Maskowanie zapachu

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
Michal N
Posty: 1186
Rejestracja: 16 lut 2009, 21:47
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Gadu Gadu: 9361862
Tytuł użytkownika: Metyl Podgrzybek
Płeć:

Post autor: Michal N »

Gajla się zakopuje w ziemi, aby jutowe paski "doszły"(potem się ciąga na lince za furą, aby się bardziej zmechacił), a nie po to aby walił ziemią.
Obrazek
Awatar użytkownika
BRAT_MIH
Posty: 352
Rejestracja: 21 sty 2011, 17:29
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 5219235
Tytuł użytkownika: Mihu
Płeć:

Post autor: BRAT_MIH »

W takim czyś to się tak spocisz, że z kilometra będzie Cię wyczuć można :p
"Nie ma nikt na świecie domu jak my mamy, jest zielony latem , zimą śnieżnobiały, mamy dach z gałęzi, z mchu miękkiego łóżko, lampą jest nam księżyc ponad leśną dróżką. Idą, idą leśni, kompas mają z gwiazd ... "
Awatar użytkownika
Michal N
Posty: 1186
Rejestracja: 16 lut 2009, 21:47
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Gadu Gadu: 9361862
Tytuł użytkownika: Metyl Podgrzybek
Płeć:

Post autor: Michal N »

W książce Karola Maya "Old Surehand", bodajrze Old Shaterhand kradnąc konia wodzowi Wupa-Umugi, wytarzał się w roślinności prerii. Kuń go nie wyczuł i odjechali w stronę zachodzącego słońca :-)
Obrazek
Awatar użytkownika
yaktra
Posty: 823
Rejestracja: 05 kwie 2010, 18:57
Lokalizacja: z krainy szaraka
Tytuł użytkownika: tropiciel/ fotograf
Płeć:
Kontakt:

Post autor: yaktra »

Jeśli mówimy tu o "zawodowych" podchodach czy zasiadkach na zwierza to proponuję przeznaczyć kilka ciuchów tylko do takich wyczynów. Jednym słowem, nie pierzemy ile się da. Jeśli jest taka możliwość (chłopaki ze wsi) to polecam wieszać je w oborze/ stajni. Zapach krów, owiec czy koni świetnie działa.
Zdarza się przecież, że na jednej łące pasą się krowy i sarny, baaa nawet Żurawie czy Bociany pochodzą do "domowej" przyzwyczajone jej widokiem.
Patent na kamuflaż podczas żniw;
Wsiadasz do przyczepy i ktoś wiezie cię w pole. Traktorzysta odpina przyczepę a Ty w tym czasie kładziesz się pod koła. Rusza ciągnikiem do domu a ty seee leżysz w polu z aparatem przykryty nawet worami po ziemniakach :-P
ps; sprawdzone
:569:
Okiem naszych obiektywów http://yaktrafotografia.jimdo.com/
Awatar użytkownika
Hakas
Posty: 209
Rejestracja: 03 lip 2008, 00:08
Lokalizacja: Pomorze Zachodnie
Tytuł użytkownika: KAPKANCZYK
Płeć:

Post autor: Hakas »

Są już dostępne zapachy w spraju maskujące zapach człowieka. Przynajmniej za wielką wodą są używają ich łucznicy myśliwi i nie tylko.
Hakas
Wędruję poprzez świat polując, walcząc
i uzdrawiając

Przeklęty, kto miecz swój trzyma z dala od krwi - Bellicosa anima
Damnatus, qui gladio suo ab sanguem reservat - Bellicosa anima
Awatar użytkownika
Kulawy
Posty: 6
Rejestracja: 25 kwie 2011, 13:08
Lokalizacja: Wrocław
Gadu Gadu: 9996311
Tytuł użytkownika: Czarne pióra
Płeć:

Post autor: Kulawy »

Znalazłem coś takiego

Z tego co zrozumiałem to będzie mydło, które będzie maskować zapach i jednocześnie odstraszać owady. (osobiście nie jestem pewien czy będzie tak wspaniale)
Nie wiem czy to działa, nigdy czegoś takiego nie robiłem, ale postaram się coś takiego skombinować za pare tygodni i sprawdzę czy działa

