Sposób na otarcia

Kącik złotych porad

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

mcgregor6
Posty: 31
Rejestracja: 29 lis 2010, 15:56
Lokalizacja: Tychy
Płeć:

Sposób na otarcia

Post autor: mcgregor6 »

Mam następujący problem. Otóż w dniach 30.07-1.08 wybrałem się z kumplem na pieszą wycieczkę na trasie Tychy - Ustroń. Trasę rozłożyliśmy na dwa dni. Niestety po pierwszym dniu nabawiłem się potężnych otarć na udach i pośladkach. Na drugi dzień ledwo dokuśtykałem do Ustronia ;/ Mam więc pytanie. Jakie macie sposoby na tego typu otarcia? Jak zapobiegać i leczyć?
Awatar użytkownika
Jaca
Posty: 401
Rejestracja: 13 maja 2009, 16:06
Lokalizacja: okąd
Płeć:

Post autor: Jaca »

Posypka dla niemowląt tak na szybko do kupienia na trasie. Ale zaraz Prowler pewnie wpadnie i poleci obcisłe geterki żeby otarć nie było.
...smelling the air when spring comes by raindrops reminds us of youthful days...
Awatar użytkownika
Kopek
Posty: 1030
Rejestracja: 10 mar 2009, 11:00
Lokalizacja: Z największej dziury
Tytuł użytkownika: TRAMPek łikendowy
Płeć:

Post autor: Kopek »

Ręce opadają. Ale okaże zrozumienie bo sam przez to przechodziłem.

Najlepiej to nie dopuszczać do takich sytuacji lub je minimalizować. Zatrzymać się poprawić gacie. Przewietrzyć. Nosić bokserki. Wieczorem przemyć otarcia. Mogą być chusteczki nawilżane. Posmarować maścią jakąś dla niemowląt. Ja stosuje sudokrem. Trochę popiecze ale rano jest wszytko ok i maszeruje dalej.
No chyba, że to jakaś tajemnica Brokeback Mountain to nie pomogę icon_twisted
"Czasem- i mówię to zupełnie szczerze - żal mi, że nie wychowano mnie jak włóczęgi. Nie związanego z żadnym miejscem, obowiązkami i ludźmi.

www.kopsegrob.blogspot.com
mcgregor6
Posty: 31
Rejestracja: 29 lis 2010, 15:56
Lokalizacja: Tychy
Płeć:

Post autor: mcgregor6 »

Bez takich mi tu bo w ogóle mnie to nie śmieszy. Na prawdę miałem ciężko dotrzeć do celu. Dzisiaj pooglądałem dokładnie te otarcia i zauważyłem, że mam strupy na udach o.O
Awatar użytkownika
Kopek
Posty: 1030
Rejestracja: 10 mar 2009, 11:00
Lokalizacja: Z największej dziury
Tytuł użytkownika: TRAMPek łikendowy
Płeć:

Post autor: Kopek »

Czyli klasyczny marsz szeryfa.

Znamy, znamy.

Trzeba teraz odleżeć. Przestanie boleć jak się skończy stan zapalny. Maści dla niemowląt kup lub puder. No i jakąś filmotekę zapuść.
"Czasem- i mówię to zupełnie szczerze - żal mi, że nie wychowano mnie jak włóczęgi. Nie związanego z żadnym miejscem, obowiązkami i ludźmi.

www.kopsegrob.blogspot.com
Awatar użytkownika
orety
Posty: 402
Rejestracja: 07 gru 2009, 09:50
Lokalizacja: z innej bajki
Tytuł użytkownika: Podróże kształcą
Płeć:

Post autor: orety »

Oliwa z oliwek, nie musi być z pierwszego tłoczenia - skuteczność wielokrotnie sprawdzona.

Pozdrawiam
Maciek
Odmiana: orety oretego oretym poproszę.
Jestem wolny jak konik polny
Awatar użytkownika
birken1
Posty: 832
Rejestracja: 11 sty 2010, 18:59
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Płeć:

Post autor: birken1 »

Linomag. Tani, w poręcznej tubce, nie plami i nie śmierdzi. Polecam.
Prawdopodobnie jeszcze lepszym okaże się Durex Play lub coś w tym stylu ;-) Wszelkie maści na grzybki ponoć też się nadają.
Już zupełnie po taniości to będzie wazelina kosmetyczna.
A jeśli już chcesz coś sypkiego to nie ma sensu inwestować w jakieś specjalistyczne posypki itp. wystarczy mąka kartoflana.
Tyle o zapobieganiu. Poza linomagiem który ulgę przynosi także po fakcie.


