z Polski do Hiszpanii na piechotę (i inne wycieczki)

Relacje, zaproszenia i pomysły na ...

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
Dragonfly
Posty: 313
Rejestracja: 06 wrz 2010, 20:53
Lokalizacja: Mazowsze
Tytuł użytkownika: Sceptyk
Płeć:

Post autor: Dragonfly »

Ciek - ten avatar kojarzy mi się ze szpiegiem z Krainy Deszczowców, niejakim Carramba... :-) Propaganda, którą nam serwujesz - jeszcze bardziej ! :-)

Polska wschodząca gospodarka szybko wynosi kraj do rangi europejskich potęg, bo tzw. "tygrysem" to już jesteśmy. A strefa euro ma się znakomicie i obyśmy jak najszybciej do niej dołączyli ! Howgh ! :-)
Odszedł Jon Lord, jeden z największych herosów rocka, mistrz organów Hammonda. Ku pamięci - http://tinyurl.com/yzbkwyk
Mistyk wystygł, wynik - cynik...
Ciek
Posty: 722
Rejestracja: 25 paź 2009, 10:06
Lokalizacja: z kanapy przed TV
Tytuł użytkownika: awski
Płeć:

Post autor: Ciek »

Dragonfly pisze:Ciek - ten avatar kojarzy mi się ze szpiegiem z Krainy Deszczowców, niejakim Carramba... :-)
Nieeeee, to był Tajemniczy Don Pedro, wpisuje się w temat o Hiszpanii bo Kraina Deszczowców to też widać jacyś latynosi :)
Dragonfly pisze:Propaganda, którą nam serwujesz - jeszcze bardziej ! :-)
Vi veri universum vivus vici :) Widzisz,w TV albo w gazecie żeby propagandę sobie zafundować to trzeba zapłacić, a u mnie za darmo, okazja! ;)
Dragonfly pisze:Polska wschodząca gospodarka szybko wynosi kraj do rangi europejskich potęg, bo tzw. "tygrysem" to już jesteśmy. A strefa euro ma się znakomicie i obyśmy jak najszybciej do niej dołączyli ! Howgh ! :-)
"Tygrys z Zielonej Wyspy" to brzmi prawie jak tytuł jakieś książki z serii o Tomku Wilmowskim, czy tam czymś ;) Uśmiałem się, dzięki :lol:
Awatar użytkownika
Dragonfly
Posty: 313
Rejestracja: 06 wrz 2010, 20:53
Lokalizacja: Mazowsze
Tytuł użytkownika: Sceptyk
Płeć:

Post autor: Dragonfly »

Mnie się przypomina "Złoto dla zuchwałych" i krakanie... Szczególnie epizod kiedy most był tylko chwilę... :-)
Odszedł Jon Lord, jeden z największych herosów rocka, mistrz organów Hammonda. Ku pamięci - http://tinyurl.com/yzbkwyk
Mistyk wystygł, wynik - cynik...
Awatar użytkownika
MlKl
Posty: 582
Rejestracja: 19 paź 2010, 12:51
Lokalizacja: Błonie
Płeć:

Post autor: MlKl »

Uważaj Orety, huragan "Nelly" nadciąga :)
Awatar użytkownika
orety
Posty: 402
Rejestracja: 07 gru 2009, 09:50
Lokalizacja: z innej bajki
Tytuł użytkownika: Podróże kształcą
Płeć:

Post autor: orety »

witka z Estelli
France* mam juz za soba, porazka Europy (szczegoly jak wroce)
w Hiszpanii leje i wieje, nie wiem czy mnie to nie polozy
trzymajcie kciuki
*tak ma byc

Ciek pisze:thrackan napisał/a:
Orety, ładnie! Pisałeś, że nie robisz zdjęć... A może prowadzisz zapiski w jakimś notatniku? Możemy liczyć na obszerniejszy opis wędrówki, gdy wrócisz?



Przyłączam się do tego pytania
czytac, CZYTAC ! ! !


pozdrawiam
maciek
Odmiana: orety oretego oretym poproszę.
Jestem wolny jak konik polny
Awatar użytkownika
Bastion
Posty: 392
Rejestracja: 05 maja 2010, 10:21
Lokalizacja: Gdansk
Tytuł użytkownika: nizinny taternik
Płeć:

Post autor: Bastion »

Dasz rade!!!
Trzymamy kciuki!!!
Idziesz!!!
Co nas nie zabije to nas wzmocni...
Awatar użytkownika
birkoff
Posty: 15
Rejestracja: 30 kwie 2009, 13:38
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Post autor: birkoff »

Jestem pod duzym wrazeniem, trzymam kciuki!
Czasami siedze w lesie..
Awatar użytkownika
orety
Posty: 402
Rejestracja: 07 gru 2009, 09:50
Lokalizacja: z innej bajki
Tytuł użytkownika: Podróże kształcą
Płeć:

Post autor: orety »

witka z Willambistia
dzieki, dobrze ze trzymacie, pogoda sie polepszyla, jest duzo lepiej
kocham Was, kocham Hiszpanie
jeszcze tutaj wroce...

pozdrawiam
maciek
Odmiana: orety oretego oretym poproszę.
Jestem wolny jak konik polny
sar
Posty: 31
Rejestracja: 02 gru 2011, 20:59
Lokalizacja: pomorskie

Post autor: sar »

Hej, haczyłeś Euskadi?
Co do ubezpieczenia to bardzo słusznie- my z wypadku 4 mc temu z hiszpani wróciliśmy w czterech. Piąty leciał samolotem z 4 przesiadkami w trumnie wojskowej.
Awatar użytkownika
thrackan
Posty: 911
Rejestracja: 16 cze 2009, 03:38
Lokalizacja: Warszawa
Gadu Gadu: 2123627
Tytuł użytkownika: Manufaktura strużyn
Płeć:
Kontakt:

Post autor: thrackan »

Orety, daj jakiś znak, gdzie jesteś. Wróciłeś już, czy zapuszczasz w Hiszpanii korzenie? ;-)
Awatar użytkownika
Michal N
Posty: 1186
Rejestracja: 16 lut 2009, 21:47
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Gadu Gadu: 9361862
Tytuł użytkownika: Metyl Podgrzybek
Płeć:

Post autor: Michal N »

Zapoznał jakąś Hiszpankę i zapuszcza... korzenia :-P
Obrazek
Awatar użytkownika
rob30
Posty: 247
Rejestracja: 02 sty 2010, 23:18
Lokalizacja: Sosnowiec/Spojené kr
Płeć:

Post autor: rob30 »

Michal N pisze:Zapoznał jakąś Hiszpankę i się ...puszcza... :-P
Awatar użytkownika
Tresor
Posty: 699
Rejestracja: 28 sie 2007, 17:42
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: Tresor »

poznal lepsze zycie i zostal :)
Awatar użytkownika
slaq
Posty: 675
Rejestracja: 20 wrz 2007, 08:39
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Post autor: slaq »

Tresor pisze:poznal lepsze zycie i zostal :)
Hasz pali w Maroku ! :mrgreen:
Awatar użytkownika
soohy
Posty: 1087
Rejestracja: 26 lip 2010, 22:44
Lokalizacja: Małopolskie, Brzesko
Płeć:
Kontakt:

Post autor: soohy »

Przynajmniej legalnie, nie to co u nas...
Awatar użytkownika
Tresor
Posty: 699
Rejestracja: 28 sie 2007, 17:42
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: Tresor »

oj nie wiem czy w panstwie arabskim haszysz jest w pelni legalny
Awatar użytkownika
orety
Posty: 402
Rejestracja: 07 gru 2009, 09:50
Lokalizacja: z innej bajki
Tytuł użytkownika: Podróże kształcą
Płeć:

Post autor: orety »

witka z Wawki
wróciłem, wkrótce spróbuję napisać coś więcej, na teraz mam koszmarnie zasyfiony komputer (chyba jakiś wirus albo co, nie znam się na tym), jest wolniejszy ode mnie.
na razie chciałbym podziękować WSZYSTKIM, którzy w JAKIKOLWIEK sposób przyczynili się do tego, że wyszedłem, doszedłem i szczęśliwie wróciłem

pozdrawiam
maciek
Ostatnio zmieniony 02 mar 2012, 15:58 przez orety, łącznie zmieniany 1 raz.
Odmiana: orety oretego oretym poproszę.
Jestem wolny jak konik polny
Awatar użytkownika
NumLock
Posty: 487
Rejestracja: 03 gru 2008, 16:31
Lokalizacja: Podkarpacie
Tytuł użytkownika: vel Numeryczny
Płeć:

Post autor: NumLock »

Gratulacje! Z niecierpliwością czekam na relacje!
"Zarozumiałością oraz bezczelnością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tylko dlatego, że są nieme dla jego tępej percepcji" - Mark Twain.
Awatar użytkownika
puchalsw
Posty: 1742
Rejestracja: 07 lis 2009, 13:36
Lokalizacja: Zielona Białołęka
Tytuł użytkownika: Skandynawski Oprawca
Płeć:

Post autor: puchalsw »

orety pisze:witka z Wawki
No i dobrze. Bo wyczuwałem atmosferę niepokoju na forum. Jak się ogarniesz, to daj znać.
A z zasyfionym kompem najlepiej postąpić jak ze stajnią Augiasza.
- skopiować pliki osobiste na pendrajwa, DVD
- format c:, i reinstalacja czystego systemu.
- po zainstalowaniu zakładamy antyvira (AVG jest darmowy i dobry). Pozwalamy systemowi ściągnąć wszystkie patche i aktualizacje.
- kopiujemy pliki osobiste z wcześniejszym przeskanowaniem pod kontem zawirusowania.
Czyszczenie systemu takiego jak Winda średnio pomaga. Ja na domowym średnio raz na pół roku instaluję system na nowo.

