Długie włosy Indian

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

adevoner
Posty: 6
Rejestracja: 23 mar 2008, 15:05
Lokalizacja: zachód
Płeć:

Długie włosy Indian

Post autor: adevoner »

Dlaczego Indianie mogli zachować swoje długie włosy podczas wojny w Wietnamie?

http://www.sott.net/articles/show/23478 ... -Hair-Long
This information about hair has been hidden from the public since the Viet Nam War .

Our culture leads people to believe that hair style is a matter of personal preference, that hair style is a matter of fashion and/or convenience, and that how people wear their hair is simply a cosmetic issue. Back in the Vietnam war however, an entirely different picture emerged, one that has been carefully covered up and hidden from public view.

In the early nineties, Sally [name changed to protect privacy] was married to a licensed psychologist who worked at a VA Medical hospital. He worked with combat veterans with PTSD, post traumatic stress disorder. Most of them had served in Vietnam.

Sally said, "I remember clearly an evening when my husband came back to our apartment on Doctor's Circle carrying a thick official looking folder in his hands. Inside were hundreds of pages of certain studies commissioned by the government. He was in shock from the contents. What he read in those documents completely changed his life. From that moment on my conservative middle of the road husband grew his hair and beard and never cut them again. What is more, the VA Medical center let him do it, and other very conservative men in the staff followed his example.

As I read the documents, I learned why. It seems that during the Vietnam War special forces in the war department had sent undercover experts to comb American Indian Reservations looking for talented scouts, for tough young men trained to move stealthily through rough terrain. They were especially looking for men with outstanding, almost supernatural, tracking abilities. Before being approached, these carefully selected men were extensively documented as experts in tracking and survival.

With the usual enticements, the well proven smooth phrases used to enroll new recruits, some of these Indian trackers were then enlisted. Once enlisted, an amazing thing happened. Whatever talents and skills they had possessed on the reservation seemed to mysteriously disappear, as recruit after recruit failed to perform as expected in the field.

Serious causalities and failures of performance led the government to contract expensive testing of these recruits, and this is what was found.

When questioned about their failure to perform as expected, the older recruits replied consistently that when they received their required military haircuts, they could no longer 'sense' the enemy, they could no longer access a 'sixth sense', their 'intuition' no longer was reliable, they couldn't 'read' subtle signs as well or access subtle extrasensory information.

So the testing institute recruited more Indian trackers, let them keep their long hair, and tested them in multiple areas. Then they would pair two men together who had received the same scores on all the tests. They would let one man in the pair keep his hair long, and gave the other man a military haircut. Then the two men retook the tests.

Time after time the man with long hair kept making high scores. Time after time, the man with the short hair failed the tests in which he had previously scored high scores.

Here is a Typical Test:

The recruit is sleeping out in the woods. An armed 'enemy' approaches the sleeping man. The long haired man is awakened out of his sleep by a strong sense of danger and gets away long before the enemy is close, long before any sounds from the approaching enemy are audible.

In another version of this test the long haired man senses an approach and somehow intuits that the enemy will perform a physical attack. He follows his 'sixth sense' and stays still, pretending to be sleeping, but quickly grabs the attacker and 'kills' him as the attacker reaches down to strangle him.

This same man, after having passed these and other tests, then received a military haircut and consistently failed these tests, and many other tests that he had previously passed.

So the document recommended that all Indian trackers be exempt from military haircuts. In fact, it required that trackers keep their hair long."

Comment:

The mammalian body has evolved over millions of years. Survival skills of human and animal at times seem almost supernatural. Science is constantly coming up with more discoveries about the amazing abilities of man and animal to survive. Each part of the body has highly sensitive work to perform for the survival and well being of the body as a whole.The body has a reason for every part of itself.

Hair is an extension of the nervous system, it can be correctly seen as exteriorized nerves, a type of highly evolved 'feelers' or 'antennae' that transmit vast amounts of important information to the brain stem, the limbic system, and the neocortex.

Not only does hair in people, including facial hair in men, provide an information highway reaching the brain, hair also emits energy, the electromagnetic energy emitted by the brain into the outer environment. This has been seen in Kirlian photography when a person is photographed with long hair and then rephotographed after the hair is cut.

When hair is cut, receiving and sending transmissions to and from the environment are greatly hampered. This results in numbing-out .

Cutting of hair is a contributing factor to unawareness of environmental distress in local ecosystems. It is also a contributing factor to insensitivity in relationships of all kinds. It contributes to sexual frustration.

Conclusion:

In searching for solutions for the distress in our world, it may be time for us to consider that many of our most basic assumptions about reality are in error. It may be that a major part of the solution is looking at us in the face each morning when we see ourselves in the mirror.

