozdwojenia jaźni, jest świetne"
ODPOWIEDZ