Wakacyjny wypad rekonstrukcyjny. 29 lipiec-5 sierpień 2010

Relacje, zaproszenia i pomysły na ...

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
Parthagas
Posty: 790
Rejestracja: 28 sie 2007, 08:46
Lokalizacja: Mława
Tytuł użytkownika: kumpel staffików
Płeć:

Post autor: Parthagas »

Jadę na 100% chyba, że umrę lub doznam trwałego kalectwa.

Eeee, nie pchać się tak na ten zlot, bo nas wyspa nie pomieści i trzeba będzie spać na tratwach lub pomostach. :-P
"Mężczyzna musi mieć nałogi, najlepiej wyszukane, w przeciwnym wypadku nie ma się z czego wyzwalać."
http://prymitywnetechnikiprzetrwania.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Mazazel
Posty: 84
Rejestracja: 02 sty 2010, 20:36
Lokalizacja: Łódź
Gadu Gadu: 9008350
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Mazazel »

Będę tam:)
zlotykon.pl
Awatar użytkownika
wolf78
Posty: 194
Rejestracja: 27 mar 2008, 17:13
Lokalizacja: Kołobrzeg
Gadu Gadu: 2813508
Płeć:
Kontakt:

Post autor: wolf78 »

Witam wczoraj byłem pierwszy raz od lutego kilka min nad jeziorem i :evil: ktoś chyba wykupił lub wydzierżawił wyspę, od sąsiada dowiedziałem się ze to jakaś grupa paramilitarna lub coś w tym stylu .W poniedziałek jadę na 2 dni to podpłynę i zapytam co i jak jeśli ktoś tam będzie :-) W zimie w autobusie rozmawiałem z Hakasem :-) wspominał coś o tym ze starają się o wyspę tak więc Hakasie jeśli to przeczytasz daj znać czy wiesz coś w tym temacie. :-)
Awatar użytkownika
Parthagas
Posty: 790
Rejestracja: 28 sie 2007, 08:46
Lokalizacja: Mława
Tytuł użytkownika: kumpel staffików
Płeć:

Post autor: Parthagas »

Co z tym wypadem rekonstrukcyjnym? Ta cisza mnie niepokoi. Albo to cisza przed burzą, albo już po.
"Mężczyzna musi mieć nałogi, najlepiej wyszukane, w przeciwnym wypadku nie ma się z czego wyzwalać."
http://prymitywnetechnikiprzetrwania.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Dąb
Posty: 1066
Rejestracja: 08 lut 2008, 19:47
Lokalizacja: Gorzów
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Dąb »

Ja na całość nie dam rady ale na część wpadnę..
https://www.instagram.com/whittling_bushcraft/

Cała tajemnica wiedzy puszczańskiej, tkwi tylko i wyłącznie w chęci jej zdobycia. Nie są potrzebne do tego niezmierzone odmęty pierwotnej puszczy. Nie jest potrzebny super sprzęt czy ubranie rodem z kosmicznych technologi. Wystarczy chcieć, oglądać, czytać i próbować. Nie zrażać się niepowodzeniami. Proste - ale to cała tajemnica. Szkoda, że większość adeptów leśnej ścieżki nie potrafi tego zrozumieć...

"Płyń pod prąd - z prądem płyną tylko śmieci "
Treasure Hunter
Posty: 722
Rejestracja: 01 lut 2008, 02:11
Lokalizacja: Górny Śląsk
Tytuł użytkownika: DD Hammocks
Kontakt:

Post autor: Treasure Hunter »

Parthagas pisze:Co z tym wypadem rekonstrukcyjnym? Ta cisza mnie niepokoi. Albo to cisza przed burzą, albo już po.
Szczerze? Jestem trochę zawiedziony ilością chętnych. Jak sama koncepcja we mnie żyje mocno tak powoli wymiera sens aby jechać na drugi koniec Polski w celu jej realizacji przy takiej frekwencji. :-/
Awatar użytkownika
Tanto
Administrator
Posty: 1075
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:17
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 1743064
Płeć:

Post autor: Tanto »

Proponuję oficjalnie otworzyć listę zgłoszeń, podać dokładną lokalizację i zebrać do kupy informacje organizacyjne - czy dzięki temu pojawi się więcej chętnych nie wiem, ale jest szansa że komuś ułatwi to podjęcie decyzji.
"...wszystkie koty z pyszczkami, które wyglądają, jakby ktoś wkręcił je w imadło, a potem wielokrotnie walił młotkiem owiniętym skarpetą, są Prawdziwmi kotami."
Awatar użytkownika
Dąb
Posty: 1066
Rejestracja: 08 lut 2008, 19:47
Lokalizacja: Gorzów
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Dąb »