The story of Sampson and Delilah in the Bible has a lot of encoded truth to tell us. When Delilah cut Sampson's hair, the once undefeatable Sampson was defeated.

Reported by C. Young
Oraz moje pierwsze tłumaczenie z angielskiego. Nie jest ono profesjonalne, ale z pewnością pomoże tym, którzy nie znają tego języka w ogóle.
Prawda na temat włosów oraz dlaczego Indianie mogli zachować swoje długie włosy

Te informacje o włosach zostały zatajone przed publiczną świadomością od czasu Wojny Wietnamskiej.

Nasza kultura ukierunkowywuje ludzi na myślenie (1), iż długość czy forma włosów jest wyłącznie osobistym gustem ludzi, że forma włosów to wyłącznie domeną mody oraz osobistej wygody i to, jakie ludzie noszą włosy jest wyłącznie kosmetyczną kwestią. Jednak wracając do czasów Wojny Wietnamskiej, wyłonił się zupełnie inny obraz, który został starannie zatajony przed społeczną świadomością.

W wczesnych latach dziewięćdziesiątych, Sally (imię zmienione aby chronić prywatność) wyszła za mąż za zawodowego psychologa, który pracował w Wietnamskim szpitalu (2). Pracował on z wetarnami z syndromem PTSD (zespół stresu pourazowego, ang. post traumatic stress disorder), którzy w większości dostali PTSM w Wietnamie.

Sally mówi, "Pamiętam jasno pewne wydarzenie, kiedy mój mąż wrócił do naszego apartamentu na Doctor's Circle, niosąc w rękach gruby, wyglądający oficjalnie folder. W środku były setki stron na temat studiów zleconych przez rząd. Mój mąż był w szoku z powodu zawartości tego folderu. To co przeczytał w tych dokuentach, kompletnie zmieniło jego życie. Od tego momentu mój średnio konserwatywny mąż (3) zapuścił brodę oraz włosy i nigdy nie ściął ich ponownie. Co więcej, szpital w którym pracował pozwolił mu na to i wielu innych konserwatywnych mężczyzn w jego zespole poszło w jego ślady.

Kiedy przeczytałam te dokumenty, zrozumiałam dlaczego to zrobił. To wyglądało tak, że podczas Wojny Wietnamskiej siły specjalne w departamencie wojennym wysłały tajnych agentów do amerykańskich rezerwatów Indian, szukając utalentowanych zwiadowców, wytrzymałych młodych ludzi wytrenowanych do cichego poruszania się przez trudny teren. Oni w szczególności szukali mężczyzn z odstającymi, prawie ponadnaturalnymi umiejętnościami w śledzeniu przeciwnika. Przed zaakceptowaniem ich, dokonali oni szczegółowej selekcji mężczyzn, którzy zostali spiani w dokumentach jako eksperci w śledzeniu i umiejętności przetrwania. (4)

Rekrutując Indian z użyciem banalnych haseł, niektórzy z tych indiańskich traperów zostali zwerbowani. Jednak po werbunku, stała sie pewna niesamowita rzecz. Niezależnie od tego jakie mieli umiejętności i zdolności w rezerwacie, po rekrutacji wydawało się, że tajemniczno je utracili. Raz za razem okazywało się, że nie spełniają oni już oczekiwań w porządanym zakresie.

Powód tej niezwykłej utraty zdolności traperskich popchnął rząd do zatwierdzenia kosztownych testów na tych rekrutach, które miały dać odpowiedź na powód utraty zdolności Indian.

Kiedy Indianie zostali zapytani o utratę ich zdolności, starsi indiańscy rekruci odpowiadali konsekwentnie, że kiedy ich włosy zostały ścięte, nie mieli oni w dalszym ciągu "zmysłu" wroga ('sense' the enemy) i nie mogli dostępu do "szóstego zmysłu". Ich intuicja nie była już pewna, nie mogli "czytać" subtelnych znaków tak dobrze jak wcześniej, ani mieć dostęp do pozazmysłowych informacji.

Z tego powodu instytut prowadzący testy zrekrutował więcej indiańskich traperów, którym pozwolono zatrzymać długie włosy aby testować ich w różnorodnych warunkach. Wtedy wybierali oni dwóch mężczyzn którzy otrzymali taki sam wynik we wszystkich testach. Pozwolili jednemu z nich zatrzymać długie włosy, a drugiemu dali typowe żołnierskie strzyżenie do łysa. I wtedy znów ponowiono testy.

Raz za razem, ten mężczyzna który zachował długie włosy, w dalszym ciągu utrzymywał swoje wysokie wyniki. Mężczyzna któremu ścieli włosy oblał testy w których wcześniej miał wysokie wyniki.

