Warsztaty rozniecania ognia.

Relacje, zaproszenia i pomysły na ...

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
Gryf
Posty: 1091
Rejestracja: 19 wrz 2007, 07:53
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:
Kontakt:

Warsztaty rozniecania ognia.

Post autor: Gryf »

Hau Kola !
W przyszłym tygodniu tj. 20-22 listopad 09' w Sklenem nad Oslavou odbędą się warsztaty w rozniecaniu ognia wszelkimi, przede wszystkim natralnymi technikami. Zlot organizowany jest jak zwyklę przez naszych braci Morawian z południa Czeskiej Republiki w miejscu gdzie rok rocznie na skraju lasu i brzegiem stawu odbywają się sejmy Ligi Leśnej Mądrości.

W pierwszej ubiegłorocznej edycji warsztatów nie brałem udziału ale w tym roku postanowiłem nadrobić zaległości i wybrać się do Sklenego.

Dlaczego warto tam pojechać? Ponieważ mimo, że nie jest to najlepiej skomunikowane miejsce z np. Wrocławiem to można tam spotkać wszelkich ekspertów we wszelkich technikach rozniecania ognia. Żywa wymiana doświadczeń, nauka nowych technik lub ich wariantów. Mile widziani są także osoby chcące nauczyć się rozniecać ogień.
Biorę udział w warsztatach również po to aby wziąć uział w konkursie i poznać nowe kształty krzesiw i wykonać fotografie aby w przyszłości stosować takie same lub własne podobne rozwiązania w roznecaniu-krzesaniu ognia. Generalnie wszelakie imprezy organizowane przez LLM świetnie inspirują do działania i nadawania mojej działalności malowniczości i kolorytu, czego niezmiernie brakuje nie tylko w naszym harcerstwie ale i przede wszystkim w puszczaństwie.

Ja wybieram się pod namiot więc nocleg mam darmowy.
Posiłki we własnym zakresie.
Koszt uczestnictwa: 0 zł.
Przejazdy: Jeśli zgłoszą się choćby 2 osoby pojedziemy w te i z powrotem pociągiem. Koszt przejazdu powinien zamknąć się w okolicach max 50 zł. Przypominam, że w Czechach są dosyć spore zniżki za przejazdy grupowe.
Jeśli uderzę samodzielnie wtedy pojadę a-stopem.

Należy zabrać sprzęt biwakowy, ew. posiadane narzędzia do rozniecania ognia oraz ważne dokumenty i stosowny strój na obecną porę roku.

A może ktosik chciałby poświęcić swoje autko na taką podróż? Chcętnie dorzucę się na paliwo.

Liczę na wasze uczestnictwo.

Wasztee!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Imprezy, wyprawy oraz spacery”