Podręcznik partyzantki

dyskusje na tematy nie związane z tematyką Forum (co wcale nie oznacza że można tu pisać co tylko się zamarzy)

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

zeniek
Posty: 0
Rejestracja: 05 gru 2010, 21:38
Lokalizacja: Zdzieszowice
Płeć:

Podręcznik partyzantki

Post autor: zeniek »

Kiedyś na jakimś forum znalazłem informację o podręczniku dla sowieckiej partyzantki. Było w niej sporo informacji na temat przetrwania w lesie. Czy może ktoś zna tę książkę i napisze jaki jest jej tytuł lub da namiary na nią?
Awatar użytkownika
Dąb
Posty: 1061
Rejestracja: 08 lut 2008, 19:47
Lokalizacja: Gorzów
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Dąb »

Chodzi o Sputnik Partyzanta? http://www.9may.ru/partisan/page1
https://www.instagram.com/whittling_bushcraft/

Cała tajemnica wiedzy puszczańskiej, tkwi tylko i wyłącznie w chęci jej zdobycia. Nie są potrzebne do tego niezmierzone odmęty pierwotnej puszczy. Nie jest potrzebny super sprzęt czy ubranie rodem z kosmicznych technologi. Wystarczy chcieć, oglądać, czytać i próbować. Nie zrażać się niepowodzeniami. Proste - ale to cała tajemnica. Szkoda, że większość adeptów leśnej ścieżki nie potrafi tego zrozumieć...

"Płyń pod prąd - z prądem płyną tylko śmieci "
zeniek
Posty: 0
Rejestracja: 05 gru 2010, 21:38
Lokalizacja: Zdzieszowice
Płeć:

Post autor: zeniek »

Właśnie o to, wielkie dzięki.
Awatar użytkownika
trumpor113
Posty: 118
Rejestracja: 09 lut 2011, 21:37
Lokalizacja: Małopolska
Płeć:

Post autor: trumpor113 »

Jest w polskiej wersji ?? bo ja się ruskiego nie uczę :-x :-x .A poczytałbym :roll:
Awatar użytkownika
borsukwacław
Posty: 311
Rejestracja: 12 lis 2010, 17:58
Lokalizacja: Pomorze
Płeć:

Post autor: borsukwacław »

Witam!
Za moich czasów wszyscy olewali "Ruskij jazyk " a ja pilnie się uczyłem bo uważałem że należy uczyć się "języka wrogów" :-| dzisiaj mam zupełnie inne zdanie na temat tego kto jest naszym wrogiem ;-) a w przeciwieństwie do wielu z mojego pokolenia szanuję Rosjan i nie uważam ich za naszych wrogów . A z tej całej historycznej burzy pozostała mi znajomość Rosyjskiego z czego się bardzo cieszę :) bo mogę sobie poczytać w orginale Sputnik Partyzana :) taki mały OT ;-)
Pzdr.
Oszczędzaj wodę , pij....Whisky .

Pomorska Grupa Knives
Ciek
Posty: 722
Rejestracja: 25 paź 2009, 10:06
Lokalizacja: z kanapy przed TV
Tytuł użytkownika: awski
Płeć:

Post autor: Ciek »

borsukwacław pisze:Witam!
Za moich czasów wszyscy olewali "Ruskij jazyk " a ja pilnie się uczyłem bo uważałem że należy uczyć się "języka wrogów" :-| dzisiaj mam zupełnie inne zdanie na temat tego kto jest naszym wrogiem ;-) a w przeciwieństwie do wielu z mojego pokolenia szanuję Rosjan i nie uważam ich za naszych wrogów . A z tej całej historycznej burzy pozostała mi znajomość Rosyjskiego z czego się bardzo cieszę :) bo mogę sobie poczytać w orginale Sputnik Partyzana :) taki mały OT ;-)
Pzdr.
A ja się zamierzam dopiero się uczyć od przyszłej jesieni bo zbyt duży kawałek świata jest na wschodzie do zobaczenia żeby tak zwyczajnie ani me, ani be, ani kukuryku ;)
Skiba
Posty: 102
Rejestracja: 16 sty 2011, 13:12
Lokalizacja: Radoszyce
Gadu Gadu: 11567778
Płeć:

Post autor: Skiba »

Tak samo był podręcznik dla UPA
Obrazek
ODPOWIEDZ