Temat na wypad.

Relacje, zaproszenia i pomysły na ...

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
Rojek
Posty: 328
Rejestracja: 01 lut 2008, 15:50
Lokalizacja: Przemyśl
Tytuł użytkownika: PISS
Płeć:

Temat na wypad.

Post autor: Rojek »

Interesują mnie tematy wypadów mające charakter przetrwania po katastrofie (survival minimalistyczny). Otóż macie może jakieś pomysły? Chciałbym zrealizować je tegorocznej wiosny. Planowany czas dni to 4. 2 dni bytowania w terenie po katastrofie, kolejne 2 powrót do cywilizacji.

Mój temat jest pewnie dość typowy lecz uważam, że najlepiej będzie obrazował sytuacje ekstremalną. Otóż katastrofa lotnicza awionetki, która wpadła w środek buszu ;). Za miejsce wybrałem, najdziksze tereny Gór Słonnych (jest to miejsce gdzie stopa człowieka pojawia się bardzo rzadko). Moje wyposażenie- te które miałem przy sobie będąc w samolocie czyli:
- niezbędnik ( w którym mam min. przyrządy do rozpalania ognia(zapałki krzesiwo, sucha rozpałka i świeczka)
- przyrządy do łowienia (haczyki żyłki) –wiem wiem to kłusownictwo, lecz zaryzykuje ;).
- podstawowe medykamenty (aspiryna, węgiel, witamina c, lek przeciw bólowy, plastry)
- scyzoryk
I kilka drobiazgów.
Telefon na wszelki wypadek.
Zakładam również jeden batonik i może nóż.

Cele na pierwsze 2 dni to:
- zbudowanie schronienia
- znalezienie wody
- rozpalenie ogniska
- znalezienie czegoś do jedzenia. (zakładam ryby, owady larwy, rośliny)
- robienie jakiś przydatnych rzeczy by zabić nudę.

Cele na 3i4 dzień.
- po zmagazynowaniu czegokolwiek, wyruszyć w drogę i znaleźć cywilizacje ;). – oczywiście ludzi znajdziemy wszędzie toteż obiorę sobie punkt w który musze się dostać.
- marsz nocą

Już raz próbowałem coś takiego, jednak nie wypaliło. Powód: wybrałem złe miejsce (na 2 dzień znalazłem się wśród drwali ;/), z przyczyn osobistych musiałem wracać do domu.
Jako że jak coś może nie wypalić, nie wypali na pewno tym razem chce przygotować się solidnie.

Może wy macie jakieś pomysły, propozycje lub rady?

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Imprezy, wyprawy oraz spacery”