[ Dodano: 2011-06-10, 10:35 ]
Jeżeli chodzi o ucieczkę przed psami to ostatnio znalazłem metodę opisana w książce "Długi marsz".
Tam aby zmylić trop uciekinierzy mieli przywiązaną na długim sznurku baranicę (ale chyba każda inna skóra by zadziałała) którą ciągnęli po swoich śladach.
Moje psisko jednak nie jest odpowiednio przeszkolone więc niestety nie mogę tego sprawdzić w praktyce...
"Zamieszkałem w lesie, albowiem chciałem żyć świadomie (...) abym w godzinie śmierci nie odkrył że nie żyłem"
H.D Thoreau - "Walden, czyli życie w lesie"
Awatar użytkownika
Bastion
Posty: 392
Rejestracja: 05 maja 2010, 10:21
Lokalizacja: Gdansk
Tytuł użytkownika: nizinny taternik
Płeć:

Post autor: Bastion »

BRAT_MIH pisze:Zastanawia mnie czy gdyby uskuteczniać ucieczkę na szczudłach, pomijając, że ślad zostawiają wyraźny to pies też wyczuje ? Powiedzmy, buduję sobie szczudła, wysokość jakieś 40-50 cm nad ziemią mam nogi, podstawkę robię z jakimś dziwnym śladem racicy i tak uciekam. Po równej drodze można tak iść kilometry. Zmylę psa czy nie ?
Szczudla?
Mysle, ze tropiacy pies moze rozwinac maks 6-12 km/h.
Ciekawe jaka szanse na ucieczke przed psem, bedzie miala osoba poruszajaca sie na szczudlach Poweriser. Podobno maksymalna predkosc dla czlowieka biegnacego w Poweriser to 35 km/h. Pies chyba nie bedzie w stanie wytropic i dogonic tak szybko poruszajacego sie czlowieka?
Ostatnio zmieniony 16 sie 2011, 00:18 przez Bastion, łącznie zmieniany 1 raz.
Co nas nie zabije to nas wzmocni...
Awatar użytkownika
Abscessus Perianalis
Posty: 919
Rejestracja: 24 mar 2010, 06:38
Lokalizacja: CK / Wa-wa
Gadu Gadu: 1505060
Tytuł użytkownika: Dziki Dzik
Płeć:

Post autor: Abscessus Perianalis »

Na szczudłach Poweriser? A skąd będziesz miał takie szczudła? To już lepiej w samochód wsiąść i odjechać skoro takie pomysły się pojawiają - w cenie znajdziesz już na pewno na chodzie, który będzie miał lepsze osiągi. Poprzednie pytanie było raczej czysto teoretyczne - czy pies da radę odnaleźć ślad zapachowy, jeśli będziemy poruszać się na zaimprowizowanych szczudłach..
"Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, kiedy umrzesz."

"Pokonał ich swoją siłą, poraził skrzeniem, oślepił światłem, ogłuszył rykiem, padł na nich strachem, zmógł mocą po stokroć większą niż ich pospólna siła."

Forumowa Facebookowa Grupa Szturmowa: http://www.facebook.com/groups/160111940703089/
Awatar użytkownika
Bastion
Posty: 392
Rejestracja: 05 maja 2010, 10:21
Lokalizacja: Gdansk
Tytuł użytkownika: nizinny taternik
Płeć:

Post autor: Bastion »

Vice Versa.
Moje pytanie bylo rowniez calkiem teoretyczne.
Co nas nie zabije to nas wzmocni...
Lechu333
Posty: 54
Rejestracja: 13 lip 2010, 15:30
Lokalizacja: Stepnica
Gadu Gadu: 9493122

Post autor: Lechu333 »

Miałem okazje pochodzić na Powerriserach, dla kogoś kto nie miał z tym wcześniej doświadczenia jest to ogromnie męczące, ponieważ pracują wszystkie partie mięśni naraz.

