S&W

zanim spytasz co na początek wpisz w google: mora lub frosts ;-)

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

coxspox
Posty: 22
Rejestracja: 13 sty 2011, 17:58
Lokalizacja: z Polski
Płeć:

S&W

Post autor: coxspox »

Mam pytanie.A mianowicie czy to oryginalny nóż S&W czy ...Made in China?
http://www.militaria.pl/smith_wesson/no ... _p5804.xml
Awatar użytkownika
NumLock
Posty: 487
Rejestracja: 03 gru 2008, 16:31
Lokalizacja: Podkarpacie
Tytuł użytkownika: vel Numeryczny
Płeć:

Post autor: NumLock »

Nie sądzę, żeby taki sklep jak militaria.pl pozwolił sobie na sprzedawanie podróbek.
"Zarozumiałością oraz bezczelnością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tylko dlatego, że są nieme dla jego tępej percepcji" - Mark Twain.
coxspox
Posty: 22
Rejestracja: 13 sty 2011, 17:58
Lokalizacja: z Polski
Płeć:

Post autor: coxspox »

Też mi się tak wydaje,ale 100%pewności nie mam.
blackram
Posty: 72
Rejestracja: 15 paź 2010, 16:29
Lokalizacja: Łódź
Tytuł użytkownika: greenhorn
Płeć:

Post autor: blackram »

Widziałem S&W w sklepie w podobnej cenie, sprzedawca twierdził że "w tej cenie to raczej nie oryginały" ale nie sądzę żeby się bardzo znał. Stal raczej przemawia za autentycznością, chińczycy raczej 440 C do podróbek nie stosują ;-)

Na wszelki wypadek zajrzyj na stronę producenta, zobacz jaką ma cenę w dolarze i przelicz - ogólnie to całkiem fajny nożyk.
"Najlepiej rozwiązać problem obracając go na swoją korzyść."
Harry Jackson
Awatar użytkownika
Offtime
Posty: 350
Rejestracja: 09 paź 2010, 18:57
Lokalizacja: Warszawa
Tytuł użytkownika: niedzielny harcerzyk
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Offtime »

NumLock pisze:Nie sądzę, żeby taki sklep jak militaria.pl pozwolił sobie na sprzedawanie podróbek.
Dlaczego taki sklep jak militaria.pl miałby sobie na to nie pozwolić? Spora część ich obrotu to szmelc z chin w cenach porządnych marek. Militaria odpowiada tez za branding chińszczyzny. Połowę marek jakimi handlują sami wymyślili.

Poczytaj ich opisy, Norconia Germany, renomowana niemiecka firma... toż dla tego szmelcu Niemcy nie były nawet krajem tranzytowym. Jak każdy w naszym pięknym kraju, właściciel chce zarobić, więc kit wciska.

A co do noża, założyłbym się o więcej niż jest wart że to chinina. 440C to pewnie tylko oznaczenie kartonu z którego metkę zrobili, bo raczej nie stali. A nawet jeśli jakimś cudem to jest 440c to po chińsku zahartowana, czyli szajs.


A jeszcze ogólnie w temacie noży z logiem S&W.
Dla S&W noże to tylko gadżety reklamowe, sami nie produkują tylko zlecają, czasami lepszej firmie a czasami kijowej. Ciężko noże z logiem S&W traktować jako porządne, ot tylko gadżety reklamowe których jakość bywa różna.
Starczy że na stronce noże są w dziale "Gifts & Collectibles", nie powinno się ich inaczej traktować ;-)
Moja kolekcja militariów

Casual Survival Blog
_________________
Forum internetowe nie służy dyskusji, co najwyżej wymianie poglądów.
abyss
Posty: 113
Rejestracja: 08 lut 2008, 23:47
Lokalizacja: całkiem duża wieś
Płeć:

Post autor: abyss »

Offtime pisze:Starczy że na stronce noże są w dziale "Gifts & Collectibles", nie powinno się ich inaczej traktować ;-)
Znam pewną bardzo renomowaną firmę która w dziale upominkowym ma chińskie badziewia ( mam jedno). Aż się zastanawiam kto się pod tym podpisał w tej firmie.... Czyli to, o czym piszesz nie musi mijać się z prawdą.
Awatar użytkownika
borsukwacław
Posty: 311
Rejestracja: 12 lis 2010, 17:58
Lokalizacja: Pomorze
Płeć:

Post autor: borsukwacław »

Witam!
Jak już kupować Chińszczyznę to tylko taką która jest sprzedawana jako Chińszczyzna ze znakami fabryki która to wyprodukowała .Oczywiście są renomowane firmy które robią noże w Chinach nie ukrywając tego i nie są one złe ,ale cena w tym momencie jest duużo wyższa ;-) Niestety firma S&W to chyba najgorsze badziewie jakie jest na rynku ,nie chcę niczego od nich nawet za darmo. Dobry Chiński nóż (folder, scyzoryk) nie kosztuje więcej jak 25,- zł.
Dla przykładu :
Obrazek
Obrazek
Obrazek
dł.rozł. 23,7cm
dł.po zł. 13,5cm
dł.gł. 10,2 cm
cena mniej jak 25,-zł
Widać logo na głowni , miałem noże z tej fabryki w chinach i były naprawdę dobre ;-)
Pzdr.
Oszczędzaj wodę , pij....Whisky .

Pomorska Grupa Knives
ODPOWIEDZ