Piła ogrodowa DEDRA 80A051

Dział z recenzjami sprzętu, sprawozdaniami z testów itp.

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
Dąb
Posty: 1048
Rejestracja: 08 lut 2008, 19:47
Lokalizacja: Gorzów
Płeć:
Kontakt:

Piła ogrodowa DEDRA 80A051

Post autor: Dąb »

Szukałem piłki, w miarę kompaktowej, która poradzi sobie z pniakami o średnicy 20cm i więcej. Nie za ciężkiej, pakownej. Pierwsze co spełniało by powyższe warunki i jednocześnie budzi nocne zmazy wielu krzakotwórców ;) to osławiona Silky Big Boy. Jednak, jako straszny sknera postanowiłem znaleźć coś tańszego i niekoniecznie składanego. Po spenetrowaniu lokalnych sklepów oraz przejrzeniu całego Internetu w 30min, rzuciła mi się w oczy piłka Dedra Garden. Mam jakieś narzędzia w/w firmy i nie są złe. Więc postanowiłem dać jej szansę. Więc tak, trochę liczb na początek.
Długość ostrza: 370mm
Długość całkowita: 524mm
Materiał wykonania ostrzy: Mn65
uchwyt : ABS + TPR
Hrc ostrza ?
Ostrze pokryte lakierem.
Waga: 245g
Po odpakowaniu dwie rzeczy rzuciły mi się w oczy. Po pierwsze piła leży doskonale w dłoni nawet dłuższa praca nie będzie uciążliwa. Dosłownie jakby ktoś zaprojektował tą rękojeść biorąc za model moją dłoń. Druga sprawa to ostrość piły. Jest diabelnie ostra.
Zabawy w lesie pokazały, że jest to świetna piła terenowa. Długość nie jest na tyle duża, aby nie zmieściła się w plecaku. Miękkie czy twarde drewno , idzie jak burza, naprawdę miłe zaskoczenie jak za 40złociszy. Sosnowy suchy pień 24cm średnicy , normalnego piłowania, bez specjalnego szarpania się, zajął mi 2min. i 15 sekund. Co do świeżego drewna to nie miałem okazji ciąć nic grubszego niż 8-10cm z takimi gałęziami też sobie radzi dobrze.
Co do minusów to " Panie, jedyny minus to ten akumulatorze..." ;) Tak bardziej serio, to piłę dostajemy bez jakiegoś sensownego pokrowca czy też pochwy. Szybko można to rozwiązać przy użyciu opalarki i rury kanalizacyjnej. 50 cm rury fi 50mm to koszt jakieś 8zł.
Obrazek
https://www.instagram.com/whittling_bushcraft/

Cała tajemnica wiedzy puszczańskiej, tkwi tylko i wyłącznie w chęci jej zdobycia. Nie są potrzebne do tego niezmierzone odmęty pierwotnej puszczy. Nie jest potrzebny super sprzęt czy ubranie rodem z kosmicznych technologi. Wystarczy chcieć, oglądać, czytać i próbować. Nie zrażać się niepowodzeniami. Proste - ale to cała tajemnica. Szkoda, że większość adeptów leśnej ścieżki nie potrafi tego zrozumieć...

"Płyń pod prąd - z prądem płyną tylko śmieci "
Awatar użytkownika
Tanto
Administrator
Posty: 1072
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:17
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 1743064
Płeć:

Post autor: Tanto »

Hm... może się skuszę. Ostatnio zastanawiałem się nad czymś do wożenia w aucie, Husqvarna jest używana i przekładana z miejsca na miejsce, a w efekcie nie ma jej tam gdzie jest akurat potrzebna. Wstrzymywał mnie stosunek ceny do częstotliwości użycia (planowałem Hus...), ale przy tej pile wygląda to mniej stresująco.
"...wszystkie koty z pyszczkami, które wyglądają, jakby ktoś wkręcił je w imadło, a potem wielokrotnie walił młotkiem owiniętym skarpetą, są Prawdziwmi kotami."
Awatar użytkownika
Dąb
Posty: 1048
Rejestracja: 08 lut 2008, 19:47
Lokalizacja: Gorzów
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Dąb »

