Witajcie:)

Nowy użytkownik? Przywitaj się i napisz coś o sobie. OK, wyżeracze też mogą się tu pochwalić dokonaniami ;-)

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
Mazazel
Posty: 84
Rejestracja: 02 sty 2010, 20:36
Lokalizacja: Łódź
Gadu Gadu: 9008350
Płeć:
Kontakt:

Witajcie:)

Post autor: Mazazel »

Witajcie Wędrowcy:)

Na forum trafiłam poszukując, obok info wszelakich, także konkretnie osób zajmujących sie survivalem z okolic Łodzi/Skierniewic. A to w celu wspólnych wypadów i nauczenia się wreszcie takich podstaw jak porządne rozpalanie porządnego ogniska;) O mnie:

* interesuję się zielarstwem, ziołolecznictwem, wykorzystaniem dzikich roślin w kuchni i nie tylko, grzybologią;) (lubię wypróbowywać różne nowe gatunki i właściwie nigdy nie wychodzę z lasu bez grzybów...w ostateczności jak NAPRAWDĘ nie będzie jadalnych moge nazbierać jakiś do barwienia).

* lubię bardzo kucharzenie, zwłaszcza z tego co sama znajdę, a także robienie nalewek i innych przetworów z dzikich owoców (tar-nió-wecz-ka :D)

* kocham konie, jestem instruktorką jeździectwa, mam 20-letniego folblucika który ma u mnie aktywną emeryturę, włóczymy sie razem po lasach i polach. Od takiego starego zwierzaka można sie wiele nauczyć i pod wieloma względami przewyższa młode stworzenia.

* sprawia mi dużą satysfakcje osiąganie pewnej samowystarczalności w różnych dziedzinach; uszycie samej stroju, uplecenie nici, zrobienie naczynia, upieczenie chleba etc. Zajmuje sie tez odtwórstwem historycznym w drużynie wczesnośredniowiecznej. I tu jeszcze sporo przede mną, chcę sie nauczyć prząść, tkać, garnki lepić, robić miód pitny itd:)

* żeby sie bardzo nie rozpisywać to jeszcze tak hasłowo: jestem biotechnologiem, ateistką, wegetarianką, słucham metalu (Tiamat, Iron Maiden, Sirrah etc), zajmuje się też wytwarzaniem naturalnych kosmetyków (prowadziłam z tego warsztaty), ostatnio zgłębiam tajniki farbowania tkanin naturalnymi barwnikami (z roslin, porostów, grzybów), lubie konne i rowerowe podróże, co za tym idzie nie cierpie psów;).

Forum przeglądam sobie, zawiera mnóstwo przydatnych informacji, wiec chciałabym tu czasem bywać:) Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
thrackan
Posty: 911
Rejestracja: 16 cze 2009, 03:38
Lokalizacja: Warszawa
Gadu Gadu: 2123627
Tytuł użytkownika: Manufaktura strużyn
Płeć:
Kontakt:

Post autor: thrackan »

Miło jest spotkać osobę o pokrewnych zainteresowaniach!
Mazazel pisze:ostatnio zgłębiam tajniki farbowania tkanin naturalnymi barwnikami (z roslin, porostów, grzybów)
Czy możesz zdradzić których porostów używasz do barwienia i wedle jakich przepisów? Do jakich materiałów je stosujesz?
Awatar użytkownika
Mazazel
Posty: 84
Rejestracja: 02 sty 2010, 20:36
Lokalizacja: Łódź
Gadu Gadu: 9008350
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Mazazel »

Na razie porostami barwiłam tylko raz, były to te najpospolitsze porosty rosnące na brzozach, seledynowe takie krzaczkowate (nie oznaczyłam gatunku dokładnie niestety). Technika- mix tego co znalazłam w necie, uzbierałam porostów spoooro, tak ok 0,5 kg (pełna reklamówka średniej wielkości), razem z materiałem wełnianym zalałam to wodą (ok 1l, tak, żeby materiał swobodnie pływał) i gotowałam na maleńkim ogniu godzinę. Garnek polewany, łyzka drewniana, bez utrwalacza. Kolor był jasno seledynowy; chciałam go wzmocnić, powtórzyłam całą operację, wyszedł w efekcie taki szarawo- piaskowy. ważne, ze trwały, nawet zaraz po barwieniu jak płukałam, prawie sie nie wymywał; przy barwieniu np owocami bzu, wymywanie jest intensywne i długo trwa, zanim przestanie wypływać woda z barwnikiem, mimo, ze przy bzie utrwalałam octem i chyba tez ałunem, a tu nie. Czytałam, ze niektóre porosty maja naturalne związki ałunowe w sobie, stąd są trwałymi barwnikami.