PS: W jakich gaciach lazłeś? Sucha skóra to podstawa!
Awatar użytkownika
ra_dek
Posty: 171
Rejestracja: 17 lip 2012, 17:29
Lokalizacja: Kraków
Płeć:

Post autor: ra_dek »

Potwierdzam skuteczność oliwy z oliwek, moje dzieciaki jak już przestałem stosować "firmowe wynalazki" po których miały wysypkę były smarowane wyłącznie oliwą z oliwek :)
ForumWodne.pl - Fani przygód wodnych i wszystkiego czym da się pływać.
mcgregor6
Posty: 31
Rejestracja: 29 lis 2010, 15:56
Lokalizacja: Tychy
Płeć:

Post autor: mcgregor6 »

Szedłem w brytyjskich spodniach kontraktowych DPM.
Awatar użytkownika
birken1
Posty: 832
Rejestracja: 11 sty 2010, 18:59
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Płeć:

Post autor: birken1 »

Jesli były to Rip-Stop lub lightweight to one dobrze oddychają. Spróbuj linomagu, nie masz wiele do stracenia ;-)
Noś (tak jak Kopek wspomniał) bokserki, zawsze to jakaś ochrona przed ocieraniem skóry. Powinny być cienkie i możliwie szybkoschnące. No i trzeba pamiętać że łatwiej zapobiegać niż leczyć ;-)
arrowb
Posty: 12
Rejestracja: 02 sty 2011, 22:41
Lokalizacja: Poznań
Płeć:

Post autor: arrowb »

hej, ja również używam Linomagu
Pozdrawiam Bartosz
Awatar użytkownika
przeszczep
Posty: 364
Rejestracja: 10 lut 2009, 14:57
Lokalizacja: warszawa
Gadu Gadu: 9000624
Tytuł użytkownika: zagorzały turysta
Płeć:

Post autor: przeszczep »

http://www.stanteks.pl/
A ja polecam takie gatki z coolmaxu :) Polski producent, całkiem po taniości. Skóry nie obetrzesz, a i jajka się nie zgrzeją ;)
Awatar użytkownika
Q_x
Posty: 589
Rejestracja: 19 lut 2011, 15:30
Lokalizacja: G-dz
Tytuł użytkownika: człowiek-samodział
Płeć:

Post autor: Q_x »

To są dwie osobne sprawy, tak mi się wydaje. Z jednej strony w pachwinach od ciepła, potu i startego naskórka rozwija się stan zapalny (ważne żeby dbać o suche gacie), z drugiej - źle dobrane/założone spodnie po prostu kaleczą nogi, ocierając delikatną, wewnętrzną stronę uda, parę razy też poobcierałem się do krwi.

Jeszcze jeden punkcik dla Linomagu ode mnie. używam raczej obficie, jak tylko cokolwiek zacznie się dziać w pachwinach, a jak w ciągu dnia nie przejdzie - smaruję wieczorem, po kąpieli. Oliwy nie sprawdziłem.
Na uda - sporo zależy od kroju spodni czy spodenek. Spodnie sobie podciągam pod same pachy, myślę o szelkach.

Jakoś nikt nie przypomniał, że myć się trzeba codziennie.
Awatar użytkownika
BRAT_MIH
Posty: 352
Rejestracja: 21 sty 2011, 17:29
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 5219235
Tytuł użytkownika: Mihu
Płeć:

Post autor: BRAT_MIH »

Survival survivalem, ale wieczorem trzeba umyć dupsko i zmienić majtki, bo będziesz miał tak zawsze. Lekkie otarcia plus przesolone gacie i do rana jesteś gotów. Jak nie ma wody to chusteczki higieniczne jak wspomniano.
"Nie ma nikt na świecie domu jak my mamy, jest zielony latem , zimą śnieżnobiały, mamy dach z gałęzi, z mchu miękkiego łóżko, lampą jest nam księżyc ponad leśną dróżką. Idą, idą leśni, kompas mają z gwiazd ... "
Awatar użytkownika
NumLock
Posty: 487
Rejestracja: 03 gru 2008, 16:31
Lokalizacja: Podkarpacie
Tytuł użytkownika: vel Numeryczny
Płeć:

