Pochwal się swoim nożem

zanim spytasz co na początek wpisz w google: mora lub frosts ;-)

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
NumLock
Posty: 487
Rejestracja: 03 gru 2008, 16:31
Lokalizacja: Podkarpacie
Tytuł użytkownika: vel Numeryczny
Płeć:

Post autor: NumLock »

Wygrałem konkurs na Knives.pl, więc niedługo zagości u mnie:
581 Barrage
Obrazek
Ale jestem zaskoczony, a jednocześnie diablo szczęśliwy! :shock: :-D
"Zarozumiałością oraz bezczelnością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tylko dlatego, że są nieme dla jego tępej percepcji" - Mark Twain.
kapir
Posty: 35
Rejestracja: 19 paź 2010, 21:29
Lokalizacja: PL
Płeć:

Skończyłem swój drugi nóż

Post autor: kapir »

A ja skończyłem dłubanie, piłowanie i kombinowanie i mam nowy nóż spod pilnika. Trochę brzydal z niego i jeszcze coś w nim pewnie zmienię. Pewnie rękojeść, bo ta jest tymczasowa z rzemienia zaprawionego woskiem pszczelim. Hartowałem go na grill / olej silnikowy. Chyba się zahartował, bo ostrze śmiało robi szczerby w mojej morze i srk (oczywiście stukam bardzo delikatnie, tak by móc usunąć ślady przy ostrzeniu). Grzbiet jest bardziej "miękki", tak w przybliżeniu jak kuchenniaki marketowe.

Obrazek
biper
Posty: 27
Rejestracja: 11 mar 2011, 10:28
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:

Post autor: biper »

Ma swój urok... wyziera z niego coś na kształt pierwotnego, ciemnego ZŁA :)

Lubię takie surowe, proste kształty i wykończenia...
Jakbyś chciał go sprzedać, żeby sobie kupić nowy pilnik i coś z niego wydłubać, to PM do mnie :)
Awatar użytkownika
slaq
Posty: 675
Rejestracja: 20 wrz 2007, 08:39
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Post autor: slaq »

Bardzo przyjemny ;-)
Awatar użytkownika
borsukwacław
Posty: 311
Rejestracja: 12 lis 2010, 17:58
Lokalizacja: Pomorze
Płeć:

Post autor: borsukwacław »

Witam !
Świetny nóż :) bardzo prymitywny i piękny :) trzyma klimat i chciało by się oglądać więcej takich . Kapir nie zmieniaj tego rzemienia , nóż wygląda naprawdę świetnie ;-)
Pzdr.
Oszczędzaj wodę , pij....Whisky .

Pomorska Grupa Knives
Awatar użytkownika
puchalsw
Posty: 1742
Rejestracja: 07 lis 2009, 13:36
Lokalizacja: Zielona Białołęka
Tytuł użytkownika: Skandynawski Oprawca
Płeć:

Post autor: puchalsw »

kapir, piękny Fallout! Aż go czuć Nuka-colą :-)
F..k it, I'll Do It Myself!
Awatar użytkownika
rzuf
Posty: 188
Rejestracja: 29 gru 2010, 00:24
Lokalizacja: Siemianowice
Płeć:

Post autor: rzuf »

Wygląda jak pożyczony od jakiegoś orka czy innego stwora z LORDa... Bardzo mi sie podoba :D
Klayman
Posty: 46
Rejestracja: 16 gru 2010, 19:36
Lokalizacja: Zielonka / Warszawa
Płeć:

Post autor: Klayman »

Rzeczywiście świetny fallout. Brak tylko wejścia do Krypty 13 w tle ;-)
kapir
Posty: 35
Rejestracja: 19 paź 2010, 21:29
Lokalizacja: PL
Płeć:

Post autor: kapir »

biper pisze:Ma swój urok... wyziera z niego coś na kształt pierwotnego, ciemnego ZŁA :)

Lubię takie surowe, proste kształty i wykończenia...
Jakbyś chciał go sprzedać, żeby sobie kupić nowy pilnik i coś z niego wydłubać, to PM do mnie :)
Ponoć kowal zaklina w ostrzu trochę swojej duszy, więc z tym złem ... ;)
Co do sprzedaży - nie planuję się go pozbywać :)

Potestowałem nóż trochę na działce i stwierdzam, że niezły z niego destruktor :) 6mm grubości i niemal pełny płaski, powodują że świetnie łupie drewno, a waga płaskownika sprawdza się przy rąbaniu. Tak czy tak polecam wszystkim samodzielne próby wyskrobania własnego noża. W najgorzym wypadku może wam wyjść taki jak ten mój brzydal ;)
Awatar użytkownika
borsukwacław
Posty: 311
Rejestracja: 12 lis 2010, 17:58
Lokalizacja: Pomorze
Płeć:

Post autor: borsukwacław »