Treasure Hunter, nie ilość ale jakość panie ;-), Parthagas, chętny pewnie jeszcze ktoś się zgłosi, po co ci tłumy 8-) ;-)
https://www.instagram.com/whittling_bushcraft/

Cała tajemnica wiedzy puszczańskiej, tkwi tylko i wyłącznie w chęci jej zdobycia. Nie są potrzebne do tego niezmierzone odmęty pierwotnej puszczy. Nie jest potrzebny super sprzęt czy ubranie rodem z kosmicznych technologi. Wystarczy chcieć, oglądać, czytać i próbować. Nie zrażać się niepowodzeniami. Proste - ale to cała tajemnica. Szkoda, że większość adeptów leśnej ścieżki nie potrafi tego zrozumieć...

"Płyń pod prąd - z prądem płyną tylko śmieci "
Awatar użytkownika
kalyk3
Posty: 270
Rejestracja: 22 lis 2009, 21:51
Lokalizacja: Kraków
Płeć:

Post autor: kalyk3 »

Jak na razie większość potrzebnych informacji jest, ale nie miałbym nic przeciwko podaniu dokładnej lokalizacji tego spotkania.

To powinno rozjasnic bardziej sytuację.
Awatar użytkownika
zdybi
Posty: 435
Rejestracja: 01 lut 2009, 22:46
Lokalizacja: zachpom
Gadu Gadu: 9522989
Płeć:
Kontakt:

Post autor: zdybi »

Jeśli decyzja ostateczna zapadnie(wszelkie szczegóły),to z chęcią też bym się pojawił.
http://lukaszzdyb.blogspot.com
http://mybushcraft.blogspot.com
"Bo życie przecież po to jest,żeby pożyć"
Awatar użytkownika
puchalsw
Posty: 1742
Rejestracja: 07 lis 2009, 13:36
Lokalizacja: Zielona Białołęka
Tytuł użytkownika: Skandynawski Oprawca
Płeć:

Post autor: puchalsw »

Będę, będę. Wprawdzie tylko weekendowo... Tak jak pisałem w marcu, wyrwę się z biura około 12:00 w piątek i z czółnem na dachu będę zasuwał na miejsce Zlotu.
Wolf78: wciąż aktualna jest możliwość zostawienia u Ciebie auta? Wtedy przeprawił bym się czółnem na drugą stronę do Obozu. Ciemno będzie, ale jak mi wystawicie jakieś znaki świetlne do Was znajdę.
Wracam w niedzielę po 13:00-14:00.
Puchalsw
F..k it, I'll Do It Myself!
Treasure Hunter
Posty: 722
Rejestracja: 01 lut 2008, 02:11
Lokalizacja: Górny Śląsk
Tytuł użytkownika: DD Hammocks
Kontakt:

Post autor: Treasure Hunter »

Wojtek- sprawa miejscówki jest otwarta. A dokładniej to bardzo prawdopodobna jest zmiana miejsca spotkania. Czekam na odpowiedź od jednego forumowicza i wszystko powinno być jasne.
Awatar użytkownika
puchalsw
Posty: 1742
Rejestracja: 07 lis 2009, 13:36
Lokalizacja: Zielona Białołęka
Tytuł użytkownika: Skandynawski Oprawca
Płeć:

Post autor: puchalsw »

OK. Trochę mnie na forum nie było, i nie jestem najlepiej poinformowany. Tak czy inaczej. Wpadam na weekend... No chyba że na Wolinie zrobisz wypad, to wtedy naprawdę będę miał daleko :-)
F..k it, I'll Do It Myself!
Awatar użytkownika
Dąb
Posty: 1066
Rejestracja: 08 lut 2008, 19:47
Lokalizacja: Gorzów
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Dąb »

Oby nie za daleko ode mnie. Bo czasu mało, a wpaść by się chciało.
https://www.instagram.com/whittling_bushcraft/

Cała tajemnica wiedzy puszczańskiej, tkwi tylko i wyłącznie w chęci jej zdobycia. Nie są potrzebne do tego niezmierzone odmęty pierwotnej puszczy. Nie jest potrzebny super sprzęt czy ubranie rodem z kosmicznych technologi. Wystarczy chcieć, oglądać, czytać i próbować. Nie zrażać się niepowodzeniami. Proste - ale to cała tajemnica. Szkoda, że większość adeptów leśnej ścieżki nie potrafi tego zrozumieć...

