Modernizacja kieszeni 'cargo' w spodniach

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
Tanto
Administrator
Posty: 1074
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:17
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 1743064
Płeć:

Modernizacja kieszeni 'cargo' w spodniach

Post autor: Tanto »

Od dłuższego czasu irytowały mnie duże boczne kieszenie, że duże to fajne - można zapakować mapę, siatkę maskującą itd. Problem pojawia się jednak jak chcemy naładowac do nich dużo drobnicy (w moim przypadku baterie, karty do aparatu, zapalniczka itp.), wtedy wszystko ląduje na dnie kieszeni. Plan był opracowany już dawno ale brakowało mi motywacji i czasu, w końcu zrobiłem to:
Obrazek
Dodatkowa kieszeń wewnątrz kieszeni cargo, dodatkowo zapinana na zamek błyskawiczny. Poszyte nie jest może ładnie, ale sprawdziło się w ciągu ostatnich 2 tygodni w warunkach miejskich. Idealne miejsce do trzymania pudełka z kartami kredytowymi, CF'kami do aparatu i legitymacj szkolnej córki, w końcu mogłem być spokojny że najważniejsze rzeczy nie wysuną się z kieszeni. Druga rzecz to równomierne rozłożenie wypełnienia.
"...wszystkie koty z pyszczkami, które wyglądają, jakby ktoś wkręcił je w imadło, a potem wielokrotnie walił młotkiem owiniętym skarpetą, są Prawdziwmi kotami."
Treasure Hunter
Posty: 722
Rejestracja: 01 lut 2008, 02:11
Lokalizacja: Górny Śląsk
Tytuł użytkownika: DD Hammocks
Kontakt:

Post autor: Treasure Hunter »

No całkiem niegłupie. Mnie też straszenie czasem irytują luźno walające się przedmioty po kieszeni.

Trzeba będzie wykorzystać patent.
Awatar użytkownika
sinner
Posty: 11
Rejestracja: 18 wrz 2007, 22:19
Lokalizacja: Łapy
Gadu Gadu: 4020540
Tytuł użytkownika: Prosty człowiek
Płeć:

Post autor: sinner »

Zmyślne, ale ja bym zrobił taką wkładkę w środku, estetyczniej by to wyglądało. Swoją drogą we flecktarn'ach nie odczuwałem zbytnio problemu zbyt dużych kieszeni. Gorzej wypadały jednak DPM'y. Vicek lub Zippo w cargo obijał mi kostki ;-) .
Awatar użytkownika
Tanto
Administrator
Posty: 1074
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:17
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 1743064
Płeć:

Post autor: Tanto »

To jest w środku, tyle że zdjęcie zrobione przed ponownym przyszyciem oryginalnej kieszeni.
"...wszystkie koty z pyszczkami, które wyglądają, jakby ktoś wkręcił je w imadło, a potem wielokrotnie walił młotkiem owiniętym skarpetą, są Prawdziwmi kotami."
Awatar użytkownika
sinner
Posty: 11
Rejestracja: 18 wrz 2007, 22:19
Lokalizacja: Łapy
Gadu Gadu: 4020540
Tytuł użytkownika: Prosty człowiek
Płeć:

Post autor: sinner »

Ah ajajaj, fakt, nie przyjrzałem się, mea culpa. A ta wkładka to 'hend made' czy zakupiona/zdemontowana skądś ?
Awatar użytkownika
Tanto
Administrator
Posty: 1074
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:17
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 1743064
Płeć:

