Brelok MacTronic MX012L

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
Młody
Posty: 893
Rejestracja: 01 sty 2009, 19:19
Lokalizacja: Tychy
Gadu Gadu: 9281692
Płeć:
Kontakt:

Brelok MacTronic MX012L

Post autor: Młody »

Zastanawiam się ostatnim czasy nad jakimś malutkim źródłem światełka które będzie zawsze blisko moich kluczy... Spodobał mi się właśnie ten brelok... ma ktoś ? Jakieś opinie ? Warto kupić ? A może ktoś ma coś innego do zaproponowania o podobnych wymiarach ?

Google już przejrzałem, ale chcę znać Wasze zdanie.
Forum to nie agencja towarzyska-NIE DOGODZIMY KAŻDEMU !

Życie należy przeżyć tak, aby gołębie przelatujące nad Twoim grobem zesrały się z wrażenia.
https://www.fasttrans.com.pl/
Awatar użytkownika
Armat
Posty: 439
Rejestracja: 05 sty 2011, 16:37
Lokalizacja: Warszawa
Tytuł użytkownika: Technokrata
Płeć:

Post autor: Armat »

Ja mam cos takiego (foto z innego forum, nie moje):
Obrazek

Z Decathlonu za cos okolo 15zl. Bardzo lekka, swieci dobrze.
Nie wiem jak to sie ma do MacTronica, ale za taka cene jest super ;)
It's not a bug, it's a feature!

Survival is no fun. If it is fun, that means you are camping.
Awatar użytkownika
MlKl
Posty: 582
Rejestracja: 19 paź 2010, 12:51
Lokalizacja: Błonie
Płeć:

Post autor: MlKl »

Obrazek

Ja noszę coś takiego - metalowe, proste jak budowa cepa - żadnych wyłączników, włącza się przez skręcenie porywy obudowy. Jedna dioda, świeci dość intensywnie.
Awatar użytkownika
hejtyniety
Posty: 686
Rejestracja: 08 maja 2010, 17:50
Lokalizacja: Katowice
Tytuł użytkownika: Warsztat 77 Katowcie
Płeć:

Post autor: hejtyniety »

Mactronica nosiłem przy moim zestawie dość długo, ale w końcu wywaliłem go na rzecz "prawdziwej" latarki.

Jest to fajna mała latareczka która na świeżych bateriach daje wystarczająco światła. Ale styki lubią się od czasu do czasu zaśniedzieć a wraz ze spadkiem napięcia jasność ulega zmniejszeniu.

To co polecił Armat to już jest lekko inna liga - latarka zdecydowanie większa, ale nie musimy się przejmować bateriami. Dla mnie to jest zdecydowanie za duże jak do kluczy.


Osobiście polecałbym iTP A3 upgraded:
Jest naprawdę niewielka i lekka
Ma 3 tryby świecenia, przy czym najsilniejszy spokojnie może zawstydzić większość latarek i daje radę w otwartych przestrzeniach
Sterownik pozwala wykorzystać baterie do samego końca
Zasilana na AAA - do kupienia w praktycznie każdym kiosku
Cena nie zabija, co też nie jest bez znaczenia

Długo zastanawiałem się nad latarką EDC i wybrałem właśnie A3. Noszę założoną na klipsie w tylnej kieszeni spodni - dzięki temu mam ją zawsze pod ręką używam zdecydowanie częściej niż jakby była dołączona do kluczy.
Śląskie Knifesession - każdy pierwszy czwartek miesiąca w barze Dixie w Katowicach, start 17.00
Awatar użytkownika
Armat
Posty: 439
Rejestracja: 05 sty 2011, 16:37
Lokalizacja: Warszawa
Tytuł użytkownika: Technokrata
Płeć:

Post autor: Armat »

hejtyniety pisze:To co polecił Armat to już jest lekko inna liga - latarka zdecydowanie większa, ale nie musimy się przejmować bateriami. Dla mnie to jest zdecydowanie za duże jak do kluczy.
Za duze? To ma wymiary jakies 1,5x3x4cm. Moj breloczyk od kluczy jest wiekszy :D

Z drugiej strony przy MacTronicu to duze jest...
It's not a bug, it's a feature!

