Kanał RSS

dyskusje o stronie Bogdana Jaśkiewicza http://survival.strefa.pl

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw, bogdan

Awatar użytkownika
mgr_scout
Posty: 431
Rejestracja: 29 sie 2007, 16:29
Lokalizacja: inąd

Kanał RSS

Post autor: mgr_scout »

Bogdan, dałoby coś takiego zmontować? ułatwiłoby to śledzenie nowości na stronie :) kiedyś zapisywałem się na jakiś newsletter ale nie pamiętam, żeby cokolwiek przyszło.. a z kanałem RSS jest prosto i przyjemnie.. tam gdzie google tam i newsy, bez konieczności pamiętania adresów www.. moze motywacją będzie to że na blogu PA jest RSS ;)
Awatar użytkownika
bogdan
Posty: 160
Rejestracja: 15 mar 2008, 11:03
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:
Kontakt:

Post autor: bogdan »

Wiesz, mgr moja obsługa internetu zatrzymała się na poziomie html, więc nie wiem czym jest kanał RSS. Objaśnij mi to krótkimi żołnierskimi słowami, żebym nie przekopywał się przez encyklopedie i poradniki dla webmasterów.

PS. Nie wystarczy podstrona NOWOŚCI ?
PS2. Dopisałem Cię do listy prenumeratorów
Nie wycinaj lasów bo i ty możesz zostać partyzantem.
Awatar użytkownika
Stalker
Posty: 175
Rejestracja: 23 kwie 2009, 22:05
Lokalizacja: Warszawa
Tytuł użytkownika: Samotnik
Płeć:

Post autor: Stalker »

O kurtka wodna. Niby pamiętam czasy EARN'u ale nie sądziłem, że kolejna technologia oznaczona enigmatycznym skrótem literowym może tak wiele wnieść do życia. A ja nawet komórki nie mam. Który to mamy rok ? 1984 ? :/
- Modlisz się? - pytam - Módl się - mówię - módl! Im dalej w Strefę, tym bliżej do nieba...
- Co? - pyta, bo nie dosłyszał...
Awatar użytkownika
mgr_scout
Posty: 431
Rejestracja: 29 sie 2007, 16:29
Lokalizacja: inąd

Post autor: mgr_scout »

bogdan, RSS jest to XML-owa technika wysyłania nagłówków wiadomości, które użytkownik odczytuje w specjalnym czytniku. Tak w skrócie mówiąc ;)

Dlaczego lubię RSS i wolę to niż nowości? Ponieważ dodaję RSS wybranej do czytnika google i mogę przeglądać/czytać newsy z XXX stron na raz, bez konieczności pamiętania adresów danych stron, czy pamiętania by na nie zaglądać. Otwieram czytnik i wszystko mam w jednym miejscu niezależnie od tego gdzie i z jakiego kompa korzystam. Takie ułatwienie sobie życia po prostu :)

Poradnik tworzenia RSS
Awatar użytkownika
bogdan
Posty: 160
Rejestracja: 15 mar 2008, 11:03
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:
Kontakt:

Post autor: bogdan »

Czy dobrze zrozumiałem: RSS to malutki plik (40 linii w przykładzie) o rozszerzeniu .xml do którego wpisuję treść ostatniego wpisu w nowości.htm?
I z tego pliku twoja "przeglądarka nowości" czerpie informacje za każdym razem jak ją otwierasz?
Nie wycinaj lasów bo i ty możesz zostać partyzantem.
Awatar użytkownika
mgr_scout
Posty: 431
Rejestracja: 29 sie 2007, 16:29
Lokalizacja: inąd

Post autor: mgr_scout »

chyba tak ;)

A na pewno kojarzysz taki znaczek:

Obrazek

To symbol kanałów RSS który jest dodawany na stronach lub w pasku adresu w wyszukiwarce.. no i nie wspomnę o tym, że fajnie by mieć opcję dodania danego tekstu do Facebooka ;)
ODPOWIEDZ