Plecak Wolverine Monolith 70

Dział z recenzjami sprzętu, sprawozdaniami z testów itp.

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
Valdi
Posty: 950
Rejestracja: 29 sie 2007, 23:43
Lokalizacja: Litwa-Vilnius
Płeć:
Kontakt:

Plecak Wolverine Monolith 70

Post autor: Valdi »

Obrazek

Plecak należy do podstawowego wyposażenia i od niego zależy czy nasza wyprawa powiedzie się. Od rozprutego plecaka gorszy może być tylko but bez podeszwy! Wiec plecak ma być wygodny, czyli mieć wygodny system nośny, łatwy dostęp do potrzebnych nam w drodze drobiazgów, ma być przede wszystkim trwały!!! No i w miarę nieprzemakalny.
Dla siebie odnalazłem plecak bliski ideałowi. Po ponad rocznym wędrowaniu z nim mogę się podzielić opinią. Więc przedstawiam pancernego WOLVERINE Monolith.
Używany przeze mnie plecak, to 70 litrowy Monolith.Charakteryzuje się wyjątkowo wygodnym systemem nośnym, który możemy wyregulować pod swój wzrost, co oczywiście poprawia komfort.Dużego plusa zarobił u mnie pas biodrowy, przenosi on doskonale ciężar na biodra. Początkowo wydal mi się bardzo sztywny, lecz to odczucie prysło jak mydlana bańka.
Myślę, że 70 litrów to optymalna wielkość,zwłaszcza że Plecak ma duży komin, który w miarę potrzeby zwiększy nam pojemność. Dodatkowo dokupiłem kieszenie boczne o pojemności 10 litrów, niestety chyba niepotrzebnie, nigdy z nich(bynajmniej narazie) nie skorzystałem.
Materiał, z którego został uszyty plecak, to Cordura 1100D trzykrotnie impregnowana, co daje bardzo dobre zabezpieczenie przed przemakaniem. Miłośnicy militariów też raczej będą zadowoleni, bo plecak jest obszyty taśmami. wszelkiej maści ładownice typu MOLLE i ALLICE.generalnie mamy ogromne możliwości troczenia różnej maści sprzętu. Cieszy jakość klamer i zamków, są to produkty YKK, chyba lidera w swojej branży.
Pakuje się plecak bardzo wygodnie, ponieważ sama konstrukcja plecaka jest bardzo przemyślana, mamy łatwy dostęp do dolnej części komory(może ona stanowić oddzielny przedział)przez nisko wszyty zamek.W klapie są 2 kieszenie, w wewnętrznej mamy pokrowiec przeciwdeszczowy.
Są bajera, które mi osobiście nie są przydatne, np możliwość przymocowania czegoś wielkogabarytowego wewnątrz, np dużej radiostacji wojskowej???
Generalizując. Za te pieniądze(nie są małe)jest to rewelacyjny plecak, pancerny, ma odpowiedni kolor(Olive Drab)Bardzo wygodnie ulokowuje się na plecach,w tym przypadku moich ( a koledzy też sobie chwalą), duże możliwości troczenia-to plusy. Do plusów mogę też zaliczyć wagę 2650 gr. Jest to efekt zastosowanych pancernych i nowoczesnych materiałów oczywiście. No dobra, dobra mam jeden minusik-cena.Ale przecież to Maybach wsród plecaków.
Zostało pogratulować, że to produkt POLSKI

Obrazek
Ostatnio zmieniony 18 sty 2011, 08:22 przez Valdi, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Driver
Posty: 315
Rejestracja: 02 mar 2009, 15:53
Lokalizacja: Tychy
Gadu Gadu: 6876158
Tytuł użytkownika: Supertramp
Płeć:

Post autor: Driver »