przydatna stronka to np ta: http://blog.mycology.cornell.edu/?p=113

Ogólnie, jak wrzucić "lichen dyeing" albo "mushroom dyeing" w google to wyskakuje mnóstwo użytecznych stronek. Jak pomylic "dyeing" z "dying" pewnie poniekąd też wyniki mogą byc pouczające;)

Tutaj jeszcze wspaniałe kolory przędzy barwionej grzybami: http://www.allfiberarts.com/library/aa04/aa072104.htm
Treasure Hunter
Posty: 722
Rejestracja: 01 lut 2008, 02:11
Lokalizacja: Górny Śląsk
Tytuł użytkownika: DD Hammocks
Kontakt:

Post autor: Treasure Hunter »

Witaj.

Zajmujesz się ciekawymi rzeczami.

Na pewno znajdziesz tu sporo informacji a i my z pewnością będziemy mogli nauczyć się czegoś od Ciebie.
Awatar użytkownika
nieludzki
Posty: 96
Rejestracja: 28 gru 2009, 08:36
Lokalizacja: Warszawa / Bemowo
Tytuł użytkownika: Marcin
Płeć:
Kontakt:

Post autor: nieludzki »

Witam
Awatar użytkownika
Rzez
Posty: 667
Rejestracja: 03 mar 2008, 23:16
Lokalizacja: Mölndal
Gadu Gadu: 2437677
Tytuł użytkownika: F&L
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Rzez »

Powitać!
,,I don't know what's wrong with me, but I love this shit.''
Awatar użytkownika
Akai Ryuu
Posty: 2
Rejestracja: 01 gru 2009, 20:53
Lokalizacja: Jelenia Góra
Gadu Gadu: 8226622
Tytuł użytkownika: Dawny Nowicjusz 1
Płeć:

Post autor: Akai Ryuu »

Witam
Awatar użytkownika
Fredi
Posty: 1015
Rejestracja: 07 kwie 2008, 09:42
Lokalizacja: Skierniewice
Tytuł użytkownika: Fredne Zło..
Płeć:

Post autor: Fredi »

Mazazel....załóż kilka tematów....np. o barwieniu zielskiem, kiedyś mnie to bawiło, ale zniechęcała mnie konieczność używania utrwalaczy, które niewystępowały w przyrodzie (a przynajmniej w zasięgu wzroku i ręki).

Jak dobrze przejrzysz forum, to na pewno znajdziesz kilka tematów, do których bardzo dużo wniesiesz ciekawostek.....
"Nie sztuką jest umrzeć, znacznie trudniej jest żyć."
Awatar użytkownika
wolfshadow
Posty: 1050
Rejestracja: 17 kwie 2008, 07:30
Lokalizacja: Jaworzno
Tytuł użytkownika: tuptuś leśny
Płeć:
Kontakt:

Post autor: wolfshadow »

Witam specjalistkę od dzieżek. Szczególnie pomarańczowożółtych ;-) :-D
.:fortes fortuna adiuvat - Terencjusz:.
.:Miej odwagę posługiwać się własnym rozumem - I. Kant:.
Awatar użytkownika
Hillwalker
Posty: 271
Rejestracja: 03 wrz 2009, 09:10
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Płeć:

Post autor: Hillwalker »

Cześć.
Kiedy na forum pojawi się kobieta, zawsze jest duży odzew i słowa zachęty ze strony uczestników. Tak, brakuje tu niewiast...
Szczególnie słuchających cięższej muzyki
eddie
" YOU create your own reality "
Awatar użytkownika
Młody
Posty: 894
Rejestracja: 01 sty 2009, 19:19
Lokalizacja: Tychy
Gadu Gadu: 9281692
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Młody »

Witaj, tak jak napisał Treasure Hunter, zajmujesz się bardzo ciekawymi rzeczami i coś mi się zdaje że tutejsze grono facetów trochę się od Ciebie nauczy. :-)
Forum to nie agencja towarzyska-NIE DOGODZIMY KAŻDEMU !

Życie należy przeżyć tak, aby gołębie przelatujące nad Twoim grobem zesrały się z wrażenia.
https://www.fasttrans.com.pl/
Awatar użytkownika
Mazazel
Posty: 84
Rejestracja: 02 sty 2010, 20:36
Lokalizacja: Łódź
Gadu Gadu: 9008350
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Mazazel »

Miło, że tak uważacie;) ale właściwie to ja się tu przyszłam pouczyć bo naprawdę nawet z ogniskiem sobie nie radzę, az wstyd...Już nei mówiąc o całkowitym braku orientacji w terenie, mam nadzieję, że to się da choć troche wyćwiczyć;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Jestem nowy i witam się”