"Płyń pod prąd - z prądem płyną tylko śmieci "
Awatar użytkownika
Parthagas
Posty: 790
Rejestracja: 28 sie 2007, 08:46
Lokalizacja: Mława
Tytuł użytkownika: kumpel staffików
Płeć:

Post autor: Parthagas »

Z racji tego, iż planowane miejsce zlotu reconstrukcyjnego stoi pod dużym znakiem zapytania, proponuję jako miejscówkę teren prywatny 1,15ha obok lasu 300m od jeziora Grądy obok wsi Tarczyny. Las obfituje w drewno konstrukcyjne i opałowe. W jeziorze ryby są, ale nie sprawdzałem, na jakiej zasadzie można korzystać z połowu. Nie zlokalizowałem punktu czerpania wody, ale w pobliżu są gospodarstwa rolne. Oczywiście, będziemy korzystać ze znanych nam sposobów pozyskiwania wody, ale raczej nie kosztem zdrowia. Z mojej strony mam na stanie dwie pałatki WP, dwie gumowane BW, dwa flectarny BW, płachta budowlana 3x4m (może być do przykrycia samochodów, by się nie rzucały w oczy), kilkanaście metrów płótna na jakiś wigwam lub pseudotipi. Mogę załatwić ziemniaki. To tyle. Miejsce wygląda mniej więcej tak:
http://picasaweb.google.pl/107897921116 ... ejsceZlotu#
Niewykluczone, że kamienie na działce to pozostałość wczesnośredniowiecznej osady, której elementy są zrekonstruowane kilkaset metrów dalej.
http://www.polskaniezwykla.pl/attraction/509.id
"Mężczyzna musi mieć nałogi, najlepiej wyszukane, w przeciwnym wypadku nie ma się z czego wyzwalać."
http://prymitywnetechnikiprzetrwania.blogspot.com/
Treasure Hunter
Posty: 722
Rejestracja: 01 lut 2008, 02:11
Lokalizacja: Górny Śląsk
Tytuł użytkownika: DD Hammocks
Kontakt:

Post autor: Treasure Hunter »

Miejscówka znana, termin znany. Proszę się deklarować.
Awatar użytkownika
maxter
Posty: 145
Rejestracja: 11 maja 2009, 10:26
Lokalizacja: Ostróda
Płeć:

Post autor: maxter »

Tarczyny mi się podobają bo to tylko 40 km ode mnie :mrgreen: . Panowie, do kiedy trzeba się deklarować? Na chwilę obecną nie mogę powiedzieć, że będę na 100%, ale postaram się (być może zabrałby się ze mną kolega).

Edit.
Mam jeszcze pytanie dotyczące listy dozwolonego sprzętu.
1. Krzesiwo. Nie posiadam tradycyjnego, wyrzucicie mnie za współczesne :mrgreen: (chociaż po cichu liczę na to, że ktoś pomoże mi w nauce łuku ogniowego, bo coś mi nie wychodzi)?

2. Nóż. Tu podobnie. Posiadam morę i vicka, może być?

3. "Poncho na glębę" - można je zastąpić jakimś kawałkiem folii?

4. "Sprzęt do łowienia ryb". Żyłka, haczyki i ciężarki , czy cała wędka?

5. Nie posiadam koca wełnianego. Lepiej śpiwór, czy koc polarowy?

Przepraszam za głupie pytania, ale nie chcę nikomu zepsuć imprezy (która przede wszystkim ma mieć fajny klimat) wyskakując z rzeczami nie ujętymi w liście z pierwszego posta.[/quote]
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
puchalsw
Posty: 1742
Rejestracja: 07 lis 2009, 13:36
Lokalizacja: Zielona Białołęka
Tytuł użytkownika: Skandynawski Oprawca
Płeć:

Post autor: puchalsw »

Jak dla mnie OK. Nawet bliżej niż początkowa lokalizacja.
Niestety mogę przyjechać w piątek około 19:00 (mogę kogoś zgarnąć po drodze.
Szkoda że miejscówka 300 metrów od jeziora, a nie nad samym jeziorem. Czółna więc nie zabiorę (a szkoda bo można by połowić na głębokiej wodzie).
Wracam do Stolycy w niedzielę około 15:00 (mogę podwieźć)
Parthagas: gdzie można w Tarczynie zostawić auto bez ryzyka utraty blach, albo gładkości lakieru?
Rozumię że zasady dotyczące ekwipunku pozostają takie jak w początkowym poście Treasure Huntera?
F..k it, I'll Do It Myself!
Treasure Hunter
Posty: 722
Rejestracja: 01 lut 2008, 02:11
Lokalizacja: Górny Śląsk
Tytuł użytkownika: DD Hammocks
Kontakt:

Post autor: Treasure Hunter »

1. Krzesiwo. Nie posiadam tradycyjnego, wyrzucicie mnie za współczesne :mrgreen: (chociaż po cichu liczę na to, że ktoś pomoże mi w nauce łuku ogniowego, bo coś mi nie wychodzi)?

