Żubrowisko w Jankowicach

Relacje, zaproszenia i pomysły na ...

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

mcgregor6
Posty: 31
Rejestracja: 29 lis 2010, 15:56
Lokalizacja: Tychy
Płeć:

Żubrowisko w Jankowicach

Post autor: mcgregor6 »

Witam szukam chętnych na wypad do rezerwatu żubrów w Jankowicach w przyszły weekend. Wyjście z Tychów/ Cielmic. Długość trasy około 9km w jedną stronę przewiduję jedną nockę w lesie. Przez większą część trasy można przemieszczać się leśną drogą jednak kawałek trzeba pokonać lasem. Nie ukrywam, że liczył bym na towarzystwo kogoś doświadczonego gdyż jest to mój pierwszy taki wypad i pierwsza nocka w lesie. Aczkolwiek zapraszam wszystkich :)
Awatar użytkownika
Inna90
Posty: 31
Rejestracja: 21 paź 2010, 16:37
Lokalizacja: J-no
Tytuł użytkownika: Inna90
Płeć:

Post autor: Inna90 »

Witam.
Widzę, ze szykuje się fajny wypad szkoda tylko, że w najbliższy weekend :/
Może innym razem uda nam się załapać :)
Udanego wypadu.
mcgregor6
Posty: 31
Rejestracja: 29 lis 2010, 15:56
Lokalizacja: Tychy
Płeć:

Post autor: mcgregor6 »

A kiedy ci pasuję to zawsze można inny termin wybrać. Właściwie to sam nie mam jeszcze płachty biwakowej i mam tylko tani cienki śpiwór więc ewentualna zwłoka nie zaszkodzi także powiedz kiedy Ci pasuje i ustalimy inny termin. Ja mam praktycznie wszystkie weekendy wolne :)
Awatar użytkownika
SmileOn
Posty: 793
Rejestracja: 12 lut 2010, 20:32
Lokalizacja: Jaworzno
Tytuł użytkownika: the violinist
Płeć:

Post autor: SmileOn »

A my zwykle co drugi weekend (i ten akurat zajęty). Kupujesz płachtę budowlaną? Jeśli lubisz mieć coś w rodzaju namiotu trójkątnego to weź 3x3 albo 3x4. Pod koniec września spaliśmy w górach w śpiworze z komfortem ok 12stC a nad ranem temp spadała prawie do zera, przeżyliśmy.
SmileOn
"O to chodzi jedynie,
By naprzód wciąż iść śmiało,
Bo zawsze się dochodzi
Gdzie indziej, niż się chciało."
mcgregor6
Posty: 31
Rejestracja: 29 lis 2010, 15:56
Lokalizacja: Tychy
Płeć:

Post autor: mcgregor6 »

Mam zamiar kupić płachtę 3x4 a do tego śpiwór Fjord Nansen HAMAR
Awatar użytkownika
SmileOn
Posty: 793
Rejestracja: 12 lut 2010, 20:32
Lokalizacja: Jaworzno
Tytuł użytkownika: the violinist
Płeć:

Post autor: SmileOn »

mcgregor6 pisze:Mam zamiar kupić płachtę 3x4 a do tego śpiwór Fjord Nansen HAMAR
Powinien spokojnie dać rade. On ma komfort przy 4stC, my spaliśmy w BIVAK-ach i dało radę.
SmileOn
"O to chodzi jedynie,
By naprzód wciąż iść śmiało,
Bo zawsze się dochodzi
Gdzie indziej, niż się chciało."
Awatar użytkownika
Młody
Posty: 894
Rejestracja: 01 sty 2009, 19:19
Lokalizacja: Tychy
Gadu Gadu: 9281692
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Młody »

No to ja się też wstępnie piszę na integrację.
Forum to nie agencja towarzyska-NIE DOGODZIMY KAŻDEMU !