Witam !
Od jakiegoś czasu chodziła za mną myśl zrobienia prostego noża z "beleczego" :)
na dodatek miał to być nóż z rzadko spotykanym szlifem jednostronnym :) mój wybór padł na nożyce ogrodnicze z biedronki :) zakupiłem , odkręciłem ostrze , 10 min. na szlifierce i powstał taki oto cudak , bardzo poręczny i mocny :) a na dodatek stal
(na opakowaniu pisali że węglowa) okazała się naprawdę doskonała ,po przeciągnięciu na lidlowych diamentach bardzo dobrze trzyma ostrość ;-) a dzięki chisel grind-owi można kroić nawet cieniutkie plasterki pomidora przy 4.5 mm gr. klingi i szlifie scandi na
1/2 szer. :) niestety ze względu na specyficzny szlif w tej wersji jest to nóż raczej dla praworęcznych ;-)

Obrazek

Obrazek
Wymiary: dł. 17.5 cm ,dł. ostrza 8.5 cm ( KT 10.5 cm) szer.ostrza 4cm , gr. 4.5 mm.
Po czterech tygodniach używania tego mini "trackera" w wersji chisel grind mogę powiedzieć że to jeden z najciekawszych moich noży terenowych jakie mam w swojej kolekcji , może nie jest zbyt piękny i z wyszukanych materiałów :D ale w terenie pokazał że jego możliwości są naprawdę ogromne ;-)
Pzdr.
Ostatnio zmieniony 16 cze 2011, 21:30 przez borsukwacław, łącznie zmieniany 1 raz.
Oszczędzaj wodę , pij....Whisky .

Pomorska Grupa Knives
Awatar użytkownika
Tanto
Administrator
Posty: 1075
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:17
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 1743064
Płeć:

Post autor: Tanto »

Ale tam w tle materiału na noże :579:
"...wszystkie koty z pyszczkami, które wyglądają, jakby ktoś wkręcił je w imadło, a potem wielokrotnie walił młotkiem owiniętym skarpetą, są Prawdziwmi kotami."
Awatar użytkownika
Armat
Posty: 439
Rejestracja: 05 sty 2011, 16:37
Lokalizacja: Warszawa
Tytuł użytkownika: Technokrata
Płeć:

Post autor: Armat »

Nie lepiej miec wielka pile tarczowa?
It's not a bug, it's a feature!

Survival is no fun. If it is fun, that means you are camping.
Awatar użytkownika
Tanto
Administrator
Posty: 1075
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:17
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 1743064
Płeć:

Post autor: Tanto »

Patrząc po zębach (ło matko bosko, kto je tak zmasakrował przy ostrzeniu? każdy z innej parafii), to piła dawno nie pracowała - dla tego lepiej mieć kilka może kilkanaście noży, niż jedną piłę :-)
"...wszystkie koty z pyszczkami, które wyglądają, jakby ktoś wkręcił je w imadło, a potem wielokrotnie walił młotkiem owiniętym skarpetą, są Prawdziwmi kotami."
Awatar użytkownika
slaq
Posty: 675
Rejestracja: 20 wrz 2007, 08:39
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Post autor: slaq »

Wracając jeszcze do noża kapira nie dawało mi to spokoju - ten wzór, nagle olśnienie,
przecież sumy mają takie ubarwienie -

http://img.photobucket.com/albums/v39/a ... nis_02.jpg :mrgreen:
kapir
Posty: 35
Rejestracja: 19 paź 2010, 21:29
Lokalizacja: PL
Płeć:

Post autor: kapir »

slaq pisze:Wracając jeszcze do noża kapira nie dawało mi to spokoju - ten wzór, nagle olśnienie,
przecież sumy mają takie ubarwienie -

http://img.photobucket.com/albums/v39/a ... nis_02.jpg :mrgreen:
Świetnie - sam bym na to nie wpadł :) Wzór uzyskałem tradycyjnie przy pomocy chrzanu.
Awatar użytkownika
borsukwacław
Posty: 311
Rejestracja: 12 lis 2010, 17:58
Lokalizacja: Pomorze
Płeć:

Post autor: borsukwacław »

Tanto pisze:Patrząc po zębach (ło matko bosko, kto je tak zmasakrował przy ostrzeniu? każdy z innej parafii), to piła dawno nie pracowała - dla tego lepiej mieć kilka może kilkanaście noży, niż jedną piłę :-)
Witam!
Tarcza jak i cała piła ma ponad 40 lat :) a ostrzenie to robota mojego teścia :D teściu jest mocno związany emocjonalnie z tą piłą więc ja nie wnikam ;-) sam nie dotykam się do niej a jak widzę co on z nią wyprawia (ma 75 lat) to mi włosy dęba stają (na plecach :mrgreen: ) wbrew pozorom cały czas pracuje i nawet nieźle tnie :-> aż mnie paluszki świerzbią żeby tą tarczę przerobić na parę nożyków :) ale jednak racjonalizm podpowiada że jak działa to niech jest :-> pewnie i tak skończy swój żywot przerobiona na jakieś fajne nessmuczki (a może właśnie wtedy zacznie nowe życie w nowym wcieleniu :) i z pewnością o wiele ciekawsze ).
Dam jeszcze jedną fotkę z moim " quadem " w tle :) z niego też parę części można wykorzystać do zrobienia paru fajnych nożyków :D co niewątpliwie się stanie , prędzej czy później :D

Obrazek
Pzdr.
Oszczędzaj wodę , pij....Whisky .

