Plantago (łac.)

mniam, mniam...

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
Preano
Posty: 104
Rejestracja: 31 sty 2010, 14:06
Lokalizacja: Konopiska
Gadu Gadu: 7236513
Płeć:

Plantago (łac.)

Post autor: Preano »

W którym miesiącu (w przybliżeniu) u Babki Zwyczajnej pojawia się kłos ? Szukałem czegoś o rozwoju babki, ale nie znalazłem satysfakcjonującej odpowiedzi. Roślina kwitnie od maja do września.
„Nie mogliśmy dopuścić do siebie myśli o zrezygnowaniu – pokusa byłaby zbyt silna”
J.Pałkiewicz: Syberia - wyprawa na biegun zimna
Awatar użytkownika
Mazazel
Posty: 84
Rejestracja: 02 sty 2010, 20:36
Lokalizacja: Łódź
Gadu Gadu: 9008350
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Mazazel »

Kłos ma kiedy kwitnie. Kwiatuszki, a potem nasiona, są właśnie na tym 'kłosie'. Co chcesz z tym robić?
zlotykon.pl
Awatar użytkownika
Preano
Posty: 104
Rejestracja: 31 sty 2010, 14:06
Lokalizacja: Konopiska
Gadu Gadu: 7236513
Płeć:

Post autor: Preano »

Koniec czerwca a tu kłosów nie widzę i się zdziwiłem, jak na razie tylko tyle. W następnym tygodniu może maść na ugryzienia komarów.
„Nie mogliśmy dopuścić do siebie myśli o zrezygnowaniu – pokusa byłaby zbyt silna”
J.Pałkiewicz: Syberia - wyprawa na biegun zimna
Awatar użytkownika
Mazazel
Posty: 84
Rejestracja: 02 sty 2010, 20:36
Lokalizacja: Łódź
Gadu Gadu: 9008350
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Mazazel »

Jeśli maść ma być z liści, to bym nie czekała na kłoski, roślina jest w pełni wegetacji teraz, ma wszystkie wartościowe składniki. Maść ma łagodzić skutki ukąszeń? Możesz podać dokładny przepis?
zlotykon.pl
Awatar użytkownika
Preano
Posty: 104
Rejestracja: 31 sty 2010, 14:06
Lokalizacja: Konopiska
Gadu Gadu: 7236513
Płeć:

Post autor: Preano »

Ja również nie mam zamiaru na nie czekać :D , tylko teraz nie mam możliwości zbierania. Dokładnego przepisu jak na razie nie mogę podać. Wszystko na etapie przypuszczeń, wiedzy ogólnej o działaniu rośliny i przemyśleń. Jak któryś z wariantów produkcyjnych spełni choć w 2/3 założenia to bezzwłocznie się podzielę przepisem (na pewno z liści) :D . Oczywiście mowa o ukąszeniach większości insektów, możliwe też że pomoże w gojeniu ran różnego pochodzenia.
„Nie mogliśmy dopuścić do siebie myśli o zrezygnowaniu – pokusa byłaby zbyt silna”
J.Pałkiewicz: Syberia - wyprawa na biegun zimna
alica
Posty: 17
Rejestracja: 04 sty 2010, 17:13
Lokalizacja: Gdańsk
Tytuł użytkownika: Kot Leśno-Wodny
Płeć:

Post autor: alica »

Mazazel pisze:Jeśli maść ma być z liści, to bym nie czekała na kłoski, roślina jest w pełni wegetacji teraz, ma wszystkie wartościowe składniki.
tym bardziej że komary również są akurat TERAZ :) więc również niecierpliwie czekam na przepis :)
póki co kupiłam jakiś środek na te przemiłe zwierzaczki w markecie, ale obawiam się że 1) koszt produkcji wraz z wynagrodzeniem pracowników to 1% jego ceny, a 99% to zysk akcjonariuszy i pośredników 2) jego produkcja jest średnio ekologiczna. Ale przynajmniej działa :/
Nie tylko storczyki:
www.redcatphotos.tk
ODPOWIEDZ