Kraina Żmij ;-)

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
nordwest
Posty: 100
Rejestracja: 28 sie 2007, 10:27
Lokalizacja: WLKP
Płeć:

Kraina Żmij ;-)

Post autor: nordwest »

Zdjęcia z długiego weekendu na początku maja. W Wielkopolsce, okolica która nie jest ani parkiem narodowym ani krajobrazowym, ale bardzo ciekawa. Mieszanina lasów liściastych, iglastych, łąk, mokradeł i kserotermiczych muraw, a także zupełnie niezwykłe polodowcowe Jeziora Babskie - kompleks 6 jeziorek połączonych kanałami. Także ciekawe ślady przeszłości, m.in. po mieszkających tu w XIX w. osadnikach ewangelickich - tzw. olendrach. Podobno to obszar najbardziej intensywnej obecności żmij w Wielkopolsce (widziałem tam tylko raz przejechaną na szosie), są także zaskrońce, padalce, dużo ptaków i ssaków. Stety niestety okolica coraz bardziej zabudowuje się domkami letniskowymi... Ale wciąż ma nieodparty urok. Z dala od większych miejscowości, można odbyć kilkudziesięciokilometrową wędrówkę omijając większe zespoły zabudowań.

Galeria zdjęć tu: http://picasaweb.google.com/Nordwest2008/KrainaMij
Awatar użytkownika
Rojek
Posty: 328
Rejestracja: 01 lut 2008, 15:50
Lokalizacja: Przemyśl
Tytuł użytkownika: PISS
Płeć:

Post autor: Rojek »

No nie powiem.. Ładniutka miejscówka :-)
Potrzebuję tylko wolności
Awatar użytkownika
Kłopot8888
Posty: 10
Rejestracja: 15 sty 2009, 12:10
Lokalizacja: Poznań
Gadu Gadu: 7618441
Płeć:

Post autor: Kłopot8888 »

Czy to nie są przypadkie okolice Biedruska lub Bednar koło Tuczna??
"Aby wejść na szczyt ,musimy najpierw umieć z niego zejść"
Bartosz
Posty: 85
Rejestracja: 27 sie 2007, 19:25
Lokalizacja: Olsztyn
Płeć:

Post autor: Bartosz »

Awatar użytkownika
Kłopot8888
Posty: 10
Rejestracja: 15 sty 2009, 12:10
Lokalizacja: Poznań
Gadu Gadu: 7618441
Płeć:

Post autor: Kłopot8888 »

Aaaaa teraz już poznaje!! Wszystko rozjaśnił mi ten pomost, WAGOWO z tego co pamiętam lasem jest dojście do Nekielki ok 4km...Hmmm nie wiedziałem, że ten obszar upodobały sobie żmije a tu proszę.pozdrawiam
"Aby wejść na szczyt ,musimy najpierw umieć z niego zejść"
Awatar użytkownika
nordwest
Posty: 100
Rejestracja: 28 sie 2007, 10:27
Lokalizacja: WLKP
Płeć:

Post autor: nordwest »

Tak, Jeziora Babskie leżą na północ od Nekielki. Żmiję niestety widziałem tam tylko raz i to martwą (przejechaną na drodze). :-( Kiedyś próbowałem wyciągnąć koleżankę na spacer p;o tej okolicy, mówię do niej że "po 1945 był tylko jeden w Polsce przypadek zgonu człowieka od ukąszenia żmiji" ona na to że "nie chciałabym być tym drugim" ;-) No cóż, okolica jest tak czy owak ciekawa, podczas zeszłorocznej wycieczki po tej okolicy widziałem m.in. kilka razy żurawie oraz brodźca samotnego http://pl.wikipedia.org/wiki/Brodziec_samotny
Niestety tak jak pisałem wyżej, okolica się coraz bardziej "cywilizuje", zamienia się chyba w letnisko, więc trzeba się spieszyć by jeszcze nacieszyć się prawdziwą Krainą Żmij :-(
ODPOWIEDZ

Wróć do „Fotki survivalowo-turystyczne”