Tanto, nie pożałujesz
https://www.instagram.com/whittling_bushcraft/

Cała tajemnica wiedzy puszczańskiej, tkwi tylko i wyłącznie w chęci jej zdobycia. Nie są potrzebne do tego niezmierzone odmęty pierwotnej puszczy. Nie jest potrzebny super sprzęt czy ubranie rodem z kosmicznych technologi. Wystarczy chcieć, oglądać, czytać i próbować. Nie zrażać się niepowodzeniami. Proste - ale to cała tajemnica. Szkoda, że większość adeptów leśnej ścieżki nie potrafi tego zrozumieć...

"Płyń pod prąd - z prądem płyną tylko śmieci "
Awatar użytkownika
Kopek
Posty: 1019
Rejestracja: 10 mar 2009, 11:00
Lokalizacja: Z największej dziury
Tytuł użytkownika: TRAMPek łikendowy
Płeć:

Post autor: Kopek »

Przepraszam, że wcinam się w temat.
Dąb gdybym wiedział, że szukałeś piły polecił bym Ci piłę ogrodniczą Worth. Mnie z nią poznał Tauro. Używam od jakichś trzech lat i jestem zadowolony. Cięliśmy nią nawet kłody o grubości ~20cm. Kiedyś znalazłem ją w cenie 25zł i kupiliśmy po kilka sztuk. Będzie na koleją dekadę albo i dłużej. Teraz na ale jest za około 50zł i dalej ją w tej cenie mogę spokojnie polecić. Ma kilka wad ale to bardziej kosmetyka.

Tu porównanie z Bahco:
"Czasem- i mówię to zupełnie szczerze - żal mi, że nie wychowano mnie jak włóczęgi. Nie związanego z żadnym miejscem, obowiązkami i ludźmi.

www.kopsegrob.blogspot.com
Awatar użytkownika
Dąb
Posty: 1048
Rejestracja: 08 lut 2008, 19:47
Lokalizacja: Gorzów
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Dąb »

Kopek, dzięki. Możliwe, że będę potrzebował też mniejszej piłki. Mój fiskars stępił się już trochę, a za cienki jestem aby naostrzyć takie mikro zęby. Więc będę miał to firmę na uwadze.
https://www.instagram.com/whittling_bushcraft/

Cała tajemnica wiedzy puszczańskiej, tkwi tylko i wyłącznie w chęci jej zdobycia. Nie są potrzebne do tego niezmierzone odmęty pierwotnej puszczy. Nie jest potrzebny super sprzęt czy ubranie rodem z kosmicznych technologi. Wystarczy chcieć, oglądać, czytać i próbować. Nie zrażać się niepowodzeniami. Proste - ale to cała tajemnica. Szkoda, że większość adeptów leśnej ścieżki nie potrafi tego zrozumieć...

"Płyń pod prąd - z prądem płyną tylko śmieci "
Awatar użytkownika
hycek
Posty: 348
Rejestracja: 04 mar 2016, 14:20
Lokalizacja: Śląsk
Gadu Gadu: 3364770
Tytuł użytkownika: hycek
Płeć:

Post autor: hycek »

Oooo tak, ta piła z Worth to odkrycie nie z tej ziemi. Cięliśmy ostatnio na zimowej kłody, dostępne były różnego rodzaju piły, nikt kto spróbował raz ciąć tą piłą nie myślał już o innej. Ta jedyna ;-)
Tej Dedry też bym "spróbował" zęby wyglądają dobrze. Szpeju nigdy nie za dużo.
,,- Mieszczuch jesteś.Twój porządek murami ogrodzony, tam też Twoje mądrości może i co warte. ''
Awatar użytkownika
Dąb
Posty: 1048
Rejestracja: 08 lut 2008, 19:47
Lokalizacja: Gorzów
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Dąb »

hycek, może kiedyś urządzimy zawody ekonomicznych pilarzy ;-)
https://www.instagram.com/whittling_bushcraft/

Cała tajemnica wiedzy puszczańskiej, tkwi tylko i wyłącznie w chęci jej zdobycia. Nie są potrzebne do tego niezmierzone odmęty pierwotnej puszczy. Nie jest potrzebny super sprzęt czy ubranie rodem z kosmicznych technologi. Wystarczy chcieć, oglądać, czytać i próbować. Nie zrażać się niepowodzeniami. Proste - ale to cała tajemnica. Szkoda, że większość adeptów leśnej ścieżki nie potrafi tego zrozumieć...

