Latarka czołowa

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
Zeziu07
Posty: 24
Rejestracja: 15 sty 2009, 22:32
Lokalizacja: Sulęczyno
Gadu Gadu: 5229770
Płeć:
Kontakt:

Latarka czołowa

Post autor: Zeziu07 »

Witam.

Mam pytanie:
Czy lTEN model latarki nadaje się jakoś? Wiem, że dobra czołówka kosztuje ponad 100pln(np Petzl) jednak niestety ale mnie nie stać. Zainteresował mnie ten model bo jest stosunkowo tani jak i firma też dość znana i dobra.

Najlepiej byłoby gdyby wypowiedział się jej jakiś użytkownik, ale podejrzewam że z tym może być ciężko :-P

Pozdrawiam Zeziu07
Awatar użytkownika
Tanto
Administrator
Posty: 1072
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:17
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 1743064
Płeć:

Post autor: Tanto »

Na początek zapraszam do krótkiej lektury viewtopic.php?t=266
"...wszystkie koty z pyszczkami, które wyglądają, jakby ktoś wkręcił je w imadło, a potem wielokrotnie walił młotkiem owiniętym skarpetą, są Prawdziwmi kotami."
Awatar użytkownika
brt
Posty: 124
Rejestracja: 08 wrz 2007, 09:53
Lokalizacja: Lublin
Gadu Gadu: 3104815
Płeć:

Post autor: brt »

Wydaje mi się że na starym reconie tresor dobrze wypowiadał się o tej latarce.
Jego zapytaj, ale wydaje mi się że to bardzo dobra propozycja jak za te pieniądze.
Awatar użytkownika
w0jna
Posty: 689
Rejestracja: 26 sie 2007, 20:51
Lokalizacja: Inąd.
Płeć:

Post autor: w0jna »

Ja bym zaryzykował. Może sam sobie kupie...
Są takie rzeczy na niebie i ziemi, o których się jezuitom nie śniło, mój panie.
Treasure Hunter
Posty: 722
Rejestracja: 01 lut 2008, 02:11
Lokalizacja: Górny Śląsk
Tytuł użytkownika: DD Hammocks
Kontakt:

Post autor: Treasure Hunter »

Tak się składa, że ja używam tej latarki. Już kilka ładnych lat. Co mogę powiedzieć?

Czerwona dioda to fajna sprawa. Zasięg latarki zawarty w opisie aukcji wzięty z kosmosu. Latarka jest malutka i bardzo wygodna.

U mnie pojawił się jakiś problem z białymi diodami. Czasem są zmiany w natężeniu światła- nie znam się na tym ale to chyba wynik wady diody w moim egzemplarzu a nie zużycia.

W tej cenie to dobry zakup moim zdaniem.
Awatar użytkownika
w0jna
Posty: 689
Rejestracja: 26 sie 2007, 20:51
Lokalizacja: Inąd.
Płeć:

Post autor: w0jna »

Bo to znaczy że jak świecisz to cie widać z 65 metrów ;-)
Są takie rzeczy na niebie i ziemi, o których się jezuitom nie śniło, mój panie.
Awatar użytkownika
Zeziu07
Posty: 24
Rejestracja: 15 sty 2009, 22:32
Lokalizacja: Sulęczyno
Gadu Gadu: 5229770
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Zeziu07 »

@Treasure Hunter: a czy długość świecenia tj. 50h na jednym komplecie baterii się zgadza?

@Tanto: zrobię z tym porządek po południu.
Treasure Hunter
Posty: 722
Rejestracja: 01 lut 2008, 02:11
Lokalizacja: Górny Śląsk
Tytuł użytkownika: DD Hammocks
Kontakt:

Post autor: Treasure Hunter »

Dokładnie Ci nie powiem czy się zgadza bo nigdy nie mierzyłem czasu świecenia. Ale fakty są takie, że od kiedy mam tę latarkę nigdy nie wymieniałem baterii więc te 50h wydaje się bardzo realne.
Awatar użytkownika
Parthagas
Posty: 783
Rejestracja: 28 sie 2007, 08:46
Lokalizacja: Mława
Tytuł użytkownika: kumpel staffików
Płeć:

Post autor: Parthagas »

Treasure Hunter pisze: U mnie pojawił się jakiś problem z białymi diodami. Czasem są zmiany w natężeniu światła- nie znam się na tym ale to chyba wynik wady diody w moim egzemplarzu a nie zużycia.
W moim Topexie tez zmieniało się natężenie, gdyż baterie lubiły rozejść się w obudowie na boki, ścisnąłem je gumką, sprężyny trochę rozciągnąłem i jest OK.
"Mężczyzna musi mieć nałogi, najlepiej wyszukane, w przeciwnym wypadku nie ma się z czego wyzwalać."
http://prymitywnetechnikiprzetrwania.blogspot.com/
erwinw
Posty: 90
Rejestracja: 08 lut 2008, 14:58

