Wycieczka piesza Toruń-Solec Kuj-Toruń (2 dni)

Relacje, zaproszenia i pomysły na ...

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
Czarny mnich
Posty: 19
Rejestracja: 17 lut 2011, 22:29
Lokalizacja: Toruń
Gadu Gadu: 10957983
Płeć:

Wycieczka piesza Toruń-Solec Kuj-Toruń (2 dni)

Post autor: Czarny mnich »

Wpadłem na pomysł aby zaproponować wam 2 dniową wycieczkę pieszą Toruń-Solec Kuj-Toruń - oczywiście dla osób z Torunia i okolic (jeśli takowe tu są) bo nie sądzę by innym się chciało zjeżdżać na ten wypad. Wycieczka miałaby się odbyć koło 8 marca tudzież w 2 weekend marca (12-13.03). Koszty takiej wycieczki to jedynie przejazd autobusem mzk w okolice Małej Nieszawki i wyżywienie na wycieczkę. Tudzież ewentualnie gdyby coś się stało kasa na powrót pkp z Solca do Torunia (w granicach 5 złotówek). Myślę że wycieczka mogłaby się odbyć na zasadzie że wyruszamy koło 10-11 z Torunia, w Solcu powinniśmy być koło 15-16 - możemy w jakimś tamtejszym sklepie zrobić zakupy (jedzenie) jeśli nie weźmiemy nic z Torunia. Potem rozbijamy się gdzieś w pobliskim lesie gdzie będziemy mieli czas na wymianę doświadczeń, umiejętności itp. Spędzamy tam nockę i następnego dnia wyruszamy z powrotem do Torunia.
Nie jestem bardzo doświadczony w organizowaniu wycieczek więc liczę na pomysłowość ewentualnych uczestników albo też użytkowników forum. Jestem też otwarty na wszystkie realne propozycje czy też inne daty wypadu. Minimalna liczba uczestników - 1 icon_twisted - najwyżej wybiorę się sam ale fajnie byłoby znaleźć jeszcze jedną osobę chociażby :)
Pozdrawiam
Terribilis Est Locus Iste
Awatar użytkownika
tomasz
Posty: 155
Rejestracja: 08 lip 2009, 14:00
Lokalizacja: Toruń
Płeć:

Post autor: tomasz »

dla mnie ten termin jest dosc problematyczny, ale cos wymyslimy
Awatar użytkownika
starsky
Posty: 2
Rejestracja: 22 lut 2011, 12:09
Lokalizacja: Międzyzdroje/Toruń
Gadu Gadu: 6389157
Tytuł użytkownika: Archeolog
Płeć:

Post autor: starsky »

Cześć, tu Adam, odezwałem się do Ciebie na GG, mi pasuje ten drugi weekend marca (12-13.03). Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
House
Posty: 88
Rejestracja: 17 maja 2009, 19:34
Lokalizacja: Toruń
Gadu Gadu: 20483172
Płeć:

Post autor: House »

Ja jestem pierwszy do takiej wyprawy, ale z racji tego, iż nie jestem pełnoletni - mam niespełna 17 lat, to rodzice decydują. Są skłonni się zgodzić jeśli będę znać osobiście członków wycieczki. Tak więc jeśli chociaż Ty, Czarny Mnichu jako organizator, miałbyś czas aby się wcześniej spotkać nawet w lesie to z pewnością zyskałbyś członka. Jednak nie narzucam się, wiem że dzisiaj każdy ma mało czasu.
Dobry alpinista to stary alpinista.
Awatar użytkownika
Czarny mnich
Posty: 19
Rejestracja: 17 lut 2011, 22:29
Lokalizacja: Toruń
Gadu Gadu: 10957983
Płeć:

Post autor: Czarny mnich »

Zaczynając chciałem powiedzieć że zainteresowanie i tak już przebiło moje najśmielsze marzenia :P :)
Tomek sądzę że uzgodnienie dogodnej daty nie będzie kłopotem. Jeżeli masz ochotę na wyprawę to ja jestem otwarty na propozycje a myślę że i reszta uczestników nie będzie miała nic przeciwko jeśli nie będzie to kolidować z naszymi prywatnymi sprawami.
Adam Fajnie żeś się odezwał tak szybko wczoraj :)
House Czas to rzecz względna - ludzie szczęśliwi, zakochani lub szaleni (a należę chyba do wszystkich grup) czasu nie liczą :P (no chyba że Ci szaleni liczą czas do wybuchu bomby :P) Jeżeli mam zrobić tylko tyle aby zyskać członka wyprawy to odezwij się na gg tudzież pw kiedy możemy się spotkać a termin spotkania na pewno uda nam się dostosować tak żeby nam obu pasowało :)

Pozdrawiam wszystkich :)
Terribilis Est Locus Iste
niewazne

Post autor: niewazne »

Ja byłbym chętny, nie wiem jak w tym terminie dam radę ale w późniejszym napewno ;-)
Awatar użytkownika
Tanto
Administrator
Posty: 1075
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:17
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 1743064
Płeć:

Post autor: Tanto »

Proponuję rozpatrzenie innego planu wycieczki, trasa z Nieszawki do Solca jest wg mnie mało atrakcyjna i sporo czasu stracicie w terenach cywilizowanych. Pomyślcie o tym żeby z Torunia pojechać pociągiem do Przyłubia, stamtąd skierować się na południe, po około 6 kilometrach docieracie do rejonu zwanego Łysa Góra, w zależności od kondycji można tam rozbić obozowisko (tylko grzecznie bo dwie leśniczówki w okolicy) lub skierować się na wschód mając z jednej strony lasy a z drugiej dolinę rz. Zielonki. Drugi dzień poświęcić na spacer brzegiem koryta Zielonki np do okolic Dybowa, a stamtąd na dworzec PKP w Cierpicach i do domu.
ps. Nie pytajcie mnie o szczegóły bo teren znam w miarę dobrze, ale tylko z mapy.
"...wszystkie koty z pyszczkami, które wyglądają, jakby ktoś wkręcił je w imadło, a potem wielokrotnie walił młotkiem owiniętym skarpetą, są Prawdziwmi kotami."
Awatar użytkownika
tomasz
Posty: 155
Rejestracja: 08 lip 2009, 14:00
Lokalizacja: Toruń
Płeć:

Post autor: tomasz »

pomysl godny rozpatrzenia, okolice dybowa to z kolei ciekawostki z ostatniej wojny takze warto poswiecic wiecej czasu tej okolicy
Awatar użytkownika
Czarny mnich
Posty: 19
Rejestracja: 17 lut 2011, 22:29
Lokalizacja: Toruń
Gadu Gadu: 10957983
Płeć:

Post autor: Czarny mnich »

Tanto walnąłeś konkreta teraz :) rzeczywiście można rozpatrzyć taki pomysł.
Z tym że nie mogę znaleźć rz.Zielonki na mapach :P
Terribilis Est Locus Iste
Awatar użytkownika
Tanto
Administrator
Posty: 1075
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:17
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 1743064
Płeć:

Post autor: Tanto »

Zielonka to tzw. nazwa robocza i nie powinienem jej użyć :oops: , tak naprawdę to Zielona lub Zielona Struga
"...wszystkie koty z pyszczkami, które wyglądają, jakby ktoś wkręcił je w imadło, a potem wielokrotnie walił młotkiem owiniętym skarpetą, są Prawdziwmi kotami."
Awatar użytkownika
Czarny mnich
Posty: 19
Rejestracja: 17 lut 2011, 22:29
Lokalizacja: Toruń
Gadu Gadu: 10957983
Płeć:

Post autor: Czarny mnich »

Kanał Zielona Struga wyskakuje od razu, ale mapy google są tak niedokładne że nie widać gdzie płynie, heh. :P Wydaje mi się, że z dotarciem tam nie będzie wielkiego problemu... Chciałbym się tylko dowiedzieć co na to reszta chętnych?
Ostatnio zmieniony 26 lut 2011, 21:07 przez Czarny mnich, łącznie zmieniany 4 razy.
Terribilis Est Locus Iste
Awatar użytkownika
House
Posty: 88
Rejestracja: 17 maja 2009, 19:34
Lokalizacja: Toruń
Gadu Gadu: 20483172
Płeć:

Post autor: House »

Ja jestem otwarty na wszelkie opcje, tym bardziej że w okolicach Torunia nie ma za bardzo w czym wybierać. Same niziny i monokultura sosnowa. Dla mnie termin nie będzie mieć wielkiego znaczenia, chociaż nie ukrywam, że im lepiej tym później ze względu na pogodę. Przez najbliższe 2 tyg. prawdopodobnie będzie chlapa. 25/6/7 marzec - ten weekend wydaje się być dobrym rozwiązaniem.
Ostatnio zmieniony 26 lut 2011, 14:49 przez House, łącznie zmieniany 1 raz.
Dobry alpinista to stary alpinista.
Awatar użytkownika
tomasz
Posty: 155
Rejestracja: 08 lip 2009, 14:00
Lokalizacja: Toruń
Płeć:

Post autor: tomasz »

problemu nie bedzie bo min nad nia przebiega krajowa 10, mysle ze wygospodarowalbym troche czasu w 2 polowie marca
Awatar użytkownika
Tanto
Administrator
Posty: 1075
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:17
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 1743064
Płeć:

Post autor: Tanto »

Czarny mnich pisze:Kanał Zielona Struga wyskakuje od razu, ale mapy google są tak niedokładne że nie widać gdzie płynie, heh. :P
Jakby poczytał trochę archiwalnych tematów na Forum, to by wiedział że są rzeczy dużo lepsze od googlomapów ;-)
http://maps.geoportal.gov.pl/webclient/
"...wszystkie koty z pyszczkami, które wyglądają, jakby ktoś wkręcił je w imadło, a potem wielokrotnie walił młotkiem owiniętym skarpetą, są Prawdziwmi kotami."
Awatar użytkownika
Czarny mnich
Posty: 19
Rejestracja: 17 lut 2011, 22:29
Lokalizacja: Toruń
Gadu Gadu: 10957983
Płeć:

Post autor: Czarny mnich »

Tanto dzięki :) Czyli będziemy się zgadywać bliżej 10 marca co do wypadu. Chciałbym się dowiedzieć czy któryś z chętnych mógłby wziąć saperkę ? Ja wezmę na pewno siekierkę i sądzę że w tym wypadku 1 siekierka wystarczy.
Terribilis Est Locus Iste
niewazne

Post autor: niewazne »

Całkowicie odpadam do końca marca :-/
Awatar użytkownika
Czarny mnich
Posty: 19
Rejestracja: 17 lut 2011, 22:29
Lokalizacja: Toruń
Gadu Gadu: 10957983
Płeć:

Post autor: Czarny mnich »

Przynajmniej konkret - szkoda że akurat niezbyt zachwycający. No to z tego co wiem na wypad w drugiej połowie marca zostają trzy osoby. To czekam na kolejne złe wiadomości... :P
Terribilis Est Locus Iste
niewazne

Post autor: niewazne »

Gdyby nie problemy zdrowotne to bym się wybrał :(
Awatar użytkownika
tomasz
Posty: 155
Rejestracja: 08 lip 2009, 14:00
Lokalizacja: Toruń
Płeć:

Post autor: tomasz »

wygospodaruje w przyszly weekend 1 dzien-sobote v niedziele, jak wy?
Awatar użytkownika
Czarny mnich
Posty: 19
Rejestracja: 17 lut 2011, 22:29
Lokalizacja: Toruń
Gadu Gadu: 10957983
Płeć:

Post autor: Czarny mnich »

Mówisz o weekendzie 12-13.03 ? o tym właśnie mówiłem na początku. Ten weekend mam zaklepany cały bo myślałem o wycieczce z nocką więc nie wiem czy odłączysz się od nas i wrócisz sam czy zrobimy wycieczkę bez nocki ale na taką decyzje przyjdzie jeszcze czas. Poza tym nie ma problemu z zagospodarowaniem czasu na każdy inny weekend u mnie. Czas się zawsze znajdzie :)
Terribilis Est Locus Iste
Awatar użytkownika
miśka
Posty: 190
Rejestracja: 02 mar 2011, 20:00
Lokalizacja: 3miasto
Gadu Gadu: 13946836
Płeć:
Kontakt:

Post autor: miśka »

"Agencja Mienia Wojskowego szykuje nie lada gratkę. Na sprzedaż wystawi bardzo dobrze zachowany, XIX-wieczny Fort V w Toruniu"
http://www.pomorska.pl/apps/pbcs.dll/ar ... 1/68857668
Chociaż w sumie jak jesteście z Torunia to macie obcykane forty<?>
Awatar użytkownika
Czarny mnich
Posty: 19
Rejestracja: 17 lut 2011, 22:29
Lokalizacja: Toruń
Gadu Gadu: 10957983
Płeć:

Post autor: Czarny mnich »

No ja tak nie za bardzo :P i nie wiem jak się ustosunkować do tego co przeczytałem.
Terribilis Est Locus Iste
Awatar użytkownika
miśka
Posty: 190
Rejestracja: 02 mar 2011, 20:00
Lokalizacja: 3miasto
Gadu Gadu: 13946836
Płeć:
Kontakt:

Post autor: miśka »

Ale że co masz ze stosunkiem do tego?
Skoro nie macie konkretnej trasy, to pozwoliłam sobie wstawić info o miejscu, które wydaję mi warte zwiedzenia oraz unikatowe.
;-)
Awatar użytkownika
Czarny mnich
Posty: 19
Rejestracja: 17 lut 2011, 22:29
Lokalizacja: Toruń
Gadu Gadu: 10957983
Płeć:

Post autor: Czarny mnich »

A wiesz Miśka, bo myślę sobie tak że z jednej strony dobrze że sprzedają, bo może uda się z tego miejsca zrobić coś jeszcze bardziej fascynującego niż jest teraz, z drugiej strony źle, że sprzedają, bo nie można być pewnym co się z tym stanie w przyszłości. A co do wycieczki przynajmniej tej najbliższej to nie te strony żeby zajrzeć do fortu 5 :P
Ale jednak dzięki za info o tym forcie ;) na pewno się tam wybiorę na dniach :)
Ostatnio zmieniony 07 mar 2011, 19:14 przez Czarny mnich, łącznie zmieniany 2 razy.
Terribilis Est Locus Iste
Awatar użytkownika
tomasz
Posty: 155
Rejestracja: 08 lip 2009, 14:00
Lokalizacja: Toruń
Płeć:

Post autor: tomasz »

dzieki Miska za info :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Imprezy, wyprawy oraz spacery”