2. Nóż. Tu podobnie. Posiadam morę i vicka, może być?

3. "Poncho na glębę" - można je zastąpić jakimś kawałkiem folii?

4. "Sprzęt do łowienia ryb". Żyłka, haczyki i ciężarki , czy cała wędka?

5. Nie posiadam koca wełnianego. Lepiej śpiwór, czy koc polarowy?
1. Tu lista jest jednoznaczna. Krzesiwa współczesne niedopuszczalne. Będziesz musiał trzeć patyczki albo pożyczyć ogień ;-)

2.Wymienione noże mogą być.

3. Poncho było odstępstwem od sprzętu z epoki więc folię można zaakceptować- byle była w rozsądnym kolorze.

4. Wolałbym uniknąć mega-nowoczesnych wędek.

5. Wedle uznania.
Awatar użytkownika
Parthagas
Posty: 790
Rejestracja: 28 sie 2007, 08:46
Lokalizacja: Mława
Tytuł użytkownika: kumpel staffików
Płeć:

Post autor: Parthagas »

Samochód możesz zostawić w strefie działań, ewentualnie na podwórku u znajomego gospodarza. Canoe możesz wziąć, można podjechać bliżej samochodem i je zwodować.
"Mężczyzna musi mieć nałogi, najlepiej wyszukane, w przeciwnym wypadku nie ma się z czego wyzwalać."
http://prymitywnetechnikiprzetrwania.blogspot.com/
Awatar użytkownika
puchalsw
Posty: 1742
Rejestracja: 07 lis 2009, 13:36
Lokalizacja: Zielona Białołęka
Tytuł użytkownika: Skandynawski Oprawca
Płeć:

Post autor: puchalsw »

OK. Zabiorę więc kanadyjkę. Sam łowić nie będę, ponieważ ryby to ja nie jadam (z rodziny rzeźnickiej się wywodzę), ale jak będziecie chcieli to proszę bardzo, tylko się nie potopcie...

Z drugiej strony, mój tarp i kanadyjka tworzą fajne schronienie. Do tego koc wełniany, i mam wersal. Już to testowałem.
Będę startował z biura w centrum miasta, i jechał Wisłostradą, więc jak ktoś będzie poszukiwał transportu, zapraszam - jak napisałem startuję w piątek, wracam w niedzielę po południu.
F..k it, I'll Do It Myself!
Awatar użytkownika
Parthagas
Posty: 790
Rejestracja: 28 sie 2007, 08:46
Lokalizacja: Mława
Tytuł użytkownika: kumpel staffików
Płeć:

Post autor: Parthagas »

Proponuję więc utworzyć listę chętnych:
1. Parthagas
"Mężczyzna musi mieć nałogi, najlepiej wyszukane, w przeciwnym wypadku nie ma się z czego wyzwalać."
http://prymitywnetechnikiprzetrwania.blogspot.com/
Awatar użytkownika
puchalsw
Posty: 1742
Rejestracja: 07 lis 2009, 13:36
Lokalizacja: Zielona Białołęka
Tytuł użytkownika: Skandynawski Oprawca
Płeć:

Post autor: puchalsw »

1. Parthagas
2. Puchalsw - 30 lipiec -> 1 sierpień
F..k it, I'll Do It Myself!
Awatar użytkownika
maxter
Posty: 145
Rejestracja: 11 maja 2009, 10:26
Lokalizacja: Ostróda
Płeć:

Post autor: maxter »

:shock: Co jest? Tylko dwie osoby chętne na wypad?
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
puchalsw
Posty: 1742
Rejestracja: 07 lis 2009, 13:36
Lokalizacja: Zielona Białołęka
Tytuł użytkownika: Skandynawski Oprawca
Płeć:

Post autor: puchalsw »

maxter, Dokładnie! Wszyscy wymiękli. Głowno Dowodzący Treasure Hunter się wkurzył (i słusznie) i przełożył imprezę gdzieś na jesień (więcej informacji u TH'a).
Natomiast, z powodu permanentnego nakręcenia się, i zewu natury, dzięki Parthagasowi, będziemy się spławiać na dwóch czółnach/jednym czółnie gdzieś w Parthagasa okolicach... Starając się oczywiście utrzymać formułę i zasady określone początkowo przez TH's.
Więcej informacji u "Kumpela Staffików"
F..k it, I'll Do It Myself!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Imprezy, wyprawy oraz spacery”