Plecak Fjord Nansen Onund 30

Dział z recenzjami sprzętu, sprawozdaniami z testów itp.

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
Hillwalker
Posty: 271
Rejestracja: 03 wrz 2009, 09:10
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Płeć:

Plecak Fjord Nansen Onund 30

Post autor: Hillwalker »

Świeżo przetestowany plecaczek na wędrówce po Tatrach. Wygodny, świetny system wentylowania pleców, nawet pełny wciąż zachowuje lekko wygięty profil, dzięki czemu nie przylega do pleców. Mam wątpliwości, czy pojemność 30 litrów odpowiada rzeczywistości ;-) , raczej ok 25l.
Ładny kolor.

[ Dodano: 2009-10-04, 10:52 ]
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/3c8 ... 18e92.html
Ostatnio zmieniony 09 maja 2010, 20:12 przez Hillwalker, łącznie zmieniany 1 raz.
" YOU create your own reality "
Awatar użytkownika
Tanto
Administrator
Posty: 1073
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:17
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 1743064
Płeć:

Post autor: Tanto »

Hillwalker, dział 'Recenzje' odrobinę zobowiązuje - dlatego poprosimy o odrobinę więcej informacji o tym plecaku, a przynajmniej o kilka zdjęć podstawowych elementów konstrukcyjnych np. systemu nośnego.
"...wszystkie koty z pyszczkami, które wyglądają, jakby ktoś wkręcił je w imadło, a potem wielokrotnie walił młotkiem owiniętym skarpetą, są Prawdziwmi kotami."
Awatar użytkownika
Hillwalker
Posty: 271
Rejestracja: 03 wrz 2009, 09:10
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Płeć:

Post autor: Hillwalker »

" YOU create your own reality "
Chester
Posty: 19
Rejestracja: 01 wrz 2009, 11:26
Lokalizacja: Sieradz
Płeć:

Post autor: Chester »

To ja jeszcze pozwolę sobie na dorzucenie swoich 3 groszy:

Zalety:

- przewiewny system nośny, regulowany za pomocą pasków, którymi możemy zmieniać wygięcie stelaża, a przez to odległość między siatką przylegającą do pleców a resztą plecaka

- podział plecaka na dwie komory: górną i dolną za pomocą przegrody z zamkiem błyskawicznym co pozwala na wybór czy chcemy mieć plecak jednokomorowy czy dwukomorowy

- zakryte (listwą) zamki YKK - na razie wierzę reklamie i opinii innych na ich temat :)

- kieszeń na Camelbag

Wady:

- brak pokrowca przeciwdeszczowego (trzeba dokupić osobno - koszt około 25 zł)

- brak uchwytu przy szelkach na wężyk od Camelbaga (widziałem coś takiego u innych producentów, więc mogło by i tu być)

Moje refleksje:

Nie żałuję, że kupiłem ten plecak. Kupiłem go z myślą o 1-dniowych wycieczkach, podczas których mógłbym wrzucić do plecaka jedzenie na cały dzień, picie i zdjęte podczas upału ubrania. Na takie potrzeby w zupełności ten plecak wystarcza. Mimo pewnych niedociągnięć wymienionych przeze mnie w wadach uważam, że przy cenie 159,90 ten zakup się opłacał. Przede wszystkim szukałem plecaka z porządną wentylacją pleców i taki znalazłem. Dodatkowo firmowy, z porządnych materiałów, w moim zdaniem przyzwoitej cenie, a nie Made in ChRL.
TomaSH
Posty: 13
Rejestracja: 27 sie 2007, 18:54
Lokalizacja: Skarszewy
Gadu Gadu: 4999321
Płeć:

Post autor: TomaSH »

Jeszcze do niedawna podpisał bym się pod tymi słowami, ale..."się wkurzyłem".
Mam ten plecak, tyle że w innej kolorystyce. Wentylacja pleców jest prześwietna, za to materiały już...nie. Po 1.5 roku użytkowania jako plecak szkolny + raz na jakiś czas wypadzik 2-3 dniowy plecak szlag trafił. Zamki się popruły, impregnat wewnątrz plecaka się wytarł, taśmy się rozsypały (i to dosłownie). Za 150 pln oczekiwałbym jednak czegoś więcej.
Plusy:
-dobra wentylacja
-plecy sztywne nawet gdy jest wypakowany do granic
-cena
Minusy:
-trwałość
-zamki (tak, wiem, all mighty YKK, ale się odpruły od materiału)
-impregnat schodzi od patrzenia
-nawet gdy zaimpregnowany przemaka (pokrowiec by sie przydał)
-taśmy to porażka
-30 litrów? buhahaha
-cena (z jednej strony nie wielka, z drugiej, 150 pln za plecaczek na troche ponad jeden sezon...sic)
EDIT: przypomina mi się verc i jego FAST od TADa. Ultra wygodny plecak, ale rozpada się od patrzenia. Z tym FN jest tak samo. Tyle, że fast jest za 700 pln okazyjnie :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 18 sie 2010, 10:02 przez TomaSH, łącznie zmieniany 1 raz.
"Estetyczny podróżnik, którego domem jest droga"
ODPOWIEDZ