Typowy test zakładał:

Rekrut śpi na zewnątrz w lesie. Uzbrojony "wróg" zbliża się do śpiącego wroga. Długowłosy mężczyzna budzi się ze snu z powodu silnego poczucia niebezpieczeństwa i oddala się, zanim wróg zdąży się podejść dostatecznie blisko. Staje się to na długo przed jakimikolwiek dźwiękami zdolnymi zaalarmować śpiącego Indianina.

W innej wersji tego testu, długowłosy mężczyzna odczuwa zbliżanie się przeciwnika i intuicyjnie odczuwa, że przeciwnik ma zamiar go zaatakować. Podąża on za swoim "szóstym zmysłem" i pozostaje dalej w swoi miejscu, udając śpiącego, ale szybko chwyta przeciwnika (grabs the attacker) i "zabija" go, przyciskując go do gleby aby go udusić.

Ten sam człowiek, po przejściu tych i innych testów, zostaje ogolny do zera, po czym konsekwentnie oblewa testy, chociaż wcześniej nie miał problemu z zaliczeniem ich.

Z tego powodu dokument zalecał zwolnienie wszystkich indiańskich traperów od żołnierskiego strzyżenia. Prawdę mówiąc, to było wymagane, aby traperzy mieli długie włosy.

Komentarz:

Ciało ssaka ewoluowało przez milony lat. Umiejętności przeżycia człowieka i zwierząt wydają się prawie nadnaturalnymi. Nauka stale odkrywa nowe rzeczy na temat tych niezwykłych umiejętnościach, które pozwoliły przeżyć człowiekowi i dzikim zwierzętom. Każda część naszego ciała pracuje dla naszego przeżycia i razem stanowią one całość. Ciało ma funkcję do spełnienia dla każej jego części.

Włosy są przedłużeniem układu nerwowego, mogą one być postrzegane jako eksterioryzowane nerwy (5), typ wysoko rozwiniętych "odbiorników" lub "anten" które przekazują ogromne ilości ważnych informacji do pnia mózgu, układu limbicznego i kory nowej (6).

Włosy, włączając w to męski zarost (7), nie są tylko autostardą informacji w jedną stronę do mózgu. Włosy emitują także elektromagnetyczną (8) energię pochodzącą od mózgu, która promieniuje do otoczenia. (9) Zostało to zaobserwowane na fotografia Kirlianowskich (10), kiedy osoba jest sfotografowana z długimi włosami i ponownie sfotografowana już po ścięciu włosów.

Kiedy włosy są ścinane, otrzymywanie i wysyłanie przekazów z i do otoczenia jest mocno utrudnione. W rezultacie zdolność ta zostaje sparaliżowana. (11)

Ścinanie włosów jest czynnikiem przyczyniającym się do niewrażliwości (12) na zagrożenia środowiska w lokalnych ekosystemach (13) Jest to także czynnik wpływający na głębie (14) w relacjach wszystkich rodzajów (15). Można przypuszczać, że przyczynia się to z tego powodu do frustracji seksualnych. (16)

Konkluzja:

W badaniach szukajacych rozwiązania problemów naszego świata, to może być czas aby rozważyć to, że wiele z naszych najbardziej podstawowych założeń na temat tego czym jest rzeczywistość była błędna. Być może patrzenie każdego ranka na swoją twarz w lustrze może być ważną częścią (oryg.: a major part) rozwiązania życiowych problemów. (17)

Historia Samsona i Dalii opisana w Starym Testamencie ma w sobie prawdę dla nas. Kiedy Dalii udaje się ściąć włosy Samsonowi, niepokonany Sampson zostaje pokonany.