Życie należy przeżyć tak, aby gołębie przelatujące nad Twoim grobem zesrały się z wrażenia.
https://www.fasttrans.com.pl/
Awatar użytkownika
Inna90
Posty: 31
Rejestracja: 21 paź 2010, 16:37
Lokalizacja: J-no
Tytuł użytkownika: Inna90
Płeć:

Post autor: Inna90 »

To może ustalmy wstępnie, że będziemy integrować się w pierwszy weekend czerwca. Może jeszcze ktoś do nas dołączy :)
Awatar użytkownika
Offtime
Posty: 350
Rejestracja: 09 paź 2010, 18:57
Lokalizacja: Warszawa
Tytuł użytkownika: niedzielny harcerzyk
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Offtime »

Pierwszy weekend czerwca to może nawet bym się wyrwał...
Moja kolekcja militariów

Casual Survival Blog
_________________
Forum internetowe nie służy dyskusji, co najwyżej wymianie poglądów.
Awatar użytkownika
kalyk3
Posty: 270
Rejestracja: 22 lis 2009, 21:51
Lokalizacja: Kraków
Płeć:

Post autor: kalyk3 »

Inna90 pisze:To może ustalmy wstępnie, że będziemy integrować się w pierwszy weekend czerwca.
Ja mam wolne :mrgreen:

Jakby co to napiszcie wcześniej bardziej szczegółowe informacje. Kiedy dokładnie się spotykamy, kiedy wracamy itd.
“All good things are wild and free.” Henry David Thoreau
Awatar użytkownika
SmileOn
Posty: 793
Rejestracja: 12 lut 2010, 20:32
Lokalizacja: Jaworzno
Tytuł użytkownika: the violinist
Płeć:

Post autor: SmileOn »

A orientujesz się mcgregor6 w tamtejszym terenie? Tzn. jak z dostępnością wody i czy to raczej zarośla gdzie moskitiera jest niezbędna i jest mnóstwo kleszczy czy raczej nie ma tam zbytnich chaszczy i jest spory dostęp światła?
SmileOn
"O to chodzi jedynie,
By naprzód wciąż iść śmiało,
Bo zawsze się dochodzi
Gdzie indziej, niż się chciało."
mcgregor6
Posty: 31
Rejestracja: 29 lis 2010, 15:56
Lokalizacja: Tychy
Płeć:

Post autor: mcgregor6 »

Nigdy tam nie byłem ale to tylko dodaje smaczku tej wyprawie. Komarów jest dość dużo w tych lasach co do kleszczy to się nie wypowiadam bo w życiu żadnego nie złapałem po prostu na mnie nie siadają (mam to po dziadku) ale ilość raczej przeciętna). A co do wody hmmm będziemy pokonywać 2 rzeki wpierw mały strumień Korzeniec kiedyś był zanieczyszczony odpadami z kurzej fermy ale podobno została ona zamknięta, a dalej jest trochę większa rzeka Pszczynka jednak co do jej czystości się nie wypowiem bo nigdy tam nie byłem lecz za pewne zbyt czysta to ona nie jest. Link do wikipedii http://pl.wikipedia.org/wiki/Pszczynka

Plan mniej więcej taki. W sobotę rano spotykamy się u mnie pod domem. Mogę udostępnić mój plac jako parking. Wychodzimy zaraz po przyjeździe myślę około 9. Idziemy na miejsce (około 9 km z czego kawałek leśnymi bezdrożami) po drodze namierzamy miejsce na obóz. Oglądamy Żubry, wracamy na wcześniej upatrzone miejsce rozbijamy obóz, śpimy rano wracamy. Jak wy to widzicie?

Tutaj link o tym Żubrowisku: http://www.podroze.pl/wyprawa/relacja/s ... ubry,3930/
Awatar użytkownika
Młody
Posty: 894
Rejestracja: 01 sty 2009, 19:19
Lokalizacja: Tychy
Gadu Gadu: 9281692
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Młody »

A może by tak wyruszyć w piątek ? Chcąc nie chcąc w niedzielę idę do roboty. Zresztą...dostosuję się.mcgregor6, Gdzie masz tą działkę ? Kobiór ? Bo z tychów do pszczyny jest nieco dalej niż 9 km.
Forum to nie agencja towarzyska-NIE DOGODZIMY KAŻDEMU !

Życie należy przeżyć tak, aby gołębie przelatujące nad Twoim grobem zesrały się z wrażenia.
https://www.fasttrans.com.pl/
mcgregor6
Posty: 31
Rejestracja: 29 lis 2010, 15:56
Lokalizacja: Tychy
Płeć:

Post autor: mcgregor6 »

Dom mam w Cielmicach kiedyś osobna wieś dziś dzielnica Tychów. Przez las do Jankowic wg Google maps jest 9 km oczywiście tak Pi razy oko tą trasę wyznaczam. Z tego co teraz przejrzałem to będziemy jeszcze jedną rzeczkę mijać ale nazwy nie znam. Nie da rady w piątek wyruszyć bo mam 2gą zmianę w pracy.

