Plecak typu wojskowego - bytowanie w lesie

...i inne wynalazki do przenoszenia sprzętu

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
Valdi
Posty: 950
Rejestracja: 29 sie 2007, 23:43
Lokalizacja: Litwa-Vilnius
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

Kolor jak kolor (oliv drab), wydaje mi się, że były kiedyś czarne jeszcze, ale mogę się mylic
Ciek
Posty: 722
Rejestracja: 25 paź 2009, 10:06
Lokalizacja: z kanapy przed TV
Tytuł użytkownika: awski
Płeć:

Post autor: Ciek »

Czy ktoś z nabywców plecaków Wolverine otrzymał wraz przesyłką dokument gwarancji?
Awatar użytkownika
kalyk3
Posty: 270
Rejestracja: 22 lis 2009, 21:51
Lokalizacja: Kraków
Płeć:

Post autor: kalyk3 »

Dostajesz w paczce paragon wydrukowany na kartce A4. Wydaje mi się, że to jest właśnie dokument gwarancji.
“All good things are wild and free.” Henry David Thoreau
Ciek
Posty: 722
Rejestracja: 25 paź 2009, 10:06
Lokalizacja: z kanapy przed TV
Tytuł użytkownika: awski
Płeć:

Post autor: Ciek »

Paragon nie jest gwarancją. Zamówiłem też 2 kieszenie 10l ale jestem zbyt głupi by je zamontować jakoś sensownie. Lekko się rozczarowałem.
Awatar użytkownika
Michal N
Posty: 1186
Rejestracja: 16 lut 2009, 21:47
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Gadu Gadu: 9361862
Tytuł użytkownika: Metyl Podgrzybek
Płeć:

Post autor: Michal N »

Ciek pisze:Zamówiłem też 2 kieszenie 10l ale jestem zbyt głupi by je zamontować jakoś sensownie.
W czym problem?
Ja wypracowałem taką metodę - nie przestrasz się bo wcale nie jest tak skomplikowana jak wygląda opis :-)
Przeciągasz pasek od kieszeni przez pierwszą (licząc od góry) szlufkę plecaka a potem przez pierwszą (licząc od góry) szlufkę kieszeni i znów przez szlufkę plecaka. Potem przez szlufkę kieszeni, szlufkę plecaka, i jeszcze raz szlufkę plecaka. Następnie szlufkę kieszeni, szlufkę plecaka, szlufkę kieszeni, szlufkę plecaka i zapinasz zatrzask (jeden z zatrzasków będzie ukryty pod szlufką kieszeni - trzeba się trochę pogimnastykować)
Tak to ma wyglądać:

Obrazek

Potem robisz to samo z drugim paskiem od kieszeni.
Następnie przeciągasz paski od plecaka - te boczne (z zatrzaskami) służące do kompresowania plecaka lub przypięcia karimaty, przez szlufki kieszeni:

Obrazek

I gotowe :-)
Obrazek
Ciek
Posty: 722
Rejestracja: 25 paź 2009, 10:06
Lokalizacja: z kanapy przed TV
Tytuł użytkownika: awski
Płeć:

Post autor: Ciek »

Jeśli dobrze widzę, to twoja kieszeń nieznacznie różni się od mojej. Jeśli dobrze widzę na zbliżeniu to w twojej kieszeni z tyłu jest pionowa taśma do przewlekania przez szlufki w plecaku. W mojej nie ma nic takiego. Sprawia to, że kieszeń wisi jak worek, praktycznie nie stykając się z plecakiem. Wygląda to paskudnie. Być może w większych plecakach wypada to lepiej ale z pewnością nie w 32l. Moja wygląda tak jak tu na zdjęciu:

http://arizzon.com/html/produkty/030-00 ... n2/plecaki

Tutaj:
http://www.wolverine.com.pl/arizzon_wolverine_32.htm
Przedstawione są zupełnie inne kieszenie, takie jak ty masz, które faktycznie mogą pasować.

Sposób mocowania kieszeni przedstawiony jest mniej więcej na zdjęciu nr 2 i 4. W skrócie ma to polegać na wczepieniu tych czarnych zaczepów od kieszeni w taśmy na plecaku. Tutaj pojawia się jednak kilka znacznych problemów. Po pierwsze, kieszeń jest szersza od plecaka, nie trzyma linii prostej z plecakiem i odchyla się po skosie do tyłu. Po drugie, wczepianie tych czarnych zaczepów jest bardzo trudne. Po trzecie, taśma na kieszeni nie jest zabezpieczona tak jak wszystkie inne taśmy przeszyciem na ok. 1cm od końca, co może powodować, że się wysunie z klamry.

W opisie kieszeni jest napisane "system szybkozłączek kompatybilny z serią Monolith możliwość podpięcia w dowolnym miejscu na W50, W70, W90", o w32 nie ma słowa. Przed zakupem wypytywałem się o to sprzedawcy i ponoć miało być cacuś - glancuś. Tymczasem jak dla mnie jest kawał syfu i nieporozumienie.