Aha: i zmień przeglądarke.... :mrgreen:
F..k it, I'll Do It Myself!
sylwester2091
Posty: 277
Rejestracja: 10 lut 2010, 08:48
Lokalizacja: Kraków
Płeć:

Post autor: sylwester2091 »

oj często winny jest nie "zasyfiony komp", a po prostu zasyfiony komp. (weź poprawkę na fakt, że od pół roku Twój komp się pokrywał kurzem i nawet wentylatorek nie działał, aby go choć trochę przedmuchać). Odkręć pokrywę przejedz dokładnie odkurzaczem i powinien lepiej chodzić.

Kurz = gorsze odprowadzanie ciepła + przegrzewanie hardware'u = spadek wydajności.
Awatar użytkownika
soohy
Posty: 1087
Rejestracja: 26 lip 2010, 22:44
Lokalizacja: Małopolskie, Brzesko
Płeć:
Kontakt:

Post autor: soohy »

orety - gratulacje udanego wypadu, czekam na relację :) Co do komputera to może być to wina kurzu, też miałem taki problem kilka miesięcy temu.
Awatar użytkownika
orety
Posty: 402
Rejestracja: 07 gru 2009, 09:50
Lokalizacja: z innej bajki
Tytuł użytkownika: Podróże kształcą
Płeć:

Post autor: orety »

dzięki za rady w sprawie komputera
zasyfiła go żonka podczas mojej nieobecności, ale już podobno umówiła się z magikiem od tych spraw, tak więc niebawem wszystko powinno być O.K.
ale do rzeczy...
na wstępie chciałbym zwrócić uwagę, że żaden ze mnie http://www.tinyurl.pl/?M6mjKU1v , niemniej zrobię co w mojej mocy abyście nie nudzili się czytając moje wypociny
z domu wyruszyliśmy 4 sierpnia całą rodziną, ja odbiłem przy Trasie Toruńskiej, piechotą na górę i do autobusu na wylotówkę w kierunku Łodzi
nie jest łatwo złapać stopa łysemu chłopu o wadze 114 i wzroście 186 z dwoma plecakami, jednak nocując pomiędzy Łodzią a Kaliszem w domu w trakcie budowy 5 sierpnia ok. godziny 16 byłem już w Głogowie,
tamże zasięgnąłem języka, w wyniku czego z przewodnikiem, niosącym jednocześnie mój mały plecak na wieczór dotarłem do Jakubowa
po bezskutecznych próbach dopukania się na plebanię rozłożyłem łóżko w bramie kościoła, będącej jednocześnie dzwonnicą i tak spędziłem drugą nockę
rano udało mi się namierzyć kościelnego, od którego dowiedziałem się, że ks. proboszcz jest na urlopie, a wikary pojechał gdzieś służbowo
w/w kościelny wyprawił mnie na drogę zopatrzając w credencial ( http://pl.wikipedia.org/wiki/Credencial ) , różaniec, długopis, którego zapomniałem wziąć z domu oraz w jabłka z własnego sadu i cebulę z ogródka
i poszedłem...
było bardzo gorąco, obładowany 2 plecakami pociłem się niemiłosiernie, jednak trochę błądząc po drodze udało mi się dotrzeć tego dnia do Grodowca, do sanktuarium Matki Bożej Grodowieckiej: http://maps.google.pl/maps?ll=51.54379, ... 9&t=h&z=18
Kościół stoi na wzniesieniu, dochodząc usłyszałem, że coś się wewnątrz dzieje...
okazało się, że trafiłem na imprezę Trzeźwych Alkoholików (Chloru, coś dla Ciebie), którzy przyjęli mnie jak swego, poczęstowali kolacją, a tamtejszy ks. proboszcz umożliwił kąpiel i pranie oraz pokazał mi salę w której mogłem się przespać
nogi bolały już potężnie, bąble rosły...
rano po śniadaniu ruszyłem w dalszą drogę, nie będąc pewnym, czy dobrze idę, pytałem osoby spotkane po drodze, w wyniku czego w Polkowicach od przygodnie spotkanego rowerzysty pozyskałem mapę okolicy
zaczęło padać...
nieźle już przemoknięty we wsi Sobin usiłowałem dopukać się na plebanię, a gdy nikt nie otwierał, spróbowałem u okolicznych mieszkańców
pierwsza próba wypadła niepomyślnie, pan posłał mnie na drzewo, mimo, że prosiłem tylko o możliwośc schronienia się w stodole i gorącą wodę na jakąś herbatę
za to dalej...
drzwi otworzył mi starszy pan, gdy tylko opowiedziałem się kim jestem, wyraźnie się ucieszył, zaprosił do domu i ugościł
świadek historii: wraz z rodziną przesiedlony po II wojnie z Podola opowiadał mi o tamtych czasach, poza tym dowiedziałem się sporo o technologii wydobycia miedzi i po raz pierwszy w życiu jadłem gołąbki faszerowane siekaną kaczką (własnego chowu), co ciekawe podane ze śmietaną
gaducha trwała do późnego wieczora, w międzyczasie wróciła z pielgrzymki do Częstochowy żona gospodarza
rano po śniadaniu, zaopatrzony w wałówę na dalszą drogę poszedłem dalej
doszedłszy do Chocianowa próbowałem przespać się na plebanii, a gdy mi odmówiono, spędziłem noc w lesie pod tarpem, komarów było niewiele
dalej szlak wiódł przez podmokły las (Slaq, coś dla Ciebie), w Gromadce po nieudanej próbie przenocowania u lokalnego proboszcza (znów się zgubiłem) zaszedłem do Urzędu Gminy, gdzie moja skromna osoba wywołała spore poruszenie, rzekłbym nawet entuzjazm
korzystając z przychylnej atmosfery zrobiłem małe pranko i zaopatrzony w mapę tym razem z naniesionym szlakiem Św. Jakuba zostałem podprowadzony do tegoż szlaku przez jednego z pracowników Urzędu
następna była Osła, gdzie spędziłem noc w Rekolekcyjnym Domu Chleba: http://maps.google.pl/maps?q=gromadka&h ... e&t=h&z=19 , rano wykąpany, oprany, wykarmiony i zaopatrzony w prowiant oraz błogosławieństwo wyruszyłem w dalszą drogę
do Bolesławca, gdzie zostałem gościnnie przyjęty przez siostry zakonne (micha, prysznic, łóżko, dostęp do internetu)
kolejnym miastem gdzie nocowałem, był Lubań, tutaj również siostry zakonne zaopiekowały się mną z iście polską gościnnością
w Jędrzychowicach ostatni nocleg na polskiej ziemi wypadł mi w domu parafialnym, będącym jednocześnie czymś pomiędzy domem kultury i biblioteką, tym razem łóżka i prysznica nie było, jednak dach nad głową również sporo załatwiał, zwłaszcza, że znów padało
padało nadal, gdy rano, wykonawszy ostatnie na dłuższy okres czasu telefony przekroczyłem w Zgorzelcu graniczny most na Nysie

