www.reconnet.pl Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Statystyki  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Kanał RSS
Autor Wiadomość
mgr_scout

Wysłany: 2009-07-16, 10:55   Kanał RSS

Bogdan, dałoby coś takiego zmontować? ułatwiłoby to śledzenie nowości na stronie :) kiedyś zapisywałem się na jakiś newsletter ale nie pamiętam, żeby cokolwiek przyszło.. a z kanałem RSS jest prosto i przyjemnie.. tam gdzie google tam i newsy, bez konieczności pamiętania adresów www.. moze motywacją będzie to że na blogu PA jest RSS ;)

bogdan 

Wysłany: 2009-07-16, 18:34   

Wiesz, mgr moja obsługa internetu zatrzymała się na poziomie html, więc nie wiem czym jest kanał RSS. Objaśnij mi to krótkimi żołnierskimi słowami, żebym nie przekopywał się przez encyklopedie i poradniki dla webmasterów.

PS. Nie wystarczy podstrona NOWOŚCI ?
PS2. Dopisałem Cię do listy prenumeratorów

Stalker 
Samotnik

Wysłany: 2009-07-16, 19:45   

O kurtka wodna. Niby pamiętam czasy EARN'u ale nie sądziłem, że kolejna technologia oznaczona enigmatycznym skrótem literowym może tak wiele wnieść do życia. A ja nawet komórki nie mam. Który to mamy rok ? 1984 ? :/

mgr_scout

Wysłany: 2009-07-17, 12:26   

bogdan, RSS jest to XML-owa technika wysyłania nagłówków wiadomości, które użytkownik odczytuje w specjalnym czytniku. Tak w skrócie mówiąc ;)

Dlaczego lubię RSS i wolę to niż nowości? Ponieważ dodaję RSS wybranej do czytnika google i mogę przeglądać/czytać newsy z XXX stron na raz, bez konieczności pamiętania adresów danych stron, czy pamiętania by na nie zaglądać. Otwieram czytnik i wszystko mam w jednym miejscu niezależnie od tego gdzie i z jakiego kompa korzystam. Takie ułatwienie sobie życia po prostu :)

Poradnik tworzenia RSS

bogdan 

Wysłany: 2009-07-17, 12:45   

Czy dobrze zrozumiałem: RSS to malutki plik (40 linii w przykładzie) o rozszerzeniu .xml do którego wpisuję treść ostatniego wpisu w nowości.htm?
I z tego pliku twoja "przeglądarka nowości" czerpie informacje za każdym razem jak ją otwierasz?

mgr_scout

Wysłany: 2009-07-17, 12:53   

chyba tak ;)

A na pewno kojarzysz taki znaczek:

To symbol kanałów RSS który jest dodawany na stronach lub w pasku adresu w wyszukiwarce.. no i nie wspomnę o tym, że fajnie by mieć opcję dodania danego tekstu do Facebooka ;)

Odpowiedz do tematu