"Widziałem śmierć w oczach, musieliśmy go zabić"

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Wedrowycz89
Posty: 409
Rejestracja: 26 sie 2007, 21:51
Lokalizacja: Szczecin
Płeć:

"Widziałem śmierć w oczach, musieliśmy go zabić"

Post autor: Wedrowycz89 »

"Widziałem śmierć w oczach, musieliśmy go zabić"

PAP
- Życie człowieka jest ważniejsze niż życie misia - tak bronią się oskarżeni w procesie o zabicie misia w Dolinie Chochołowskiej. Proces rozpoczął się dziś w Sądzie Rejonowym w Zakopanem - informuje serwis tygodnikpodhalanski.pl.
- Nie było innego wyjścia musieliśmy to zrobić. Życie człowieka jest ważniejsze niż życie misia - tak bronią się oskarżeni w procesie o zabicie misia w Dolinie Chochołowskiej. Proces rozpoczął się dziś w Sądzie Rejonowym w Zakopanem.

W październiku 2007 r. roku turyści idący szlakiem w Dolinie Chochołowskiej natknęli się na młodego - półtorarocznego misia. Zaczęli go karmić kanapkami. W pewnej chwili miś zaczął zachowywać się agresywnie. Trójka turystów utopiła wtedy niedźwiadka w potoku.


Śledztwo w tej sprawie prowadziła prokuratura rejonowa w Zakopanem. Zdaniem prokuratorów turyści złamali prawo. Są oni oskarżeni o dokonanie znacznego zniszczenia w świecie zwierzęcym. Grozi za to kara do trzech lat więzienia.

Oskarżeni to: Daniel Sz., Jolanta J. i Michał J. Mają od 24 do 30 lat. Pracują w fabryce tapicerskiej w małej miejscowości w woj. warmińsko-mazurskim.

Oskarżeni nie przyznali się do winy. Odmówili składania wyjaśnień i odpowiadania na pytania. Sąd odczytał ich zeznania składane wcześniej przed prokuratorem. Wszyscy twierdzą, że próbowali odciągnąć misia rzucając mu kanapki i torbę.

Ich zdaniem miś zachowywał się agresywnie. Ugryzł Michała J. w udo, rzucił się na jego żonę. Wtedy Michał J. miał krzyknąć: "musimy go utopić". Turyści utopili misia w pobliskim potoku, później Michał J. dodatkowo uderzył martwego już niedźwiadka kamieniem w głowę.

- Widziałem śmierć w oczach, nie było innego wyjścia, musieliśmy go zabić - zeznał Daniel Sz.

- Uśmiercenie misia to był jedyny sposób, abyśmy wyszli stamtąd żywi - stwierdziła Jolanta J.


http://wiadomosci.onet.pl/2681,1734893, ... kalne.html




Jakby mnie zaatakował agresywny miś to chyba bym nie zdążył wyciągnąć kanapek i w niego rzucać......
Awatar użytkownika
Pablo666
Posty: 166
Rejestracja: 10 wrz 2007, 13:43
Lokalizacja: Olsztyn
Gadu Gadu: 4097251
Płeć:

Post autor: Pablo666 »

coz... czlowiek mysli ze niedzwiedz to taki wiekszy pies?? poglaszczesz, dasz kanapke zamacha ogonem i pojdzie, albo da sie go szybko wystraszyc? nie takie numery z taka drobna bestia, dali palca, niedzwiedz chcial wiecej niz cala reke, taka jego natura.
Awatar użytkownika
Valdi
Posty: 950
Rejestracja: 29 sie 2007, 23:43
Lokalizacja: Litwa-Vilnius
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

Pamietam ta sprawe, wystarczylo poprostu go nieruszac, dzikie zwierze, to nie zabawka....pozatem tez ma prawo na zycie i pamietac jeszcze trzeba, ze to my wtargnelismy sie w ich swiat, a nie odwrotnie
Awatar użytkownika
w0jna
Posty: 689
Rejestracja: 26 sie 2007, 20:51
Lokalizacja: Inąd.
Płeć:

Post autor: w0jna »

A jak go karmili kanapkami to frajerzy śmierci w oczach nie mieli?
Czyli rozumiem że zabić to umieją, a uciec to już nie?
Jak bym tych debili potopił.
Są takie rzeczy na niebie i ziemi, o których się jezuitom nie śniło, mój panie.
jakub_kaczmarek
Posty: 75
Rejestracja: 28 sie 2007, 11:50
Lokalizacja: Nowy Tomyśl
Płeć:

Post autor: jakub_kaczmarek »

No właśnie, co za palanty. Miś ich atakuje a oni wyciągają kanapki żeby odciągnąć jego uwagę...

