jez. Serwent i Purda

Relacje, zaproszenia i pomysły na ...

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
Apo
Posty: 740
Rejestracja: 28 lis 2011, 17:36
Lokalizacja: Lasy Pomorza
Gadu Gadu: 3099476
Tytuł użytkownika: WATAHA Z POPRAWCZAKA
Płeć:

jez. Serwent i Purda

Post autor: Apo »

11.06.2012, poniedziałek. Budzik. Oczywiście zaspałam. Biegiem do roboty na 9. Około 19 wpada do mnie do pracy mój jutrzejszy kompan wyprawowy, Tabak. Trza ustalić co jeszcze kupić, co zrobić. Wszystko chyba gra. Punkt 21:00 spadam z pracy, w domu przed 23, więc postanowiłam nie spać, gdyż pociąg do Olsztyna miał ruszać po 6 (mam tendencję do zasypiania ;) ). Pakowanie, net, film. Jazda na pociąg!
We Wrzeszczu dosiada się Tabak. Gadka, piwko a pociąg mknie. Dojeżdżamy do Olsztyna i kołujemy jakiś transport dalej. Miała być kolej do Marcinkowa. Nie ma - jest komunikacja zastępcza, ale dopiero za 2 godziny z hakiem. Cholera! Kombinujemy dalej. No pojawił się jakiś PKS do "Marcinkowo Skrzyżowanie". Wsiadamy, pokazujemy kierowcy bilet. "Marcinkowo skrzyżowanie?? A gdzie to w ogóle jest?". Nieco skołowani dajemy się jednak zawieźć w nieznane. Koleś wysadza nas po środku lasu. Pięknie.

No to ruszamy przed siebie. Jeszcze kawałek asfaltem i skręcamy niby wg. mapy w drogę, która ma nas zaprowadzić do Marcinkowa. Słońce praży, godzina szatańska, żar leje się z nieba a lasu już nie widać. Wrzucamy porządne tempo marszu. Idziemy, idziemy, idziemy. Godzina. Półtorej. Jest Marcinkowo! Rzeczywiście kolej rozkopana. Chwila odpoczynku, no ale trza iść dalej! Przed nami jeszcze Purda a dopiero za nią nasz cel - jezioro Serwent.

Trasa do Purdy okazała się kolejną męczarnią w słońcu i skwarze. Humory nieco gorsze, mi zaczyna doskwierać zmęczenie po 12h roboty i nieprzespanej nocy. Ale iść trzeba. Godzina. Półtorej. Skwar. Piekło kuźwa!

No ale udało się! I ku naszej udręce piękny przystanek PKS w samym "centrum" Purdy. Noż psia mać! Mocno styrani zachodzimy do sklepu. Kiełba, 4 piwa, chleb, 6 litrów wody. Stykinie na 3 dni - mamy z resztą jeszcze 4 konserwy i 500g kaszy. Dokupujemy po bułce i ruszamy w dalszą trasę. Tuż za Purdą robimy godzinny popas w cieniu brzóz. Zjadamy bułki, wypijamy wodę, rozkładamy mapę. "Idziemy na ten cypel" mówi Tabak. "Nie, idziemy na tamten z drugiej strony" odpowiadam na to ja. Wyszło na moje, aczkolwiek z powodu dopatrzenia się domków letniskowych na wybranej przez Tabaka miejscówce. No to ruszamy! Nadal gorąc, ale już nieco lepiej. Popas pomógł, bliskość celu też. Po drodze mijamy urodze bajorko z mnóstwem nenufarów.

Obrazek

Włazimy w las. Jest już nieco lepiej, bo cień i chłodek lekki. Zaczyna mi dokuczać kostka, której uparcie nie chce wyleczyć. Trzeba jednak się sprężać, bo godzina coraz późniejsza a nadal nawet nie jesteśmy przy jeziorze (o wyborze miejscówki już nie wpominam).

Obrazek

Idziemy już z pół godziny czt godzinę. Jezioro w zasięgu wzroku. Skręcamy na węższą i mniejszą ścieżkę wijącą się tuż przy brzegu. Idziemy, idziemy a ścieżka zaczyna nam znikać spod stóp. Pojawiają się krzaczory, wielkie paprocie i masa, MASA KOMARÓW! Zrzucam plecak, szukam - coś muszę mieć! Znalazłam jakiś Bros kupiony chyba rok czy dwa lata temu na jakiejś wiosce zabitej dechami za 6 zeta. Psikamy, psikamy, próbujemy się ratować. Setki (poważnie) komarów zdają się nieco oddalać. Jesteśmy już wykończeni. Miejscówki żadnej nie widać. Już zauważamy, że może zabraknąć wody. Jesteśmy źli, spoceni, zmęczeni i... trzeba iść dalej.
Trud nasz jednak zostaje wynagrodzony. Oczom naszym ukazuje się prześliczna miejscówka. No raj na ziemi. Rzucamy plecaki. Rest in peace.