Post autor: NumLock »

Obtarcia mogą być spowodowane nadmiernym owłosieniem, które zatrzymuje wodę.
"Zarozumiałością oraz bezczelnością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tylko dlatego, że są nieme dla jego tępej percepcji" - Mark Twain.
Awatar użytkownika
BRAT_MIH
Posty: 352
Rejestracja: 21 sty 2011, 17:29
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 5219235
Tytuł użytkownika: Mihu
Płeć:

Post autor: BRAT_MIH »

NumLock pisze:Obtarcia mogą być spowodowane nadmiernym owłosieniem, które zatrzymuje wodę.
Proponujesz golenie jajek :oops: :?:
"Nie ma nikt na świecie domu jak my mamy, jest zielony latem , zimą śnieżnobiały, mamy dach z gałęzi, z mchu miękkiego łóżko, lampą jest nam księżyc ponad leśną dróżką. Idą, idą leśni, kompas mają z gwiazd ... "
Awatar użytkownika
Młody
Posty: 894
Rejestracja: 01 sty 2009, 19:19
Lokalizacja: Tychy
Gadu Gadu: 9281692
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Młody »

http://survival.strefa.pl/szeryf.htm

Brat Mith, chodziło zapewne właśnie o usunięcie nadmiaru włosów z okolic pachwin, ogolone jajka tu nie pomogą, nie tędy droga...
Forum to nie agencja towarzyska-NIE DOGODZIMY KAŻDEMU !

Życie należy przeżyć tak, aby gołębie przelatujące nad Twoim grobem zesrały się z wrażenia.
https://www.fasttrans.com.pl/
Awatar użytkownika
BRAT_MIH
Posty: 352
Rejestracja: 21 sty 2011, 17:29
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 5219235
Tytuł użytkownika: Mihu
Płeć:

Post autor: BRAT_MIH »

"usunięcie nadmiaru włosów w "okolicach", zwłaszcza pachwin"

Znaczy się wszędzie z tego wychodzi.

Zaciekawiła mnie ta maść linomag, to się chyba da stosować także na rower, bo czytałem gdzieś, ze trzeba pampersa w gaciach kolarskich grubo nasmarować i można powyżej 100 km bez bólu śmigać :)
"Nie ma nikt na świecie domu jak my mamy, jest zielony latem , zimą śnieżnobiały, mamy dach z gałęzi, z mchu miękkiego łóżko, lampą jest nam księżyc ponad leśną dróżką. Idą, idą leśni, kompas mają z gwiazd ... "
Awatar użytkownika
Kopek
Posty: 1030
Rejestracja: 10 mar 2009, 11:00
Lokalizacja: Z największej dziury
Tytuł użytkownika: TRAMPek łikendowy
Płeć:

Post autor: Kopek »

taki robaczek, uważaj bo Cie Kosa jeszcze na giełdzie wystawi :P
"Czasem- i mówię to zupełnie szczerze - żal mi, że nie wychowano mnie jak włóczęgi. Nie związanego z żadnym miejscem, obowiązkami i ludźmi.

www.kopsegrob.blogspot.com
Awatar użytkownika
GawroN
Posty: 649
Rejestracja: 18 kwie 2012, 20:11
Lokalizacja: Chorzów / Śląsk
Gadu Gadu: 1519631
Tytuł użytkownika: Szczupły blondyn
Płeć:

Post autor: GawroN »

ja polecam sudocrem - od zawsze go używam, a w nastepstwie również moje dzieci :)
Awatar użytkownika
krzyk
Posty: 15
Rejestracja: 08 sie 2012, 15:59
Lokalizacja: Stettin
Płeć:

Post autor: krzyk »

Witam!
Polecam Alatan, w maści lub kremie, ja wole w maści.
Awatar użytkownika
jm48
Posty: 195
Rejestracja: 18 lut 2011, 00:46
Lokalizacja: Chęciny Czerwona G.
Płeć:

Post autor: jm48 »

Dermazin był za parę złociszy więc NFZ zadbał o naszą kasę i teraz jest tylko Argosulfan (skład ten sam) za 30-ci parę, był dobry na wszystko zwłaszcza na oparzenia - teraz kicha. Wycofany. Coby chorym było lepiej, pod światłym zarządem NFZ.
ślepy herbu ślepowron
ODPOWIEDZ