Post autor: erwinw »

Po kradzieży mojego kochanego fenixa zostałem bez świecidełka, a że kryzys światowy dopadł i mnie, nie stać mnie na porządny sprzęt, przeto zakupiłem tą latareczkę. Gdy dojdzie i ją (po)używam to podzielę się wrażeniami.

ps. gdy tylko wybrnę z kłopotów finansowych to znów zakupię fenixa L0D, tym razem w wersji premium, bo to jeden z najlepszych gadzetów jaki do tej pory zakupiłem
Awatar użytkownika
egzor
Posty: 38
Rejestracja: 13 wrz 2008, 22:54
Lokalizacja: Olsztyn Jurajski
Tytuł użytkownika: naszlaku.eu
Płeć:
Kontakt:

Post autor: egzor »

Dioda o zasięgu 65 metrów :shock: Jeszcze czegoś takiego nie widziałem !
Diody dają jasne światło o dużym kącie świecenia, lecz o krótkim zasięgu i zużywają mało prądu. Natomiast żarówki diodowe (halogenowe) dają skupione światło o długim zasięgu i są bardzo prądożerne.
Petz wymyślił coś takiego jak czołówkę DUO (led 5 lub 14). Widziałem jak działa w jaskiniach i uważam że w tej chwili jest to najlepsza i jedna z najdroższych czołówek na rynku.
Osobiście wybrałbym tego Energizer LEDx3 niż np Tikę lub Zipkę. Cena dużo mniejsza a zasada działania podobna.
Jeżeli już się szarpnąć się na Petzla to tylko czołówki z zasobnikiem baterii z tyłu głowy - dlaczego ? Jak przez dłuższy czas ma się cały ciężar baterii na czole a np uskutecznia się czołganie (jaskinia), to szyja to odczuwa.
Pozdrawiam
Arek (egzor)
Awatar użytkownika
PA
Posty: 298
Rejestracja: 28 sty 2008, 21:01
Lokalizacja: Toruń
Gadu Gadu: 3500980
Płeć:

Post autor: PA »

egzor pisze:Jeżeli już się szarpnąć się na Petzla to tylko czołówki z zasobnikiem baterii z tyłu głowy - dlaczego ? Jak przez dłuższy czas ma się cały ciężar baterii na czole a np uskutecznia się czołganie (jaskinia), to szyja to odczuwa.
Uśmiałem się do łez ;) Ciekawa teoria. Że też producent nie wpadł na to i nie produkuje tylko tych z osobnym zasobnikiem :D

Odpowiadając Zeziu: Kup sobie dobrego Petzla i nie kombinuj. Inaczej wydasz kasę dwa razy. Po co ? Jak czytam w jednym zdaniu, że ta latarka to dobry zakup w tej cenie mimo, że ma wadę fabryczną to mi się drobne nie zgadzają.
erwinw
Posty: 90
Rejestracja: 08 lut 2008, 14:58

Post autor: erwinw »

latarka doszła, po pierwszych oględzinach domowych:
-ciężko w domu określic jej zasięg, ale myslę, że 15m nie będzie dla niej problemem
-jak dla mnie trochę zbyt skupione światło, ale bez tragedii,
-chyba polubię tą czerwoną diodę
-na wodoszczelnośc nie liczmy (nikt tego także nie obiecywał), lecz nie wydaje mi się by niewielki deszcz jej zaszkodził
-regulacja kąta nachylenia latarki to prawie 180'
-miekka, piankowa wyściółka od strony styku latarki z ciałem użytkownika
-zasilanie 3xAAA
-jakością wykonania, dbałością o szczegóły, desingiem bije na głowę latarki czołowe z allegro ala tikka petzcla z 5 diodami
-jak z trwałością to się okaże z czasem

za tą cenę polecam Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony 22 sty 2009, 09:43 przez erwinw, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
pitersgs
Posty: 61
Rejestracja: 12 sty 2009, 12:12
Lokalizacja: Łomża
Gadu Gadu: 7371138
Tytuł użytkownika: Przygoda....
Płeć:
Kontakt:

Post autor: pitersgs »

,,Biedny nie ma pieniędzy żeby oszczędzać'' Kup coś markowego i miej pewność że cie nie zawiedzie.
Pozdrawiam PK
kozikowski.piotr@gmail.com
GG: 7371138
Awatar użytkownika
mgr_scout
Posty: 431
Rejestracja: 29 sie 2007, 16:29
Lokalizacja: inąd

