Helikonowa menażka

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
bivr
Posty: 87
Rejestracja: 07 mar 2009, 19:15
Lokalizacja: Jelenia Góra
Gadu Gadu: 6693152
Płeć:

Helikonowa menażka

Post autor: bivr »

Dobra konkretnie i bez sciemy:
http://www.taktyczni.pl/index.php?produ ... rod_id=548
Ma ktoś? Jak się ona sprawuje? Opłaca się ją kupić? Jakaś alternatywa?
Treasure Hunter
Posty: 722
Rejestracja: 01 lut 2008, 02:11
Lokalizacja: Górny Śląsk
Tytuł użytkownika: DD Hammocks
Kontakt:

Post autor: Treasure Hunter »

Sprawuje się tak jak każda menażka typu harcerz. Wzór znany i lubiany. Nie wiem czy można napisać o tych menażkach coś co nie zostało już napisane. Stal nierdzewna więc trochę cięższa niż najpopularniejsza z aluminium ale za to przyjaźniejsza.
Awatar użytkownika
maxter
Posty: 145
Rejestracja: 11 maja 2009, 10:26
Lokalizacja: Ostróda
Płeć:

Post autor: maxter »

Mam taka samą, tylko bez grawerki Helikon. Dałem za swoją 26 zł na allegro. Jest ze stali nierdzewnej, więc jest cięższa niż menażki takiej samej wielkości z aluminium. Uchwyt pełniący również rolę zamknięcia (w tym większym naczyniu) trzyma bardzo mocno. Na pewno nic ze środka się nie wysypie. Przykrywka to jednak tylko przykrywka. Jako talerza albo patelni jej nie użyjesz. Jest zdecydowanie za mała.
Ostatnio zmieniony 11 maja 2009, 18:43 przez maxter, łącznie zmieniany 1 raz.
Treasure Hunter
Posty: 722
Rejestracja: 01 lut 2008, 02:11
Lokalizacja: Górny Śląsk
Tytuł użytkownika: DD Hammocks
Kontakt:

Post autor: Treasure Hunter »

maxter pisze:Przykrywka to jednak tylko przykrywka. Jako tależa albo patelni jej nie użyjesz. Jest zdecydowanie za mała.
;-) Szkoda, że o tym nie wiedziałem ;-) Jak głupek przez kilkanaście lat używałem jej w takim celu ;-) :-P
Awatar użytkownika
maxter
Posty: 145
Rejestracja: 11 maja 2009, 10:26
Lokalizacja: Ostróda
Płeć:

Post autor: maxter »

No wiesz....w wielu zestawach tego typu przykrywka robie za talerz albo patelnie. W tym wypadku jest za mała, a ciężko to wywnioskować po zdjęciu ;-)
Awatar użytkownika
Kłobuch
Posty: 107
Rejestracja: 31 sie 2007, 09:54
Lokalizacja: Ostrzeszów
Gadu Gadu: 2814014
Tytuł użytkownika: Świr z Ciemnogrodu
Płeć:

Post autor: Kłobuch »

A używał ktoś helikonowego kubka termicznego? Warto?
Awatar użytkownika
bivr
Posty: 87
Rejestracja: 07 mar 2009, 19:15
Lokalizacja: Jelenia Góra
Gadu Gadu: 6693152
Płeć:

Post autor: bivr »

A skąd wiesz, że ta twoja to ta sama jak nie miała grawerki Helikon :?:


/edyta
Kubek termiczny mój ojciec ma i chwali sobie... tylko mu się rączka zniszczyła spadając z balkonu :D
Awatar użytkownika
Valdi
Posty: 950
Rejestracja: 29 sie 2007, 23:43
Lokalizacja: Litwa-Vilnius
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

Ja mam ta od Helikona. Roznica miedzy tai ta bez napisu, to przedewszystkim grubosc metalu. Ta Kelikona jest dzieki temu ciezsza, ale daje mozliwosc uzywac bez problemu przykrywki jako patelni. Upierdliwe jest to, ze trzeba dokupic uchwyt, zeby ta "patelnie" z ognia zciagnac(mozno kombinowac z rekawica), ale ja generalnie sobie chwale.
Pewnie kupie sobie tytanowa, ale to ze wzgledu na wage(stary juz jestem... ;) )
Cena do jakosci ma sie swietnie w tej od Helikona
Awatar użytkownika
maxter
Posty: 145
Rejestracja: 11 maja 2009, 10:26
Lokalizacja: Ostróda
Płeć:

Post autor: maxter »

bivr pisze:A skąd wiesz, że ta twoja to ta sama jak nie miała grawerki Helikon :?:
Bo kumpel ma tą z Helikona. Są w 99% identyczne. Waga, rozmiary, grubość ścianek, jakość wykonania....Jedyna różnica to grawerka, która kosztuje 10 zł. Wg. mnie jest zbędna, a w jej miejsce miałem na przeszyłkę :-P

@Valdi
Co ty na tej przykrywce smażysz? Jajeczniczkę z 2 jajek? :mrgreen:
Awatar użytkownika
Valdi
Posty: 950
Rejestracja: 29 sie 2007, 23:43
Lokalizacja: Litwa-Vilnius
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

Co do jakosci nie wiem, porownywalem w sklepie w Toruniu, ta z Helikonu z "inna"...Helikon byl solidniejszy.
Co do smazenia, to faktycznie srednica tylko 15 cm, ale mi tam wystarcza, no najwyzej ktos woli dzwigac patelnie zeliwna w plecaku :) Szerszej pokrywki od menazki ja chyba i tak nie widzialem
Awatar użytkownika
Kłobuch
Posty: 107
Rejestracja: 31 sie 2007, 09:54
Lokalizacja: Ostrzeszów
Gadu Gadu: 2814014
Tytuł użytkownika: Świr z Ciemnogrodu
Płeć:

