Witam! ;)

Nowy użytkownik? Przywitaj się i napisz coś o sobie. OK, wyżeracze też mogą się tu pochwalić dokonaniami ;-)

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
Zaki
Posty: 3
Rejestracja: 10 lut 2010, 09:05
Lokalizacja: polska
Płeć:

Witam! ;)

Post autor: Zaki »

Witam wszystkich;)

Parę słów o mnie.
Nazywam się Wojtek. Od jakiegoś czasu interesuję się survivalem. Moja wiedza jest raczej czysto teoretyczna, lecz w tym roku to się zmieni. Mam taką nadzieję.:) Aktualnie kompletuję sprzęt, chociaż idzie mi to bardzo ciężko (ograniczone fundusze).;/ Chwilo brak pracy powoduje, że czas jaki sobie wyznaczyłem na zakup podstawowego ekwipunku wydłużył się kilkukrotnie. Plusem tego jest fakt, ze mam dużo wolnego czasu który przeznaczam na teorie zakresu survivalu a także przygotowanie fizyczne (bieganie, siłowania) :))

Jeszcze raz witam wszystkich i mam nadzieje, że zaakceptujecie mnie tutaj.:)

Pozdrawiam. :)
Awatar użytkownika
Rzez
Posty: 667
Rejestracja: 03 mar 2008, 23:16
Lokalizacja: Mölndal
Gadu Gadu: 2437677
Tytuł użytkownika: F&L
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Rzez »

Hej
,,I don't know what's wrong with me, but I love this shit.''
Awatar użytkownika
jaco
Posty: 53
Rejestracja: 01 mar 2009, 00:00
Lokalizacja: Ostrowiec Św
Płeć:

Post autor: jaco »

Witam na na forum !!!
Awatar użytkownika
maxter
Posty: 145
Rejestracja: 11 maja 2009, 10:26
Lokalizacja: Ostróda
Płeć:

Post autor: maxter »

Witam. :-)
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
Fredi
Posty: 1015
Rejestracja: 07 kwie 2008, 09:42
Lokalizacja: Skierniewice
Tytuł użytkownika: Fredne Zło..
Płeć:

Post autor: Fredi »

Zamiast kompletować sprzęt, którego clue jest mózg, zacznij od treningów tego co wyczytujesz.....
"Nie sztuką jest umrzeć, znacznie trudniej jest żyć."
Awatar użytkownika
pitersgs
Posty: 61
Rejestracja: 12 sty 2009, 12:12
Lokalizacja: Łomża
Gadu Gadu: 7371138
Tytuł użytkownika: Przygoda....
Płeć:
Kontakt:

Post autor: pitersgs »

Im mniej sprzętu tym bardziej efektywny trening. Sprzęt podnosi komfort im mniejszy komfort tym bardziej się staramy żeby go uzyskać innymi sposobami.
Pozdrawiam i Witam
Pozdrawiam PK
kozikowski.piotr@gmail.com
GG: 7371138
Awatar użytkownika
Zaki
Posty: 3
Rejestracja: 10 lut 2010, 09:05
Lokalizacja: polska
Płeć:

Post autor: Zaki »

Chyba się nie zrozumieliśmy:) Chodzi o skompletowanie podstawowego sprzętu survivalowego np. buty, nóż, apteczka itp. Aktualnie nie mam nawet butów, żeby wyjść na taki śnieg wiec wchłaniam wiedzę teoretyczna. Także nie myślcie, że chcę iść na łatwiznę:P
Awatar użytkownika
Fredi
Posty: 1015
Rejestracja: 07 kwie 2008, 09:42
Lokalizacja: Skierniewice
Tytuł użytkownika: Fredne Zło..
Płeć:

Post autor: Fredi »

idziesz na łątwiznę i szukasz wytłumaczenia dla swojego "nie chce mi sie"!

nie potrzebujesz nic specjalnego. normlane codzienne buty, normalne codzienne ubranie, i nawet nóż kuchenny ..... w tej pasji piekne jest to, ze sprzet niewiele kosztuje...bo niewiele go potrzeba...
"Nie sztuką jest umrzeć, znacznie trudniej jest żyć."
Awatar użytkownika
Zaki
Posty: 3
Rejestracja: 10 lut 2010, 09:05
Lokalizacja: polska
Płeć:

Post autor: Zaki »

