Broń

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
Kobra
Posty: 421
Rejestracja: 21 maja 2009, 17:25
Lokalizacja: Lublin
Gadu Gadu: 5839786
Płeć:

Broń

Post autor: Kobra »

Witam. Mam zamiar sobie kupić replikę ASG. Dokładniej coś takiego. http://sklep.airsoftguns.pl/product-pol ... -03SW.html
Broń jest wystarczająca dobra jak na moje wymogi. Magazynek może wymienię na metalowy jak taki znajdę i chwyt przedni wymienię na tworzywo sztuczne. Też chciałbym dokupić jakieś dwójnogi i może laser lub kolimator. Też chciałbym dokupić rączkę. Możecie mi doradzić jakie kupić
Dwójnogi
Kolimator
Rączkę
Aby sprzęt był dość tani i dość dobry może być używany. Może wy macie coś do sprzedania?
Też możecie mi doradzić co mogę jeszcze w nim zmienić.
Grzechu24
Posty: 21
Rejestracja: 05 lis 2009, 19:52
Lokalizacja: Gdańsk ;)
Gadu Gadu: 11737014
Płeć:

Re: Broń

Post autor: Grzechu24 »

Kobra pisze: Też chciałbym dokupić jakieś dwójnogi i może laser lub kolimator.
Odpuść sobie , a w szczególności laser , a jeżeli myślisz już o kolimatorze to kup ale porządny , a taki kosztuje prawie tyle co sama replika :D

Powiem Ci tak , Co do tej firmy z której chcesz kupić , nie mam o niej dobrej opini . Ja z kolegą dwa lata temu kupiłem sobie m16a2 JG i dotąd działa dobrze , wydałem na niego 330 zł po przecenie 50 % , a mój znajomy zakupił sobie (nie wiem , jakieś pół roku temu) m4 z właśnie tej firmy . Ile on się już razy wysyłał ją na gwarancje , to aż ciężko zliczyć . Za samą replikę zabulił jakieś 650 , a wpakował w nią jakieś 250 zł jak na razie , i to nie na jakieś upgrade , tylko na ciągłą naprawę typu bateryjki różne duperele i same wysyłki . Możliwe że to jakiś zły egzemplarz , ale historia zna też inne przypadki związane w tą firmą .

PS : Ja bym raczej nie kupował w tym sklepie , bo z tego co wiem nie cieszy się dobrą opinią ...

pozdro !
;D
Awatar użytkownika
Kobra
Posty: 421
Rejestracja: 21 maja 2009, 17:25
Lokalizacja: Lublin
Gadu Gadu: 5839786
Płeć:

Post autor: Kobra »

A jaki byś zaproponował? tanie militaria?
Awatar użytkownika
aciepk
Posty: 689
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:32
Lokalizacja: Warszawa
Tytuł użytkownika: UCePe ssie
Płeć:

Post autor: aciepk »

Szybka piłka. Za młody jesteś na airsoft, takie totalne minimum to 16 lat, optimum to 18, miast kupować sobie teraz byle jaką chińską replikę odkładaj pieniądze przez te 2 czy 4 lata i wtedy kup replikę porządnego producenta.

I tak w ogóle to po co zadajesz pytanie na tym forum, które z airsoftem zbyt dużo wspólnego nie ma? Masz wmasg i inne fora o tej tematyce...
Grzechu24
Posty: 21
Rejestracja: 05 lis 2009, 19:52
Lokalizacja: Gdańsk ;)
Gadu Gadu: 11737014
Płeć:

Post autor: Grzechu24 »

Kobra pisze:A jaki byś zaproponował? tanie militaria?

