Pochwal się swoim nożem

zanim spytasz co na początek wpisz w google: mora lub frosts ;-)

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
Valdi
Posty: 950
Rejestracja: 29 sie 2007, 23:43
Lokalizacja: Litwa-Vilnius
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

Odwaznie zes po nim pojechal :) ale efekt mi sie podoba, bo tez nie cierpie "uzebionych " ostrzy!
Awatar użytkownika
maly
Posty: 507
Rejestracja: 16 sie 2008, 21:08
Lokalizacja: Mazowsze Wschodnie
Płeć:

Post autor: maly »

Odważnie ale teraz jest bardziej funkcjonalny... moi zdaniem oczywiście. Co do ząbków na ostrzach noży ratowniczych to te nowe znanych firm może są skuteczne przy cięciu lin czy pasów. Niestety ząbki w wykonaniu naszych mniejszych braci z Chin nie dają takiego komfortu i mam wrażenie że nawet trudniej przeciąć nimi np. pasy samochodowe (sprawdzałem i musiałem użyć ogromniej siło bo ząbki się blokowały). Dobrze naostrzone "gładkie" ostrze zawsze się dobrze sprawuje...
Jeśli jeden człowiek coś potrafi , to i ja mogę się tego nauczyć...!
Awatar użytkownika
Tanto
Administrator
Posty: 1075
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:17
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 1743064
Płeć:

Post autor: Tanto »

Testowałeś 'faliste' ostrze Victorinoxa? wg. mnie wszystkie ząbkowate wymiękają przy tym.
"...wszystkie koty z pyszczkami, które wyglądają, jakby ktoś wkręcił je w imadło, a potem wielokrotnie walił młotkiem owiniętym skarpetą, są Prawdziwmi kotami."
Awatar użytkownika
Valdi
Posty: 950
Rejestracja: 29 sie 2007, 23:43
Lokalizacja: Litwa-Vilnius
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

Vicka ja mialem "szczescie" pomacac zebatego...fakt-agresywny, ale i tak mnie nie przekonal. przed chwila na alledrogo nabylem CRKT 21-04....
Awatar użytkownika
maly
Posty: 507
Rejestracja: 16 sie 2008, 21:08
Lokalizacja: Mazowsze Wschodnie
Płeć:

Post autor: maly »

Hej Tanto dlatego napisałem że "ząbki" chińskiego pochodzenia są do d...y. Vicka Rescue Toola widziałem i testowałem jest naprawdę świetny... ale cena po byku. Ale jak kiedyś nazbieram kaskę to nabędę właśnie taki nóż. Z ostrzem głównym bez ząbków, zapytacie dlaczego... To proste. Vicek ma ostrze do cięcia pasów (ząbkowane) więc ostrze główne moim zdaniem bardziej się przyda jak będzie gładkie. Nie muszę go też otwierać jedną ręką bo przecież ostrze do pasów można otworzyć jednym ruchem. Poza tym nie umiem ostrzyć tych ząbków :oops: I dlatego wolę gładkie ostrza :roll:
Jeśli jeden człowiek coś potrafi , to i ja mogę się tego nauczyć...!
Awatar użytkownika
Tanto
Administrator
Posty: 1075
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:17
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 1743064
Płeć:

Post autor: Tanto »

maly pisze: Vicka Rescue Toola widziałem i testowałem jest naprawdę świetny... ale cena po byku.
Kompromisowym rozwiązaniem moze być Parachutist lub Fireman. Choć będąc przy tym drugim już bym się zastanawiał czy nie dozbierać do RescueTool'a.
"...wszystkie koty z pyszczkami, które wyglądają, jakby ktoś wkręcił je w imadło, a potem wielokrotnie walił młotkiem owiniętym skarpetą, są Prawdziwmi kotami."
Awatar użytkownika
Okruch
Posty: 238
Rejestracja: 14 wrz 2007, 17:30
Lokalizacja: Tarnów, Małopolska
Tytuł użytkownika: Czciciel BK-7
Płeć:

Post autor: Okruch »

Mam Firemana i nie uważam, żeby Rescue miał nad nim jakąś miażdżącą przewagę, pomijając taktyczne okładki :)
Awatar użytkownika
maly
Posty: 507
Rejestracja: 16 sie 2008, 21:08
Lokalizacja: Mazowsze Wschodnie
Płeć:

