Witam...

Nowy użytkownik? Przywitaj się i napisz coś o sobie. OK, wyżeracze też mogą się tu pochwalić dokonaniami ;-)

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
Craigwood
Posty: 43
Rejestracja: 11 gru 2010, 12:45
Lokalizacja: Silesia
Płeć:

Witam...

Post autor: Craigwood »

Witam wszystkich forumowiczów. Na imię Krzysiek i mieszkam na Śląsku a dokładniej to okolice Rybnika. Może to śmieszne ale kiedyś survival kojarzył mi się z ekipą ludzi wyrwanych zza biurek i posadzonych na quadach lub bawiących się w paintball na imprezach integracyjnych :D aż trafiłem przypadkiem na to forum i okazało się to czymś zupełnie innym.

Zdałem sobie sprawę że jest sporo ludzi którzy kochają latać po lasach. Ja też do nich należę. Do lasu ciągnie mnie od zawsze i lubię tam spędzać wolny czas. Przemieszczam się rowerem lub pieszo co ma swoje wady i zalety. Rowerem mogę się przemieszczać na większe odległości ale jestem wtedy ograniczony do dróg i ścieżek leśnych. Pieszo nie ma praktycznie żadnych granic i można zwiedzać miejsca w które nigdy bym się rowerem nie zapuścił ale też mobilność jest dużo mniejsza.

Interesuję się też amatorsko kartografią. Zbieram mapy od historycznych do znajdowania ciekawych obiektów które kiedyś istniały po współczesne no i robię własne mapy do łazikowania po lasach które są o tyle lepsze że zawierają tylko to czego potrzebuję bez zbędnego przerostu formy na treścią i niepotrzebnego zmniejszania czytelności mapy.

Survivalem się zainteresowałem bo takie umiejętności zawsze mogą się przydać a nie można być uzależnionym tylko od nowoczesności bo to się może kiedyś zemścić.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Kopek
Posty: 1030
Rejestracja: 10 mar 2009, 11:00
Lokalizacja: Z największej dziury
Tytuł użytkownika: TRAMPek łikendowy
Płeć:

Post autor: Kopek »

Witaj
"Czasem- i mówię to zupełnie szczerze - żal mi, że nie wychowano mnie jak włóczęgi. Nie związanego z żadnym miejscem, obowiązkami i ludźmi.

www.kopsegrob.blogspot.com
Awatar użytkownika
Młody
Posty: 894
Rejestracja: 01 sty 2009, 19:19
Lokalizacja: Tychy
Gadu Gadu: 9281692
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Młody »

Cześć
Forum to nie agencja towarzyska-NIE DOGODZIMY KAŻDEMU !

Życie należy przeżyć tak, aby gołębie przelatujące nad Twoim grobem zesrały się z wrażenia.
https://www.fasttrans.com.pl/
Awatar użytkownika
ZEN
Posty: 118
Rejestracja: 09 kwie 2010, 22:58
Lokalizacja: Lublin
Płeć:

Post autor: ZEN »

Cześć ;-)
Awatar użytkownika
nicco
Posty: 109
Rejestracja: 29 sty 2009, 22:43
Lokalizacja: Lubelskie
Tytuł użytkownika: ....................
Płeć:

Post autor: nicco »

Witaj
Awatar użytkownika
babajaga
Posty: 23
Rejestracja: 21 sie 2010, 20:51
Lokalizacja: okolice Mielca/UK
Płeć:

Post autor: babajaga »

Witam :)
Może napiszesz kilka słów o kartografii? :)
Awatar użytkownika
Craigwood
Posty: 43
Rejestracja: 11 gru 2010, 12:45
Lokalizacja: Silesia
Płeć:

Post autor: Craigwood »

Nie bardzo wiem co by napisać ale jak ktoś by coś chciał to służę pomocą (o ile będę w stanie pomóc) ;)
Awatar użytkownika
Offtime
Posty: 350
Rejestracja: 09 paź 2010, 18:57
Lokalizacja: Warszawa
Tytuł użytkownika: niedzielny harcerzyk
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Offtime »

Sto lat temu byłem na kursie na którym między innymi uczono rysowania map, nic z tego już nie pamiętam.
Napisz o tym, przyda się na pewno :-)
Moja kolekcja militariów

Casual Survival Blog
_________________
Forum internetowe nie służy dyskusji, co najwyżej wymianie poglądów.
Awatar użytkownika
kalyk3
Posty: 270
Rejestracja: 22 lis 2009, 21:51
Lokalizacja: Kraków
Płeć:

Post autor: kalyk3 »

Witaj na forum!

Przyłączam się do prośby o napisanie jakiegoś słówka o kartografii. Co prawda w różnych książkach jest coś napisane, ale spojrzenie innego człowieka na te same rzeczy może okazać się różne. Tak czy siak może być z tego tylko pożytek.

No i oczywiście zapraszamy na spotkania z grupy Ś-D oraz zlot :mrgreen:
“All good things are wild and free.” Henry David Thoreau
Awatar użytkownika
Craigwood
Posty: 43
Rejestracja: 11 gru 2010, 12:45
Lokalizacja: Silesia
Płeć:

Post autor: Craigwood »

Znaczy tak.. Nie maluję ręcznie map na papierze choć może kiedyś spróbuję. Do tworzenia używam komputera i tworzę mapki wektorowe na podstawie podkładów z innych map np. sztabówki itp lub serwerów WMS lub z własnych "pomiarów" tzn. zapis trasy z gps'u. Taką mapkę drukuję lub ładuję do palmtopa.

Rysuję sobie przykładowo obszar leśny na nim drogi, cieki wodne, zbiorniki, poziomice i inne ciekawe rzeczy. do map drukowanych siatkę UTM lub Lat/Lon. Ewentualnie jakieś mieszane np. zdjęcie satelitarne i na to drogi i cieki wodne. mapki w 3d. Kombinacji jest sporo
Awatar użytkownika
Tuono
Posty: 17
Rejestracja: 04 paź 2009, 20:03
Lokalizacja: Racibórz
Gadu Gadu: 6698657
Tytuł użytkownika: Motocyklista
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Tuono »

Witam ;-)
Widze kolega niedaleko mieszka,mozna sie kiedys na jakis wypadzik ustawic ;-)
JC32 Z umilowania do wolnosci
ODPOWIEDZ

Wróć do „Jestem nowy i witam się”