W sumie jestem bardzo rozczarowany. Właściwie to się nieźle wk...em na brak gwarancji; 641 zł i taki bazarowy numer. Jeśli sprawa się nie wyjaśni w poniedziałek to najprawdopodobniej będę robić zwrot. Plecak jest fajny, kieszenie do d...y (albo do innego plecaka). Tylko nie po to bulę taką kasę by nie mieć gwarancji.
Awatar użytkownika
Michal N
Posty: 1186
Rejestracja: 16 lut 2009, 21:47
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Gadu Gadu: 9361862
Tytuł użytkownika: Metyl Podgrzybek
Płeć:

Post autor: Michal N »

Uuu no to faktycznie jest ból z tym mocowaniem. Ja mam starszą wersję kieszeni i mam z tyłu dwie taśmy/troki do przewlekania i nie ma możliwości aby coś się majtało.
Zobacz, że w kieszeni Wisporta są takie taśmy: http://www.wisport.com.pl/Kiesze%C5%84% ... ,shop.html

Może warto napisać do Makato, czy nie mają gdzieś starszych modeli kieszeni (z paskami) i przy okazji dowiesz się co z gwarancją.
Obrazek
Ciek
Posty: 722
Rejestracja: 25 paź 2009, 10:06
Lokalizacja: z kanapy przed TV
Tytuł użytkownika: awski
Płeć:

Post autor: Ciek »

Napisałem już maila w tej sprawie. W przypadku niemożliwości wymiany kieszeni będę odstępować od umowy. Kwestię gwarancji traktuję jako pomyłkę/brak profesjonalizmu sprzedającego. Ogólnie, jak dla mnie, to szok :-|

edytka: Jesli kogoś to interesuje to w dniu dzisiejszym (21.02), po rozmowie telefonicznej, wystosowałem w stosunku do sprzedawcy:

1. Wezwnie do usunięcia braków w postaci braku dokumentu gwarancyjnego, instrukcji obsługi oraz instrukcji konserwacji sprzętu.

2. Wezwanie do przedstawienia sposobu mocowania kieszeni do plecaka razem ze zdjęciami, co zapowiada się ciekawie bowiem według zapewnień sprzedawcy "kompatybilne" kieszenie pasują idealnie, podczas gdy są 2 razy szersze niż plecak głeboki.

3. Wezwanie do korekty regulaminu sprzedaży poprzez usunięcie z niego klauzul niedozwolonych pod rygorem wniesienia sprawy o stwierdzenie niezgodności wzorca umowy do Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, na czym mogę sobie zarobić 360 zł kosztów zastępstwa więc może się okazać, że była w sklepie duża promocja.

Cóż, obiektywnie patrząc, jestem bardzo ugodowym klientem. Niestety, nie w sytuacji gdy ktoś leci ze mną w ch...a :roll:
Awatar użytkownika
Kosa
Posty: 236
Rejestracja: 09 gru 2010, 00:38
Lokalizacja: Osiek k. Oświęcimia
Gadu Gadu: 5676422
Tytuł użytkownika: Gadget Man
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Kosa »

Chyba zamiast planowanego 32L dozbieram do 50L....

Bo za niedługo wyjdzie nowy plecak Arizzon :D
Awatar użytkownika
aniol
Posty: 85
Rejestracja: 12 lut 2009, 01:12
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Post autor: aniol »

O proszę... czyli działania Cieka przyniosły zmianę regulaminu przez Arizzon z dniem 1.03.2011 :)

Ciek a jak z plecakiem i kieszeniami? Znalazł się jakiś wygodny sposób na ich troczenie?
Ciek
Posty: 722
Rejestracja: 25 paź 2009, 10:06
Lokalizacja: z kanapy przed TV
Tytuł użytkownika: awski
Płeć:

Post autor: Ciek »

aniol, sposób się znalazł. Osobiście uważam, że jakoś inaczej to powinno być zaprojektowane (np. taśmą molle od spodu dodatkowej kieszeni) ale z opinią jak z d...ą, każdy ma swoją i nie ma co od razu jej pokazywać. Kieszenie wyglądają elegancko w przypadku plecaka załadowanego i w miarę okej w przypadku pustego. Głównym mankamentem są tzw. szybkozłączki, które jak dla mnie są tylko złączkami, a po ich użyciu bolą palce ale ja generalnie jestem cherlawym mieszczuchem, więc może prawdziwemu twardzielowi nie robi to różnicy.

Wbrew moim obawom kolor plecaka też jest ok., zdjęcia na stronie sklepu go nie oddają, w rzeczywistości jest chyba nieco ciemniejszy i cieszy oko ładnie komponując się z zielonym ubrankiem. Wielkością też jest w sam raz na moje gabaryty (186 cm / 95 kg), używam jako większego plecaka na miasto/zakupy i nie wygląda dziwnie (przynajmniej z grubym ubraniem) więc ja bym nie zamienił na wersję 50l, która będzie już typowo wyprawowa. Świetnym rozwiązaniem na miasto jest możliwość wyciagnięcia pasa biodrowego, u mnie od razu poszedł do szafy.