Super recenzja :-) :-) no i ładne cacko :shock: :shock:
Valdi pisze:Zostało pogratulować, że to produkt POLSKI
przynajmniej jedno dobre :mrgreen: :mrgreen: .
Gdybym schował ręce do kieszeni,skazali by mnie za ukrywanie broni.
Awatar użytkownika
Boungler
Posty: 21
Rejestracja: 30 paź 2010, 22:35
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Boungler »

Valdi jestem aktualnie na kupnie tego plecaka tylko zastanawiam się nad wersją 90L. Czy możesz napisać coś więcej na temat co udało ci się upakować do środka a co wymaga zewnętrznego podczepienia? Jakiej pojemności są dodatkowe zasobniki których napisałeś że nie używasz?
Projekt Boungler - survival końca świata
Awatar użytkownika
Valdi
Posty: 950
Rejestracja: 29 sie 2007, 23:43
Lokalizacja: Litwa-Vilnius
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

Mam do 70-tki zewnętrzne kieszenie-nigdy ich nie używałem, po prostu nie są mi potrzebne. Na miesiąc bym się spakował do samego plecaka+ z przodu zasobnik na sprzęt foto
Awatar użytkownika
maly
Posty: 507
Rejestracja: 16 sie 2008, 21:08
Lokalizacja: Mazowsze Wschodnie
Płeć:

Post autor: maly »

Boungler pisze:Valdi jestem aktualnie na kupnie tego plecaka tylko zastanawiam się nad wersją 90L. Czy możesz napisać coś więcej na temat co udało ci się upakować do środka a co wymaga zewnętrznego podczepienia? Jakiej pojemności są dodatkowe zasobniki których napisałeś że nie używasz?
Zapytaj Hakasa on ma jeśli dobrze pamiętam 90L? Z tego co mi opowiadał to jest bardzo zadowolony, jednak po szczegółowe informacje pisz do niego.
Jeśli jeden człowiek coś potrafi , to i ja mogę się tego nauczyć...!
Awatar użytkownika
Doczu
Posty: 1284
Rejestracja: 25 mar 2009, 10:25
Lokalizacja: Pinecity
Tytuł użytkownika: Litewski Cham
Płeć:

Post autor: Doczu »

warto także zaznaczyć, że komin w tym plecaku został uszyty z Cordury 750. Dla militarystów istotna też będzie informacja że Cordura użyta do produkcji plecaka nie emituje poświaty w podczerwieni.
I jeszcze jedno Valdi i inne osoby uzywające wyrazu "bynajmniej"
Sugeruję zapoznać się ze stroną http://bynajmniej.pl/bynajmniej-to-nie-przynajmniej
Gość może w ostrych słowach ale sensownie tłumaczy o co kaman.
Awatar użytkownika
Doczu
Posty: 1284
Rejestracja: 25 mar 2009, 10:25
Lokalizacja: Pinecity
Tytuł użytkownika: Litewski Cham
Płeć:

Post autor: Doczu »

Valdi pisze:Doczu, Nie uważam osobę "mianującą" wszystkich debilami, imbecylami i innymi ami za osobę godną polecenia
godny polecenia może nie jest, niemniej warto się zapoznać. Błąd jaki popełniasz (i który jest dośc powszechny) może czasem doprowadzić do pewnych niezręcznych sytuacji.
P.S.
Ten post też możesz usunąć.
Awatar użytkownika
Abscessus Perianalis
Posty: 919
Rejestracja: 24 mar 2010, 06:38
Lokalizacja: CK / Wa-wa
Gadu Gadu: 1505060
Tytuł użytkownika: Dziki Dzik
Płeć:

Post autor: Abscessus Perianalis »

Skoro tak już usuwacie, to i mój usuńcie.
Jestem ABSOLUTNIE ZA linkiem Docza. Ostatnio co prawda zaskoczony zostałem PRAWIDŁOWYM zastosowaniem słowa gdzieś na forum, jednakowoż idea jest szczytna, bo i tak większość (niestety) używa go wbrew zasadom wszelkiej logiki. :)
"Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, kiedy umrzesz."