Post autor: Tanto »

sinner pisze:A ta wkładka to 'hend made' czy zakupiona/zdemontowana skądś ?
Czyż nie widać tam ręki mistrza? ;-) Robione własnoręcznie, łącznie ze skracaniem zamka do odpowiedniej długości. Materiał to zwykła tkanina podszewkowa, zastanawiałem się też nad zastosowaniem siatki, ale nie wiem czy to był by dobry pomysł ze względu na większą podatność na zaczepianie się szpreju przy wyjmowaniu z kieszeni.
"...wszystkie koty z pyszczkami, które wyglądają, jakby ktoś wkręcił je w imadło, a potem wielokrotnie walił młotkiem owiniętym skarpetą, są Prawdziwmi kotami."
Awatar użytkownika
aciepk
Posty: 689
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:32
Lokalizacja: Warszawa
Tytuł użytkownika: UCePe ssie
Płeć:

Post autor: aciepk »

Tanto a nie myślałeś o patencie takim jaki zastosowano w spodniach od "kombinezonu ćwiczebnego" GROMu? W kieszeni znajdują się trzy przegródki z gumkami przeznaczone np. na latarkę, vicka/składany nóż i dajmy na to telefon. Może to nie jest odpowiednia rzecz na karty pamięci, legitymację itp, ale na inne graty, które bywają dokuczliwe w kieszeni cargo jak znalazł.

I jeszcze tylko dopowiem jako użytkownik spodni M65 i ACU na co dzień i nie tylko, że patenty tam zawarte bardzo dobrze sprawują się w stabilizowaniu zawartości kieszeni cargo sprawują się zaskakująco dobrze (Chociaż zawiązane wokół uda taśmy przy M65 jakoś tak chyba bardziej zwracają na siebie uwagę, przynajmniej w Warszawie, ale jak guma ściągająca kieszeń w spodniach ACU przypadkowo wyskoczy z kieszeni to też się rzuca w oczy, bo trzeba ją dość mocno ściągnąć żeby stabilizowała kieszeń na udzie nawet moim skromnym przypadku :mrgreen: ).
Awatar użytkownika
Tanto
Administrator
Posty: 1074
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:17
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 1743064
Płeć:

Post autor: Tanto »

Zależało mi na pewnym i dokładnym zapięciu tej kieszonki, często nie zapinam dokładnie nap w kieszeniach, i różne rzeczy lubią się wysuwać :-( Dlatego najważniejsze muszą być odpowiednio zabezpieczone.
Coś w stylu takiej przegródki mam w prawej kieszeni BW - wąska, głęboka kieszonka, w sam raz na mój tel. komórkowy. Wchodzi na wcisk i nawet jak wiszę do góry nogami na drzewie to mam pewność że nie wypadnie, gdybym wpakował tam jakąś drobnicę to już tak różowo by nie było.

Kiedyś widziałem zdjęcia kieszeni ze ściankami przedłużonymi na patkę, nie pamiętam czyje to było, ale sprawiało wrażenie całkiem hermetycznego zamknięcia.
"...wszystkie koty z pyszczkami, które wyglądają, jakby ktoś wkręcił je w imadło, a potem wielokrotnie walił młotkiem owiniętym skarpetą, są Prawdziwmi kotami."
Awatar użytkownika
aciepk
Posty: 689
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:32
Lokalizacja: Warszawa
Tytuł użytkownika: UCePe ssie
Płeć:

Post autor: aciepk »

Takie kieszenie są stosowane w brytyjskim umundurowaniu (Jak mi siostra pożyczy aparat to szczelę fotkę dla potwierdzenia).
Awatar użytkownika
Dąb
Posty: 1061
Rejestracja: 08 lut 2008, 19:47
Lokalizacja: Gorzów
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Dąb »

Kiedyś widziałem zdjęcia kieszeni ze ściankami przedłużonymi na patkę, nie pamiętam czyje to było, ale sprawiało wrażenie całkiem hermetycznego zamknięcia.
Ale tylko sprawia wrażenie bo wcale hermetyczne nie jest, drobnica i tak wypada.
https://www.instagram.com/whittling_bushcraft/

Cała tajemnica wiedzy puszczańskiej, tkwi tylko i wyłącznie w chęci jej zdobycia. Nie są potrzebne do tego niezmierzone odmęty pierwotnej puszczy. Nie jest potrzebny super sprzęt czy ubranie rodem z kosmicznych technologi. Wystarczy chcieć, oglądać, czytać i próbować. Nie zrażać się niepowodzeniami. Proste - ale to cała tajemnica. Szkoda, że większość adeptów leśnej ścieżki nie potrafi tego zrozumieć...