Post autor: Kłobuch »

Do smażenia w zupełności wystarczy, odkąd pamiętam to się tej pokrywki tak używało :-)
A czasem i pokrywki od wojskowej... :mrgreen: No tu to powierzchni brakowało, ale na tą okrągłą to nie wiem jak można narzekać ;-) :P Survival to nie "Kuchnia z Okrasą" :P

Ostatecznie jest jeszcze saperka :mrgreen:
wilk4561
Posty: 182
Rejestracja: 04 sty 2010, 20:44
Lokalizacja: Okolice Kępna
Gadu Gadu: 8847874
Tytuł użytkownika: Wędrowiec
Płeć:

Post autor: wilk4561 »

Kłobuch pisze:Survival to nie "Kuchnia z Okrasą"
W pełni się zgadzam. Ja właśnie chcę kupić te helikonowe dlatego odwiedziłem temat. I już jestem niemal pewien, że kasa w błoto nie pójdzie.

Widzę ogólnie, że tu sami swoi. Nie wiedziałem Kłobuch, że tu jesteś aczkolwiek gdy zobaczyłem to mnie to jakoś nie zdziwiło. Kojarzysz mnie? Wilku z 27 ASW.

Takie pytanie. Praktykowałeś smażenie na saperce bo to całkiem ciekawa sprawa.
Kup se Morę
Grzechu24
Posty: 21
Rejestracja: 05 lis 2009, 19:52
Lokalizacja: Gdańsk ;)
Gadu Gadu: 11737014
Płeć:

Post autor: Grzechu24 »

Mam Helikonową menażkę , jest jak najbardziej ok .

Nie wiem jak uzasadnić swoje zdanie , po prostu nie mam z nią żadnych problemów .
;D
wilk4561
Posty: 182
Rejestracja: 04 sty 2010, 20:44
Lokalizacja: Okolice Kępna
Gadu Gadu: 8847874
Tytuł użytkownika: Wędrowiec
Płeć:

Post autor: wilk4561 »

Grzechu24 pisze:Nie wiem jak uzasadnić swoje zdanie , po prostu nie mam z nią żadnych problemów .
A jak długo jej używasz? I grzejesz coś w niej na kuchence czy raczej na palenisku?
Kup se Morę
Awatar użytkownika
maly
Posty: 507
Rejestracja: 16 sie 2008, 21:08
Lokalizacja: Mazowsze Wschodnie
Płeć:

Post autor: maly »

wilk4561 pisze:A jak długo jej używasz? I grzejesz coś w niej na kuchence czy raczej na palenisku?
Ja swojej używam od dwóch lat. Najczęściej gotowałem na ognisku, choć i na palniku gazowym coś tam sobie pitrasiłem. Nie mam zastrzeżeń do funkcjonowania menażki z nierdzewki. Moim skromnym zdaniem jest lepsze od aluminiaka. trzeba tylko bardziej uważać ba żarło łatwiej niż w aluminiaku lubi się przypalać. Ale to już kwestia wprawy. Z resztą jak gotujesz na ognisku to raczej ciągle się tego co gotujesz pilnuje icon_twisted
Jeśli jeden człowiek coś potrafi , to i ja mogę się tego nauczyć...!
Awatar użytkownika
thrackan
Posty: 911
Rejestracja: 16 cze 2009, 03:38
Lokalizacja: Warszawa
Gadu Gadu: 2123627
Tytuł użytkownika: Manufaktura strużyn
Płeć:
Kontakt:

Post autor: thrackan »

maly pisze:Nie mam zastrzeżeń do funkcjonowania menażki z nierdzewki. Moim skromnym zdaniem jest lepsze od aluminiaka. trzeba tylko bardziej uważać ba żarło łatwiej niż w aluminiaku lubi się przypalać.
Od jakichś dwóch lat porównuję swój Classic Mini Set Primusa (aluminium) do menażki Helikona używanej przez kumpla i szczerze mówiąc, Helikon wygrywa w pieczeniu na ognisku, ale przegrywa w działaniach na palniku benzynowym (na ognisku używanie patelni primusa powoduje przypalanie potrawy na brzegach, ale na palniku jest dobra). I jednak łatwiej doczyścić stal. Przy czyszczeniu aluminium z przypalonego jedzenia garnek bardzo łatwo się rysuje i wręcz znika w oczach jego grubość... :roll: Jak kiedyś przetrę naczynia na wylot, to pewnie kupię Helikona. ;-)
Ostatnio zmieniony 11 sty 2010, 22:25 przez thrackan, łącznie zmieniany 1 raz.
Grzechu24
Posty: 21
Rejestracja: 05 lis 2009, 19:52
Lokalizacja: Gdańsk ;)
Gadu Gadu: 11737014
Płeć:

Post autor: Grzechu24 »

wilk4561 pisze: A jak długo jej używasz? I grzejesz coś w niej na kuchence czy raczej na palenisku?
Narazie tylko raz na kuchence gazowej na spływie kajakowym gotowałem , a tak to zawsze na palenisku .
;D
Awatar użytkownika
maly
Posty: 507
Rejestracja: 16 sie 2008, 21:08
Lokalizacja: Mazowsze Wschodnie
Płeć:

Post autor: maly »

Thrackan Może to kwestia techniki :mrgreen: Nie jestem miszczem patelni icon_twisted Ale zgodzę się że stal jest lepsza :-D
Jeśli jeden człowiek coś potrafi , to i ja mogę się tego nauczyć...!
ODPOWIEDZ