"Płyń pod prąd - z prądem płyną tylko śmieci "
Awatar użytkownika
Tanto
Administrator
Posty: 1072
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:17
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 1743064
Płeć:

Post autor: Tanto »

zapraszam do mnie, jeszcze trochę opałowej olchy leży i czeka na zlitowanie ...zaoszczędzę na prądzie.
Kilka siekier do przetestowania też się znajdzie icon_twisted
"...wszystkie koty z pyszczkami, które wyglądają, jakby ktoś wkręcił je w imadło, a potem wielokrotnie walił młotkiem owiniętym skarpetą, są Prawdziwmi kotami."
Awatar użytkownika
hycek
Posty: 348
Rejestracja: 04 mar 2016, 14:20
Lokalizacja: Śląsk
Gadu Gadu: 3364770
Tytuł użytkownika: hycek
Płeć:

Post autor: hycek »

Dąb pisze:hycek, może kiedyś urządzimy zawody ekonomicznych pilarzy ;-)

hheh,brzmi zwiariowanie,czyli tak jak lubię :lol:
,,- Mieszczuch jesteś.Twój porządek murami ogrodzony, tam też Twoje mądrości może i co warte. ''
Awatar użytkownika
Precel
Posty: 205
Rejestracja: 04 kwie 2014, 16:29
Lokalizacja: Oleśnica
Płeć:

Post autor: Precel »

hycek pisze:
Dąb pisze:hycek, może kiedyś urządzimy zawody ekonomicznych pilarzy ;-)

hheh,brzmi zwiariowanie,czyli tak jak lubię :lol:
To kiedy i gdzie?
Co nas nie zabije... to wzmocni nasze drinki.
Awatar użytkownika
hycek
Posty: 348
Rejestracja: 04 mar 2016, 14:20
Lokalizacja: Śląsk
Gadu Gadu: 3364770
Tytuł użytkownika: hycek
Płeć:

Post autor: hycek »

[ Dodano: 2023-01-25, 14:52 ]
Dąb pisze:hycek, może kiedyś urządzimy zawody ekonomicznych pilarzy ;-)
tak się złożyło że spotkaliśmy się niedawno w miłych okolicznościach,
były zawody,wygrała zdecydowanie Dedra, cieliśmy różne rodzaje drewna

Jest to duże zaskoczenie,główna przewaga tej piły to długość i wąski rowek cięcia.
,,- Mieszczuch jesteś.Twój porządek murami ogrodzony, tam też Twoje mądrości może i co warte. ''
Awatar użytkownika
hejtyniety
Posty: 686
Rejestracja: 08 maja 2010, 17:50
Lokalizacja: Katowice
Tytuł użytkownika: Warsztat 77 Katowcie
Płeć:

Post autor: hejtyniety »

chętnie wezmę udział w konkursie, przy czym startuje z silky katana boy :p
Śląskie Knifesession - każdy pierwszy czwartek miesiąca w barze Dixie w Katowicach, start 17.00
Awatar użytkownika
Dąb
Posty: 1048
Rejestracja: 08 lut 2008, 19:47
Lokalizacja: Gorzów
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Dąb »

hejtyniety, ok, z tym że zawody obejmuję ekonomiczne rozwiązania 8-) ale jestem w stanie spróbować, ale piłą z tego wątku viewtopic.php?t=7946. ;-)
https://www.instagram.com/whittling_bushcraft/

Cała tajemnica wiedzy puszczańskiej, tkwi tylko i wyłącznie w chęci jej zdobycia. Nie są potrzebne do tego niezmierzone odmęty pierwotnej puszczy. Nie jest potrzebny super sprzęt czy ubranie rodem z kosmicznych technologi. Wystarczy chcieć, oglądać, czytać i próbować. Nie zrażać się niepowodzeniami. Proste - ale to cała tajemnica. Szkoda, że większość adeptów leśnej ścieżki nie potrafi tego zrozumieć...

