"Szkoła przetrwania. Kulturowy poradnik survivalowy&

Dział z recenzjami sprzętu, sprawozdaniami z testów itp.

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Ciek
Posty: 722
Rejestracja: 25 paź 2009, 10:06
Lokalizacja: z kanapy przed TV
Tytuł użytkownika: awski
Płeć:

Post autor: Ciek »

Strata kasy, więcej informacji niż w jakiejkolwiek książce znajdziesz na pierwszym z brzegu forum. Książkę warto kupić jeśli chcesz wynagrodzić autora.
Awatar użytkownika
Boungler
Posty: 21
Rejestracja: 30 paź 2010, 22:35
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Boungler »

"SAS szkoła przetrwania" o objętości 570 stron. - mam w wersji JPG oraz własnej papierowej przerobionej do formatu 100 x 120 mm. Jak ktoś potrzebuje to proszę PW.
Projekt Boungler - survival końca świata
Awatar użytkownika
Gryf
Posty: 1091
Rejestracja: 19 wrz 2007, 07:53
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Gryf »

soohy pisze:Szkoła przetrwania. Kulturowy poradnik survivalowy

http://merlin.pl/Szkola-przetrwania-Kul ... -789-7.jpg
Ktoś tę książkę kupił i przeczytał? Bo może jednak warto nabyć tę garść papieru?
Awatar użytkownika
Adrian
Posty: 16
Rejestracja: 30 sty 2010, 15:18
Lokalizacja: Socho
Płeć:

Post autor: Adrian »

Gryf pisze:Ktoś tę książkę kupił i przeczytał? Bo może jednak warto nabyć tę garść papieru?
Dostałem tę książkę ,,Szkoła przetrwania" Beara Gryllsa i powiem szczerze nawet jako fan Beara muszę powiedzieć żebyś jej nie kupował. Jest to książka typowo komercyjna. Jak ją czytałem to zasypiałem. Wiadomości survivalowych ma niewiele lepiej sobie już kupić ,,Szkoła przetrwania. Podstawowe techniki sztuki przetrwania w warunkach ekstremalnych" J. Wisemana. Jest to książka warta polecenia w której znajdują się ciekawsze oraz lepiej podane informacje niż w książce Beara. Jeśli chcesz kupić książkę ,,Szkoła przetrwania" Beara Gryllsa to najpierw pójdź do księgarni np. do empiku i weź do ręki i sam oceń czy na tę książkę warto wydać 39,90. zdecydowanie odradzam kupować tę książkę. Pozdrawiam
spodziewaj się niespodziewanego
Awatar użytkownika
KnockeR
Posty: 29
Rejestracja: 31 maja 2010, 13:48
Lokalizacja: Poznań
Płeć:

Post autor: KnockeR »

Popełniłem krótką recenzję Szkoły przetrwania wg Beara Mam wszystkie, książki które zostały wymienione w tym temacie. Osobiście książka Beara mi się podobała. Skierowana jest głównie dla skautów więc nie ma czego się czepiać. Tego typu książek wychodzi tak mało, że moim zdaniem warto ją kupić.
Zombie Zone - Survival w świecie postapokalipsy.
Survival Skills
Awatar użytkownika
soohy
Posty: 1093
Rejestracja: 26 lip 2010, 22:44
Lokalizacja: Małopolskie, Brzesko
Płeć:
Kontakt:

Post autor: soohy »

Dzisiaj przejeżdżałem obok księgarni i zobaczyłem tą książkę. Fajnie jest zrobiona, są ciekawe informacje. Przeglądnąłem ją przez kilka minut i ją kupie za jakieś 2 tyg.
Awatar użytkownika
pitersgs
Posty: 61
Rejestracja: 12 sty 2009, 12:12
Lokalizacja: Łomża
Gadu Gadu: 7371138
Tytuł użytkownika: Przygoda....
Płeć:
Kontakt:

Post autor: pitersgs »

Sorry że nie w czas.
Ale książka misia jak za tą cenę jest naprawdę OK - twarda okładka, dobry papier, full color fajnie opowiada, pokazuję.
Mimo że w swoich programach show to książka od niego odbiega.
Pozdrawiam PK
kozikowski.piotr@gmail.com
GG: 7371138
Mother
Posty: 34
Rejestracja: 28 paź 2009, 21:56
Lokalizacja: Olsztyn
Gadu Gadu: 8087578
Płeć:

Post autor: Mother »

