Dziennik Podróżnika 005

Relacje, zaproszenia i pomysły na ...

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
wrzesientomek
Posty: 276
Rejestracja: 23 sty 2010, 19:18
Lokalizacja: Nowogard
Tytuł użytkownika: Wrzesień
Płeć:
Kontakt:

Dziennik Podróżnika 005

Post autor: wrzesientomek »

Nareszcie nadszedł czas na kolejny wypad. Miało być wiosennie a będzie jesiennie :-)
Zaliczyliśmy spory poślizg. Albo jeden nie miał czasu albo drugi. W końcu pojawił się realny termin 20-22 września. Teraz tylko trzeba zakasać rękawy i pozałatwiać wszystko, żeby nic na te 3 dni nie wypadło.

Kolejnym miejscem, które odwiedzimy jest Borne Sulinowo. Trasa jak na razie jest przygotowana bardzo ogólnie. Z grubsza ją nakreśliliśmy, ale sporo rzeczy trzeba jeszcze ustalić dokładniej. Będzie to mniej więcej 30 km, więc tylko po 10 km na dzień dzięki czemu będzie sporo czasu na zwiedzania i robienie zdjęć (mam nadzieję, bo część terenu może być trudna). W weekend wrzucę jeszcze dokładniejszy opis. Mam nadzieję, że znajdzie się ktoś, kto czeka na kolejny filmik :-)

[ Dodano: 2011-09-13, 13:09 ]
Dorzucam jeszcze kilka zdjęć atrakcji jakie nas tam czekają. Zdjęcia z panoramio, które oczywiście nie są mojego autorstwa (wolę napomknąć, żeby nikt mi nie zarzucił kradzieży :-) )

Na początek rzeka Piława z licznymi rozlewiskami, bagnami i jeziorami.
[center]

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
[/center]

Nie mogło zabraknąć bobrów :-)
[center]

Obrazek

[/center]

Trochę bunkrów. Planujemy jeden z dwóch noclegów spędzić w którymś z nich.
[center]

Obrazek

Obrazek

Obrazek
[/center]

Do tego dochodzi stary most czołgowy, elektrownia wodna, silos na rakietę jądrową, cmentarz wojskowy i cała masa hektarów wrzosowisk.
[center]

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
[/center]


Na koniec jeszcze gwóźdź programu, czyli Kłomino (Gródek), opuszczone miasto. Kiedyś zamieszkiwane przez wojsko, dzisiaj "miasto duchów" :-) . Tam planujemy drugi i ostatni nocleg.

[center]

Obrazek

Obrazek

Obrazek
[/center]

Mam nadzieję, że teren nie zawiedzie naszych oczekiwań :-)
Ostatnio zmieniony 13 wrz 2011, 15:40 przez wrzesientomek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Kopek
Posty: 1030
Rejestracja: 10 mar 2009, 11:00
Lokalizacja: Z największej dziury
Tytuł użytkownika: TRAMPek łikendowy
Płeć:

Post autor: Kopek »

Ale fajne tereny. Czekam na relacje.

edyta: Wikipedia donosi że to Kłomino nie Kołomino
"Czasem- i mówię to zupełnie szczerze - żal mi, że nie wychowano mnie jak włóczęgi. Nie związanego z żadnym miejscem, obowiązkami i ludźmi.

www.kopsegrob.blogspot.com
Awatar użytkownika
wrzesientomek
Posty: 276
Rejestracja: 23 sty 2010, 19:18
Lokalizacja: Nowogard
Tytuł użytkownika: Wrzesień
Płeć:
Kontakt:

Post autor: wrzesientomek »

Dzięki Kopek za czujność, już poprawiłem :-)
Mr.Sloth
Posty: 144
Rejestracja: 02 sie 2010, 16:40
Lokalizacja: Warszawa
Tytuł użytkownika: leń leśny
Płeć:

Post autor: Mr.Sloth »

Bunkrów ci tam dostatek! I takie hmmm nazwijmy to mieszkalno/magazynowe? jaki i takie ze zdjęć ale nawet wielopoziomowe.
Strasznie lubię te okolice, na pewno kiedyś wrócę.
A co do zdjęcia z tego wrzosowiska-miałem tan gdzieś jeden z najwygodniejszych noclegów.
Spanie na wrzosowiskuuuu to jest coś :)
Awatar użytkownika
wrzesientomek
Posty: 276
Rejestracja: 23 sty 2010, 19:18
Lokalizacja: Nowogard
Tytuł użytkownika: Wrzesień
Płeć:
Kontakt:

Post autor: wrzesientomek »

Mr.Sloth, może polecisz jakieś miejsca? :-)
Mr.Sloth
Posty: 144
Rejestracja: 02 sie 2010, 16:40
Lokalizacja: Warszawa
Tytuł użytkownika: leń leśny
Płeć:

Post autor: Mr.Sloth »

8-) Pogmeram w mapach i pamięci. Jak mi się coś fajnego przypomni dam znać

Edyta: Niestety mapy tych okolic nie mam, więc nie mogę konkretnie polecić miejsc w których byłem. I kolejne niestety bo to było parę lat temu :roll:

Podpytaj tutaj
viewtopic.php?t=3582

Co do wrzosowiska, miejsce z którego zrobiono tą fotkę to szczyt takiego pagórka, na którym są wiaty i jakieś tablice informacyjne. Ja zszedłem w dół i uwaliłem się pod ponchem na wrzosach -co polecam