Napisane przez C. Young

Tłumaczenie: adevoner


Przypisy:
1. oryg.: to believe
2. oryg.: a VA Medical hospital
3. w domyśle chodzi o typowego przeciętnego faceta, który nosi krótkie włosy i najwyżej bródkę czy wąsy
4. w oryg.: Before being approached, these carefully selected men were extensively documented as experts in tracking and survival.
5. wydaje mi sie że można to tak tłumaczyć: włosy sa takimi "duchowymi" nadajnikami, przez które odbierają przekazy z hipotetycznego "innego wymiarU".
6. w org.: neocortex
7. zauważcie, że tylko włosy i zarost u mężczyzn rosną prawie bez ograniczeń, jakby natura nigdy nie wykształciła jakiejś granicy, tak jak w przypadku włosów łonowych i pach. Włosy na głowie rosną u ludzi każdej rasy, natomiast włosy łonowe i pach już nie - ludy żyjące w tropikach od wielu pokoleń są nich pozbawione.
8. elektromagnetyczną - czyli cieplną, jednakże o niskiej energii, prawdopodobnei w podczerwieni, o sporej długości)
9. pamiętajcie, że nasz układ nerwowy działa na zasadzie przekazywania impulsów elektrycznych - więc jesteśmy po części istotami elektrycznymi.
10. http://www.newspiritservices.com/kirlia ... hi.pendant , http://paprikalab.com/blog/wp-content/u ... lian_2.jpg
11. oryg.: This results in numbing-out.
12. oryg.: unawareness
13. mój przypis: ekosystem składa się z biotycznych - żyjących i abiotycznych - martwych czynników, czyli z biocenozy (zwierzęta rośliny mikroorganizmy) oraz biotopu (gleba (pomijając żyjące w niej mikroorganizmy), woda, wiatr, kamienie
14. oryg.: insensitivity - uwrażliwienie, intensywność, stopień "zjednoczenia"
15. nie tylko międzyludzkich!
16. to nie jest forum na takie tematy, ale z własnego doświadczenia nauczyłem się rozróżniać seks między miłością. Seks jest zjednoczeniem ciała męskiego i kobiecego, miłość jest zjednoczeniem duszy męskiej i kobiecej. Jeżeli nie jesteś na to uwrażliwony (nie mylić z przewrażliwieniem), to nie możesz wejść na głębse relacje z drugą płcią.
17. chodzi tutaj o najbardziej istotne pytania: kim jestem, dlaczego tutaj jestem, jaki jest cel mojego życia, CZYM JEST ŻYCIE?




Komentarz tłumacza:
Cały artykuł nie jest naukowym opracowaniem, ale nie wrzucę tego do wora z "pseudonauką", który ma wdźwięk wysoce pejoratywny. Nie każę wam w to wierzyć, nie mniej jednak z pewnością przyznacie, że jest to wysoce ciekawy wątek. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Marshall
Posty: 694
Rejestracja: 25 lut 2011, 23:27
Lokalizacja: Gdańsk, Łomża
Gadu Gadu: 63140
Tytuł użytkownika: f o t o g r a f
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Marshall »

Jest taka teoria, że najwięksi wynalazcy, naukowcy, etc. mieli długie włosy.
Np. Einstein.
Sent from my Baobab Tree. Marshall® | Adam Marczak
adevoner
Posty: 6
Rejestracja: 23 mar 2008, 15:05
Lokalizacja: zachód
Płeć:

Post autor: adevoner »

W tekście nie ma nic o związku długich włosów z inteligencją, a z intuicją.
Awatar użytkownika
Morion
Posty: 97
Rejestracja: 24 lis 2011, 15:33
Lokalizacja: Śląsk
Tytuł użytkownika: tuptuś wędrowniczek
Płeć:

Post autor: Morion »

Marshall też napisał tylko że istnieje taka teoria, niekoniecznie odnosił się do tekstu. ;-)

Co do tych włosów... może rzeczywiście coś w tym jest. Od kiedy zapuściłem swoje jakoś inaczej się czuję, np. ma kung-fu w jakiś 80% "wyczuwam" z której ręki wyjdzie cios, a może to tylko złudzenie a przeczucie bierze się z wieloletniego treningu ??? sam nie wiem. :-/
Droga wybiega zawsze w przód
Spod progu, gdzie początek ma.
Odeszła już daleko tak...
Podążać nią, ile sił
Muszą ochoczo stopy me,
Aż dotrze na rozległy trakt,
Gdzie celów wiele splata się.
A stamtąd kędy? Nie wiem, nie.
Awatar użytkownika
rzuf
Posty: 188
Rejestracja: 29 gru 2010, 00:24
Lokalizacja: Siemianowice
Płeć:

Post autor: rzuf »

Ja bym stawiał na jakieś kulturowe powody...

Na tej zasadzie, jak dla samurajów obcięcie włosów było hańbiące. Choć to też tylko moje domysły :->
Awatar użytkownika
kalyk3
Posty: 270
Rejestracja: 22 lis 2009, 21:51
Lokalizacja: Kraków
Płeć:

Post autor: kalyk3 »

rzuf pisze:Ja bym stawiał na jakieś kulturowe powody...

Na tej zasadzie, jak dla samurajów obcięcie włosów było hańbiące. Choć to też tylko moje domysły :->
Może po prostu po obcięciu włosów tracili pewność siebie co zauważalnie przekładało się na ich umiejętności.
“All good things are wild and free.” Henry David Thoreau
Awatar użytkownika
Abscessus Perianalis
Posty: 919
Rejestracja: 24 mar 2010, 06:38
Lokalizacja: CK / Wa-wa
Gadu Gadu: 1505060
Tytuł użytkownika: Dziki Dzik
Płeć:

Post autor: Abscessus Perianalis »

Kudły są niezbędne. Koniec i kropka. :D
"Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, kiedy umrzesz."