Powinni dostać te 3 lata więzienia.
Awatar użytkownika
Yoggi
Posty: 161
Rejestracja: 18 kwie 2008, 21:30
Lokalizacja: z Poznania
Płeć:

Post autor: Yoggi »

btw- jak oni go utopili???!!!
Awatar użytkownika
qawsed
Posty: 41
Rejestracja: 04 kwie 2008, 14:43
Lokalizacja: Toruń
Tytuł użytkownika: Bartosz ateista

Post autor: qawsed »

Za łeb i do potoku,bo bestia by ich zabiła!!!

:-/ :-/ :-/
Awatar użytkownika
Yoggi
Posty: 161
Rejestracja: 18 kwie 2008, 21:30
Lokalizacja: z Poznania
Płeć:

Post autor: Yoggi »

skoro byli w stanie chwycic go za łeb to dlaczego musieli topic?- co za bezsensowna wymówka :/
Awatar użytkownika
wojtekzerek
Posty: 45
Rejestracja: 24 mar 2008, 14:55
Lokalizacja: Starachowice
Gadu Gadu: 4865584
Płeć:

Post autor: wojtekzerek »

Jeśli dobrze słyszałem w radiu, to w wieku 30 lat byli w górach po raz pierwszy :shock: dają radę
Carry less by knowing more.
Wedrowycz89
Posty: 409
Rejestracja: 26 sie 2007, 21:51
Lokalizacja: Szczecin
Płeć:

Post autor: Wedrowycz89 »

Mam 19 lat, w górach polskich byłem 3 razy z czego raz przejazdem, a dość często wyjeżdżam w porównaniu z moimi rówieśnikami. Także jeśli mieszkali mniej więcej tu gdzie ja to sie im nie dziwię, bo nadal sporo moich znajomych góry zna tylko z obrazków.
Awatar użytkownika
PA
Posty: 298
Rejestracja: 28 sty 2008, 21:01
Lokalizacja: Toruń
Gadu Gadu: 3500980
Płeć:

Post autor: PA »

Jestem w stanie zrozumieć ich panikę kiedy miś zasmakował w ich kanapkach i nie chciał odpuścić. Może się czuli naprawdę zagrożeni. Nie było nikogo do kogo mogli się zwrócić o pomoc. Droga do schroniska lub do zabudowań w dolinie daleka. Ale jeśli ktoś był w stanie utopić zwierzaka (nawet w stanie poczucia zagrożenia) oznacza to, że faktycznie miś nie był zagrożeniem. Nie wyobrażam sobie jak można by utopić niedźwiedzia. Jedyne co usprawiedliwia w nieznacznym stopniu ich działanie to zaburzenia umysłowe po wdychaniu kleju w fabryce tapicerskiej. To albo do więzienia albo do zakładu.
Awatar użytkownika
Tanto
Administrator
Posty: 1072
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:17
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 1743064
Płeć:

Post autor: Tanto »

Więzienie, może nie koniecznie ale powinni zapłacić za wyrządzone szkody. Wiem że życia nie da się przeliczyć na kasę (no chyba że za pomocą polisy ubezpieczeniowej ;-) ) jednak od więzienia bardziej by ich zabolało wpłacenie np. 300 000 zł na konto TPNu lub innej instytucji zajmującej się (w tym przypadku) misiami.
Awatar użytkownika
Tresor
Posty: 699
Rejestracja: 28 sie 2007, 17:42
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: Tresor »

szkoda misia
pseudo turystow wrzucic na grypsujaca cele na rok :)
Awatar użytkownika
PA
Posty: 298
Rejestracja: 28 sty 2008, 21:01
Lokalizacja: Toruń
Gadu Gadu: 3500980
Płeć:

Post autor: PA »

powinni ich zostawić przywiązanych do drzewa w lesie w okolicy gawry w marcu 2009 :D
o takie porze roku dla misia każdy rodzaj białka się przyda
wilk4561
Posty: 182
Rejestracja: 04 sty 2010, 20:44
Lokalizacja: Okolice Kępna
Gadu Gadu: 8847874
Tytuł użytkownika: Wędrowiec
Płeć:

Post autor: wilk4561 »

