Pochwal się swoim nożem

zanim spytasz co na początek wpisz w google: mora lub frosts ;-)

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

kacu666
Posty: 53
Rejestracja: 20 gru 2010, 09:28
Lokalizacja: Głuchołazy
Płeć:

Post autor: kacu666 »

Kubek piękne noże ale bardziej od skandynawa podoba mi się kuchenniaczek :D Choć skandynawa też bym chętnie przygarnoł icon_twisted
kapir
Posty: 35
Rejestracja: 19 paź 2010, 21:29
Lokalizacja: PL
Płeć:

Post autor: kapir »

Noże Kubka są przepiękne, dla mnie wręcz artystyczne.
Mam przez to poważny kompleks ;) Tak więc swojego własnoręcznie wystruganego z kawałka brzeszczota ze stali narzędziowej (ok. 3mm grubości), z rękojeścią z trzonka starej siekiery nie będę tutaj pokazywał. Nie chcę psuć estetyki forum. Nie mniej jednak się pochwalę ideą i zachęcam użytkowników do samodzielnej produkcji, nie jest to szczególnie trudne i daje sporą satysfakcję. Na pewno też pod ręką uda się znaleźć odpowiednie materiały. Na swój "nóż terenowy" nie wydałem nawet złotówki. Chyba, żeby policzyć prąd do szlifierki, zepsuta świeczkę z wosku pszczelego i zużyte resztki kleju epoksydowego jakie znalazłem w szafce.
Ten który teraz zrobiłem traktuję bardziej jako poletko doświadczalne, następny będzie lepszy. Od roku rdzewieje mi w piwnicy kawał odpuszczonej stali ze starego pilnika - takiego czołgu o grubości ok. 6-7mm. Z tego materiału na pewno uda mi się wystrugać coś fajnego :)
Awatar użytkownika
brt
Posty: 124
Rejestracja: 08 wrz 2007, 09:53
Lokalizacja: Lublin
Gadu Gadu: 3104815
Płeć:

Post autor: brt »

Proponuje utworzyć oddzielny wątek w którym knifemakerzy wrzucali by swoje dzieła.
Awatar użytkownika
BRAT_MIH
Posty: 352
Rejestracja: 21 sty 2011, 17:29
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 5219235
Tytuł użytkownika: Mihu
Płeć:

Post autor: BRAT_MIH »

Kilka dni czytałem o nożach, póki co z kasą cienko więc wyszukałem swoje stare w tym kiedyś darowaną More z czerwoną rączką (nie wiedziałem do dziś, ze to Mora). Rączka była owinięta srebrną taśmą, postanowiłem innym nożem ją usunąć. Efekt - palec wskazujący lewej ręki pod spodem przecięty w połowie długości, trzy szwy i grać ani na kompie ani na gitarze nie mogę to wam się przynajmniej wyżalę icon_twisted Pech i nieuwaga, sznytą się pochwalę może kiedyś :)
"Nie ma nikt na świecie domu jak my mamy, jest zielony latem , zimą śnieżnobiały, mamy dach z gałęzi, z mchu miękkiego łóżko, lampą jest nam księżyc ponad leśną dróżką. Idą, idą leśni, kompas mają z gwiazd ... "
Awatar użytkownika
tomasz
Posty: 155
Rejestracja: 08 lip 2009, 14:00
Lokalizacja: Toruń
Płeć:

Post autor: tomasz »

edecuje od niedawna, calkiem fajna poreczna zabaweczka:

Obrazek

Boker Plus Rhino
Awatar użytkownika
Brodkes
Posty: 332
Rejestracja: 11 kwie 2009, 19:51
Lokalizacja: Nysa
Tytuł użytkownika: Knifemaker
Płeć:

Post autor: Brodkes »

Stal - NCV1/3
rękojeść - Merbau, mosiadz
dł. całkowita - 195
dł.rękojeści - 105
pochewka niestety nie wyszła tak jak bym chciał

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

pozdrawiam
Kamil
SURVIVAL-trening,wielka próba,wola przetrwania
Awatar użytkownika
Pingwiniak
Posty: 410
Rejestracja: 03 sie 2009, 21:28
Lokalizacja: Wrocław
Tytuł użytkownika: Szeregowy
Płeć:

Post autor: Pingwiniak »

Bokera Rhino zazdraszczam :D
Zapraszam na mój kanał YouTube:
https://www.youtube.com/user/Plushpingwin/videos
Awatar użytkownika
borsukwacław
Posty: 311
Rejestracja: 12 lis 2010, 17:58
Lokalizacja: Pomorze
Płeć:

Post autor: borsukwacław »

Witam!
Boker Rhino ;-) naprawdę fajne "oszcze" takie lubię ,małe ale konkretne ,ładnie wykonane ,dobra stal :) tylko ta cena ... :-| miałem go przez jakiś czas , niestety zaginoł w akcji :-( jak zwykle na wodzie , gdzieś na jez. Wdzydze :evil:
Pzdr.
Oszczędzaj wodę , pij....Whisky .

