Czy człowiek szanuje zwierzęta? [ANKIETA]

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Czy człowiek szanuje zwierzęta?

TAK
9
17%
NIE
44
83%
 
Liczba głosów: 53

Awatar użytkownika
-chilli-
Posty: 73
Rejestracja: 27 lut 2009, 09:40
Lokalizacja: wolomin
Płeć:

Post autor: -chilli- »

Człowiek jest najinteligentniejszym z istot znanym nam na naszym globie. Z tym zgodzi się nawet Kobra. Mam nadzieje że zgodzi się również ze stwierdzeniem że jest najefektywniejszym łowcą. To czy umie się najlepiej skradać, maskować etc. nie ma najmniejszego znaczenia, ponieważ liczy się efekt końcowy, jest najskuteczniejszy. To o czym mówił Kobra i inni już ociera się o chyba bardziej o etykę. Co zrobi ze swoją inteligencją? Wyrżnie wszystko dookoła, czy jednak wykorzysta swoją inteligencję aby ocalić całą piękną różnorodność otaczającego nas świata, ukazującą nam że jesteśmy tylko kolejnym ogniwem. Nie pozostaje nam nic innego jak budować tą świadomość u innych
Awatar użytkownika
Młody
Posty: 893
Rejestracja: 01 sty 2009, 19:19
Lokalizacja: Tychy
Gadu Gadu: 9281692
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Młody »

Kobra pisze:myśliwi który poluję na foki i zdziera z nich skórę na żywca a potem zwierzę wyrzuca i biedna foczka się męczy aż się wykrwawi lub wda się zakażenie. Takich ludzi powinno się ich karać ale to naprawdę surowo lub zedrzeć z nich skórę żywcem i niech zobaczą jak to jest...
myśliwy to myśliwy
kłusownik to kłusownik

NIE MYL TYCH 2 OSÓB
Forum to nie agencja towarzyska-NIE DOGODZIMY KAŻDEMU !

Życie należy przeżyć tak, aby gołębie przelatujące nad Twoim grobem zesrały się z wrażenia.
https://www.fasttrans.com.pl/
Awatar użytkownika
Kobra
Posty: 421
Rejestracja: 21 maja 2009, 17:25
Lokalizacja: Lublin
Gadu Gadu: 5839786
Płeć:

Post autor: Kobra »

-chilli-, Niestety nie zgodzę się z tym co napisałeś. My akurat jesteśmy gatunkiem który niszczy świat(globalne ocieplenie, wycinanie lasów itp) Oczywiście że zwierzęta są lepszymi łowcami. Zaczają się zamaskują i zaatakują i zjedzą. Człowiek bez broni nic by nie zdziałał, nawet z bronią człowiek w np. w dżungli nie jest pewny bo zwierze może go przechytrzyć a bez broni to on staję się zwierzyną...
Awatar użytkownika
bivr
Posty: 87
Rejestracja: 07 mar 2009, 19:15
Lokalizacja: Jelenia Góra
Gadu Gadu: 6693152
Płeć:

Post autor: bivr »

Kobra pisze:Człowiek bez broni nic by nie zdziałał
Właśnie o to chodzi, że my właśnie MAMY broń, POTRAFIMY ją zrobić czego zwierzęta nie potrafią!
Potrafimy się lepiej maskować, potrafimy używać narzędzi i skutecznie polować. A to wszystko dzięki naszej inteligencji.

My jesteśmy gatunkiem dominującym i temu nie da się zaprzeczyć.

Edit: to już jest nużące. Postaraj się zrozumieć. Ładnie proszę.
Awatar użytkownika
Kobra
Posty: 421
Rejestracja: 21 maja 2009, 17:25
Lokalizacja: Lublin
Gadu Gadu: 5839786
Płeć:

Post autor: Kobra »

Nawet jak się maskujemy a robią to lepiej zwierzęta to i tak nas wyczują... No i co z tego że umiemy robić broń? bez broni nie mamy najmniejszych szans a czasami to z bronią też nie mamy...
Awatar użytkownika
Jaca
Posty: 401
Rejestracja: 13 maja 2009, 16:06
Lokalizacja: okąd
Płeć:

Post autor: Jaca »

Kobra dorośnij bo ile czasu można popychać taką pierdołę ? Wiemy że nie mamy szans podczas walki wręcz z niedźwiedziem czy lwem, ale jak to bivr ładnie Ci wytłumaczył i chyba lepiej się nie da. "MAMY broń, POTRAFIMY ją zrobić czego zwierzęta nie potrafią! " I to jest nasza przewaga. Ile chcesz się jeszcze narażać na złośliwe odpowiedzi i szydere ? Ja już nie wiem czy Ty naprawdę masz tak daleko do łba czy sobie jaja robisz.
...smelling the air when spring comes by raindrops reminds us of youthful days...
Awatar użytkownika
Valdi
Posty: 950
Rejestracja: 29 sie 2007, 23:43
Lokalizacja: Litwa-Vilnius
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

Kobra pisze:foczka się męczy aż się wykrwawi lub wda się zakażenie
KOBRA, idz na lekcje biologii...przydadza sie, nie zebym sie Cie czepial specjalnie, ale takie brednie wypisujesz....
Awatar użytkownika
Kobra
Posty: 421
Rejestracja: 21 maja 2009, 17:25
Lokalizacja: Lublin
Gadu Gadu: 5839786
Płeć:

Post autor: Kobra »

No to może wszech wiedzący Valdi mi powie jaki błąd popełniam...
Wedrowycz89
Posty: 409
Rejestracja: 26 sie 2007, 21:51
Lokalizacja: Szczecin
Płeć:

Post autor: Wedrowycz89 »

A może sam się dowiedz.
Awatar użytkownika
Hillwalker
Posty: 271
Rejestracja: 03 wrz 2009, 09:10
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Płeć:

Post autor: Hillwalker »

Zaczynam sądzić, że Kobra jednak kpi, nie chce mi się wierzyć, żeby ktoś mógł wypisywać takie rzeczy i nie zostać w pewnej chwili olśnionym, że to głupstwa.
Jest to mój ostatni post, w którym w jakikolwiek sposób reaguję na wpisy tego uczestnika forum. Proponuję podobną taktykę pozostałym. Szkoda czasu.
" YOU create your own reality "
Awatar użytkownika
NumLock
Posty: 487
Rejestracja: 03 gru 2008, 16:31
Lokalizacja: Podkarpacie
Tytuł użytkownika: vel Numeryczny
Płeć:

Post autor: NumLock »

Hillwalker, przyłączam się do akcji.
Nawet podkleję userbara.
Obrazek
Awatar użytkownika
Valdi
Posty: 950
Rejestracja: 29 sie 2007, 23:43
Lokalizacja: Litwa-Vilnius
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

Kobra, ja naprawde jestem czlowiekiem spokojnym i pogodnym...ale zaczynam powoli sie pienic...Nie wydaje Ci sie, ze musialbys wreszcie posluchac innych?
Jak nadal bedziesz tak zachowywac sie, to bedzie to ostatnia kropla...poleje sie krew! :evil:
Awatar użytkownika
Kobra
Posty: 421
Rejestracja: 21 maja 2009, 17:25
Lokalizacja: Lublin
Gadu Gadu: 5839786
Płeć:

Post autor: Kobra »

ale co ja mam słuchać? chodzi ci o te foki? jedynie napisałeś żebym się uczył biologii a inni jakąś sobie akcje tworzą... Szukałem w internecie i nic nie mogłem znaleść to napiszesz o co ci chodzi czy będziesz się wymądrzać. Wiem że ja na tym forum jestem takim popychadłem na którym można się wyrzyć spamować trochę nawjeżdżać a admini nic nie zrobią... Możecie dalej po mnie jeździć czepiać się mnie i mojego każdego postu już się przyzwyczaiłem ;D
Awatar użytkownika
Valdi
Posty: 950
Rejestracja: 29 sie 2007, 23:43
Lokalizacja: Litwa-Vilnius
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

Kobra, dostales odpowiedz na PW
Awatar użytkownika
Czeczen
Posty: 8
Rejestracja: 09 paź 2009, 09:36
Lokalizacja: Zamość
Gadu Gadu: 1702064
Płeć:

Pokora

Post autor: Czeczen »

Przeczytałem już sporo tematów gdzie wypowiadał się Kobra i powiedziałbym tak:

Kobra, więcej pokory. Może warto raz dać sobie wjechać bądź posłuchać innego forumowicza niż wciąż odpisywać jak to wszyscy po tobie jeżdżą i jakim jesteś popychadłem.
Awatar użytkownika
Szymo
Posty: 2
Rejestracja: 23 wrz 2009, 13:50
Lokalizacja: Sierpc
Gadu Gadu: 2169218
Płeć:

Post autor: Szymo »

Czy człowiek szanuje zwierzęta ? Myślę że nie możemy odpowiadać za wszystkich ludzi.
Dla jednych będzie to tylko zwierzę a dla drugich zwierze będzie uosobieniem boga.
W ankiecie zaznaczyłem odpowiedź Nie ponieważ wydaje mi się że ludzie dla których szacunek dla zwierząt jest czymś normalnym i jest to częścią ich światopoglądu są zagrożonym gatunkiem.
SS85
Posty: 1
Rejestracja: 25 paź 2009, 19:19
Lokalizacja: Nie podam
Płeć:

Post autor: SS85 »

Według mnie człowiek nie szanuję zwierząt. Może gdyby religia głosiła że zwierzęta też mają dusze i idą do raju to człowiek mógłby je szanować. Jestem przeciwko temu aby ludzie wiązali psy, Niczym taki piesek nie zawinił żeby go tak traktować.
Logan
Posty: 9
Rejestracja: 17 paź 2009, 19:15
Lokalizacja: Poznan
Płeć:

Post autor: Logan »

własnie skoro juz religia mowi ze nie maja duszy i to zycie jest ich jedynym przciwiestfie do naszego (osobiscie nie wieze w te brednie (nie chce nikogo urazac)to tym bardziej powinien nie zabijac i nie krzywdzic zwierzat .Jedyna roznica miedzy istnieniem zwierzad a naszm jest taka ze zwiezenta przezyja bez ludzi a ludzie bez zwiezat nie

Popraw proszę byki :)
Ostatnio zmieniony 06 gru 2009, 21:19 przez Logan, łącznie zmieniany 1 raz.
Freebird
Posty: 11
Rejestracja: 11 gru 2009, 17:27
Lokalizacja: South
Płeć:

Post autor: Freebird »

Jest jeszcze jeden aspekt, wg mnie potwierdzający aspekt że ludzie nie szanują zwierząt. Chodzi mi o rezerwaty, sztuczne utrzymywanie życia, dokarmianie, zagrody itp. Zwierzęta w jakiejkolwiek zagrodzie po jakimś czasie nie są takie same, tracą dzikość. Wiadomo - powinno się jako tako ochraniać tereny, ale zwierzęta zostawić w spokoju, naturalna selekcja powinna być, jeśli jakiś gatunek wyginąć to czasem trzeba pozwolić mu odejść.
Awatar użytkownika
thrackan
Posty: 911
Rejestracja: 16 cze 2009, 03:38
Lokalizacja: Warszawa
Gadu Gadu: 2123627
Tytuł użytkownika: Manufaktura strużyn
Płeć:
Kontakt:

Post autor: thrackan »

Freebird pisze:Chodzi mi o rezerwaty, sztuczne utrzymywanie życia, dokarmianie, zagrody itp. Zwierzęta w jakiejkolwiek zagrodzie po jakimś czasie nie są takie same, tracą dzikość. Wiadomo - powinno się jako tako ochraniać tereny, ale zwierzęta zostawić w spokoju, naturalna selekcja powinna być, jeśli jakiś gatunek wyginąć to czasem trzeba pozwolić mu odejść.
Rezerwaty i to, co nazywasz "sztucznym utrzymywaniem życia" to kompensacja naszego oddziaływania na środowisko. Przynajmniej tyle możemy i powinniśmy imo robić, skoro już nie możemy powstrzymać generowania strat powodowanych ekspansją człowieka. Twoje założenie powinno w konsekwencji doprowadzić do zamknięcia szpitali i zlikwidowania wszelkich typów pomocy medycznej i farmakologicznej. Bo przecież naturalna selekcja górą. Jak jesteś silny, to sam sobie dasz radę. :roll:

Pomyślałeś, jak bardzo sam straciłeś dzikość?
Freebird
Posty: 11
Rejestracja: 11 gru 2009, 17:27
Lokalizacja: South
Płeć:

Post autor: Freebird »

thrackan pisze:Pomyślałeś, jak bardzo sam straciłeś dzikość?
W sensie, jak bardzo jesteśmy uzaleźnieni od zdobyczy tysięcy lat? Tak.

Obawiam się, że zostałem troszkę źle zrozumiany. Dam tutaj przykład nasze Żubry, które sami wybijaliśmy, i w czasie wojny im się dostało, to nie jest naturalna selekcja i było trzeba im pomóc. Jednak są gatunki, które tak i tak wymierają, nie z naszego powodu :)

W każdym razie odcięcie cywilizacji od natury jest zbyt wielkie by przywrócić w pełni naturalny porządek. Za bardzo przejeliśmy kontrolę nad Ziemią, przez co narobiliśmy sobie więcej problemów niż korzyści.

Inna sprawa, że sami jesteśmy zwierzętami i nawet w naszym gatunku się nie szanujemy. Trudno jest szanować inny gatunek, gdy nie szanuje się innych osobników własnego gatunku a także często samego siebie.
Awatar użytkownika
thrackan
Posty: 911
Rejestracja: 16 cze 2009, 03:38
Lokalizacja: Warszawa
Gadu Gadu: 2123627
Tytuł użytkownika: Manufaktura strużyn
Płeć:
Kontakt:

Post autor: thrackan »

Freebird pisze:Jednak są gatunki, które tak i tak wymierają, nie z naszego powodu :)
Hmm. A możesz podać przykłady?
Freebird
Posty: 11
Rejestracja: 11 gru 2009, 17:27
Lokalizacja: South
Płeć:

Post autor: Freebird »

Mamut, tur, dodo? Mniej lub bardziej wpływała działalność człowieka, ale były i takie które wygineły gdy nie było człowieka na ziemi :)
Awatar użytkownika
thrackan
Posty: 911
Rejestracja: 16 cze 2009, 03:38
Lokalizacja: Warszawa
Gadu Gadu: 2123627
Tytuł użytkownika: Manufaktura strużyn
Płeć:
Kontakt:

Post autor: thrackan »

Tur - przecież tu wina człowieka była ewidentna. Tak zmniejszył ilość osobników, a tym samym pulę genową populacji, że rodzące się osobniki były zbyt słabe i ułomne.
Mamut - nie do końca wiadomo, ale jedna z hipotez mówi o wytłuczeniu całkowitym przez człowieka. Skłonny jestem wierzyć w scenariusz podobny do tura. Bo z samą zmianą klimatu poradzić by mogły sobie migracyjnie, o ile nie byłby to proces drastycznie gwałtowny.
Dodo - wyginął przecież przez człowieka, który nie dość, że trochę na niego polował, to jeszcze niszczył mu miejsca bytowania przez karczowanie terenu i wypuszczanie importowanych zwierząt. Takie coś dla dużego nielota jest porównywalne z urządzeniem nuklearnej wojny dla człowieka...
Freebird
Posty: 11
Rejestracja: 11 gru 2009, 17:27
Lokalizacja: South
Płeć:

Post autor: Freebird »

thrackan, No dobra, jednak trudno porównywać człowieka kilka tysięcy lat temu z zagrożeniem które teraz stwarza - prawda? Wiadomo, że człowiek potrzebuje pożywienia. Ale fakt tutaj miał wpływ człowiek.
Jednak nie powiesz mi, że skoro pierwsze ryby pojawiły się w Kambrze a człowiek (rozumny) gdzieś w Kenozoiku to wszystkie gatunki pomiędzy tymi okresami przetrwały i wybił je zły człowiek. ;)
Zablokowany

Wróć do „Zwierzęta - tropienie, obserwacja, fotografowanie”