Obrazek

Wróciły nam nowe siły. Trza było miejscówkę dokładnie spenetrować. Miejsce okazało się nad wyraz urokliwe. Pomijając gotowe miejsce na ognisko, ławeczkę, pieńki i drewno na opał, miejscówka oferowała również równiutki, czysty i okopany mały placyk pod namiot. Nieopodal był mały pomościk i ładne zejscie do jeziora. Okazało się, że po drugiej stronie jest nieco większy pomost, z którego aż się prosi, żeby łowić ryby.

Obrazek
Obrazek

Flora i fauna również zachwycały. Mimo zmęczenia poszwędaliśmy się jeszcze po okolicy podpatrując tu i ówdzie życie lasu.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

W ramach relaksu Tabak wybrał się jeszcze na wieczorne łowienie, którego skutkiem był szczupak (niedozwolony rozmiarowo do opędzlowania - 36 cm). Na ognisko więc powędrowały kiełbadrony. Zaczęło trochę kropić, więc w razie w. rozwiesiliśmy plandekę (nawet specjalnie nie byłą mocnowana, ot tak zarzucona; dla zainteresowanych: plandeka 3x5m). Wieczór i noc jednak były spokojne i bezdeszczowe. Można było spokojnie spać pod chmurką.

Obrazek
Obrazek

Następnego dnia Tabak koło 4 ruszył na ryby, ja raczyłam wstać między 9 a 10. Należało mi się po tyrze w pracy, nieprzespanej nocy i zaiwanianiu w skwarze. Przystapiłam do przygotowywania strawy, która składać się miała tradycyjnie z kaszy (czasem używamy ryżu) i konserwy. Przy poszukiwaniu składników natknęłam się na mojego sporka, który w plecaku przeistoczył się w nóż i łyżkę (a tak szydziłam z tytanowych sporków! Już nie będę od dziś!)

Obrazek

Po posiłku Tabak udał się na sjestę a ja ruszyłam na zwiedzanie okolicy, która na każdym kroku zachwycała swoim pięknem. Urzeczona urodą warmińsko-mazurskich lasów nie zauważyłam zbliżających się ciemnych chmur i wpadłam w sam środek burzy. Nie było nawet sensu kryć się gdziekolwiek. Ściana deszczu skutecznie przemoczyła wszystko dookoła. Nie pozostało mi nic innego jak ewakuować się do obozowiska. Dotarłam tam totalnie przemoczona i błogosławiłam rozłozoną wczoraj plandekę. Na całe szczęścię wzięłam ze sobą drugą zmianę ciuchów. Po jakiś dwóch godzinach deszcz ustał i można było się wybrać nad jezioro na kolejny połów. Tym razem wpadło kilka rybek mniejszych (płotki, wzdręgi) oraz sporych rozmiarów leszcz. Wszystko poszło na kolację. Nazbieraliśmy nowego drewna i odnowiliśmy zapas tego, które było na miejscu, gdy dotarlismy.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Nazajutrz nieco przysnęliśmy. Dnia poprzedniego zasiedzieliśmy się nieco przy ognisku i sen widocznie był silniejszy od budzika. Nie zdążyliśmy więc na planowany PKS (już z Purdy, nie Marcinkowa ;) ). Pojechalismy kolejnym, co skutkowało spóźnieniem na planowany pociąg powrotny do 3miasta. Na szczęście było inne połączenie 1,5h później. Pożarci przez komary, wyssani przez kleszcze (ja jeden, Tabak 7!), ale przecholernie szczęśliwi wróciliśmy do domów. Miejscówkę zostawiliśmy tak, jak przywitała nas dwa dni temu. Na pewno tam jeszcze wrócimy...

Obrazek


Podsumowanie:
- kupić nowego sporka
- zaopatrzyć się w porządny antykomar i antykleszcz
- nie gardzić plandeką
- jeździć w nowe miejsca
- nie poddawać się nawet po kilku godzinach marszu w skwarze
- koniecznie wrócić jeszcze nie raz w to samo magiczne miejsce nad jez. Serwent :)
look deep into nature and then you will understand everything better

I've got the power to fly into the wind, the power to be free to die and live again. This power's like fire, fire loves to burn!
Awatar użytkownika
Młody
Posty: 894
Rejestracja: 01 sty 2009, 19:19
Lokalizacja: Tychy
Gadu Gadu: 9281692
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Młody »

Wszystko spoko pięknie. Ale za tego podciepka szczupłego :evil: Większe się łowi 8-)
Forum to nie agencja towarzyska-NIE DOGODZIMY KAŻDEMU !