Jeśli zaś chodzi o 2 poziomowy bunkier to przypominam sobie tylko że aby się do niego dostać trzeba było przeprawić się przez jakiś strumyk, przy którym zresztą stały zasieki, takie odsuwane.
Ostatnio zmieniony 14 wrz 2011, 16:57 przez Mr.Sloth, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
wrzesientomek
Posty: 276
Rejestracja: 23 sty 2010, 19:18
Lokalizacja: Nowogard
Tytuł użytkownika: Wrzesień
Płeć:
Kontakt:

Post autor: wrzesientomek »

Dzięki :-)

Mile widziane jakieś urwiska, pagórki, może jakiś ciekawy bunkier itp. itd.
Lechu333
Posty: 54
Rejestracja: 13 lip 2010, 15:30
Lokalizacja: Stepnica
Gadu Gadu: 9493122

Post autor: Lechu333 »

Ale świetne tereny, gratuluje świetnego wyboru trasy :-)
Awatar użytkownika
wrzesientomek
Posty: 276
Rejestracja: 23 sty 2010, 19:18
Lokalizacja: Nowogard
Tytuł użytkownika: Wrzesień
Płeć:
Kontakt:

Post autor: wrzesientomek »

Oświadczam wszem i wobec, że już wróciliśmy :-)

Wypad jak najbardziej udany. Relację dopiero napiszę. Jak wyląduje na stronie to wrzucę linka. To samo dotyczy filmiku, który tym razem będzie nieco spóźniony. Jedyne co mogę pokazać to zdjęcia i mapkę trasy.

[center]
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
[/center]


Więcej zdjęć znajdziecie TU. Podpisy i lokalizację dodam również później. Miłego oglądania :-)
Lechu333
Posty: 54
Rejestracja: 13 lip 2010, 15:30
Lokalizacja: Stepnica
Gadu Gadu: 9493122

Post autor: Lechu333 »

Ale świetne miejsca, szczególnie podoba mi się to "opuszczone miasto".

Możecie z własnego doświadczenia coś o nim napisać?
Awatar użytkownika
Kopek
Posty: 1030
Rejestracja: 10 mar 2009, 11:00
Lokalizacja: Z największej dziury
Tytuł użytkownika: TRAMPek łikendowy
Płeć:

Post autor: Kopek »

Zawsze ja oglądam wasze wypady to mam wrażenie konkretnego przygotowania całości przedsięwzięcia od początku do końca. Pogratulować.
Bardzo spodobało mi się to zdjęcie:
https://picasaweb.google.com/1051588045 ... 0061174418
"Czasem- i mówię to zupełnie szczerze - żal mi, że nie wychowano mnie jak włóczęgi. Nie związanego z żadnym miejscem, obowiązkami i ludźmi.

www.kopsegrob.blogspot.com
Awatar użytkownika
wrzesientomek
Posty: 276
Rejestracja: 23 sty 2010, 19:18
Lokalizacja: Nowogard
Tytuł użytkownika: Wrzesień
Płeć:
Kontakt:

Post autor: wrzesientomek »

Lechu333 pisze:Ale świetne miejsca, szczególnie podoba mi się to "opuszczone miasto".
Możecie z własnego doświadczenia coś o nim napisać?
Sam nie wiem co mogę Ci o nim napisać. Z pewnością lepiej zrobi to google. Ja mogę od siebie mogę dodać tylko, że z tego co zauważyliśmy to zmniejsza się bardzo szybko. Zdjęcia satelitarne sugerowały nam, że będzie one nieco większe a tu poza kilkoma blokami (6), trzema kamienicami i bodajże dwoma budynkami gospodarczymi zostały już po nim tylko drogi i fundamenty zarośnięte krzakami. Ogólnie to lekko się zawiodłem. Spodziewałem się czegoś nieco większego i "mniej zamieszkałego". Szczegółowo poczytasz o tym w relacji, nad którą ciągle pracuje :-)
Kopek pisze:Zawsze ja oglądam wasze wypady to mam wrażenie konkretnego przygotowania całości przedsięwzięcia od początku do końca. Pogratulować.
Bardzo spodobało mi się to zdjęcie:
https://picasaweb.google.com/1051588045 ... 0061174418
Dzięki za uznanie :-), staramy się planować wszystko z góry i wydaje mi się, że jesteśmy przygotowani na różne scenariusze. Na przykład targaliśmy ze sobą plandekę, której nawet nie rozłożyliśmy. Była tylko wyjściem awaryjnym gdyby padało a my nie trafilibyśmy na bunkier. Z blokami w Kołominie też mogło być przecież różnie.

A zdjęcie które wybrałeś to był pomysł Górka. Uparł się na ten zachód słońca już na samym początku zwiedzania miasta i nie odpuścił nawet mimo kiepskiej pogody. Dzięki temu musiałem wdrapywać się na dach bez drabiny. Zamiast niej mieliśmy kawałek okiennej ramy, dwa wystające ze ściany pręty i tunel w suficie o który można było zaprzeć się plecami i nogami (Bear Grylls style :-) ). Mimo to nie żałuję, widok był tego wart :-)

[ Dodano: 2011-10-16, 07:22 ]
Filmik i relacja już gotowe. Problem tylko w tym, że nie mam jak wrzucić na naszą stronę ponieważ nie mam nad nią kontroli :-)

Filmik znajdziecie TU a relację dodam jak odzyskam "ster" na serwerze.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Imprezy, wyprawy oraz spacery”