"Płyń pod prąd - z prądem płyną tylko śmieci "
Awatar użytkownika
hejtyniety
Posty: 686
Rejestracja: 08 maja 2010, 17:50
Lokalizacja: Katowice
Tytuł użytkownika: Warsztat 77 Katowcie
Płeć:

Post autor: hejtyniety »

brzeszczot z ramówki to nosiłem jeszcze w czasach zlotu w Bukownie ;) problem był tylko jeden - zanim uzbroiło się piłę to zwykle praca została wykonana w inny sposób (złamane/przepalone/przerąbane). Natomiast fakt jest taki, że po pracy dużym silky zmienia się percepcja odnośnie pił ręcznych i nie wiem czy jeszcze wrócę do innego modelu. Ale faktem jest, że nie bawię się w pionierkę a piła jest używana głównie do opału. Choć miałem raz przygodę gdzie na wycince padła pilaka i 14 m świerka kładłem katanaboyem.
Śląskie Knifesession - każdy pierwszy czwartek miesiąca w barze Dixie w Katowicach, start 17.00
Awatar użytkownika
hycek
Posty: 348
Rejestracja: 04 mar 2016, 14:20
Lokalizacja: Śląsk
Gadu Gadu: 3364770
Tytuł użytkownika: hycek
Płeć:

Post autor: hycek »

hejtyniety pisze:brzeszczot z ramówki to nosiłem jeszcze w czasach zlotu w Bukownie ;) problem był tylko jeden - zanim uzbroiło się piłę to zwykle praca została wykonana w inny sposób (złamane/przepalone/przerąbane). Natomiast fakt jest taki, że po pracy dużym silky zmienia się percepcja odnośnie pił ręcznych i nie wiem czy jeszcze wrócę do innego modelu. Ale faktem jest, że nie bawię się w pionierkę a piła jest używana głównie do opału. Choć miałem raz przygodę gdzie na wycince padła pilaka i 14 m świerka kładłem katanaboyem.
Jaką wersję długości ostrza posiadasz?
,,- Mieszczuch jesteś.Twój porządek murami ogrodzony, tam też Twoje mądrości może i co warte. ''
Awatar użytkownika
hejtyniety
Posty: 686
Rejestracja: 08 maja 2010, 17:50
Lokalizacja: Katowice
Tytuł użytkownika: Warsztat 77 Katowcie
Płeć:

Post autor: hejtyniety »

650 i wydaje mi się ona optymalna, bo sekret nie tkwi w długości tylko w wielkości zębów i TPI. I tak żeby pracować całą długością ostrza trzeba się mocno wychylać.
Śląskie Knifesession - każdy pierwszy czwartek miesiąca w barze Dixie w Katowicach, start 17.00
Awatar użytkownika
hycek
Posty: 348
Rejestracja: 04 mar 2016, 14:20
Lokalizacja: Śląsk
Gadu Gadu: 3364770
Tytuł użytkownika: hycek
Płeć:

Post autor: hycek »

hejtyniety pisze:650 i wydaje mi się ona optymalna, bo sekret nie tkwi w długości tylko w wielkości zębów i TPI. I tak żeby pracować całą długością ostrza trzeba się mocno wychylać.

Dzięki,przy okazji muszę spróbować tej piły.Widziałem ją u Ciebie na zamku ale byłem zajęty
"ważniejszymi"sprawami u Gawrona na pace 8-)
,,- Mieszczuch jesteś.Twój porządek murami ogrodzony, tam też Twoje mądrości może i co warte. ''
ODPOWIEDZ