Pomorska Grupa Knives
Zrazikoowy

Post autor: Zrazikoowy »

a jaka cena tego Bokera Plus Rhino ? bo niestety się nie orientuje. noże piękne a kuchenny po prostu cudny :) Nie jestem pierwszy ale noże kubka mnie zachwycają.
Awatar użytkownika
borsukwacław
Posty: 311
Rejestracja: 12 lis 2010, 17:58
Lokalizacja: Pomorze
Płeć:

Post autor: borsukwacław »

W TOGO u przedstawiciela BOKERA wołają 280,- zybli :roll:
Moim zdaniem to przeginka :roll: ja swojego zaginionego dostałem za 60,- zł , okazyjnie :) nawet nie przypuszczałem wtedy że ma takie ceny w RP. :shock:
Pzdr.
Oszczędzaj wodę , pij....Whisky .

Pomorska Grupa Knives
kapir
Posty: 35
Rejestracja: 19 paź 2010, 21:29
Lokalizacja: PL
Płeć:

Terenowy

Post autor: kapir »

Z pewną nieśmiałością, świadomy niedoskonałości prezentuję moją pierwszą nożową próbę. Teraz bym go zrobił trochę inaczej, a i ten jeszcze będę tuningował ;) Ciekawostką w projekcie jest wystający kawałek tanga, którego można używać w "niezbyt delikatnych" zastosowaniach.

Obrazek
Awatar użytkownika
borsukwacław
Posty: 311
Rejestracja: 12 lis 2010, 17:58
Lokalizacja: Pomorze
Płeć:

Post autor: borsukwacław »

Witam!
Świetny bushcraft :) surowy ale fajny , ma swój klimat i co najważniejsze zrobiłeś go sam ;-) pochewka też ma swój klimat :) generalnie twoje próby są naprawdę dobre , a ta surowość to cały jego urok ;-)
Gratki, tak trzymaj :) drewienko potraktuj pokostem albo olejem lnianym i nic nie zmieniaj :roll: zrób następny, z modyfikacjami projektu , a ten zostaw tak jak jest .A kiedyś jak już bedziesz stary i nie bedziesz już mógł iśc do lasu ze swoim nożem , siedząc przed kominkim w bujanym fotelu , pokażesz go swoim wnukom i opowiesz im jego historię ... wytłumaczysz wnukom co to jest las ... i do czego służył ci ten nóż w lesie :)
Pzdr.
Ten wystający kawałek tanga to SKULL CRUSHER :) tłumaczenie myślę zbędne ;-) może też służyć do otwierania kapsli na "browarze" i wielu innych porzytecznych prac ;-)
Ostatnio zmieniony 06 lut 2011, 22:55 przez borsukwacław, łącznie zmieniany 1 raz.
Oszczędzaj wodę , pij....Whisky .

Pomorska Grupa Knives
Kubek
Posty: 200
Rejestracja: 27 lut 2010, 20:04
Lokalizacja: warszawa
Płeć:

Post autor: Kubek »

Klinga bardzo fajna. Mój pierwszy wyglądał znacznie gorzej.
Pomyśl nad wymianą rękojeści, bo to drewno mi na sosnę wygląda, a to nie trwały materiał jest.
Do takiej pierwotnej klingi pasowało by coś ciemnego, ale to coś nie może być wymuskane, drogie. Nie może też być bejcowane, czy w inny sposób barwione.
Ostatnio swarog miał trochę czeczoty dębowej. Bardzo by ten materiał pasował. Zapytaj go, może mu jeszcze zostało.
Robiłem z tego drewna, tak to wyszło.
Obrazek
Jest przy tym drewnie trochę roboty, ale warto.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
thrackan
Posty: 911
Rejestracja: 16 cze 2009, 03:38
Lokalizacja: Warszawa
Gadu Gadu: 2123627
Tytuł użytkownika: Manufaktura strużyn
Płeć:
Kontakt:

Post autor: thrackan »

