Bidon, manierka... Co wybrać, opinie i propozycje.

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
Zirkau
Posty: 1972
Rejestracja: 29 maja 2010, 09:38
Lokalizacja: Zirkau
Płeć:

Post autor: Zirkau »

wiekszość kiepsko trzyma napoje gazowane, z uwagi na powierzchnię korka/zakrętki. Większość jednak butelek do gazowanych napoi ma jednak wąską szyjkę i małą nakrętkę - prawa fizyki które cięzko obejść.
A z drugiej strony, po co chcesz brać gazowane? Strumyki, źródełka raczej nie prowadzą gazownej wody.
Awatar użytkownika
SmileOn
Posty: 793
Rejestracja: 12 lut 2010, 20:32
Lokalizacja: Jaworzno
Tytuł użytkownika: the violinist
Płeć:

Post autor: SmileOn »

puchalsw pisze:A to nie o to chodzi. I żeby nie było. Mam tez takie butelki od Nalgene::

http://store.nalgene.com/Water-Bottle-O ... -p/otf.htm

I to jest zupełnie inna para kaloszy! Nawet bez zamykania drucikiem, trudno o przypadkowe otwarcie. A po zabezpieczeniu, butelka prędzej pęknie niż przypadkowo się otworzy.
Jak dla mnie najdziwniejsze i najbardziej upierdliwe w Nalgene jest to że nie trzymają się jednej wielkości nakrętek. Ja rozumiem Narrow - to zupełnie inna para kaloszy, zupełnie mały gwint w ofercie warto mieć, ale to że podobne butelki jak Wide 16oz i 32oz mają różnej wielkości nakrętki to już jest dziwne. Sprawa ma się podobnie w przypadku OTG i OTF a n-gen, niby podobne a mimo to dwie pierwsze mają standardową nakrętkę jak 32oz a n-gen ma mniejszy korek (jak 16oz). Natomiast małe butelki które mają po 375ml jak Grip ’n Gulp czy Mini-Grip mają szeroką nakrętkę (32oz). Ciągle mnie to zastanawia skąd taka polityka firmy i "czemu akurat tak"? Szkoda też że Narrow nie ma zakrętki wielkości standardowego PETa.
SmileOn
"O to chodzi jedynie,
By naprzód wciąż iść śmiało,
Bo zawsze się dochodzi
Gdzie indziej, niż się chciało."
Bllet
Posty: 13
Rejestracja: 23 sie 2011, 14:13
Lokalizacja: Morąg
Gadu Gadu: 20013631
Tytuł użytkownika: Padawan
Płeć:

Post autor: Bllet »

Wracając do tych tanich butelek od "skośnookich przyjaciół" ;-) , to sam takiej używam od jakiś 4 miesięcy i jak na razie nie zauważyłem żeby coś śmierdziało plastikiem, niezależnie od tego czy nosiłem w niej pepsi czy parzyłem herbatę, no może na początku ale to tylko dlatego że nie wypłukałem butelki przed pierwszym napełnieniem :-? . Myślę że jednak warto było zaryzykować i wydać te 7pln. :mrgreen:
Awatar użytkownika
johnson
Posty: 146
Rejestracja: 20 lut 2012, 12:32
Lokalizacja: NW
Gadu Gadu: 6318866
Tytuł użytkownika: Rebel Inside
Płeć:

Post autor: johnson »

a nie lepiej kupić butelkę
Daznkiej?
Awatar użytkownika
Kopek
Posty: 1030
Rejestracja: 10 mar 2009, 11:00
Lokalizacja: Z największej dziury
Tytuł użytkownika: TRAMPek łikendowy
Płeć:

Post autor: Kopek »

johnson pisze:a nie lepiej kupić butelkę
Daznkiej?
Odradzam. Tak tego używałem
[center]https://lh3.googleusercontent.com/-1C8B ... 002210.JPG [/center]