Życie należy przeżyć tak, aby gołębie przelatujące nad Twoim grobem zesrały się z wrażenia.
https://www.fasttrans.com.pl/
Awatar użytkownika
ZEN
Posty: 118
Rejestracja: 09 kwie 2010, 22:58
Lokalizacja: Lublin
Płeć:

Post autor: ZEN »

Apo napisała, że był nie wymiarowy i kiełbadron był w zastępstwie. :569: ;-)
Bartosz
Posty: 85
Rejestracja: 27 sie 2007, 19:25
Lokalizacja: Olsztyn
Płeć:

Post autor: Bartosz »

Fajna wycieczka :) Tylko pozazdrościć 8-)
Awatar użytkownika
BRAT_MIH
Posty: 352
Rejestracja: 21 sty 2011, 17:29
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 5219235
Tytuł użytkownika: Mihu
Płeć:

Post autor: BRAT_MIH »

Apo pisze:Kiełba, 4 piwa, chleb, 6 litrów wody. Stykinie na 3 dni
4 piwa na 3 dni, współczuje :p
"Nie ma nikt na świecie domu jak my mamy, jest zielony latem , zimą śnieżnobiały, mamy dach z gałęzi, z mchu miękkiego łóżko, lampą jest nam księżyc ponad leśną dróżką. Idą, idą leśni, kompas mają z gwiazd ... "
kermitttt
Posty: 338
Rejestracja: 09 sty 2011, 19:44
Lokalizacja: lubuskie
Płeć:

Post autor: kermitttt »

4 piwa na 3 dni, współczuje
To samo sobie pomyslałem, prawdziwy survival!
Ale ogólnie pięknie, pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Q_x
Posty: 589
Rejestracja: 19 lut 2011, 15:30
Lokalizacja: G-dz
Tytuł użytkownika: człowiek-samodział
Płeć:

Post autor: Q_x »

Na taśmę się nie da tego sporka skleić? Składany by był.

Mazury to chyba najbardziej zakleszczony kawałek polskich lasów, ludzie potrafią przynieść po kilkadziesiąt ze zwykłego zbierania jagód albo grzybów.

Łyżkę zawsze nosiłem w garnku, w którym sobie pichcę w terenie. Teraz wiem już dlaczego to był dobry pomysł.
Mr.Sloth
Posty: 144
Rejestracja: 02 sie 2010, 16:40
Lokalizacja: Warszawa
Tytuł użytkownika: leń leśny
Płeć:

Post autor: Mr.Sloth »

Jak wyglądała kwestia przenoszenia wędki? Mieliście jakaś 1 składaną? Biało ryb na co złapany?
Awatar użytkownika
Apo
Posty: 740
Rejestracja: 28 lis 2011, 17:36
Lokalizacja: Lasy Pomorza
Gadu Gadu: 3099476
Tytuł użytkownika: WATAHA Z POPRAWCZAKA
Płeć:

Post autor: Apo »

BRAT_MIH pisze:
Apo pisze:Kiełba, 4 piwa, chleb, 6 litrów wody. Stykinie na 3 dni
4 piwa na 3 dni, współczuje :p
Podkreślałam to niejednokrotnie, że na takie wyjazdy nie bierzemy w ogóle alkoholu..
Primo : jest ogień którego trza pilnować przez noc
Secundo: od tego między innymi uciekamy w lasy :)
Mr.Sloth pisze:Jak wyglądała kwestia przenoszenia wędki? Mieliście jakaś 1 składaną? Biało ryb na co złapany?
Masz na drugim zdjęciu Tabaka tachającego coś, co wygląda, jak pokrowiec na strzelbę ;) Leszczyk złapany na robala (o dziwo żyły jeszcze po 3 dniach ;) ), tak samo płocie i wzdręgi. Szczupak na twistera.

EDZIA:
dodane foty na picassie https://picasaweb.google.com/1162188725 ... lsSoxdjeGg

[ Dodano: 2012-06-24, 03:00 ]
Dodam jeszcze tylko, że wyprawa ta była konsekwencją nieudanej wyprawy w tamte rejony planowanej na zimniejszy czas a komunikowanej w temacie: viewtopic.php?t=4053&postdays=0&postorder=asc&start=0 Jak planuję to planuję ;)
look deep into nature and then you will understand everything better

I've got the power to fly into the wind, the power to be free to die and live again. This power's like fire, fire loves to burn!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Imprezy, wyprawy oraz spacery”