www.reconnet.pl Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Statystyki  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Kraina Żmij ;-)
Autor Wiadomość
nordwest 

Wysłany: 2008-05-18, 23:59   Kraina Żmij ;-)

Zdjęcia z długiego weekendu na początku maja. W Wielkopolsce, okolica która nie jest ani parkiem narodowym ani krajobrazowym, ale bardzo ciekawa. Mieszanina lasów liściastych, iglastych, łąk, mokradeł i kserotermiczych muraw, a także zupełnie niezwykłe polodowcowe Jeziora Babskie - kompleks 6 jeziorek połączonych kanałami. Także ciekawe ślady przeszłości, m.in. po mieszkających tu w XIX w. osadnikach ewangelickich - tzw. olendrach. Podobno to obszar najbardziej intensywnej obecności żmij w Wielkopolsce (widziałem tam tylko raz przejechaną na szosie), są także zaskrońce, padalce, dużo ptaków i ssaków. Stety niestety okolica coraz bardziej zabudowuje się domkami letniskowymi... Ale wciąż ma nieodparty urok. Z dala od większych miejscowości, można odbyć kilkudziesięciokilometrową wędrówkę omijając większe zespoły zabudowań.

Galeria zdjęć tu: http://picasaweb.google.com/Nordwest2008/KrainaMij

Rojek 
PISS

Wysłany: 2008-05-19, 09:41   

No nie powiem.. Ładniutka miejscówka :-)

Kłopot8888 

Wysłany: 2009-01-15, 23:12   

Czy to nie są przypadkie okolice Biedruska lub Bednar koło Tuczna??

Bartosz 

Wysłany: 2009-01-17, 10:53   

http://maps.google.pl/ Ci podpowie.

Kłopot8888 

Wysłany: 2009-01-17, 12:03   

Aaaaa teraz już poznaje!! Wszystko rozjaśnił mi ten pomost, WAGOWO z tego co pamiętam lasem jest dojście do Nekielki ok 4km...Hmmm nie wiedziałem, że ten obszar upodobały sobie żmije a tu proszę.pozdrawiam

nordwest 

Wysłany: 2009-01-17, 16:38   

Tak, Jeziora Babskie leżą na północ od Nekielki. Żmiję niestety widziałem tam tylko raz i to martwą (przejechaną na drodze). :-( Kiedyś próbowałem wyciągnąć koleżankę na spacer p;o tej okolicy, mówię do niej że "po 1945 był tylko jeden w Polsce przypadek zgonu człowieka od ukąszenia żmiji" ona na to że "nie chciałabym być tym drugim" ;-) No cóż, okolica jest tak czy owak ciekawa, podczas zeszłorocznej wycieczki po tej okolicy widziałem m.in. kilka razy żurawie oraz brodźca samotnego http://pl.wikipedia.org/wiki/Brodziec_samotny
Niestety tak jak pisałem wyżej, okolica się coraz bardziej "cywilizuje", zamienia się chyba w letnisko, więc trzeba się spieszyć by jeszcze nacieszyć się prawdziwą Krainą Żmij :-(

Odpowiedz do tematu