"Pokonał ich swoją siłą, poraził skrzeniem, oślepił światłem, ogłuszył rykiem, padł na nich strachem, zmógł mocą po stokroć większą niż ich pospólna siła."

Forumowa Facebookowa Grupa Szturmowa: http://www.facebook.com/groups/160111940703089/
Awatar użytkownika
Mr. Wilson
Posty: 422
Rejestracja: 27 paź 2010, 22:55
Lokalizacja: xyz
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Mr. Wilson »

Co wy opowiadacie :?:

Włosy to samo zło :mrgreen:

Jak się obetnę na zero, to moja głowa działa jak dobra chłodnica :mrgreen:
Przy większym wysiłku mi to pomaga :-D
Las moim domem i najlepszym przyjacielem
Awatar użytkownika
soohy
Posty: 1087
Rejestracja: 26 lip 2010, 22:44
Lokalizacja: Małopolskie, Brzesko
Płeć:
Kontakt:

Post autor: soohy »

Również jestem zwolennikiem króciutkich włosów i co miesiąc/półtorej się strzyże, dzięki czemu nawet w lecie przy lekkim bieganiu się bardzo nie pocę.
Awatar użytkownika
kalyk3
Posty: 270
Rejestracja: 22 lis 2009, 21:51
Lokalizacja: Kraków
Płeć:

Post autor: kalyk3 »

soohy pisze: i co miesiąc/półtorej się strzyże
Ja się strzygłem co tydzień :mrgreen: Ale teraz prawdopodobnie zmienię swoje przyzwyczajenie.

A co do tematu to gdyby chcieć uzyskać jakieś bardziej dokładne dane to wypadałoby zbadać im jeszcze formę po odrośnięciu tych włosów.
“All good things are wild and free.” Henry David Thoreau
Awatar użytkownika
Abscessus Perianalis
Posty: 919
Rejestracja: 24 mar 2010, 06:38
Lokalizacja: CK / Wa-wa
Gadu Gadu: 1505060
Tytuł użytkownika: Dziki Dzik
Płeć:

Post autor: Abscessus Perianalis »

Bo jesteście słabi. :D
Kudły to moc! :D

Wracając do tematu, to poniekąd może to być kwestia tego o czym wspomniał Kalyk.
Mnie się podoba opcja eksterioryzowanych nerwów. :D

Kiedy mój organizm przejdzie na wyższy poziom i nie będzie już ich potrzebował, to też zaczną się czesać jak Ty Wilson. :P Najwyraźniej jestem już w trakcie owej przemiany, bo kudeł coraz mniej. ;)
"Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, kiedy umrzesz."

"Pokonał ich swoją siłą, poraził skrzeniem, oślepił światłem, ogłuszył rykiem, padł na nich strachem, zmógł mocą po stokroć większą niż ich pospólna siła."

Forumowa Facebookowa Grupa Szturmowa: http://www.facebook.com/groups/160111940703089/
Awatar użytkownika
Prowler
Posty: 782
Rejestracja: 28 wrz 2009, 18:38
Lokalizacja: Białystok
Tytuł użytkownika: motórzysta
Płeć:

Post autor: Prowler »

a co da nieścinanie paznokci u nóg ? Niezła historyjka żona naukowca coś gdzieś przeczytała , ktoś zapuścił brodę i nie ściął jej i zyskał super moce...A dowodów brak :D Nie no sprawa jak z archiwum X normalnie
Podobno grzeczni chłopcy idą do nieba, a niegrzeczni idą ... tam gdzie chcą
"boga nie ma jest motór"
kanał yt https://www.youtube.com/user/83Prowler/ ... shelf_id=0
Awatar użytkownika
soohy
Posty: 1087
Rejestracja: 26 lip 2010, 22:44
Lokalizacja: Małopolskie, Brzesko
Płeć:
Kontakt:

Post autor: soohy »

Offtop też niezły, jak z archiwum X :-D
Awatar użytkownika
Marshall
Posty: 694
Rejestracja: 25 lut 2011, 23:27
Lokalizacja: Gdańsk, Łomża
Gadu Gadu: 63140
Tytuł użytkownika: f o t o g r a f
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Marshall »

Nie róbcie sobie jaj. :)

Ja już nie raz czytałem tu i ówdzie, że włosy to swego rodzaju "anteny" do komunikacji człowieka z przyrodą, wszechświatem, etc.