A co do wody to widzę, że z Korzeńca woda po przegotowaniu nada się do picia. Ta rzeka płynie przez las więc raczej nie ma dostępu do chemikaliów rolniczych. I taka ciekawostka jest to rzeka nie ujęta w spisie wód PZW(Polski Związek Wędkarski) więc ludziom z zacięciem wędkarskim (jak ja) powiem, że można w niej łowić. Sam jako dziecko jeździłem tam na ryby. Potworów tam się nie uświadczy ale Okonka na ognisko to i owszem :mrgreen:
Awatar użytkownika
SmileOn
Posty: 793
Rejestracja: 12 lut 2010, 20:32
Lokalizacja: Jaworzno
Tytuł użytkownika: the violinist
Płeć:

Post autor: SmileOn »

Brzmi ciekawie, aczkolwiek czy w okolicach owego żubrowiska nie ma aby zbyt wielu turystów. Prawdopodobnie będzie sucho, wysokie zagrożenie pożarowe i choćbyśmy byli mega ostrożni to nie chciał bym się natknąć na nadgorliwą służbę leśną. Jak oceniasz "odludność" owych terenów (będzie się gdzie zaszyć)?
SmileOn
"O to chodzi jedynie,
By naprzód wciąż iść śmiało,
Bo zawsze się dochodzi
Gdzie indziej, niż się chciało."
mcgregor6
Posty: 31
Rejestracja: 29 lis 2010, 15:56
Lokalizacja: Tychy
Płeć:

Post autor: mcgregor6 »

Jeśli wleziemy kawałek w las to z pewnością tak.
Awatar użytkownika
SmileOn
Posty: 793
Rejestracja: 12 lut 2010, 20:32
Lokalizacja: Jaworzno
Tytuł użytkownika: the violinist
Płeć:

Post autor: SmileOn »

To co Pany ktoś się wybiera? Co prawda pogoda zmienia się z godziny na godzinę ale jak w piątek wieczorem była by optymistyczna pogoda dla Tychów to bym się pisał na wyjście w teren. Ktoś jeszcze?
SmileOn
"O to chodzi jedynie,
By naprzód wciąż iść śmiało,
Bo zawsze się dochodzi
Gdzie indziej, niż się chciało."
Awatar użytkownika
Młody
Posty: 894
Rejestracja: 01 sty 2009, 19:19
Lokalizacja: Tychy
Gadu Gadu: 9281692
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Młody »

Jak już wcześniej pisałem, ja w niedzielę na 12 muszę być w robocie w Mikołowie, więc mogę iść ale niedzielę rano (9-10) musiałbym się ewakuować z lasu.
Forum to nie agencja towarzyska-NIE DOGODZIMY KAŻDEMU !

Życie należy przeżyć tak, aby gołębie przelatujące nad Twoim grobem zesrały się z wrażenia.
https://www.fasttrans.com.pl/
Awatar użytkownika
Offtime
Posty: 350
Rejestracja: 09 paź 2010, 18:57
Lokalizacja: Warszawa
Tytuł użytkownika: niedzielny harcerzyk
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Offtime »

Ja odpadam, auto cały czas w warsztacie a ja jak dziki latam i załatwiam sprawy związane ze ślubem.
Moja kolekcja militariów

Casual Survival Blog
_________________
Forum internetowe nie służy dyskusji, co najwyżej wymianie poglądów.
mcgregor6
Posty: 31
Rejestracja: 29 lis 2010, 15:56
Lokalizacja: Tychy
Płeć:

Post autor: mcgregor6 »

Niestety ja też muszę to przełożyć... ;/ widzę, że nie jestem sam więc odkładamy wycieczkę na bliżej nie określony termin...
Awatar użytkownika
SmileOn
Posty: 793
Rejestracja: 12 lut 2010, 20:32
Lokalizacja: Jaworzno
Tytuł użytkownika: the violinist
Płeć:

Post autor: SmileOn »

Z góry mówię przyszły weekend odpadam bo mam zajęcia z egzaminami więc nie mogę uciec.
SmileOn
"O to chodzi jedynie,
By naprzód wciąż iść śmiało,
Bo zawsze się dochodzi
Gdzie indziej, niż się chciało."
ODPOWIEDZ

Wróć do „Imprezy, wyprawy oraz spacery”