Mieszkanie na wiosne, lato, jesień

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

KuKu
Posty: 26
Rejestracja: 22 sty 2009, 18:29
Lokalizacja: Kluczbork
Gadu Gadu: 2181302
Tytuł użytkownika: Uczę się :)
Płeć:

Mieszkanie na wiosne, lato, jesień

Post autor: KuKu »

Witam!

No to z kolegą tych wakacji znaleźliśmy duży klon w rowie między polami. Kilka dni potem przyszliśmy w te miejsce i zaczęliśmy oględziny pod względem budowlanym.

Narodził się pomysł domku na drzewie natargaliśmy desek, trochę gwoździ i sznurka (od snopków) ale drzewo nie rozgałęziło się odpowiednio na domek dla 2 osób ja zacząłem do góry kumpel na dole. Lecz ja szybko zaniechałem tego (nie wbiłem, ani jednego gwoździa w drzewo). Zacząłem więc budowe na ziemi i namawiałem kumpla, aby też ze mną. Ale został przy swoim pomyśle. W szybkim czasie wyciełem kilka młody drzew no i kilka starszych piła z marketu lub siekierą. I tu pisze od razu dla buntowników drzewa wyciąłem z miejsca gdzie kiedyś biegła linia kolejowa, a obecnie zarasta i czeka aby wybudowali na niej dalszy ciąg obwodnicy, więc ułatwiamy tylko prace przyszłym budowniczym. W między czasie kumpel pokrył swój szałas gumolitem (służy jako magazyn obecnie będzie znikał wraz z budową nowego). Po wiatrach i ulewach (październik) byliśmy tam mały szałas się rozleciał znaczy się gumolit zwiało i roztarmosiło zabezpieczyliśmy go ino aby dalej go nie wywiało. A szałas duży jak stał tak stoi.

Pnie główne nie są nawet wkopane cała kunstrukcja z brzozy skakałem po niej i przetrwała wiatry. W planach mamy budowe do końca tak, aby szałas zapewniał nam ochrone od wiatru deszczu i zapewniał ciepło.

Zapomniałem dodać, że szałas musi być bardzo dobrze zamaskowany

Zacznę swoje pytania od dachu.

Dach mamy dosyć dużo desek ale nie starczy na cały. Jak zrobić dach stabilny z możliwością stania na nim i nieprzemakalny (mamy gumolit jak by co), a zarazem nie widoczny. 4/5 dachu można zasłonić dzięki temu około 40 cm nad dachem rosną gałęzie, a do tych można dowiązać sznurek i przyczepić do konstrukcji dachu lub haczyków i nagiąć (nie uszkodzi to gałęzi)

Ściany tu pojawia się duży problem brak pomysłu mamy dużo brzóz do dyspozycji i wyłącznie je (trzeba tylko wyciąć).

Ogrzewanie
Ale to nie jest konieczne ale dodam, iż palenisko musi być na zewnątrz. Wybudowałem piecyk z kamienia do pieczenia kartofli i kiełbaski się nadaje.

Gotowanie
Są takie dnie w, których po prostu nie możemy rozpalić ogniska więc wykonam kuchenkę na denaturat.
Co do gotowania nie mamy kompletnie nic planujemy jakieś drobne zakupy
- menażka WP
- kociołek domowej roboty
- i może kubki nierdzewne

Zapomniałem dodać iż chcemy aby dach bazy był nie widoczny, a ściany zakamuflujemy naszą metodą :D. Dodatkowe już mamy trase taką, że nie zostawiamy śladów. Drzewo do opalania i inne mamy zamaskowane chcemy, aby rolnik nie wiedział że coś się tam dziej

Obrazek
Awatar użytkownika
LeElectro
Posty: 66
Rejestracja: 10 paź 2009, 14:05
Lokalizacja: Lubanowo
Gadu Gadu: 604208
Płeć:

Post autor: LeElectro »

Na dach jako kamuflaż proponował bym coś w rodzaju dużego ghille. Zależy też jaki jest ten dąb - jeżeli większość liści jest ponad waszą chatką to ukrycie tego może być dość trudne. Piecyk możesz zrobić gliniany, wszystko co wiąże kamień z ogniem może być niebezpieczne. Jeśli masz czas, możliwości i glinę to możesz sobie zrobić coś w rodzaju Kelly Kettle - mistrzostwo, jeśli chodzi o gotowanie wody :)
Obrazek
KuKu
Posty: 26
Rejestracja: 22 sty 2009, 18:29
Lokalizacja: Kluczbork
Gadu Gadu: 2181302
Tytuł użytkownika: Uczę się :)
Płeć:

Post autor: KuKu »

LeElectro, dziękuje. Ale kamuflaż trzeba położyć na coś i jak zrobić nieprzemakalny dach. Zrodził mi się pewien pomysł kratownica z brzozy a na to KLIK . Zostane przy kuchence na denaturat.

I teraz kolejny pomysł jak by całość zrobić na kratownicy i całość zrobić pokryć plandeką?

[ Dodano: 2010-03-12, 21:09 ]
http://picasaweb.google.pl/109704273712 ... zkankoKuKu# Stare foty z czasów gdy dochodząc zapadaliśmy się za kostki. Jutro zrobię nowe. Od tego czasu odgrodziliśmy się z 2 stron, postawiliśmy 3 pale pod wigwam. I mam pytanie czym najlepiej pokryć wigwam?
ODPOWIEDZ