O ile się nie mylę kawałki o nie ścinaniu włosów są gdzieś w Biblii, u Raelian jest taka teoria, że to anteny, itd.
Sent from my Baobab Tree. Marshall® | Adam Marczak
Awatar użytkownika
Prowler
Posty: 782
Rejestracja: 28 wrz 2009, 18:38
Lokalizacja: Białystok
Tytuł użytkownika: motórzysta
Płeć:

Post autor: Prowler »

ale jakie jaja ? Toż zarówno paznokcie jak i włosy to twory naskórka stworzone z kreatyny więc skoro długie włosy to anteny, czy inne sensory to paznokcie u nóg mogą np zbierać informacje z podłoża o przesuniętych ziarnkach piasku czy wyczuwać drgania z wielu kilometrów i przekazywać tą informacje do mózgu i już wiemy gdzie zwierzyna się oddaliła :D. Bo wiecie słyszałem właśnie ,że tak jest bo żona pewnego naukowca właśnie widziała gruby plik papierów jaki mąż przyniósł do domu i go przeczytała i tam było właśnie o tych paznokciach napisane. A co więcej wszyscy mężczyźni z pracy męża wycieli se dziury z przodu butów tak żeby móc w nieskończoność hodować paznokcie u nóg :D

ps. 1 oczywiście to był amerykański naukowiec a jak by inaczej :D
ps. 2 a do włosów indian jest proste wytłumaczenie. Mówi wuj Sam :
- pomóżcie tropić nam w wietnami
- a będziemy mogli nosić długie włosy nasz symbol ?
- tak tak oczywiście :roll:
Winnetou trafia do Us Army strzyga go na pałę. Winnetou mówi:
- znów białe twarze zrobiły nas w CH więc niech sami sobie tropią. icon_twisted
na to wuj sam
- ok sory już więcej nie będziemy.
I odtąd Indianie mieli w wojsku długie włosy. Blade twarze i czerwonoskórzy żyli długo i szczęśliwie :lol:
ps. 3 a jak już się dopatrywać jakiejś psychologi anten czy kontaktu z zaświatami to mysle ,że to efekt placebo mógł by być wmawiano dzieciom od najmłodszych lat że we włosach jest dusza itp itd no i ścinano im te włoski był szok , przerażenie, brak wiary we własne umiejętności. Jaki był by wówczas efekt chyba się domyślacie ;)
Podobno grzeczni chłopcy idą do nieba, a niegrzeczni idą ... tam gdzie chcą
"boga nie ma jest motór"
kanał yt https://www.youtube.com/user/83Prowler/ ... shelf_id=0
Awatar użytkownika
Abscessus Perianalis
Posty: 919
Rejestracja: 24 mar 2010, 06:38
Lokalizacja: CK / Wa-wa
Gadu Gadu: 1505060
Tytuł użytkownika: Dziki Dzik
Płeć:

Post autor: Abscessus Perianalis »

Prowler, piszesz tak, bo masz krótkie i nie chcesz sobie uświadomić faktu, że już nie masz kontaktu ze wszechświatem. Brak kontaktu ze wszechświatem wywiera także na Tobie presję, przez co wypisujesz herezje, bo mózg stracił jeden ze zmysłów. :D

Face the truth, man! 8-)
"Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, kiedy umrzesz."

"Pokonał ich swoją siłą, poraził skrzeniem, oślepił światłem, ogłuszył rykiem, padł na nich strachem, zmógł mocą po stokroć większą niż ich pospólna siła."

Forumowa Facebookowa Grupa Szturmowa: http://www.facebook.com/groups/160111940703089/
Awatar użytkownika
Prowler
Posty: 782
Rejestracja: 28 wrz 2009, 18:38
Lokalizacja: Białystok
Tytuł użytkownika: motórzysta
Płeć:

Post autor: Prowler »

ale za to mam zarost na twarzy i to dość długi więc się równoważy :D i do tego jeszcze dodam paznokcie i przebije te wasze długie włosy będe miał najlepsiejszy kontakt ze wszechświatem :D.