Post autor: mgr_scout »

egzor pisze:Dlatego że Petzl ma ten sposób mocowania baterii opatentowany. Reszta czołówek ma baterię z przodu.
Możesz podać numer tego patentu i jakieś inne szczegóły? Np. skąd o nim wiesz. Czy to też znaczy że tylko Petzl może produkować latarki z zasobnikiem z tyłu?
Bartosz
Posty: 85
Rejestracja: 27 sie 2007, 19:25
Lokalizacja: Olsztyn
Płeć:

Post autor: Bartosz »

egzor pisze:Dlatego że Petzl ma ten sposób mocowania baterii opatentowany. Reszta czołówek ma baterię z przodu.
http://www.8a.pl/index.php?str=prod_big ... 18&subkat=

BD raczej podróbkami się nie zajmuje.
Awatar użytkownika
Tresor
Posty: 699
Rejestracja: 28 sie 2007, 17:42
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: Tresor »

te pitergs nie kazego stac na cudowne petzle za 380 zl,nie kazdego sponsoruja rodzice itp,sa sprawy jak rodzina auto itp itd
kolega Erwinw kupil solidna latatrke za male pieniadze,sam uzywalem jej z 2 latka i okazala sie solidna,dla twojej wiadomosci owa latareczka byla uzywana w naprawde hardcorowych warunkach ( stare opuszczone kopalnie) lecz zostala zgubiona,teraz kupilem tez energizera ale ciutke nowszy model ! jak dla mnie energizer daje rade i jest alternatywa dla petzlow
Treasure Hunter
Posty: 722
Rejestracja: 01 lut 2008, 02:11
Lokalizacja: Górny Śląsk
Tytuł użytkownika: DD Hammocks
Kontakt:

Post autor: Treasure Hunter »

PA pisze:Jak czytam w jednym zdaniu, że ta latarka to dobry zakup w tej cenie mimo, że ma wadę fabryczną to mi się drobne nie zgadzają.
Może źle mnie zrozumiałeś. Chodziło mi o to, że mój jeden egzemplarz może być wadliwy. Połowa mojej rodziny używa energizera i nikt takiego problemu nie ma.

A takie wady zdarzają się najlepszym producentom. Od tego masz gwarancję.
Awatar użytkownika
Zeziu07
Posty: 24
Rejestracja: 15 sty 2009, 22:32
Lokalizacja: Sulęczyno
Gadu Gadu: 5229770
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Zeziu07 »

Znalazłem dziś taką latarkę w sklepie sportowym. Byłem mile zaskoczony z 2 powodów:

- latarka wydaje się naprawdę fajna i solidna. Świeci bardzo ładnie - naprawdę byłem w szkou

- cena jaką sobie życzą w sklepie to 90pln :roll: przypomnę, że na allegro razem z przesyłką <30pln
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez Zeziu07, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
w0jna
Posty: 689
Rejestracja: 26 sie 2007, 20:51
Lokalizacja: Inąd.
Płeć:

Post autor: w0jna »

Nie prawda że petzl robi tylko zasobniki z tyłu. Silva też tak robi.
Są takie rzeczy na niebie i ziemi, o których się jezuitom nie śniło, mój panie.
Awatar użytkownika
Zeziu07
Posty: 24
Rejestracja: 15 sty 2009, 22:32
Lokalizacja: Sulęczyno
Gadu Gadu: 5229770
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Zeziu07 »

Latarka ta ma tylko pasek wokół głowy brak paska u góry. Czy od razu zabierać się na dorabianie czy nie jest to konieczne?
erwinw
Posty: 90
Rejestracja: 08 lut 2008, 14:58

Post autor: erwinw »

Po co dorabiac górny pasek? To maleńka latarka która waży niewiele, więc ten pojedyńczy pasek w zupełności wystarcza
boris
Posty: 46
Rejestracja: 13 mar 2008, 18:14
Lokalizacja: Płock
Gadu Gadu: 345731
Tytuł użytkownika: leń patentowany
Płeć:

Post autor: boris »

lepiej wziąć wersję 6 czy 3-diodową?
Awatar użytkownika
marynarz89
Posty: 30
Rejestracja: 27 sie 2007, 16:50
Lokalizacja: Łaziska Górne
Gadu Gadu: 3979171
Płeć:

Post autor: marynarz89 »

masz 6 diod = więcej światła krótsza żywotność , 3 diody = mniej światła dłuższa żywotność
boris
Posty: 46
Rejestracja: 13 mar 2008, 18:14
Lokalizacja: Płock
Gadu Gadu: 345731
Tytuł użytkownika: leń patentowany
Płeć:

Post autor: boris »

z opisu wwynika ze swieca tyle samo :shock:
ODPOWIEDZ