Powtórzę tu jedno pytanie. Skoro potrafili go utopić to jaki problem mieli z ucieczką? To jak dla mnie trochę głupie wytłumaczenie. I jeszcze poprawić misiowi kamieniem w głowę. Tylko po co. Koniecznie jakoś chcieli go zabić? Coś tu jest nie tak.
Kup se Morę
Awatar użytkownika
Valdi
Posty: 950
Rejestracja: 29 sie 2007, 23:43
Lokalizacja: Litwa-Vilnius
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

wilk4561, Złoty szpadelek masz załatwiony ! :mrgreen:
Awatar użytkownika
thrackan
Posty: 911
Rejestracja: 16 cze 2009, 03:38
Lokalizacja: Warszawa
Gadu Gadu: 2123627
Tytuł użytkownika: Manufaktura strużyn
Płeć:
Kontakt:

Post autor: thrackan »

Obrazek

Tadaaaam :-D
Awatar użytkownika
birken1
Posty: 827
Rejestracja: 11 sty 2010, 18:59
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Płeć:

Post autor: birken1 »

Witam
Pierwszy mój post. Czy wie ktoś jak to sie skończyło??? (wyrok znaczy)
wilk4561
Posty: 182
Rejestracja: 04 sty 2010, 20:44
Lokalizacja: Okolice Kępna
Gadu Gadu: 8847874
Tytuł użytkownika: Wędrowiec
Płeć:

Post autor: wilk4561 »

Dla takich ludzi wyrok to mało. Z takim podejściem to miękkie ściany jak na mój gust. To co mówią i to co zrobili podpada pod niezrównoważenie psychiczne. A za cóż mi się należy złoty szpadelek?
Kup se Morę
Grzechu24
Posty: 21
Rejestracja: 05 lis 2009, 19:52
Lokalizacja: Gdańsk ;)
Gadu Gadu: 11737014
Płeć:

Post autor: Grzechu24 »

Nie jestem pewien ale chyba dlatego że odgrzałeś temat sprzed prawie dwóch lat ! ;-)
;D
Awatar użytkownika
Tresor
Posty: 699
Rejestracja: 28 sie 2007, 17:42
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: Tresor »

Krolika nie ma na forum...wreczyl by uroczyscie zloty szpadel
Awatar użytkownika
aniol
Posty: 85
Rejestracja: 12 lut 2009, 01:12
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Post autor: aniol »

(ciach)

przebieg spawy - z wyrokiem włącznie

Powyższy link powinien usatysfakcjonować wszystkich zainteresowanych losami sprawy.
Ostatnio zmieniony 09 sty 2011, 11:23 przez aniol, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
radi9
Posty: 2
Rejestracja: 08 sty 2011, 17:19
Lokalizacja: lubelskie
Tytuł użytkownika: zycie to przetrwanie
Płeć:
Kontakt:

Post autor: radi9 »

Dla mnie tacy ludzie nie maja zadnej wartosci powinni dostac odpowiednia kare.Zabijac powinno sie tylko zeby przetrwac i w obronie własnej a tu takiej koniecznosci nie było.
Ostatnio zmieniony 09 sty 2011, 09:34 przez radi9, łącznie zmieniany 1 raz.
Survival to przede wszystkim odpowiedzialność.
http://hobby-survival.blogspot.com
Awatar użytkownika
birken1
Posty: 827
Rejestracja: 11 sty 2010, 18:59
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Płeć:

Post autor: birken1 »

Aleś temat odgrzebał :-P
Swoją droga dopiero dziś przeczytałem całość z linku, który zarzucił aniol wcześniej próbowałem parę razy ale nerwowo nie wytrzymywałem...
Awatar użytkownika
Zirkau
Posty: 1972
Rejestracja: 29 maja 2010, 09:38
Lokalizacja: Zirkau
Płeć:

Post autor: Zirkau »

radi9 pisze:.Zabijac powinno sie tylko zeby przetrwac i w obronie własnej a tu takiej koniecznosci nie było.
znajdz i poczytaj sobie watki, co ludzie planują zabrać ze soba i co robic w przypadku: gdu Cię dziki zwierz zaatakuje (tu dowolne zwierzę; od dzika po sarnę, zająca po baboo ).
Przeczytaj i wtedy zobacz czy wydasz równie ostry osąd, czy łagodniej na nich popatrzysz i zamkniesz tylko w domu wariatów.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zwierzęta - tropienie, obserwacja, fotografowanie”