Howk!

Nowy użytkownik? Przywitaj się i napisz coś o sobie. OK, wyżeracze też mogą się tu pochwalić dokonaniami ;-)

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
yaktra
Posty: 823
Rejestracja: 05 kwie 2010, 18:57
Lokalizacja: z krainy szaraka
Tytuł użytkownika: tropiciel/ fotograf
Płeć:
Kontakt:

Post autor: yaktra »

Mglista Stopa pisze:wąż
masz na myśli Pytona??? noo fakt, te rosną niewielkie.
Witaj.
Okiem naszych obiektywów http://yaktrafotografia.jimdo.com/
Mglista Stopa
Posty: 0
Rejestracja: 24 wrz 2012, 21:26
Lokalizacja: Toruń
Płeć:

Post autor: Mglista Stopa »

Większość hodowanych węży to nie są dusiciele, przynajmniej nie w Polsce. A jak już, to zazwyczaj właściciele pozbywają się ich kiedy urosną na tyle duże że stanowią zagrożenie dla właściciela.
Dlaczego nikt nie pamięta o Tomie Bombadilu?
Awatar użytkownika
zaCiety
Posty: 157
Rejestracja: 14 maja 2008, 21:10
Lokalizacja: Warszawa
Tytuł użytkownika: dawniej "Inkwizytor666" MTPN
Płeć:

Post autor: zaCiety »

ewa pisze: A pająki lubisz?
pewnie jeszcze nie jadla: :mrgreen:
Jeden kraj, jeden język, a ja ich kurna nie rozumie!!
Awatar użytkownika
Apo
Posty: 740
Rejestracja: 28 lis 2011, 17:36
Lokalizacja: Lasy Pomorza
Gadu Gadu: 3099476
Tytuł użytkownika: WATAHA Z POPRAWCZAKA
Płeć:

Post autor: Apo »

Mglista Stopa pisze:Większość hodowanych węży to nie są dusiciele, przynajmniej nie w Polsce. A jak już, to zazwyczaj właściciele pozbywają się ich kiedy urosną na tyle duże że stanowią zagrożenie dla właściciela.
Słucham??? :shock: Większość węży, które można kupić w PL to właśnie dusiciele! Dlaczego? Ano dlatego, iż handel zwierzakami, które mogą zagrozić życiu i zdrowiu swoim jadem jest zabroniony! (tak z grubsza) :arrow: tyczy się to też pająków!
A co ludzie hodują sobie w domu nielegalnie - w to już nie wnikam. Standardowo w sklepie możesz zakupić m.in. pytony (królewski, tygrysi), zbożówki, czasem boa :arrow: to wszystko są dusiciele! Zajmowałam się sekcją terrarystyczną przez rok w robocie, więc wiem o czym piszę (z resztą od lat jestem w branży, wiec...)
A to, że rosną duże - owszem. Np taki Python molurus dorasta spokojnie do 5 metrów i grubości uda rosłego faceta! No ale jest ładny i sprzedawany (zazwyczaj), jako młody osobnik długości ok 50-70 cm. Nikt nie myśli o tym, że wyrośnie z tego takie bydle i trzeba mu będzie dawać do żarcia kurczaki czy króliki, jak dorośnie...
look deep into nature and then you will understand everything better

I've got the power to fly into the wind, the power to be free to die and live again. This power's like fire, fire loves to burn!
Awatar użytkownika
aniol
Posty: 85
Rejestracja: 12 lut 2009, 01:12
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Post autor: aniol »

Apo pisze:Np taki Python molurus dorasta spokojnie do 5 metrów i grubości uda rosłego faceta! No ale jest ładny i sprzedawany (zazwyczaj), jako młody osobnik długości ok 50-70 cm. Nikt nie myśli o tym, że wyrośnie z tego takie bydle i trzeba mu będzie dawać do żarcia kurczaki czy króliki, jak dorośnie...
Jeśli rozmawiamy o Polsce to akurat obecnie nie takie spokojnie - 5 m osiąga dość rzadko (niestety piętno chowu wsobnego).
Awatar użytkownika
Zirkau
Posty: 1972
Rejestracja: 29 maja 2010, 09:38
Lokalizacja: Zirkau
Płeć:

Post autor: Zirkau »

a tu świeżynka, bo pewnie nastraszyliście kogoś, że Miluś może dorosnąć do 5m :D

Wejherowo - znaleziono 2 metrowego dusiciela

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Jestem nowy i witam się”