Pytanie biznesowe

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Okrąglinek
Posty: 6
Rejestracja: 02 lis 2011, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Tytuł użytkownika: Stary Pesel
Płeć:

Pytanie biznesowe

Post autor: Okrąglinek »

Mam nadzieję, ze moje pytanie nie odbiega zbyt daleko od tematów naszego forum.
Chciałbym zapytać prosząc o pomoc. Gdzie można w Warszawie kupić świeczki z wosku pszczelego?
np.: http://pasiekanawarmii.pl/sklep/k3,swie ... elego.html
Interesują mnie sprawdzone, całe naturalne, które w sytuacji hardcorowej można je zjeść, bez uszczerbku na zdrowiu. Google milczą na ten temat, albo ja źle szukam :569:
Z góry dziękuje
Chłopy w las - Doktory jadą
cytat z adaptacji filmowej Chłopów Reymonta
Awatar użytkownika
Młody
Posty: 893
Rejestracja: 01 sty 2009, 19:19
Lokalizacja: Tychy
Gadu Gadu: 9281692
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Młody »

Nie lepiej kupić u Pszczelarza całe plastry wosku ? Potem tylko dokupujesz knot, zawijasz i masz świeczkę
Forum to nie agencja towarzyska-NIE DOGODZIMY KAŻDEMU !

Życie należy przeżyć tak, aby gołębie przelatujące nad Twoim grobem zesrały się z wrażenia.
https://www.fasttrans.com.pl/
Awatar użytkownika
puchalsw
Posty: 1742
Rejestracja: 07 lis 2009, 13:36
Lokalizacja: Zielona Białołęka
Tytuł użytkownika: Skandynawski Oprawca
Płeć:

Post autor: puchalsw »

Okrąglinek, przepłacisz! Takie świece podobnie jak "żywność organiczna", papier eko, i podobne, sprzedawane są z dużą marżą, na fali EKO-szaleństwa.
Młody, dobrze Ci radzi. Zakup bryłę prawdziwego wosku na allegro, i zrób samemu świece.
Ja kupowałem wosk od pewnego pszczelarza, ale nie pamiętam już jego loginu.
Szukaj tutaj: http://allegro.pl/listing.php/search?sg ... nge_view=1
F..k it, I'll Do It Myself!
Awatar użytkownika
Q_x
Posty: 589
Rejestracja: 19 lut 2011, 15:30
Lokalizacja: G-dz
Tytuł użytkownika: człowiek-samodział
Płeć:

Post autor: Q_x »

Wystarczy się ruszyć za miasto. Pszczelarze mają swoje biura w niewielkich wioskach, przy każdym większym polu ;) Jeżeli to nie jest bardzo pilne - nie warto się spinać, przy którymś wyjściu w teren okazja sama Ci się trafi.
Jeżeli pilne - zostaje Internet...

Pragnę ponadto donieść, że mam sklep z miodem i świeczkami za rogiem, na prowincji w 90 tys. mieście ceny są jeszcze całkiem w normie. Warszawiaków ktoś chyba chce oskubać na każdym kroku. Chleb jest tu po 1,50zł, a masło ma 250g.
Awatar użytkownika
Bastion
Posty: 392
Rejestracja: 05 maja 2010, 10:21
Lokalizacja: Gdansk
Tytuł użytkownika: nizinny taternik
Płeć:

Post autor: Bastion »

Okrąglinek pisze:Interesują mnie sprawdzone, całe naturalne, które w sytuacji hardcorowej można je zjeść, bez uszczerbku na zdrowiu.
Zaintrygowala mnie Twoja refleksja na temat mozliwosci jedzenia pszczelego wosku.
Wosk pszczeli jest Twoim zdaniem jadalny i przyswajalny/trawiony przez organizm czlowieka?
Smiem w to mocno watpic.

Popraw mnie jezeli sie myle.
Co nas nie zabije to nas wzmocni...
Awatar użytkownika
Q_x
Posty: 589
Rejestracja: 19 lut 2011, 15:30
Lokalizacja: G-dz
Tytuł użytkownika: człowiek-samodział
Płeć:

Post autor: Q_x »

Powinien nieźle przeczyścić, ale co tam kto lubi.
Jadalne świeczki to chyba z łoju się robiło.
Okrąglinek
Posty: 6
Rejestracja: 02 lis 2011, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Tytuł użytkownika: Stary Pesel
Płeć:

Post autor: Okrąglinek »

Bastion pisze:
Okrąglinek pisze:Interesują mnie sprawdzone, całe naturalne, które w sytuacji hardcorowej można je zjeść, bez uszczerbku na zdrowiu.
Zaintrygowala mnie Twoja refleksja na temat mozliwosci jedzenia pszczelego wosku.
Wosk pszczeli jest Twoim zdaniem jadalny i przyswajalny/trawiony przez organizm czlowieka?
Smiem w to mocno watpic.