Właśnie nabyłem ten poradnik. Pierwsze 100 stron wciągnąłem jednym tchem, pewnie przeczytałbym całą, ale muszę iść do pracy. Świetne wydanie, kolorowe, dobrej jakości papier, wiele zdjęć i szkiców. Bardzo dobrze się czyta. Informacji też jest dużo, w sumie to podstawowe zagadnienia zostały ujęte i dobrze zobrazowane. Jest pierwsza pomoc, dobór sprzętu, rozpalanie ognia, budowa schronienia, gotowanie, pieczenie itp., nawigacja i nawet kilka słów o treningu siłowym i kondycyjnym. Książka bardziej o bytowaniu w dziczy, nieco różni się od programów w tv. Jak zauważyli poprzednicy pisana głównie dla skautów. Każdy skaut/harcerz, miłośnik bytowania z naturą, człowiek, powinien takie podstawy znać. Moim zdaniem warta ceny i uwagi.
Awatar użytkownika
LeElectro
Posty: 66
Rejestracja: 10 paź 2009, 14:05
Lokalizacja: Lubanowo
Gadu Gadu: 604208
Płeć:

Post autor: LeElectro »

Cholera, nie mogę znieść waszego moralizatorstwa. Przepraszam, że mając 15 lat śmiem na was mówić cokolwiek złego, ale nie widzę tu sensu w waszych wypowiedziach. Jest konkretnie założony temat o książce B. Gryllsa, to o niej się mówi, a nie o tym kto napisał lepszą. Wy na chama uświadamiacie, że Wiseman i Mears są lepsi, owszem, ale każdy ma swój gust i nie w jego zamiarze powinno być wcześniej wspomniane moralizowanie. Generalnie Ci, którzy książki w rękach nie mieli nie powinni się wypowiadać wcale, a Ci co ją mieli, powinni racjonalnie opisać i odpowiedzieć na pytanie. Widzicie, że zdania kontrastują, Adrian mówi, że jest komercyjna, a pitergs zaprzecza, to jest dopiero rozmowa o danej książce, a nie uświadamianie przez dwie strony, że Mears zajmuje się bushcraftem, a Wiseman lubi przeżywanie katastrof, podawanie linków jednak toleruję, bo to po prostu grzeczność, ale bez jaj ludzie. Przepraszam, że mój post też może nie jest odnośnie książki, jednak śledzę ten temat i jak by mi tak wytłumaczono jak soohy'emu, to bym miał niezły sajgon w głowie, gdyby nie to, że już cokolwiek wiem. Dziękuję.
Obrazek
Awatar użytkownika
Pratschman
Posty: 214
Rejestracja: 01 gru 2009, 13:31
Lokalizacja: Jarocin/Poznań
Płeć:

Post autor: Pratschman »

Książkę otrzymałem pod choinkę. Poglądy na Beara zawsze miałem podobne do większości forumowiczów, więc musielibyście widziec moją minę:P Zdążyłem ją przejrzeć dość dokładnie i muszę przyznać, że jestem bardzo zmieszany, bo książka jest NIEZŁA.

Fakt, nie mam telewizora, więc Beara widziałem tylko na paru filmikach w necie. Wrażenie jak wszyscy- showman robiący dużo niepotrzebnych, a nawet szkodliwych rzeczy, ale pokazujący dość sporo ciekawych technik, jak na program w tv. Jak to ocenił Bogdan- 3 czerwone gwiazdki.

Książka zaś jest ewidentnie dla początkujących, konkretnie dla skautów, których naczelnikiem (!) w GB jest ponoć Bear. Tytuł: "Szkoła przetrwania. Kultowy poradnik survivalowy" raczej nie równa się oryginalnemu: "Living Wild: The Ultimate Guide to Scouting and Fieldcraft", który lepiej oddaje ideę książki. To już nie jest Man vs Wild, to już Man with Wild.
Opisywana tematyka:
Sprzęt, narzędzia- tematy potraktowane porządnie i dające garść info, które już miałem, ale mogące być dla kogoś przydatne.
Dział schronienie i ogień również raczej z podstawami.
Dział żywienia również raczej dla skautów, brak tu wogóle info o jadalnych roślinach, nie daj Boże polowaniu itp.
Jest duży rozdział o obserwacji i tropieniu- całkiem, całkiem, choć też raczej podstawy.
Rozdzial o ratownictwie- zgodny z normą ERC 2005, bez zarzutu.
O treningu- ciekawy, a dla mnie nawet odkrywczy!