"Płyń pod prąd - z prądem płyną tylko śmieci "
Awatar użytkownika
aciepk
Posty: 689
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:32
Lokalizacja: Warszawa
Tytuł użytkownika: UCePe ssie
Płeć:

Post autor: aciepk »

Zawsze można wszyć sobie rzep na tym przedłużeniu i mieć zabezpieczenie w 100% skuteczne.
Awatar użytkownika
w0jna
Posty: 689
Rejestracja: 26 sie 2007, 20:51
Lokalizacja: Inąd.
Płeć:

Post autor: w0jna »

A tam Dąb stękasz. Jak skaczesz po drzewach to wypada. Drobnice się nosi w jakimś woreczku i po problemie.
Awatar użytkownika
Dąb
Posty: 1061
Rejestracja: 08 lut 2008, 19:47
Lokalizacja: Gorzów
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Dąb »

A tam Dąb stękasz. Jak skaczesz po drzewach to wypada. Drobnice się nosi w jakimś woreczku i po problemie.
Powiedz, co chciałeś osiągnąć tym postem, nabić sobie więcej postów czy zabłysnąć, bo jeżeli to drugie to według mnie nawet nie zaiskrzyłeś, dziękuje za epokowe odkrycie odnośnie noszenia drobnicy w woreczku :lol:
https://www.instagram.com/whittling_bushcraft/

Cała tajemnica wiedzy puszczańskiej, tkwi tylko i wyłącznie w chęci jej zdobycia. Nie są potrzebne do tego niezmierzone odmęty pierwotnej puszczy. Nie jest potrzebny super sprzęt czy ubranie rodem z kosmicznych technologi. Wystarczy chcieć, oglądać, czytać i próbować. Nie zrażać się niepowodzeniami. Proste - ale to cała tajemnica. Szkoda, że większość adeptów leśnej ścieżki nie potrafi tego zrozumieć...

"Płyń pod prąd - z prądem płyną tylko śmieci "
Awatar użytkownika
w0jna
Posty: 689
Rejestracja: 26 sie 2007, 20:51
Lokalizacja: Inąd.
Płeć:

Post autor: w0jna »

Ha widzisz! Osiągnąłem to co chciałem wciągnąłem cię w dyskusję! Łał, mam już dwa dodatkowe posty ;-) Jeszcze 64 i będe miał 300 super, ilość postów świadczy o mądrości (zawsze to mówiłem) ;-). Chodziło mi o to że patka w dpm coś tam daje i nie wypadają rzeczy, co w cargo bdu mi się zdarza. Ot co ;-)



mam ci parę postów wykasować? ;) przez takie posty można tylko swój licznik zmniejszyć.
Ostatnio zmieniony 02 wrz 2008, 14:38 przez w0jna, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
AdamM
Posty: 58
Rejestracja: 09 wrz 2007, 19:20
Lokalizacja: z cienia

Post autor: AdamM »

aciepk pisze:Takie kieszenie są stosowane w brytyjskim umundurowaniu (Jak mi siostra pożyczy aparat to szczelę fotkę dla potwierdzenia).
Jako że mam i wspomniane umundurowanie i aparat pod ręką:

ObrazekObrazek

ObrazekObrazek

ObrazekObrazek


Ogólnie takie rozwiązanie bardzo mi się podoba, raczej niczego się nie gubi. Choć pewnie jak się będzie chodzić na rękach to jakieś monety mogą z kieszeni wypaść, ale nie jest to na tyle uciążliwe dla mnie żebym myślał o doszywaniu rzepa.
ODPOWIEDZ