"Pokonał ich swoją siłą, poraził skrzeniem, oślepił światłem, ogłuszył rykiem, padł na nich strachem, zmógł mocą po stokroć większą niż ich pospólna siła."

Forumowa Facebookowa Grupa Szturmowa: http://www.facebook.com/groups/160111940703089/
Awatar użytkownika
Valdi
Posty: 950
Rejestracja: 29 sie 2007, 23:43
Lokalizacja: Litwa-Vilnius
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

A ja nie jestem ZA tym linkiem. Nie dlatego,że ja też używam słów nie teges, a dlatego,że forma jest nieodpowiednia treści bloga.
Nic osobistego-tak to widzę. A swój post usunąłem bo to OFF
Awatar użytkownika
Doczu
Posty: 1284
Rejestracja: 25 mar 2009, 10:25
Lokalizacja: Pinecity
Tytuł użytkownika: Litewski Cham
Płeć:

Post autor: Doczu »

Valdi pisze:A ja nie jestem ZA tym linkiem. Nie dlatego,że ja też używam słów nie teges, a dlatego,że forma jest nieodpowiednia treści bloga.
Nic osobistego-tak to widzę. A swój post usunąłem bo to OFF
Forma może nie odpowiadać, ale treść jest jednak istotna i warto wziąć to pod rozwagę.
P.S.
w teście mógłbyś poprawić to "bynajmniej" na formę prawidłową, bo prawdziwe kurioza wychodzą.
P.S. 2
pousuwaj później OT
Awatar użytkownika
Hakas
Posty: 209
Rejestracja: 03 lip 2008, 00:08
Lokalizacja: Pomorze Zachodnie
Tytuł użytkownika: KAPKANCZYK
Płeć:

Post autor: Hakas »

Boungler pisze:Valdi jestem aktualnie na kupnie tego plecaka tylko zastanawiam się nad wersją 90L. Czy możesz napisać coś więcej na temat co udało ci się upakować do środka a co wymaga zewnętrznego podczepienia? Jakiej pojemności są dodatkowe zasobniki których napisałeś że nie używasz?
Posiadam dwa plecaki Monolith Wollverine- 50 i 90 L
Co zmieściłem w 90 :roll: A no prawie wszystko co mi było potrzebne na 6 miesięczny wyjazd za granicę.
50l to już inna historia noszę go na co dzień w górach i lasach. Bez troczenia bocznych kieszeni zmieściłem w nim : Tarp3x3m DD, śpiwór, siekiera, garnek 2,5l 2 zmiany bielizny, zapas 3lwody ciepłą kurtkę i nieprzemakalne spodnie, zapas jedzenia na 3 dni, folia NRC, apteczka, 10m sznurka dodatkowa płachta 2x3m i wiele innych potrzebnych drobiazgów.

Muszę dodać , że nie tylko nie świeci w podczerwieni Cordura ale także taśmy i klamry.
Co do bocznych kieszeni to mają pojemność 10l i wyjście na Camelbag można je montować na szybko lub klasycznie.
Obmolowanie plecaka pozwala na doczepienie wielu przedmiotów na zewnątrz plecaka. i na pasie biodrowym.
Solidne rozwiązanie systemu nośnego pozwala na komfortowy transport dużych cieżarów a pas biodrowy wszyty na stałe nie roluje się pod wpływem cieżaru.
Może i plecaki Wolverine nie należą do tanich ale w porównaniu z innymi podobnymi plecakami i tak sa dostępne w dobrych cenach ( specjalnie nie piszę z jakimi plecakami miałem okazję je porównywać, aby nikt nie posądził mnie o szykanowanie innych firm)
Hakas
Wędruję poprzez świat polując, walcząc
i uzdrawiając

Przeklęty, kto miecz swój trzyma z dala od krwi - Bellicosa anima
Damnatus, qui gladio suo ab sanguem reservat - Bellicosa anima
ODPOWIEDZ