OK. Czyli mam ubrać trampki, zabrać kuchenny nóż i wyskoczyć na noc przy minusowej temperaturze z śniegiem po kolana do lasu z zerowym doświadczeniem... Ferdi nie wszyscy są tak doświadczeni jak Ty. Chciałem przywitać się na forum, bo tak nakazuje kultura i nie spodziewałem się takiego odzewu... Prosze nie mów, że ide na łatwizne jeżeli czekając na w miarę znośne warunki, wchłaniam wiedze teoretyczną i polepszam sprawność fizyczna.
Awatar użytkownika
slaq
Posty: 675
Rejestracja: 20 wrz 2007, 08:39
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Post autor: slaq »

Witaj ;-)
Niechaj Cię nie obchodzą ataki i krzywe uśmieszki "świętych krów" Rób swoje, to Twoja droga. Masz mocne nogi, więc idź. Do zobaczenia na szalaku. Pozdrawiam cieplutko 8-)
Świetne podejście Fredi :mrgreen: :mrgreen:
Zaspokoiłeś swoje wielkie JA ?
Awatar użytkownika
Fredi
Posty: 1015
Rejestracja: 07 kwie 2008, 09:42
Lokalizacja: Skierniewice
Tytuł użytkownika: Fredne Zło..
Płeć:

Post autor: Fredi »

Zaki: czy Ty rozumiesz co napisałem? Z Twojego postu to nie wynika...

A czy ja Ci związuję ręce, nogi i wrzucam do głebokiej wody każąc pływać?
Ja Ci tylko mówię, masz ręce, nogi, a tam jest woda....a ty sobie właź do niej tak jak masz ochotę i tak głęboko jak uważasz - ale musisz do niej wejść, bo nie nauczysz się pływać!
Aby wejść do wody nie potrzebujesz pianki, butli, płetw i innego sprzętu....tylko chęci i odrobiny odwagi.
"Nie sztuką jest umrzeć, znacznie trudniej jest żyć."
Awatar użytkownika
Zaki
Posty: 3
Rejestracja: 10 lut 2010, 09:05
Lokalizacja: polska
Płeć:

Post autor: Zaki »

Chodzi o to, że nie znasz mnie a oceniasz! Skąd Ty możesz wiedzieć co mi sie chce, a czego mi sie nie chce? Chciałem się przywitać i przywitałem. Nie mam ochoty dalej sie z Tobą "kłócić". Wolę ten czas spędzić na czytaniu bardziej wartościowych postów.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Hillwalker
Posty: 271
Rejestracja: 03 wrz 2009, 09:10
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Płeć:

Post autor: Hillwalker »

Cześć.
Ależ rośnie to forum. W tym roku przekroczy 1000 uczestników i to może już na jesieni.
Awatar użytkownika
Dąb
Posty: 1062
Rejestracja: 08 lut 2008, 19:47
Lokalizacja: Gorzów
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Dąb »

No a w tamtym roku był taki przestój że myślałem że długo nie pociągnie, a jednak jak feniks się odrodziło.
https://www.instagram.com/whittling_bushcraft/

Cała tajemnica wiedzy puszczańskiej, tkwi tylko i wyłącznie w chęci jej zdobycia. Nie są potrzebne do tego niezmierzone odmęty pierwotnej puszczy. Nie jest potrzebny super sprzęt czy ubranie rodem z kosmicznych technologi. Wystarczy chcieć, oglądać, czytać i próbować. Nie zrażać się niepowodzeniami. Proste - ale to cała tajemnica. Szkoda, że większość adeptów leśnej ścieżki nie potrafi tego zrozumieć...

"Płyń pod prąd - z prądem płyną tylko śmieci "
Awatar użytkownika
Tanto
Administrator
Posty: 1075
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:17
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 1743064
Płeć:

Post autor: Tanto »

Hillwalker pisze:Ależ rośnie to forum. W tym roku przekroczy 1000 uczestników i to może już na jesieni.
No... i jeszcze trzeba jakoś nad tym zapanować żeby sobie oczu nie powydrapywali ;-)
Panowie, wiosna już tuż, tuż, zrobi się zielono i optymistycznie, to i nastroje będą lepsze; do tego czasu proponuję utrzymanie odrobiny dystansu do tego co się pisze i czyta.
"...wszystkie koty z pyszczkami, które wyglądają, jakby ktoś wkręcił je w imadło, a potem wielokrotnie walił młotkiem owiniętym skarpetą, są Prawdziwmi kotami."
Awatar użytkownika
CTHULHU
Posty: 34
Rejestracja: 18 lut 2010, 20:30
Lokalizacja: Civitavecchia
Płeć:

Post autor: CTHULHU »

Witam :mrgreen:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Jestem nowy i witam się”