Nie ma też możliwości zrobienia przerwy bez podpierania się czy wywracania :-x


Nie wiem jak można z takim czymś biegać po lesie, nie wyobrażam tego sobie.
Awatar użytkownika
yaktra
Posty: 823
Rejestracja: 05 kwie 2010, 18:57
Lokalizacja: z krainy szaraka
Tytuł użytkownika: tropiciel/ fotograf
Płeć:
Kontakt:

Post autor: yaktra »

Spytam przekornie, o czym tu mowa, o chodzeniu na szczudłach i gubieniu zapachu czy ucieczce przed psami :?:
Najprostszy sposób to podchodzić zwierza mając wiatr w oczy i wykorzystując warunki w terenie, drzewa, krzaki, snopki.
Jeśli chcesz zrobić zasiadkę na zwierzęcym przesmyku to nie podchodź do tropów aby je np. analizować, dotykać, łączyć ze swoim tropem, zostawiać obok swój zapach ocierając się np. o krzaki czy drzewa...
i tyle...
Okiem naszych obiektywów http://yaktrafotografia.jimdo.com/
Awatar użytkownika
Arson
Posty: 4
Rejestracja: 18 cze 2011, 18:58
Lokalizacja: Garwolin
Tytuł użytkownika: Survival
Płeć:

Zapach

Post autor: Arson »

Ja moge wam napisać ze swój zapach można zakamuflować sie nacierajac np odchodami jakiejś zwierzymy xp.
Ostatnio zmieniony 03 maja 2012, 12:01 przez Arson, łącznie zmieniany 1 raz.
Survival :)
Awatar użytkownika
Abscessus Perianalis
Posty: 919
Rejestracja: 24 mar 2010, 06:38
Lokalizacja: CK / Wa-wa
Gadu Gadu: 1505060
Tytuł użytkownika: Dziki Dzik
Płeć:

Post autor: Abscessus Perianalis »

Prędzej zamaskujesz zapach jak wysmarujesz się ściółką, na którą oddał mocz jakiś jeleń, niż samymi odchodami, ale skoro lubisz.. :P

Nie wiem niestety co to jest "zwierzyma xp", więc mogę się mylić..
"Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, kiedy umrzesz."

"Pokonał ich swoją siłą, poraził skrzeniem, oślepił światłem, ogłuszył rykiem, padł na nich strachem, zmógł mocą po stokroć większą niż ich pospólna siła."

Forumowa Facebookowa Grupa Szturmowa: http://www.facebook.com/groups/160111940703089/
Awatar użytkownika
yaktra
Posty: 823
Rejestracja: 05 kwie 2010, 18:57
Lokalizacja: z krainy szaraka
Tytuł użytkownika: tropiciel/ fotograf
Płeć:
Kontakt:

Post autor: yaktra »

Arson pisze:zapach można zakamuflować sie nacierajac np odchodami
WOW, zaje***te
Tak na poważnie, po co pisać takie bzdury. Temat jest dość poważny bo tu amatorów fotografii dość wielu. Mało tego, maskowanie zapachu to również temat dość mocno związany z survivalem. Idea jak najbardziej słuszna bo gdyby tak chodziło o przeżycie to i polowanie wchodzi w grę w stu procentach...
Okiem naszych obiektywów http://yaktrafotografia.jimdo.com/
mcgregor6
Posty: 31
Rejestracja: 29 lis 2010, 15:56
Lokalizacja: Tychy
Płeć:

Post autor: mcgregor6 »

Wiem, że odpowiedź będzie mało precyzyjna ale gdzieś kiedyś czytałem, że pewien szczep Indian z Ameryki płn. na kilka dni przed polowaniem na bodajże jelenie jedli młode pędy paproci, aby pachnieć podobnie do jeleni.

@EDIT
Aha był bym zapomniał. Pamiętam jak byłem na spotkaniu z Augustem Kowalczykiem (uciekinierem z Auschwitz) to w swojej opowieści wspominał jak na kilka dni przed ucieczką ukradł pantofle z obozowego "salonu" fryzjerskiego. Następnie w czasie ucieczki kiedy goniły go psy wyrzucił swoje chodaki w pobliskie zarośla i dalej kontynuował ucieczkę we "fryzjerskich" pantoflach. Podobno psy zgubiły jego trop.
Awatar użytkownika
yaktra
Posty: 823
Rejestracja: 05 kwie 2010, 18:57
Lokalizacja: z krainy szaraka
Tytuł użytkownika: tropiciel/ fotograf
Płeć:
Kontakt:

Post autor: yaktra »

My z Tomkiem13 przed wyjściem na zasiadkę jemy zupę fasolową lub fasolkę po bretońsku. Co jakiś czas puszczamy bąki. Sarny nas nie wyczuwają a jelitowe wiatry wabią drapieżne jak na padlinę.
Sory, nie wytrzymałem
:mrgreen:
Okiem naszych obiektywów http://yaktrafotografia.jimdo.com/
ODPOWIEDZ