Jeszcze gorzej :D

Taiwangun to całkiem sensowny sklep , praktycznie tylko w nim się zaopatruje .
;D
Awatar użytkownika
wolfshadow
Posty: 1050
Rejestracja: 17 kwie 2008, 07:30
Lokalizacja: Jaworzno
Tytuł użytkownika: tuptuś leśny
Płeć:
Kontakt:

Post autor: wolfshadow »

Kobra pisze:Broń jest wystarczająca dobra
Jaka broń?!
Kobra, urządzenie na plastikowe kulki nie jest i nigdy nie będzie bronią!
To jest zabawka dla fanów ASG. Tak jak elektryczna kolejka dla fanów kolejnictwa.
Podałbym przykłady innych zabawek, które nie są tym na co wyglądają ale to jeszcze nie te lata... :lol:
Wiem, że burzę się w kwestii nomenklatury ale czasem szlag mnie trafia jak czytam artykuły "dziennikarzy" o kolejnym "sukcesie" policji, która zatrzymała osiedlowego snajpera strzelającego do ludzi z broni wyposażonej w celownik optyczny. Ostatecznie "broń" okazuje się chińską wiatrówką o znikomej mocy i celności. Pełna skuteczność w rażeniu celów żywych kończy się na obiekcie wielkości gołębia. Oczywiście, iloraz IQ osobnika beztrosko strzelającego z wiatrówki do celów żywych, również nie jest większy od IQ gołębia.
.:fortes fortuna adiuvat - Terencjusz:.
.:Miej odwagę posługiwać się własnym rozumem - I. Kant:.
Awatar użytkownika
unabomber
Posty: 228
Rejestracja: 16 sie 2009, 18:52
Lokalizacja: Beskid Niski
Tytuł użytkownika: wirus homo sapiens
Płeć:

Post autor: unabomber »

Kobra, kup sobie lepiej jakąś solidną pompkę na początek. Hardballa albo Mp5. Nie kupuj elektryka.
To jedno.
Druga sprawa: zakup sobie z repliką jakiś ochraniacz na zęby (bokserski albo maskę) Ja ostatnio straciłem ząb po ośmiu latach strzelania bez maski. Za kasę wydaną na nowy ząb miałbym niezłą pukawkę... :-/
Zima weryfikuje.
Awatar użytkownika
rob30
Posty: 247
Rejestracja: 02 sty 2010, 23:18
Lokalizacja: Sosnowiec/Spojené kr
Płeć:

Post autor: rob30 »

Kobra! Kup sobie lepiej porządne skarpetki za 60zł! :mrgreen:
Awatar użytkownika
Rzez
Posty: 667
Rejestracja: 03 mar 2008, 23:16
Lokalizacja: Mölndal
Gadu Gadu: 2437677
Tytuł użytkownika: F&L
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Rzez »

wolfshadow pisze:
Kobra pisze:Broń jest wystarczająca dobra
Jaka broń?!
Kobra, urządzenie na plastikowe kulki nie jest i nigdy nie będzie bronią!
Z tym nigdy nie będzie (wiem, chodziło Tobie pewnie o zapis prawny etc.) jest trochę inaczej :) Jak się chce, to się da :)
,,I don't know what's wrong with me, but I love this shit.''
Ciek
Posty: 722
Rejestracja: 25 paź 2009, 10:06
Lokalizacja: z kanapy przed TV
Tytuł użytkownika: awski
Płeć:

Post autor: Ciek »

wolfshadow pisze:Podałbym przykłady innych zabawek, które nie są tym na co wyglądają ale to jeszcze nie te lata... :lol:
Proszę rozwinąć wypowiedź :)
wolfshadow pisze:Pełna skuteczność w rażeniu celów żywych kończy się na obiekcie wielkości gołębia.
Tego nie bardzo rozumiem ale mój dziadek do końca życia poginał z jednym sprawnym okiem i kawałkiem śrutu, którego nikt nie chciał wyciągnąć, we łbie po spotkaniu kolegi z wiatrówką.
rob30 pisze:Kobra! Kup sobie lepiej porządne skarpetki za 60zł! :mrgreen:
Bez opaski chłodzącej to pieniądze wyrzucone w błoto :roll:
Awatar użytkownika
wolfshadow
Posty: 1050
Rejestracja: 17 kwie 2008, 07:30
Lokalizacja: Jaworzno
Tytuł użytkownika: tuptuś leśny
Płeć:
Kontakt:

Post autor: wolfshadow »

