Helikon Australian Army Jacket

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
Tanto
Administrator
Posty: 1073
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:17
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 1743064
Płeć:

Helikon Australian Army Jacket

Post autor: Tanto »

Widział ktoś ten produkt na żywo? Interesuje mnie głównie krój tej bluzy oraz to czy, tak jak większość ogólnie dostępnych polarów i wyrobów polaropodobnych, jest workowaty czy przylegający do ciała? Kolejna rzecz - obwód stójki? Trzeba upychać szalik żeby nie podwiewało?
Kolejną rzeczą która mnie zastanawia jest umiejscowienie kieszeni biodrowych - nie są one za bardzo przesunięte w kierunku boku?
"...wszystkie koty z pyszczkami, które wyglądają, jakby ktoś wkręcił je w imadło, a potem wielokrotnie walił młotkiem owiniętym skarpetą, są Prawdziwmi kotami."
Awatar użytkownika
Tresor
Posty: 699
Rejestracja: 28 sie 2007, 17:42
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: Tresor »

A moze jakies fotki ?
Awatar użytkownika
mgr_scout
Posty: 431
Rejestracja: 29 sie 2007, 16:29
Lokalizacja: inąd

Post autor: mgr_scout »

a może google? :-P
Awatar użytkownika
palowski
Posty: 332
Rejestracja: 18 kwie 2008, 14:07
Lokalizacja: Podbeskidzie
Gadu Gadu: 5301996
Tytuł użytkownika: wiszę w hamaku
Płeć:

Post autor: palowski »

psst! słyszałem, że na pewnym taktycznym forum mają dziesiątki tematów o wyrobach helikona!
Awatar użytkownika
Tanto
Administrator
Posty: 1073
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:17
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 1743064
Płeć:

Post autor: Tanto »

Tresor, jakbym dodał zdjęcie to każdy mógłby napisać że 'to fajne, a tamto nie' tak naprawdę nie mając większego pojęcia o czym pisze, a mi zależy na opiniach podpartych doznaniami organoleptycznymi. Dla tego też uknułem sprytny plan - brak zdjęcia nie przeszkadza osobom które wiedzą o co chodzi, a zniechęca teoretyków ;-)

Jeśli chodzi o zaprzyjaźnione forum, to brak mi czasu na sumienne zajęcie się jedynym słusznym, a śledzenie tematów na innych jest praktycznie tak nieosiągalne jak wygrana w totolotka :-(
"...wszystkie koty z pyszczkami, które wyglądają, jakby ktoś wkręcił je w imadło, a potem wielokrotnie walił młotkiem owiniętym skarpetą, są Prawdziwmi kotami."
Awatar użytkownika
Okruch
Posty: 238
Rejestracja: 14 wrz 2007, 17:30
Lokalizacja: Tarnów, Małopolska
Tytuł użytkownika: Czciciel BK-7
Płeć:

Post autor: Okruch »

1. Australian fajnie działa z koszulką termo; z bawełnianym T-shirtem jest bardzo ciepły.
2. Obwód stójki jest tak dobrany, żeby zmieściła się na szyi taktyczna arafatka/sorgo.
3. Położenie kieszeni mi nie przeszkadza.
4. Duży plus za dwukierunkowe zamki - nie tylko główny, ale również pod pachami. \
5. Konstrukcja jest dopasowana, i to duży plus. Raz, że kontaktuje się z pierwszą warstwą i odprowadza wilgoć; dwa, na Australiana możan założyć inną kurtkę i nie będzie się wyglądało jak ludzik Michelina.
Awatar użytkownika
Tanto
Administrator
Posty: 1073
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:17
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 1743064
Płeć:

Post autor: Tanto »

Okruch, masz może jakieś fotki tego ciucha z 'wypełnieniem' tzn. na człowieku?
Jeśli masz w rozmiarze XL to byłbym wdzięczny za dokładne obmierzenie.

Dobrze mi się wydaje że materiał jest gładki a nie mechaty jak w najczęściej spotykanych polarach/windblockach?
"...wszystkie koty z pyszczkami, które wyglądają, jakby ktoś wkręcił je w imadło, a potem wielokrotnie walił młotkiem owiniętym skarpetą, są Prawdziwmi kotami."
u99
Posty: 46
Rejestracja: 15 wrz 2007, 20:24
Gadu Gadu: 9900063
Płeć:

Post autor: u99 »

Tanto pisze: Jeśli masz w rozmiarze XL to byłbym wdzięczny za dokładne obmierzenie.
Na pewnym zaprzyjaźnionym forum user Mich123 swego czasu podawał wymiary AAJ ;-) . Są też na stronie Jego sklepu http://www.taktyczni.pl/index.php?produ ... rod_id=637 icon_twisted
Awatar użytkownika
Okruch
Posty: 238
Rejestracja: 14 wrz 2007, 17:30
Lokalizacja: Tarnów, Małopolska
Tytuł użytkownika: Czciciel BK-7
Płeć:

Post autor: Okruch »

http://img17.imageshack.us/gal.php?g=zrzut090925029.jpg

Link do galerii z fotkami. Jeżeli macie jeszcze jakieś prośby, postaram się je spełnić.
Awatar użytkownika
palowski
Posty: 332
Rejestracja: 18 kwie 2008, 14:07
Lokalizacja: Podbeskidzie
Gadu Gadu: 5301996
Tytuł użytkownika: wiszę w hamaku
Płeć:

Post autor: palowski »

zaraz, jest wzmocnienie na klacie i barkach, ale kończy się ono razem ze szwem szyja-ramię?
Awatar użytkownika
Okruch
Posty: 238
Rejestracja: 14 wrz 2007, 17:30
Lokalizacja: Tarnów, Małopolska
Tytuł użytkownika: Czciciel BK-7
Płeć:

Post autor: Okruch »

Tak. Na "tylnej stronie ramion" materiał nie jest wzmacniany.
Awatar użytkownika
aciepk
Posty: 689
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:32
Lokalizacja: Warszawa
Tytuł użytkownika: UCePe ssie
Płeć:

Post autor: aciepk »

To się SORD popisał...

Edyta:
SORD ostro zaszalał bo oryginał ani z przodu, an i z tyłu nie ma wzmocnienia. Czyli helikon od czasu do czasu nawet do kopii dorzuci coś od siebie.
Awatar użytkownika
palowski
Posty: 332
Rejestracja: 18 kwie 2008, 14:07
Lokalizacja: Podbeskidzie
Gadu Gadu: 5301996
Tytuł użytkownika: wiszę w hamaku
Płeć:

Post autor: palowski »

to powiem szczerze ze trochę mi się przestała podobać ta kurteczka, a była moją faworytką w ofercie helikona....

EDIT: no dobra, ale teraz pytanie: czy ktoś potrafi wytłumaczyć taki zabieg, tj. połowiczne wzmocnienie barków?
Awatar użytkownika
Okruch
Posty: 238
Rejestracja: 14 wrz 2007, 17:30
Lokalizacja: Tarnów, Małopolska
Tytuł użytkownika: Czciciel BK-7
Płeć:

Post autor: Okruch »

Bo może tam faktycznie wzmocnienia są potrzebne? Szelki plecaka najbardziej "wycierają" z przodu. Z drugiej strony, jeżeli nie nosisz nic, to materiał termoaktywny na plecach jest bardziej potrzebny, niż "kewlar" ;)
Awatar użytkownika
palowski
Posty: 332
Rejestracja: 18 kwie 2008, 14:07
Lokalizacja: Podbeskidzie
Gadu Gadu: 5301996
Tytuł użytkownika: wiszę w hamaku
Płeć:

Post autor: palowski »

obawiam się o problematyczne miejsce łączenia wzmocnienia z materiałem zasadniczym - czy nie wyciera się ono przez taką różnice w materiałach?

----------------
Now playing: ghost love score (orchestral version)
Awatar użytkownika
Tanto
Administrator
Posty: 1073
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:17
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 1743064
Płeć:

Post autor: Tanto »

Okruch, dzięki za zdjęcia. Z tego co widzę to raczej nie będę ryzykował zakupu bez przymierzenia - jak dla mnie jest za duża przerwa pomiędzy stójką a szyją.
"...wszystkie koty z pyszczkami, które wyglądają, jakby ktoś wkręcił je w imadło, a potem wielokrotnie walił młotkiem owiniętym skarpetą, są Prawdziwmi kotami."
Awatar użytkownika
Okruch
Posty: 238
Rejestracja: 14 wrz 2007, 17:30
Lokalizacja: Tarnów, Małopolska
Tytuł użytkownika: Czciciel BK-7
Płeć:

Post autor: Okruch »

No i niestety, pierwsza rysa na krysztale.

Zamki pod pachami się rozpadły - uszczelka się postrzępiła i w trakcie rozsuwania suwak najpierw postawił opór, a potem zrobił "pyk". Zamówiłem wymianę w pracowni krawieckiej, na YKK z grubej kostki.
Awatar użytkownika
Valdi
Posty: 950
Rejestracja: 29 sie 2007, 23:43
Lokalizacja: Litwa-Vilnius
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

U mnie w Patriot"cie zamki się porozpadały, czyli to staje się u Helikona normą?
Awatar użytkownika
aciepk
Posty: 689
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:32
Lokalizacja: Warszawa
Tytuł użytkownika: UCePe ssie
Płeć:

Post autor: aciepk »

Valdi pisze:U mnie w Patriot"cie zamki się porozpadały, czyli to staje się u Helikona normą?
Tam gdzie helikon nie stosuje zamków YKK i mosiężnych niestety tak (też mi się już dwa zamki popsuły w patriocie).
ODPOWIEDZ