Popraw mnie jezeli sie myle.
Wszystkim bardzo dziękuje. Macie rację, najlepiej zrobić samemu takie świeczki.
Nie będę się upierał, czy jedzenie wosku pszczelego jest zdrowe. Nie jestem lekarzem. Swoje „refleksje” wysnułem na podstawie źródeł internetowych. Podobno żuje się go w przypadku paradontozy, stąd wniosek, ze nie jest mocno trujący.
Bastion swoją uwagą dałeś mnie do rozważenia, co do takiego zastosowania. :oops:
Chłopy w las - Doktory jadą
cytat z adaptacji filmowej Chłopów Reymonta
Awatar użytkownika
NumLock
Posty: 487
Rejestracja: 03 gru 2008, 16:31
Lokalizacja: Podkarpacie
Tytuł użytkownika: vel Numeryczny
Płeć:

Post autor: NumLock »

Okrąglinek pisze:Podobno żuje się go w przypadku paradontozy, stąd wniosek, ze nie jest mocno trujący.
Indianie żuli żywicę, ale nie wyczytałem, by kiedyś ją jedli. Jaki stąd wniosek?
"Zarozumiałością oraz bezczelnością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tylko dlatego, że są nieme dla jego tępej percepcji" - Mark Twain.
Okrąglinek
Posty: 6
Rejestracja: 02 lis 2011, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Tytuł użytkownika: Stary Pesel
Płeć:

Post autor: Okrąglinek »

Dziękuje, ze martwicie się o mój brzuszek. Zadałem pytanie biznesowe a otrzymałem również odpowiedzi na temat zdrowia. Bardzo ciekawe forum, bardzo ciekawe.... Przysięgam nie będę próbował jeść świeczek z wosku pszczelego.
Pamiętam swego czasu uroczą komedię Charlie Chaplina, jak podczas wielkiego głodu zajadał się obuwiem i sznurówkami, ale to tylko fikcja dla potrzeb rozbawienia widowni

NumLock, Podkarpacie urocze miejsce. Włóczyłem się mnóstwo razy po Bieszczadach. Pozdrowienia
Chłopy w las - Doktory jadą
cytat z adaptacji filmowej Chłopów Reymonta
kermitttt
Posty: 338
Rejestracja: 09 sty 2011, 19:44
Lokalizacja: lubuskie
Płeć:

Post autor: kermitttt »

Pamiętam, że kiedyś kupiłem kilka takich świeczek podczas pobytu w Wysowej. Faktycznie pachniały smakowicie. Jednak zużyłem je zgodnie z przeznaczeniem. Na marginesie, niestety nie dostrzegłem ich jakiejś specjalnej przewagi nad parafinowymi, więc o ile nie chcesz ich pochłonąć, to chyba szkoda zachodu.
Awatar użytkownika
puchalsw
Posty: 1742
Rejestracja: 07 lis 2009, 13:36
Lokalizacja: Zielona Białołęka
Tytuł użytkownika: Skandynawski Oprawca
Płeć:

Post autor: puchalsw »

kermitttt pisze: Na marginesie, niestety nie dostrzegłem ich jakiejś specjalnej przewagi nad parafinowymi, więc o ile nie chcesz ich pochłonąć, to chyba szkoda zachodu.
Po Twoim poście, zaciekawiło mnie, czy świece woskowe, maja jakieś cechy, których nie posiadają świece parafinowe.
Wg. tej strony:
http://www.beeswaxco.com/beeswaxVsParaffin.htm
...świece woskowe:
- świeca światłem jaśniejszym
- nie są toksyczne
- świecą dłużej
- nie brudzą (kapią)
Oczywiście są to opinie producenta świec woskowych, więc nie do końca muszą być to opinie obiektywne. Uważam, jednak coś w tym musi być.
F..k it, I'll Do It Myself!
Okrąglinek
Posty: 6
Rejestracja: 02 lis 2011, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Tytuł użytkownika: Stary Pesel
Płeć:

Post autor: Okrąglinek »

Każdy producent zachwala swój towar, taka ich rola. Trudno przez to uzyskać konkretne wiadomości o danym produkcie. Natomiast szary konsument widzi to z innej już perspektywy http://spheniscidael.blogspot.com/2011/04/jadalne.html :->
Najlepsze są opinie obiektywne tzw używaczy Dzięki kermitttt
Prawdopodobnie sam sprawdzę co i jak


puchalsw, Wielkie dzięki, za poświęcony czas na szukanie podanego linku Zajrzałem na profil, jestem bardzo zaskoczony muzyczką którą słuchasz. Jest sporo tego tutaj. :583:
Chłopy w las - Doktory jadą
cytat z adaptacji filmowej Chłopów Reymonta
Awatar użytkownika
rzuf
Posty: 188
Rejestracja: 29 gru 2010, 00:24
Lokalizacja: Siemianowice
Płeć:

Post autor: rzuf »

puchalsw pisze:...świece woskowe:
- świeca światłem jaśniejszym
- nie są toksyczne
- świecą dłużej
- nie brudzą (kapią)
Podobno jeszcze paląc się jonizują powietrze (cokolwiek to znaczy :D tak gadał pszczelarz) i zdrowo jest zapalić taką świecę wieczorem w pomieszczeniu w którym się śpi. Nie na długo, tak, żeby pokój wypełnił się charakterystycznym zapachem takiej świecy.

Może to zabobony, a może nie. W każdym razie sam zapach jest (jak dla mnie) przyjemny :)
kermitttt
Posty: 338
Rejestracja: 09 sty 2011, 19:44
Lokalizacja: lubuskie
Płeć:

Post autor: kermitttt »

Co do kapania to fakt, nie "ściekają" specjalnie. Czy są jaśniejsze? Trudno powiedzieć, jakoś dużo jasniej to napewno nie świecą. Jakoś okrutnie długo też się nie paliły. Dodam, że miałem 2 rodzaje; zwijane i odlewane. Zwijane paliły się raczej szybko, szybciej niż podobna parafinowa. Co do toksyczności i jonizacji oczywiście nie sprawdzałem:) Cieszę się, że mogłem pomoc. Pozdrawiam
ODPOWIEDZ