Ciek pisze:Proszę rozwinąć wypowiedź
Nie będę deprawować nieletnich.... :-D
Ciek pisze:Tego nie bardzo rozumiem ale mój dziadek do końca życia poginał z jednym sprawnym okiem i kawałkiem śrutu, którego nikt nie chciał wyciągnąć, we łbie po spotkaniu kolegi z wiatrówką.
Czyli sam masz dowód, że jako broń taka wiatrówka nie jest w pełni skuteczna. Bardziej efektywne byłoby używanie jej jako maczugi.
.:fortes fortuna adiuvat - Terencjusz:.
.:Miej odwagę posługiwać się własnym rozumem - I. Kant:.
Awatar użytkownika
Driver
Posty: 315
Rejestracja: 02 mar 2009, 15:53
Lokalizacja: Tychy
Gadu Gadu: 6876158
Tytuł użytkownika: Supertramp
Płeć:

Post autor: Driver »

wolfshadow pisze:Pełna skuteczność w rażeniu celów żywych kończy się na obiekcie wielkości gołębia.
i tu bym się nie zgodził z karabinka AA S400 można z 50m powalić nawet królika
są filmiki kolesia youtube już nawet ktoś tu na forum linki podawał jak koleś poluje z S400-setką i HW i miał nawet kamerę zamontowaną na lunecie i widać jak biedny kicaj dostaje czape :mrgreen: :mrgreen:
Gdybym schował ręce do kieszeni,skazali by mnie za ukrywanie broni.
Awatar użytkownika
wolfshadow
Posty: 1050
Rejestracja: 17 kwie 2008, 07:30
Lokalizacja: Jaworzno
Tytuł użytkownika: tuptuś leśny
Płeć:
Kontakt:

Post autor: wolfshadow »

Driver pisze:i tu bym się nie zgodził z karabinka AA S400 można z 50m powalić nawet królika
Taa. Pest control.
Jakby nie było ś.p. dziadkowi Cieka trochę do królika brakuje. Ogólnie masz ograniczenie energii kinetycznej do 17J. Typowy sprężynowy produkt ChRL ma powera może w okolicach 10-11J.

Czepiłem się słowa "broń" jak zresztą sam Rzez zauważył ze względów proceduralnych.
Najpierw taki dumny człowiek mówi: "Mam broń. Metalowy AKMS. Full wypas hop-up, szyna i bajerki".
Przychodzi co do czego i trafia na przedstawiciela władzy (inteligentnego inaczej): "Panie władzo! Ale to jest zabawka na plastikowe kulki. To żadna broń!... Mówiłem replika? Ja wiem, że np. takie repliki CP są bronią palną, ale ta jest na baterie! Do ekspertyzy?! Przecież tego nie da się przerobić na prawdziwe naboje!"

Życie pisze różne scenariusze. Ten ostatni miałem okazję przeczytać w ubiegłym tygodniu w sieci. :-)

A tymczasem jak ktoś zobaczy Cię z łukiem to tylko popatrzy z politowaniem.
.:fortes fortuna adiuvat - Terencjusz:.
.:Miej odwagę posługiwać się własnym rozumem - I. Kant:.
Awatar użytkownika
Kobra
Posty: 421
Rejestracja: 21 maja 2009, 17:25
Lokalizacja: Lublin
Gadu Gadu: 5839786
Płeć:

Post autor: Kobra »

Na razie nie będę się strzelał. Chcę replikę do tego aby poćwiczyć taktykę w związku strzeleckim a potem się zapiszę na ASG kiedy pod rosnę.
Ostatnio zmieniony 16 cze 2010, 15:02 przez Kobra, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Jaca
Posty: 401
Rejestracja: 13 maja 2009, 16:06
Lokalizacja: okąd
Płeć:

Post autor: Jaca »