Ps. tak się zastanawiam za kontakt z czym odpowiadają włosy łonowe hmmmm. Może ktoś zna jakieś amerykańskie teorie co żony naukowców z tajnych laboratoriów wykradły
Podobno grzeczni chłopcy idą do nieba, a niegrzeczni idą ... tam gdzie chcą
"boga nie ma jest motór"
kanał yt https://www.youtube.com/user/83Prowler/ ... shelf_id=0
Awatar użytkownika
Abscessus Perianalis
Posty: 919
Rejestracja: 24 mar 2010, 06:38
Lokalizacja: CK / Wa-wa
Gadu Gadu: 1505060
Tytuł użytkownika: Dziki Dzik
Płeć:

Post autor: Abscessus Perianalis »

No staary, Avatara nie oglądałeś? Tam się taką witką wczepiali w siebie - tutaj masz włosy. Dlatego właśnie teraz jest tyle seksu bez miłości. :D Wszystko przez głęboką depilację bikini! (nie wierzysz? Zrób test! Wyrwij kogoś w biliotece, a potem w klubie. Zobaczysz korelację pomiędzy głębokością uczucia, a długością/ilością łoniaków :D)
"Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, kiedy umrzesz."

"Pokonał ich swoją siłą, poraził skrzeniem, oślepił światłem, ogłuszył rykiem, padł na nich strachem, zmógł mocą po stokroć większą niż ich pospólna siła."

Forumowa Facebookowa Grupa Szturmowa: http://www.facebook.com/groups/160111940703089/
Awatar użytkownika
Prowler
Posty: 782
Rejestracja: 28 wrz 2009, 18:38
Lokalizacja: Białystok
Tytuł użytkownika: motórzysta
Płeć:

Post autor: Prowler »

ba i zawsze mógłbym przekonać swoją połowicę ,że to dla dobra nauki :D
Podobno grzeczni chłopcy idą do nieba, a niegrzeczni idą ... tam gdzie chcą
"boga nie ma jest motór"
kanał yt https://www.youtube.com/user/83Prowler/ ... shelf_id=0
Awatar użytkownika
puchalsw
Posty: 1742
Rejestracja: 07 lis 2009, 13:36
Lokalizacja: Zielona Białołęka
Tytuł użytkownika: Skandynawski Oprawca
Płeć:

Post autor: puchalsw »

Marshall, to był Samson. Miał takie kudły, że we wsi nie było na niego mocnego. Żulerkę pijącą pod sklepem przegonił, proboszcza co obmacywał ministrantów postraszył, fotoradar wójta rozbił w drobny mak.
Ale laska, którą poznał na potańcówce w remizie - Dalia, (córka kierownika sklepu spółdzielczego, który zarabiał krocie na sprzedaży Asa Kier, a któremu zarobek spadł po tym jak Samson zrobił porządek pod sklepem) zbałamuciła go, wymęczyła w stogu siana i mu te loki ścięła.
Wtedy lokalna żulerka, banda zwana Filistynami, co to ich ojciec Dali nasłał, spuściła łomot Samsonowi, taki, że aż go zamroczyło.
Myśleli, że mają go z głowy, poszli pić do remizy, i tańcować z dziewuchami (Dalia też tam była).
Samson jak doszedł do siebie, tak się zapienił, że mu grzywę pocieli, że wpadł do tej remizy, i zrobił im tam wszystkim jesień średniowiecza.
Zadyma była taka, że drewniana więźba dachowa remizy nie wytrzymała, i się zawaliła.
Wszyscy tam zgineli. Wszystko się zawaliło. Nic nie ma...
Tak to było. No i co Prowler? Dalej twierdzisz, że ta historia z tymi włosami to blaga?
F..k it, I'll Do It Myself!
Awatar użytkownika
Prowler
Posty: 782
Rejestracja: 28 wrz 2009, 18:38
Lokalizacja: Białystok
Tytuł użytkownika: motórzysta
Płeć:

Post autor: Prowler »

znam trochę inną historię Samsona ale Twoja jest równie ciekawa jak ta oryginalna. Gdybym miał sfilmować Twoją wersję w głównej roli obsadził bym Jackie Chana :)
Podobno grzeczni chłopcy idą do nieba, a niegrzeczni idą ... tam gdzie chcą
"boga nie ma jest motór"
kanał yt https://www.youtube.com/user/83Prowler/ ... shelf_id=0
Awatar użytkownika
steppenwolf
Posty: 182
Rejestracja: 13 lip 2010, 06:47
Lokalizacja: mazowieckie
Płeć:

Post autor: steppenwolf »

puchalsw pisze:Marshall, to był Samson.
Samson był nazirejczykiem. Były różne śluby nazireatu, w tym dotyczące ścinania włosów. Jeśli nazirejczyk skalał się, to na siedem dni stawał się nieczysty,miał złożyć ofiarę; dopełniał też pewne 'formalności', m.in. siódmego dnia miał ogolić głowę, a termin nazireatu musiał liczyć od nowa.
Samson był dożywotnim nazirejczykiem.
Oryginalna opowieść o Samsonie i Dalili jest tu:
http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=1152 (i poprzedzające rozdziały).