Do kilku rzeczy można się przyczepić. Przy mniejszym obciążeniu szelki źle się układają; są one sztywne, szerokie i robione na płasko, a ramiona układają się skośnie w dół (przynajmniej u mnie :P ) więc częściowo przylegają do ramion, a od zewnątrz odstają. Może z czasem to zjawisko zanika, trudno powiedzieć. Sam materiał wykonania plecaka jest gruby i sztywny. Mnie się to właściwie podoba ale przy takiej sztywności nieco trudniej obsługiwać zasłonięte zamki. Osobiście nigdy w życiu nie widziałem jeszcze, żeby materiał plecaka pękł, puszczały szwy, zamki, szelki ale nie sam materiał więc w sumie mógłby być jak dla mnie lżejszy i tańszy, czy to jest cordura 1100 czy jakaś mniejsza to pewnie różnicy nie ma. W sieci (chyba na tactical.pl) wyczytałem też opinię, że komuś ubrania się mechacą na wysokości nerek. Możliwe, że to efekt obcierania przez materiał na skraju kieszeni na pokrowiec przeciwdeszczowy, która jest właśnie zwrócona w stronę pleców mniej więcej na tej wysokości, a jej wejście jest jakieś takie sztywne. Ogólnie ja jestem takim typem, który się do wszystkiego potrafi przyczepić. Za kilka lat może napiszę swoją recenzję, bo od tych ochów i achów w sieci i militarnego onanizmu dostaję mdłości :P

Generalnie jednak to wyjątkowo fajny plecak dla ludzi, którzy lubią styl militarny i wyjątkowo solidny sprzedawca. Czy zabawa jest warta ponad 600 zł to już zależy od kupującego.

Aha, kwestię zmiany regulaminu traktuję faktycznie jako swoją zasługę. Musiałem być najbardziej upierdliwym klientem w historii tej firmy. Powinni mi jakąś zniżkę dać, czy tam jeszcze coś. W sumie, jak sobie pomyślę, że miałbym sam ze sobą rozmawiać to mi się słabo robi. Tam w tym Q7 pracują prawdziwi twardziele.
Awatar użytkownika
Kosa
Posty: 236
Rejestracja: 09 gru 2010, 00:38
Lokalizacja: Osiek k. Oświęcimia
Gadu Gadu: 5676422
Tytuł użytkownika: Gadget Man
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Kosa »

Tak zbliża mi się termin kupna nowego plecaka bo ten 75L magnum to ujnia... i za duży plecak dla mnie :)

http://www.wagabunda.eu/wisport-plecak- ... -1294.html

hmm tylko jakby znalazł się podobny a tańszy to starczyłoby jeszcze na coś ...

hmmm...
Palnik - jest ( i to palący jak diabeł w piecu)
Menażka - Jest
Kubek - jest
Krzesiwo - jest
Scyzoryk - jest
Niezbędnik - kij wymienię na sporka :P (7,90zł )
Śpiwór - jest
Samopompa - jest

Plecak - jest ale ujowy
Namiot - jest ale waży 3kg i jest na 3 osoby

Co trzeba jeszcze:

DD TARP 3x3m - około 150zł
Organizerek - http://www.wagabunda.eu/helikon-uniapte ... p-185.html 32zł
Manierka 1L US - z 30zł
i gdzies kupię arafatkę by w czasie spania pod tarpem w śpiworze mnie robale nie zjadły.

Ps: a buty trekkingowe to kupią mi rodzice xD ( taktyki w las to masochizm - przetestowałem na sobie)
Mr.Sloth
Posty: 144
Rejestracja: 02 sie 2010, 16:40
Lokalizacja: Warszawa
Tytuł użytkownika: leń leśny
Płeć:

Post autor: Mr.Sloth »

renifera tańszego chyba nie dorwiesz -bo to i tak odpowiednik droższego plecaka zdaje sie ze
arrizzon wolverine
Tarpa zamień na folie budowlaną za 25zł
A butelka świetnie zastępuje manierkę

i wtedy kupuj renifera, sam noszę się z zamiarem jego kupna -z tego co wiem większość sobie chwali :)
Awatar użytkownika
Prowler
Posty: 782
Rejestracja: 28 wrz 2009, 18:38
Lokalizacja: Białystok
Tytuł użytkownika: motórzysta
Płeć:

Post autor: Prowler »

Mr.Sloth pisze:ak odpowiednik droższego plecaka zdaje sie ze
arrizzon wolverine
błądzisz
Podobno grzeczni chłopcy idą do nieba, a niegrzeczni idą ... tam gdzie chcą
"boga nie ma jest motór"
kanał yt https://www.youtube.com/user/83Prowler/ ... shelf_id=0
Awatar użytkownika
Franek
Posty: 61
Rejestracja: 07 lis 2008, 17:12
Lokalizacja: Wrocław
Gadu Gadu: 5106892
Płeć:

Post autor: Franek »

Mr.Sloth pisze:z tego co wiem większość sobie chwali :)
Używam, polecam. Ja swojego 75 wyhaczyłem nowego we Wrocławiu ze zniżką 10% w sklepie Pietros, czyli w sumie taniej niż 55 bez zniżki :-D
ODPOWIEDZ