Kobra pisze:Na razie nie będę się strzelał. Chcę replikę do tego aby poćwiczyć taktykę
Kobra chcesz wydać prawie 500zł, a twierdzisz że nie będziesz się strzelał tylko chcesz poćwiczyć ? Gdzie te czasy kiedy biegało się po lesie z patykiem któremu wyobraźnia nadawała kształtu m16. :mrgreen: Daj sobie spokój z tym gnatem bo jak widzisz większość odradza sugerując że to szmelc. Sam bym pobiegał z asg ale mam taką zasadę że biednych nie stać na tanie rzeczy więc jak sie okazało musiałbym wydać przynajmnie z 1500zł na to co by mnie zadowoliło. Mimo tego że pracuję i zarabiam nie zdecydowałem się na to bo szkoda kasy, jak kiedyś będzie więcej to może do tego wrócę. Już lepiej kup sobie jakąś dobrą zabawkę, dociąż jakimś żelastwem i wystarczy, a zaoszczędzisz kaski na inny sprzęt jeśli to ma być pistolet tylko do ćwiczeń.
...smelling the air when spring comes by raindrops reminds us of youthful days...
Awatar użytkownika
Kobra
Posty: 421
Rejestracja: 21 maja 2009, 17:25
Lokalizacja: Lublin
Gadu Gadu: 5839786
Płeć:

Post autor: Kobra »

Potem jak bym podrósł bym się zapisał na coś.
Awatar użytkownika
NumLock
Posty: 487
Rejestracja: 03 gru 2008, 16:31
Lokalizacja: Podkarpacie
Tytuł użytkownika: vel Numeryczny
Płeć:

Post autor: NumLock »

Kobra, czytaj ze zrozumieniem. Ta pukawka nie dożyje czasów, kiedy Ty dorośniesz ;)
"Zarozumiałością oraz bezczelnością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tylko dlatego, że są nieme dla jego tępej percepcji" - Mark Twain.
Awatar użytkownika
Kobra
Posty: 421
Rejestracja: 21 maja 2009, 17:25
Lokalizacja: Lublin
Gadu Gadu: 5839786
Płeć:

Post autor: Kobra »

aaa. hmm. to może kupię jakąś sprężynówkę używaną na allegro za tanią cenę... Albo kupię pistolet na kulki na odpuście i będzie dobrze :)
Awatar użytkownika
NumLock
Posty: 487
Rejestracja: 03 gru 2008, 16:31
Lokalizacja: Podkarpacie
Tytuł użytkownika: vel Numeryczny
Płeć:

Post autor: NumLock »

Do "ćwiczenia taktyki" w zupełności wystarczy.
"Zarozumiałością oraz bezczelnością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tylko dlatego, że są nieme dla jego tępej percepcji" - Mark Twain.
Awatar użytkownika
Driver
Posty: 315
Rejestracja: 02 mar 2009, 15:53
Lokalizacja: Tychy
Gadu Gadu: 6876158
Tytuł użytkownika: Supertramp
Płeć:

Post autor: Driver »

wolfshadow pisze:Driver napisał/a:
i tu bym się nie zgodził z karabinka AA S400 można z 50m powalić nawet królika

Taa. Pest control.
Jakby nie było ś.p. dziadkowi Cieka trochę do królika brakuje. Ogólnie masz ograniczenie energii kinetycznej do 17J. Typowy sprężynowy produkt ChRL ma powera może w okolicach 10-11J.
twierdzisz że nie możliwe czy jak :?: :mrgreen: :mrgreen: zapewniam Cię że możliwe
a karabinek AA S400 nie jest sprężyną tylko PCP i ma trochę więcej niż 11J sprawdzone wież mi

tu masz co sie robi z bugs banny :mrgreen: :mrgreen: na niecałe 25m http://www.youtube.com/user/stewartbour ... nQAoApkAG4 zaznaczam że nie mój film he he ale też fajnie fiknoł
Ostatnio zmieniony 16 cze 2010, 23:40 przez Driver, łącznie zmieniany 1 raz.
Gdybym schował ręce do kieszeni,skazali by mnie za ukrywanie broni.
Awatar użytkownika
Prowler
Posty: 782
Rejestracja: 28 wrz 2009, 18:38
Lokalizacja: Białystok
Tytuł użytkownika: motórzysta
Płeć:

Post autor: Prowler »

jak nie masz zamiaru na razie bawić się w asg tylko ćwiczyć jakieś tam taktyki to kup coś w tym stylu:
http://www.sport-shop.pl/karabin-gumowy-ak47-p-2440.html

zalety:
- nie zniszczysz łatwo
- cena
Podobno grzeczni chłopcy idą do nieba, a niegrzeczni idą ... tam gdzie chcą
"boga nie ma jest motór"
kanał yt https://www.youtube.com/user/83Prowler/ ... shelf_id=0
Awatar użytkownika
Driver
Posty: 315
Rejestracja: 02 mar 2009, 15:53
Lokalizacja: Tychy
Gadu Gadu: 6876158
Tytuł użytkownika: Supertramp
Płeć:

Post autor: Driver »

takim my w armii techniki ćwiczyli troszku mniejszy jak orginał ale nie do zajechania :-P
Gdybym schował ręce do kieszeni,skazali by mnie za ukrywanie broni.
Awatar użytkownika
wolfshadow
Posty: 1050
Rejestracja: 17 kwie 2008, 07:30
Lokalizacja: Jaworzno
Tytuł użytkownika: tuptuś leśny
Płeć:
Kontakt:

Post autor: wolfshadow »

Driver pisze:a karabinek AA S400 nie jest sprężyną tylko PCP i ma trochę więcej niż 11J sprawdzone wież mi
Wierzę Ci. Widziałem wyspiarskie króliki. Mam też kilka dmuchawek do rekreacyjnego strzelania na stanie.
O ile dobrze pamiętam to w UK jest limit 16.4J. Bez względu czy jest to sprężyna, PCA czy też PCP (nawet w kalibrze .22). Masz też wiatrówki ponadlimitowe (tzw. FAC) i one faktycznie traktowane są jako broń na którą wymagane jest zezwolenie. Nie są to już zabawki a narzędzia.
Jeśli przeczytasz uważnie dyskusję to zauważysz, że cały czas mówię o energii poniżej 17J. Masz z tym związany duży opad i podatność na znoszenie przez wiatr. Do tego dochodzi kiepska moc obalająca. Nie trafisz w Kill Zone i gryzoń będzie konał w męczarniach.

Energia typowej amunicji bocznego zapłonu .22LR (np. do KBKS-ów) zaczyna się od 120J. Wiatrówki FAC dobijają do 100J.

Limitowa wiatrówka może być groźna, co najwyżej na zasadzie przypadku. Jak sztacheta wzbogacona gwoździem.
.:fortes fortuna adiuvat - Terencjusz:.
.:Miej odwagę posługiwać się własnym rozumem - I. Kant:.
Awatar użytkownika
Prowler
Posty: 782
Rejestracja: 28 wrz 2009, 18:38
Lokalizacja: Białystok
Tytuł użytkownika: motórzysta
Płeć:

Post autor: Prowler »

fajna ciekawa dyskusja o tym co bronią jest a co nie i o tych mocach obalających i tak dalej ale to chyba nie o tym wątek :)

edit. błąd/literówka
Podobno grzeczni chłopcy idą do nieba, a niegrzeczni idą ... tam gdzie chcą
"boga nie ma jest motór"
kanał yt https://www.youtube.com/user/83Prowler/ ... shelf_id=0
Awatar użytkownika
Driver
Posty: 315
Rejestracja: 02 mar 2009, 15:53
Lokalizacja: Tychy
Gadu Gadu: 6876158
Tytuł użytkownika: Supertramp
Płeć:

Post autor: Driver »

wolfshadow pisze:Masz też wiatrówki ponadlimitowe (tzw. FAC) i one faktycznie traktowane są jako broń na którą wymagane jest zezwolenie.
i tu się nie zgodzę nie potrzeba zezwolenia tylko trzeba przejść badania psychologiczne nie tak dokładne jak na broń palną i wystarczy zarejestrować taki karabinek na komendzie i wszycho sprawdzałem sam zastanawiam się nad kupnem AA S400 ale w wersji FAQ do 47J z regulatorem mocy od 17J info zasięgnięte na komendzie i na strzelnicy sportowej a i jeszcze jedno takim karabinkiem możesz tylko strzelać na strzelnicy
Gdybym schował ręce do kieszeni,skazali by mnie za ukrywanie broni.
ODPOWIEDZ