pozdrawiam
maciek

[ Dodano: 2011-12-28, 17:35 ]
sar pisze:Hej, haczyłeś Euskadi?
dopiero wyszedłem z Polski...

pozdrawiam
maciek
Ostatnio zmieniony 07 mar 2012, 15:35 przez orety, łącznie zmieniany 4 razy.
Odmiana: orety oretego oretym poproszę.
Jestem wolny jak konik polny
Awatar użytkownika
robert
Posty: 87
Rejestracja: 26 sty 2009, 19:04
Lokalizacja: WLKP
Płeć:

Post autor: robert »

Gratuluję wyprawy, tylko pozazdrościć.
Kiedyś, za młodziaka, włóczyłem się troche po Polsce i właśnie kościoły i plebanie były moim głównym żródłem jedzenia.Uderzałem tam z "odpowiednią" gadką i przeważnie rzucili coś do żarcia, lub parę groszy. :mrgreen:
Awatar użytkownika
Hillwalker
Posty: 271
Rejestracja: 03 wrz 2009, 09:10
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Płeć:

Post autor: Hillwalker »

Czekamy na drugą część relacji, po opuszczeniu Polski.
Już tylu użytkowników forum rozpisywało się o tym, gdzie to nie chcieliby iść i jakie ogromne odległości pokonać. Młodzi, silni, ambitni... A tu dojrzały facet wziął d.... w troki i po prostu poszedł, i wrócił, zawstydzając małolatów.
" YOU create your own reality "
Awatar użytkownika
puchalsw
Posty: 1742
Rejestracja: 07 lis 2009, 13:36
Lokalizacja: Zielona Białołęka
Tytuł użytkownika: Skandynawski Oprawca
Płeć:

Post autor: puchalsw »

Hillwalker pisze:po prostu poszedł, i wrócił, zawstydzając małolatów
Masz rację. Czuję się zawstydzony :D
Czekamy na drugą część!
F..k it, I'll Do It Myself!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Imprezy, wyprawy oraz spacery”