Ogólnie rzecz biorąc- w książce nie ma poważnych błędów i szkodliwych porad, za to jest garść Gryllsowej filozofii przyrody, w której również nie brak szacunku dla niej (!) i troski o zdrowy styl życia. Bear mówi nawet ciekawe o swojej religijności i znaczeniu w woli przetrwania!

Polecam. Może niewiele się z niej dowiecie nowego, ale przekonacie się, że nikogo nie można ostatecznie osądzić.
kacu666
Posty: 53
Rejestracja: 20 gru 2010, 09:28
Lokalizacja: Głuchołazy
Płeć:

Post autor: kacu666 »

Jak dla mnie książka fajna choć wolę "sas-szkoła przetrwania"
cieply
Posty: 40
Rejestracja: 23 mar 2008, 13:01
Lokalizacja: Wyszków/Warszawa
Tytuł użytkownika: cieply
Płeć:

Post autor: cieply »

Ja właśnie skończyłem czytać książkę Beara (wszystkie wcześniejsze pozycje posiadam i mam je już kilkakrotnie przerobione :) ), podręcznik jest 100 razy bardziej praktyczny niż show. Teraz zabieram się za "krem de la krem" Survive! by Les Stroud !!!!!!!!! wygląda bardzo, ale to bardzo ciekawie.... jak skończę to dam znać czy warto ją ściągać z USA.
Awatar użytkownika
soohy
Posty: 1093
Rejestracja: 26 lip 2010, 22:44
Lokalizacja: Małopolskie, Brzesko
Płeć:
Kontakt:

Post autor: soohy »

Jeśli coś to można zamknąć, bo książke już mam i nie żałuje w ogóle ;) praktyczne porady, niektóre nowe i ciekawe ;)
Awatar użytkownika
Melite1337
Posty: 6
Rejestracja: 04 cze 2011, 09:09
Lokalizacja: Lubelskie , Horodło
Tytuł użytkownika: Harcerz
Płeć:

Post autor: Melite1337 »

mam Poradnik Gryllsa
i naprawde polecam
za taką cene to prawdziwe cude . duzo ciekawych porad , informacji , dla mnie najbardziej przydał sie rozdział o ognisku . Książka bardzo mi pomogła , polecam !Q!!
Bill Clinton palił trawke , ale sie nie zaciągał
Awatar użytkownika
Armat
Posty: 439
Rejestracja: 05 sty 2011, 16:37
Lokalizacja: Warszawa
Tytuł użytkownika: Technokrata
Płeć:

Post autor: Armat »

cieply pisze:Ja właśnie skończyłem czytać książkę Beara (wszystkie wcześniejsze pozycje posiadam i mam je już kilkakrotnie przerobione :) ), podręcznik jest 100 razy bardziej praktyczny niż show. Teraz zabieram się za "krem de la krem" Survive! by Les Stroud !!!!!!!!! wygląda bardzo, ale to bardzo ciekawie.... jak skończę to dam znać czy warto ją ściągać z USA.
Survive! to naprawde dobra ksiazka.
Ksiazka Gryllsa jest ok dla bardzo poczatkujacych.
It's not a bug, it's a feature!

Survival is no fun. If it is fun, that means you are camping.
cieply
Posty: 40
Rejestracja: 23 mar 2008, 13:01
Lokalizacja: Wyszków/Warszawa
Tytuł użytkownika: cieply
Płeć:

Post autor: cieply »

Dzięki Armat za przypomnienie :)

faktycznie SURVIVE! jest bardzo dobrą książką (cieszę się że nie jestem osamotniony w mojej opinii)
Gulipin
Posty: 14
Rejestracja: 02 gru 2010, 20:34
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:

Post autor: Gulipin »

Warto kupić te nowe książki Beara Gryllsa? Wyszły już 3 nowe pozycje ma ktoś je ?
Bear Grylls – Misja przetrwanie Wilczy Szlak
Bear Grylls – Urodzony, by przetrwać
Bear Grylls – Złoto Bogów
Z tej pierwszej szkoła przetrwania byłem zadowolony - te nowe widziałem w empiku te opowieści są nawet ciekawe ale tylko tak rzuciłem okiem bo nie miałem kasy aby je kupić.
Awatar użytkownika
rzuf
Posty: 188
Rejestracja: 29 gru 2010, 00:24
Lokalizacja: Siemianowice
Płeć:

Post autor: rzuf »

Mam urodzonego by przetrwać, czyta się trochę ciężko, jak na mój gust... Poszukaj, może w bibliotece jakiejś znajdziesz :) Bo nie jest to książka, do której będziesz wracać co chwila po coś potrzebnego/przydatnego ;)
ODPOWIEDZ