Po kilku takich grzaniach dziwnie smakowała potrawa i dziwnie się czułem. Ostatnio rozciąłem tą butelkę. Wewnątrz na ściance jest jakieś plastikowe świństwo. Na dnie powstały niewielkie pęcherze. Część pewnie tego wsiąkła do potraw, które zjadłem. Teraz używam butelki ze stali nierdzewnej esbita i jest ok. Czasem porostu ją w ognisko wkładam.
"Czasem- i mówię to zupełnie szczerze - żal mi, że nie wychowano mnie jak włóczęgi. Nie związanego z żadnym miejscem, obowiązkami i ludźmi.

www.kopsegrob.blogspot.com
kermitttt
Posty: 338
Rejestracja: 09 sty 2011, 19:44
Lokalizacja: lubuskie
Płeć:

Post autor: kermitttt »

Witam mam pytanko.
Myślicie, że czegoś takiego"
https://picasaweb.google.com/lh/photo/z ... directlink
można używać do gorących napojów?
Jest tylko informacja, że można dodawać lód, myć w zmywarce, czasem, żeby nie waliło umyć ciepłą wodą...

Tutaj zdjęcie wrzucone na fotkę:
http://www.fotka.pl/profil/kermitttt/al ... 10d089c150
Ostatnio zmieniony 12 lis 2012, 14:41 przez kermitttt, łącznie zmieniany 6 razy.
Awatar użytkownika
Q_x
Posty: 589
Rejestracja: 19 lut 2011, 15:30
Lokalizacja: G-dz
Tytuł użytkownika: człowiek-samodział
Płeć:

Post autor: Q_x »

No dalej nie działczy. Tytuł strony jest raczej zbereźny. Żeby działało: kliknij prawym na obrazek, skopiuj adres i wstaw go w tag img.

Generalnie jak coś można myć w zmywarce, to powinno to też wytrzymać kontakt z wrzątkiem.
kermitttt
Posty: 338
Rejestracja: 09 sty 2011, 19:44
Lokalizacja: lubuskie
Płeć:

Post autor: kermitttt »

Mam nadzieję, że teraz link trybi. Generalnie też tak myślę, chociaż jest różnica między myciem w gorącej wodzie, a piciem gorącego napoju. Że bidon wytrzym to spoko, tylko żebym ja to wytrzymał:/
Awatar użytkownika
SmileOn
Posty: 793
Rejestracja: 12 lut 2010, 20:32
Lokalizacja: Jaworzno
Tytuł użytkownika: the violinist
Płeć:

Post autor: SmileOn »

"Niestety, nie znaleziono strony."
SmileOn
"O to chodzi jedynie,
By naprzód wciąż iść śmiało,
Bo zawsze się dochodzi
Gdzie indziej, niż się chciało."
Awatar użytkownika
kamykus
Posty: 700
Rejestracja: 25 gru 2011, 19:47
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Tytuł użytkownika: Leśny Dziad
Płeć:

Post autor: kamykus »

Link nie działa ale:
Teoretycznie to chyba do wszystkich plastikowych butelek można wlewać gorącą wodę. Ostatnio z Gawronem jedliśmy zupkę zalaną wrzątkiem w 0,5l plastikowym kubku po piwie, dał radę bez problemu. Spotkałem się też z gotowaniem wody nad ogniskiem w plastikowej butelce po mineralnej, i też zniosła to dzielnie.
Awatar użytkownika
soohy
Posty: 1093
Rejestracja: 26 lip 2010, 22:44
Lokalizacja: Małopolskie, Brzesko
Płeć:
Kontakt:

Post autor: soohy »

kamykus pisze:Teoretycznie to chyba do wszystkich plastikowych butelek można wlewać gorącą wodę. Ostatnio z Gawronem jedliśmy zupkę zalaną wrzątkiem w 0,5l plastikowym kubku po piwie, dał radę bez problemu.
Gorącą wodę tak, ale nie wrzątek. Zależy to na pewno od jakości plastiku. Plastikowe kubki po piwie fakt, dają radę.
kamykus pisze:Spotkałem się też z gotowaniem wody nad ogniskiem w plastikowej butelce po mineralnej, i też zniosła to dzielnie.
Zauważ, że trzeba to umiejętnie zrobić.
kermitttt
Posty: 338
Rejestracja: 09 sty 2011, 19:44
Lokalizacja: lubuskie
Płeć:

Post autor: kermitttt »

Obrazek

hehe, dzięki soohemy vhyba wreszcie sukces!!
Awatar użytkownika
kamykus
Posty: 700
Rejestracja: 25 gru 2011, 19:47
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Tytuł użytkownika: Leśny Dziad
Płeć:

Post autor: kamykus »

Uwierz mi soohy że wlewaliśmy wrzątek, zagotowany na piecu.
Zauważ, że trzeba to umiejętnie zrobić.
Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
soohy
Posty: 1093
Rejestracja: 26 lip 2010, 22:44
Lokalizacja: Małopolskie, Brzesko
Płeć:
Kontakt:

Post autor: soohy »

kamykus, nie mówię, ze nie wierzę. Po prostu o ile dobrze pamiętam to jak byłem mały i wlałem wrzątek do plastiku, to się plastik wyginał jakoś dziwnie. Zależy to od butelki/plastiku.
Nie wiem o co Ci chodzi z tymi emotkami. Napisałem tak, bo jak robiłem to za pierwszym razem do mi nie wyszło :)
Awatar użytkownika
Zirkau
Posty: 1972
Rejestracja: 29 maja 2010, 09:38
Lokalizacja: Zirkau
Płeć:

Post autor: Zirkau »

kamykus pisze:Link nie działa ale:
Teoretycznie to chyba do wszystkich plastikowych butelek można wlewać gorącą wodę. Ostatnio z Gawronem jedliśmy zupkę zalaną wrzątkiem w 0,5l plastikowym kubku po piwie, dał radę bez problemu. Spotkałem się też z gotowaniem wody nad ogniskiem w plastikowej butelce po mineralnej, i też zniosła to dzielnie.
niestety, wiele tanich uwalnia coś do wody na gorąco. Picie po prostu zaczyna śmierdzić.
Wbrew pozorom typowy PET po wodzie akurat wytrzyma wiele, ale te tanie bidony z rowerowego niestety juz nie. Do manierku 1 QT US także nie zaleca się wlewania wrzatku - nadmiernie mieknie, łatwo się odksztalca i potrafi zachowac zmieniony kształt po wystygnięciu.... nie wspominając ze zmienia także smak wody ( a to oznacza że uwalnia jednak coś). Wrzątek spokojnie można lać do aluminiowych, stalowych czy wykonanych z poliwęglanów naczyć.

Ten zaprezentowany na zdjeciu zalicza sie raczej do tych co powinny unikac wrzatku.
Awatar użytkownika
soohy
Posty: 1093
Rejestracja: 26 lip 2010, 22:44
Lokalizacja: Małopolskie, Brzesko
Płeć:
Kontakt:

Post autor: soohy »

Zirkau, w pewnym sensie o to mi chodziło w myślach, jak pisałem to wyżej kamykus :)
Awatar użytkownika
Doczu
Posty: 1284
Rejestracja: 25 mar 2009, 10:25
Lokalizacja: Pinecity
Tytuł użytkownika: Litewski Cham
Płeć:

Post autor: Doczu »

jak już coś plastikowego chcecie na wrzątek to zwróćcie uwagę żeby miało naklejką "BPA free", inaczej narażacie zdrowie http://pl.wikipedia.org/wiki/Bisfenol_A
Kagieras
Posty: 19
Rejestracja: 20 gru 2012, 23:43
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: Kagieras »

Przykleję pytanko tutaj. Używał ktoś manierki US z korkiem i wężykiem "do picia w masce gazowej"? Olać użycie z maską, chodzi mi o zastosowanie zbliżone do camelbak.

http://www.vtarmynavy.com/canteen-straw-kit.htm

Obrazek

Mam taką, niekontraktową -o ile mi wiadomo. Na razie bez korka "pod maskę", ale rozważam jego zakup.

Przy okazji jeszcze jedno zapytanie, może ktoś wie z własnego doświadczenia. Do tych manierek da się dokupić dodatkowe kubeczki. Pasują one do niekontraktowych pokrowców i manierek? Nie chcę tego dokupywać na siłę "bo cza mieć komplet", ale może ma to sens...
ODPOWIEDZ