Pomorska Grupa Knives
Awatar użytkownika
puchalsw
Posty: 1742
Rejestracja: 07 lis 2009, 13:36
Lokalizacja: Zielona Białołęka
Tytuł użytkownika: Skandynawski Oprawca
Płeć:

Post autor: puchalsw »

borsukwacław pisze:aż mnie paluszki świerzbią żeby tą tarczę przerobić na parę nożyków
:-) Mam to samo jak patrzę na stare noże do steków mojego Teścia. Ile by można z tego zrobić necków. Piękna stal, grube głownie, fultangi. Ale. Co mi tam... poczekam i i tak będą moje :-)

borsukwacław, Twojemu quadowi dedykuję tę oto piosenkę:


Pozostałym kolegom tę:

Słodkich snów icon_twisted
F..k it, I'll Do It Myself!
Awatar użytkownika
mkolp123
Posty: 3
Rejestracja: 30 sty 2010, 16:55
Lokalizacja: Pietrzykowice/żywiec
Tytuł użytkownika: survivalowiec
Płeć:

Post autor: mkolp123 »

Awatar użytkownika
Gryf
Posty: 1091
Rejestracja: 19 wrz 2007, 07:53
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Gryf »

http://ponoka.pl/forum/index.php/topic,225.0.html - a prawda, że cycuś-glancuś?
kapir
Posty: 35
Rejestracja: 19 paź 2010, 21:29
Lokalizacja: PL
Płeć:

Post autor: kapir »

Gryf pisze:http://ponoka.pl/forum/index.php/topic,225.0.html - a prawda, że cycuś-glancuś?
Fajniutki "cepeliak" ;) Naprawdę fajnie się prezentuje i pewnie nieźle się go trzyma w dłoni.
Awatar użytkownika
Razowiec
Posty: 91
Rejestracja: 05 sty 2011, 18:26
Lokalizacja: Łódź
Płeć:

Post autor: Razowiec »

Fajny. nawet bardzo. A skąd się takie bierze?
Awatar użytkownika
borsukwacław
Posty: 311
Rejestracja: 12 lis 2010, 17:58
Lokalizacja: Pomorze
Płeć:

Post autor: borsukwacław »

Witam!
To i ja pochwalę się moim nowym nożykiem :) skorzystałem z promocji i zakupiłem za dobre pieniądze Benchmade Activatora 201 :) naprawdę fajny nożyk z mojej ulubionej D2 .Projekt Mike Snody , dł.całk. 20cm , dł.ostrza 9,2cm , gr. 3,5 mm , 60-62 HRC , waga 155g . A w prezencie dostałem fajnego toola Sanrenmu :)
Obrazek
Obrazek
Pzdr.
Oszczędzaj wodę , pij....Whisky .

Pomorska Grupa Knives
Awatar użytkownika
Michal N
Posty: 1186
Rejestracja: 16 lut 2009, 21:47
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Gadu Gadu: 9361862
Tytuł użytkownika: Metyl Podgrzybek
Płeć:

Post autor: Michal N »

Kumpel pochwalił się nożem, jaki ostatnio znalazł sprzątają piwnicę, i to chyba był jego duuuży błąd :mrgreen: Jeszcze trochę negocjacji i chyba go przechwycę icon_twisted

Obrazek Obrazek Obrazek

I takiego zanabyłem :-)

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
rzuf
Posty: 188
Rejestracja: 29 gru 2010, 00:24
Lokalizacja: Siemianowice
Płeć:

Post autor: rzuf »

Mój ojciec ma takiego samego Gerlacha, jak byłem mały to go używałem :) Fajny nożyk, choć ciężki jest. No i dziadek go nam popsuł, bo ostrzył na szlifierce obrotowej :/

Uważaj na korkociąg, nam się w zwykłym korku od wina udało odłamać końcówkę i teraz zamiast być schowana "do dołu" to sterczy i kłuje w rękę.
Awatar użytkownika
taki robaczek
Posty: 212
Rejestracja: 12 wrz 2011, 19:49
Lokalizacja: Zagłębie
Płeć:

Post autor: taki robaczek »

To i ja się pochwalę i pożalę jednocześnie :-/

Dzisiaj przyszedł pocztą mój nowy nożyk którego niedawno miałem okazję pomacać i zapałałem nieodpartą chęcią posiadania takowegoż.
Z zakupem problemu nie było ale jako stary sknerus postanowiłem co-nieco zaoszczędzić kupując za granicą (na e-bay'u).
Niestety przez własną dupowatość zapomniałem odpowiednio "poinstruować" sprzedawcę przed wysyłką czego wynik widać na fotce :evil:
Obrazek

"Miało być tak pięknie a wyszło jak zwykle" chciało by się powiedzieć.
Mam nadzieję, że przynajmniej on (nożyk) zrekompensuje mi ten niesmak ;)

Do samego wyrobu mam tylko jedno zastrzeżenie - niesymetryczny szlif przy samym czubku (nie wpływa na walory użytkowe ale wkurza gdy się patrzy wzdłuż głowni od góry).
ODPOWIEDZ