Survival is no fun. If it is fun, that means you are camping.
Awatar użytkownika
hejtyniety
Posty: 686
Rejestracja: 08 maja 2010, 17:50
Lokalizacja: Katowice
Tytuł użytkownika: Warsztat 77 Katowcie
Płeć:

Post autor: hejtyniety »

No dobra, nie jest jakieś super wielkie - trochę większe od standardowego pilota do bram czy alarmu. Ale przy kluczach już potrafi zawadzać, zwłaszcza jak się klucze nosi w przednich kieszeniach spodni ;-)


edit:

Kiedyś coś tam popełniłem o kandydatach, o A3 też coś napiszę w końcu ;-)
http://doktorojtamojtam.blog.pl/2010/12 ... atareczka/
http://doktorojtamojtam.blog.pl/2010/12 ... obiazgami/
Śląskie Knifesession - każdy pierwszy czwartek miesiąca w barze Dixie w Katowicach, start 17.00
Awatar użytkownika
Młody
Posty: 893
Rejestracja: 01 sty 2009, 19:19
Lokalizacja: Tychy
Gadu Gadu: 9281692
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Młody »

Dzięki za odpowiedzi, Hejtyniety Tobie to najbardziej, prawie jestem skuszony na tegoi TP A3 upgraded 8-)
Forum to nie agencja towarzyska-NIE DOGODZIMY KAŻDEMU !

Życie należy przeżyć tak, aby gołębie przelatujące nad Twoim grobem zesrały się z wrażenia.
https://www.fasttrans.com.pl/
Awatar użytkownika
hejtyniety
Posty: 686
Rejestracja: 08 maja 2010, 17:50
Lokalizacja: Katowice
Tytuł użytkownika: Warsztat 77 Katowcie
Płeć:

Post autor: hejtyniety »

to dla smaczku dodam, że z sztyftów do nosa aromactiv wychodzą do tego piękne dyfuzory - taki zestaw spokojnie jest w stanie oświetlić namiot a nawet niewielki pokój ;-)


ps.
Na knives.pl sklep milhunt ma promocję - 61zł z przesyłką. Ale ciiii... żeby nie było, że reklama :-P
Śląskie Knifesession - każdy pierwszy czwartek miesiąca w barze Dixie w Katowicach, start 17.00
Blizbor
Posty: 119
Rejestracja: 03 sty 2010, 23:43
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 2987112
Tytuł użytkownika: Kniejołaz
Płeć:

Post autor: Blizbor »

Młody, jeśli jeszcze nie zakupiłeś sobie latareczki, to myślę że może Cię zainteresować takie ustrojstwo:

Xeno E03 V2 na diodzie XM-L
Działa na pojedynczą baterię AA (w trybie High daje ok. 120 lumenów) lub akusa 14500 (w trybie High daje ok. 430 lumenów). Jest do wyrwania za 119 zł - wprawdzie droższa niż iTP Eos A3 Upgraded i troszkę większa - ale daje nieporównywalnie więcej światła (zawstydza bardzo wiele latarek na akusa 18650).

Tak to wygląda:
Obrazek

A tak działa:
Awatar użytkownika
Młody
Posty: 893
Rejestracja: 01 sty 2009, 19:19
Lokalizacja: Tychy
Gadu Gadu: 9281692
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Młody »

Blizbor, Dzięki, wygląda kozacko. Teraz będę miał rozkmine... albo to co Ty podałeś, albo TP A3 upgraded który zaproponował Hejtyniety
Forum to nie agencja towarzyska-NIE DOGODZIMY KAŻDEMU !

Życie należy przeżyć tak, aby gołębie przelatujące nad Twoim grobem zesrały się z wrażenia.
https://www.fasttrans.com.pl/
Awatar użytkownika
hejtyniety
Posty: 686
Rejestracja: 08 maja 2010, 17:50
Lokalizacja: Katowice
Tytuł użytkownika: Warsztat 77 Katowcie
Płeć:

Post autor: hejtyniety »

Kuntakinte się podjarał :mrgreen: Ciekaw jestem na ile prawdziwe jest te 430 lumen, bo to już poważna latarka się robi 8-) Dopisuje do listy zakupów :mrgreen:
Śląskie Knifesession - każdy pierwszy czwartek miesiąca w barze Dixie w Katowicach, start 17.00
Maciej
Posty: 6
Rejestracja: 06 paź 2009, 11:08
Lokalizacja: lubelskie
Tytuł użytkownika: spacerowicz
Płeć:

Post autor: Maciej »

Maglite Solitaire LED.Moduł kupiłem na ebayu za 7$ wysyłka gratis :-D
ODPOWIEDZ