Kubek pisze:Ostatnio swarog miał trochę czeczoty dębowej
Od Jimmiego z knajfsów i forum Pentaxa słyszałem, że drewno dębu, poza tym czarnym skamieniałym, powoduje powolną korozję stykającej się z nim stali. Ot, napomykam.
Awatar użytkownika
borsukwacław
Posty: 311
Rejestracja: 12 lis 2010, 17:58
Lokalizacja: Pomorze
Płeć:

Post autor: borsukwacław »

Ja dałbym może - orzech :-> tani i bardzo fajnie by pasował po zaoliwieniu olejem lnianym , pokost też dobry tylko trochę przyciemni drewienko :)
Pzdr.
Oszczędzaj wodę , pij....Whisky .

Pomorska Grupa Knives
Kubek
Posty: 200
Rejestracja: 27 lut 2010, 20:04
Lokalizacja: warszawa
Płeć:

Post autor: Kubek »

Parę lat temu, zrobiłem nóż z D2 z rękojeścią dębową. Do dzisiaj śladów korozji brak.
O ten:

Obrazek
Pecado go katuje od maja 2007.
Awatar użytkownika
thrackan
Posty: 911
Rejestracja: 16 cze 2009, 03:38
Lokalizacja: Warszawa
Gadu Gadu: 2123627
Tytuł użytkownika: Manufaktura strużyn
Płeć:
Kontakt:

Post autor: thrackan »

O, dobrze wiedzieć. Czyli nawet jeśli powoduje korozję, to w tempie bardziej archeologicznym niż użytkowym. :-)
Kubek
Posty: 200
Rejestracja: 27 lut 2010, 20:04
Lokalizacja: warszawa
Płeć:

Post autor: Kubek »

Na to by wyglądało. Dąb zawiera sporo garbników wszelakich, ale nie są bardzo agresywne dla stali chyba.
Nie jestem w tej dziedzinie specjalistą, ale siekiery też mają styliska dębowe i nikomu do głowy nie przychodzi, że to nie tak ma być.
Pozdrawiam.
sylwester2091
Posty: 277
Rejestracja: 10 lut 2010, 08:48
Lokalizacja: Kraków
Płeć:

Post autor: sylwester2091 »

D2 jest stalą "półnierdzewną" pytanie czy ktoś ma węglówkę w dębie
Kubek
Posty: 200
Rejestracja: 27 lut 2010, 20:04
Lokalizacja: warszawa
Płeć:

Post autor: Kubek »

Robiłem i takie. Spora część opraw siekierowych jest dębowa. Nie demonizujmy z tym drewnem.
Awatar użytkownika
Tanto
Administrator
Posty: 1075
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:17
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 1743064
Płeć:

Post autor: Tanto »

...to jeszcze tak z pewnym niepokojem spytam ;-) - drewno (w tym przypadku dębina) jest położone bezpośrednio na stali, czy jest pomiędzy nimi warstwa hardmadafaka kleju?
"...wszystkie koty z pyszczkami, które wyglądają, jakby ktoś wkręcił je w imadło, a potem wielokrotnie walił młotkiem owiniętym skarpetą, są Prawdziwmi kotami."
Kubek
Posty: 200
Rejestracja: 27 lut 2010, 20:04
Lokalizacja: warszawa
Płeć:

Post autor: Kubek »

Klej to 2 składnikowy epoksyd.
Awatar użytkownika
Tanto
Administrator
Posty: 1075
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:17
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 1743064
Płeć:

Post autor: Tanto »

...i tu można zakończyć dyskusję o wpływie drewna na stal przy tego typu rękojeści - jest on znikomy ponieważ pomiędzy tymi materiałami jest warstwa kleju. :mrgreen:
"...wszystkie koty z pyszczkami, które wyglądają, jakby ktoś wkręcił je w imadło, a potem wielokrotnie walił młotkiem owiniętym skarpetą, są Prawdziwmi kotami."
Awatar użytkownika
brogus
Posty: 32
Rejestracja: 09 lut 2008, 21:52
Lokalizacja: Zamość
Płeć:

Post autor: brogus »

Moja druga realizacja:

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
mwitek
Posty: 1117
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:09
Lokalizacja: Łódź
Gadu Gadu: 4861234
Tytuł użytkownika: HopsasaDoLasa
Płeć:
Kontakt:

Post autor: mwitek »

Bardzo przyjemna realizacja

Szlif pilnikiem czy maszynowo?
Obrazek
ODPOWIEDZ