[ Dodano: 2011-12-19, 13:56 ]
adevoner pisze:Dlaczego Indianie mogli zachować swoje długie włosy podczas wojny w Wietnamie?
Rzuf stawia na czynniki kulturowe. Myślę podobnie. Moda np. na zarost była zmienna i charakterystyczna dla różnych kultur. Egipcjanie dumni byli z gładko ogolonej skóry. Asyryjczycy pielęgnowali brody aż do przesady. Również Grecy nosili brody, a tylko szlachetnie urodzeni je golili. W Rzymie przez kilkaset lat golono brody. Zmiany kolejnych epok przynosiły zmiany traktowania zarostu.
Wyobraź sobie żołnierza, wojownika służącego w swojej, czy to obcej armii, którego pozbawiono jego dotychczasowej tożsamości. ‘Kto to widział, by Indianin miał krótko przystrzyżone włosy?!’
Myślę, że w grę wchodzi tu też czynnik psychologiczny. Ktoś taki nie czuje się już samym sobą, jest kimś innym. Następuje utrata pewności siebie. Myślę, że pierwotna religia Indian zatraciła już swoje znaczenie, ale pewnie gdzieś w podświadomości tkwi i odgrywa rolę. Nadal są festiwale, na których odśpiewuje się pieśni przodków; nieważne, że także z powodów komercyjnych.
Niedawno widziałem program "Nos po irańsku". Dziewczyna, która przeszła operację plastyczną nosa mówiła, że w lustrze widzi obcą osobę. 'To nie jestem ja'.
Sądzę, że z tymi włosami może być podobnie.
W podświadomości biali mają chyba też wyrzuty sumienia; tyle krzywd wyrządzono tym ludziom (Indianom jako pierwszym przyznano status człowieka, czego przez jakiś czas nadal odmawiano Afrykanom). Ustępstwo w sprawie włosów to takie małe zadośćuczynienie. Prócz tego Kowalski w firmie może otrzymać dwie średnie krajowe, a nie najniższą, jeśli jego umiejętności i wiedza są ponadprzeciętne. Indianie to w końcu wysokiej klasy specjaliści.
Awatar użytkownika
aniol
Posty: 85
Rejestracja: 12 lut 2009, 01:12
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Post autor: aniol »

Cholera miałem wyśmiać i zbesztać ale Prowler mnie wyprzedził i rozpędził nielegalne zgromadzenie pseudonaukowych bajek :mrgreen:

Ja mam włosy za łopatki i zarośnięty pysk - jeśli już ktoś chciał się na moc licytować... 8-)


A tak poważnie - zapytajcie kogoś, kto miał długie przez wiele lat i potem sieknął się na zero, jak się czuł po zabiegu. Nagle w lecie za ciepło (sic!) bo słońce po skórze tnie, w zimie za zimno, ciągle odruchy poprawiania, zakładania za ucho, nawyki specyficznego poruszania głową - stopień dekoncentracji równy temu, jakiego doznałby krótkowłosy, który nagle miałby chodzić non stop w długiej peruce. I to ma znaczenie kiedy tropiąc cały nastawiasz się na odbiór a tu same dekoncentratory.
Awatar użytkownika
Abscessus Perianalis
Posty: 919
Rejestracja: 24 mar 2010, 06:38
Lokalizacja: CK / Wa-wa
Gadu Gadu: 1505060
Tytuł użytkownika: Dziki Dzik
Płeć:

Post autor: Abscessus Perianalis »

Racja aniol, mnie najbardziej irytowało chyba poprawianie fantom-włosów kiedy człowiek się kładzie do łóżka. Wie, że musi poprawić, a tu nie ma co. Chyba znaleźliśmy wreszcie przyczynę znacznego spadku umiejętności indian. :)
"Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, kiedy umrzesz."

"Pokonał ich swoją siłą, poraził skrzeniem, oślepił światłem, ogłuszył rykiem, padł na nich strachem, zmógł mocą po stokroć większą niż ich pospólna siła."

Forumowa Facebookowa Grupa Szturmowa: http://www.facebook.com/groups/160111940703089/
Awatar użytkownika
Jaca
Posty: 401
Rejestracja: 13 maja 2009, 16:06
Lokalizacja: okąd
Płeć:

Post autor: Jaca »

A co ja mam powiedzieć jak 5 lat baty hodowałem. Ze dwa miechy brałem poprawkę przy zakładaniu koszulki, zdejmowaniu, jak się przekręcałem w nocy to też odruchowo chciałem je zagarniać ze sobą a tu nyma :-/
...smelling the air when spring comes by raindrops reminds us of youthful days...
ODPOWIEDZ