Post autor: maly »

jakbym miał wybrać to Fireman :mrgreen: :) w rescue tollu piłka służy do cięcia szyb w firemanie z tego co widzę jest to standardowa piłka do drewna? Więc ma bardziej wszechstronne zastosowanie niż ta do szyb.
Jeśli jeden człowiek coś potrafi , to i ja mogę się tego nauczyć...!
Awatar użytkownika
Leander
Posty: 22
Rejestracja: 10 wrz 2007, 14:37
Lokalizacja: Warszawa
Gadu Gadu: 2594846
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Leander »

Polecam Trailmastera, wręcz wymarzone cacuszko.
-Duże ząbkowane blokowane ostrze otwierane jedną ręką.
-Piła do drewna
-krzyżak zamiast korkociągu
-otwieracz do puszek
-otwieracz do butelek
-pęseta i wykałaczka.
erwinw
Posty: 90
Rejestracja: 08 lut 2008, 14:58

Post autor: erwinw »

Leander pisze:-krzyżak zamiast korkociągu
to akurat wada, nie zaleta
Awatar użytkownika
Leander
Posty: 22
Rejestracja: 10 wrz 2007, 14:37
Lokalizacja: Warszawa
Gadu Gadu: 2594846
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Leander »

IMHO w tym przypadku zaleta. Bo z założenia nie jest to 'miejski' edc'owy scyzoryk, tylko jako podstawowe leśne narzędzie. Na co dzień w mieście mam przy kluczach tradycyjnego vicka (duże+małe ostrze, otwieracze, szydło i korkociąg), ale w lesie jeszcze nie napotkałem się z winem z korkami :).
Awatar użytkownika
Okruch
Posty: 238
Rejestracja: 14 wrz 2007, 17:30
Lokalizacja: Tarnów, Małopolska
Tytuł użytkownika: Czciciel BK-7
Płeć:

Post autor: Okruch »

O Vickach dopisałem w "Warsztatach..." ;)
erwinw
Posty: 90
Rejestracja: 08 lut 2008, 14:58

Post autor: erwinw »

nigdy nie rozwiązywałeś korkociągiem supłów? ja to robiłem wielokrotnie, natomiast nigdy w lesie nie musiałem używac wkrętaka... mam teraz Vic... M3 i gdy tylko będę miał wolną chwilę i będę w wawie to wpadnę na Ptasią coby mi wymienili ten wkrętak na użyteczniejsze narzędzie...

winko w lesie, na pikniku z dziewczyną, sama słodycz...
Awatar użytkownika
Regent
Posty: 143
Rejestracja: 04 lut 2008, 09:04
Lokalizacja: Lublin/Warszawa
Płeć:

Post autor: Regent »

erwinw pisze:wpadnę na Ptasią coby mi wymienili ten wkrętak na użyteczniejsze narzędzie...
A robią takie sztuczki? No to jestem uratowany!
Bo mi się zamarzył jakiś duży vicek w wersji "one hand" ale z korkociągiem właśnie.
Awatar użytkownika
Leander
Posty: 22
Rejestracja: 10 wrz 2007, 14:37
Lokalizacja: Warszawa
Gadu Gadu: 2594846
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Leander »

Wymiana śrubokręta na korkociąg jest robiona od ręki :-D
cieply
Posty: 40
Rejestracja: 23 mar 2008, 13:01
Lokalizacja: Wyszków/Warszawa
Tytuł użytkownika: cieply
Płeć:

Post autor: cieply »

a wymiana: ostrza, kombinerek ile może trwać? jaki jest koszt takiej operacji? Ile kosztuje wymiana okładzin?
Awatar użytkownika
Leander
Posty: 22
Rejestracja: 10 wrz 2007, 14:37
Lokalizacja: Warszawa
Gadu Gadu: 2594846
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Leander »

Nie pamiętam, ale chyba jakieś grosze, coś rzędu 10zł za wymianę narzędzia na takie same. Nie ma opcji że wymienisz sobie ostrze noża na np piłę, tak jest z tylko korkociągiem/śrubkrętem.
cieply
Posty: 40
Rejestracja: 23 mar 2008, 13:01
Lokalizacja: Wyszków/Warszawa
Tytuł użytkownika: cieply
Płeć:

Post autor: cieply »

ale czy moge wymienic ostrze na inne np. nie faliste i np. "One Hand Open"?
Awatar użytkownika
Leander
Posty: 22
Rejestracja: 10 wrz 2007, 14:37
Lokalizacja: Warszawa
Gadu Gadu: 2594846
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Leander »

A co napisałem? Wymianę na TAKIE SAME.
Awatar użytkownika
Fredi
Posty: 1015
Rejestracja: 07 kwie 2008, 09:42
Lokalizacja: Skierniewice
Tytuł użytkownika: Fredne Zło..
Płeć:

Post autor: Fredi »

cieply pisze:ale czy moge wymienic ostrze na inne np. nie faliste i np. "One Hand Open"?
bez problemu jest to do wykonania.
"Nie sztuką jest umrzeć, znacznie trudniej jest żyć."
Awatar użytkownika
Fredi
Posty: 1015
Rejestracja: 07 kwie 2008, 09:42
Lokalizacja: Skierniewice
Tytuł użytkownika: Fredne Zło..
Płeć:

Post autor: Fredi »

Leander pisze:IMHO w tym przypadku zaleta. Bo z założenia nie jest to 'miejski' edc'owy scyzoryk, tylko jako podstawowe leśne narzędzie. Na co dzień w mieście mam przy kluczach tradycyjnego vicka (duże+małe ostrze, otwieracze, szydło i korkociąg), ale w lesie jeszcze nie napotkałem się z winem z korkami :).
ja też sobie nie wyobrażam pójścia do lasu bez dobrego wkrętaka krzyżowego...... :D
"Nie sztuką jest umrzeć, znacznie trudniej jest żyć."
Awatar użytkownika
Okruch
Posty: 238
Rejestracja: 14 wrz 2007, 17:30
Lokalizacja: Tarnów, Małopolska
Tytuł użytkownika: Czciciel BK-7
Płeć:

Post autor: Okruch »

Śruby też bierzesz, czy liczysz na "trofiejne"? ;)
Awatar użytkownika
Fredi
Posty: 1015
Rejestracja: 07 kwie 2008, 09:42
Lokalizacja: Skierniewice
Tytuł użytkownika: Fredne Zło..
Płeć:

Post autor: Fredi »

Okruch, to ty nie używasz śrubokrętów w lesie? ej....no to jakiś dziwny jesteś :)
"Nie sztuką jest umrzeć, znacznie trudniej jest żyć."
Awatar użytkownika
Okruch
Posty: 238
Rejestracja: 14 wrz 2007, 17:30
Lokalizacja: Tarnów, Małopolska
Tytuł użytkownika: Czciciel BK-7
Płeć:

Post autor: Okruch »

Dziwny? (podrapał się po głowie) ...tam zaraz dziwny.... (i podrapał się po drugiej głowie) ;)
erwinw
Posty: 90
Rejestracja: 08 lut 2008, 14:58

Post autor: erwinw »

od ręki nie wymieniają na Ptasiej wszystkiego (chyba że coś się zmieniło ostatnio), 2 lata temu "Pan Serwisant" przychodził do pracy jeden dzień w tygodniu, i być może gdyby na ten dzień się trafiło to usługa byłaby dostępna od ręki, ja takiego szczęścia nie miałem, a że w wawie bywam okazyjnie, to noże zostawiłem w serwisie na tydzień. W tamtym okresie za wymianę wkrętaka na korkociąg zapłaciłem 8zł, wymiana okładzin na nowe- 8zł, wymiana złamanej piłki do drewna- 15zł

ps. przy prośbie wymiany wkretaka na korkociąg usłyszałem standartową śpiewkę miłej pani z obsługi, że nie poleca się ingerowania w sprawny nóż, ponieważ po rozebraniu może nie wszystko do siebie pasować i gładko działać jak po fabrycznym złożeniu, jadnak ja się zdecydowałem i po tym zabiegu mój locksmith śmigał dalej bez problemów (jak zobaczycie gdzieś locksmitha z korkociągiem zamiast wkrętaka, i być może jeszcze z zielonym repsznurem, to dajcie w morde serdecznie je....mu złodziejowi odemnie, bo rąbnoł mi plecak z tymże nożem, latarką fenix LOD, nawigacją MIO, i brudnymi skarpetami, majtami i koszulkami z 2-tygodniowego wypadu-oczywiście najbardziej brak mi tych skarpet i majtów :evil: )
ODPOWIEDZ