Podpinka do hamaka (underquilt, otulina)

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
birken1
Posty: 827
Rejestracja: 11 sty 2010, 18:59
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Płeć:

Podpinka do hamaka (underquilt, otulina)

Post autor: birken1 »

Nie znalazłem takiego tematu. Inne tematy hamakowe istnieją i zawadzają o różne okoliczne zagadnienia ale jednak tytułu się trzeba trzymać i offtopa nie robić.

O ile hamakami na rynku obrodziło tak z podpinkami jest bieda. Puchowych na rynku kilka, syntetyczne seryjnie produkowane dostać u nas niesposób, asortyment mizerny nawet w Chinach.
Zamierzam sobie zrobić sam ale to nie takie proste gdy się nie ma zaplecza bo i do maszyny szyjącej straciłem dostęp. Śpiwór zamierzałem kupić i przerobić ale to co teraz można dostać pośród tzw. kołder to jest jakiś nieśmieszny żart. Coś tam niby znalazłem także pośród półproduktów ale wybredny jestem :-P
Wiem że sporo osób hamaka używa i podejrzewam że nie marznie. A więc co posiadacie czego używacie?
Awatar użytkownika
mwitek
Posty: 1111
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:09
Lokalizacja: Łódź
Gadu Gadu: 4861234
Tytuł użytkownika: HopsasaDoLasa
Płeć:
Kontakt:

Post autor: mwitek »

Zrobiłem eksperymentalnie ze śpiwora-kołdry. Takiego w kwiatki z lumpeksu. Raz z tym spałem i nie zmarzłem.

Zrobiłęm też inny wariant, ze starej mumii, wyciąłem otwór w kapturze i w nogach, podszyłem i wstawiłęm ściągacz. Teraz można wsadzić hamak do środka i zapiąć się jak w kokonie. Nie wygodne to ale nie zmarzłem.

Ludzie robią też z podpinek do ponczo. Zwłaszca z amerykańskiej. Nie wiem, nie próbowałem.

Albo więc będziesz kombinował albo kupisz np lesowika. Gdzie co do jakości oczywiście zastrzeżeń mieć nie można ale cena już trochę niszczy. Przynajmniej dla mnie gdzie używałbym takiej podpinki możę raz w roku.
Obrazek
Awatar użytkownika
birken1
Posty: 827
Rejestracja: 11 sty 2010, 18:59
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Płeć:

Post autor: birken1 »

Zrobiłem eksperymentalnie ze śpiwora-kołdry. Takiego w kwiatki z lumpeksu. Raz z tym spałem i nie zmarzłem.

Zrobiłęm też inny wariant, ze starej mumii, wyciąłem otwór w kapturze i w nogach, podszyłem i wstawiłęm ściągacz. Teraz można wsadzić hamak do środka i zapiąć się jak w kokonie. Nie wygodne to ale nie zmarzłem.

Ludzie robią też z podpinek do ponczo. Zwłaszca z amerykańskiej. Nie wiem, nie próbowałem.
To że tak się da to ja wiem. Pytam czego wy faktycznie używacie ;-)
A śpiwór mumia i zrobiona z niego taka podpinka 360 st fajna sprawa ale pod warunkiem że nie mamy moskitiery zintegrowanej z hamakiem :-P
Albo więc będziesz kombinował albo kupisz np lesowika. Gdzie co do jakości oczywiście zastrzeżeń mieć nie można ale cena już trochę niszczy.
O kurde a więc jednak ktoś robi w PL syntetyki?!? :shock: Jakość mnie raz nie zachwyciła (szwy) i to był cały 1 raz gdy dokładnie oglądałem ich produkt. Pamiętam też jak rozkręcał działalność i na innym forum uczestniczył w dyskusji w temacie podpinki hamakowej i skomplikowanego zakupu i produkcji a ja wypaliłem o DIY z kołdry właśnie. Reakcja bezcenna :lol: Wystarczające powody by nie kupić.
mwitek pisze:dla mnie gdzie używałbym takiej podpinki możę raz w roku.
Raz w roku? Tzn. co nie spisz w hamaku poza sezonem letnim, masz inny sposób czy może jednak nie marzniesz? Ja w śpiworze leżeć w hamaku nie dam rady. A nawet jak mi się uda niemal nadludzkim wysiłkiem to i tak jak powszechnie zresztą wiadomo niewiele izolacji daje.
Ostatnio zmieniony 12 paź 2021, 17:11 przez birken1, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
mwitek
Posty: 1111
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:09
Lokalizacja: Łódź
Gadu Gadu: 4861234
Tytuł użytkownika: HopsasaDoLasa
Płeć:
Kontakt:

Post autor: mwitek »

Raczej preferuje bivy + samopompe.

Rzadko kiedy wybieram hamak, ale lubię eksperymenty to i dlatego porobiłem tych pseudo podpinek.

Niestety ale marznę :D Bez karimaty albo czegoś pod hamakiem jest lipa. Wkurza mnie to i dlatego raczej rzadko śpię w hamaku.

[ Dodano: 2021-10-12, 17:11 ]
Wiem oczywiście, ze do bivy też musze mieć karimate czy samopompe.

Może jak bym zrobił porządniejszą podpinkę, to sięprzekonam.
Obrazek
neuron81
Posty: 7
Rejestracja: 12 sie 2022, 16:21
Lokalizacja: Będzin
Tytuł użytkownika: Pasjonat Bushcraftu
Płeć:
Kontakt:

Post autor: neuron81 »

Spanie w hamaku bez podpinki w temperaturach poniżej 15 stopni będzie mocno odczuwalne po plecach. Jak się już ma hamak, to żadna mata, samopompa, tylko dobra podpinka. tgz OTUL LESOVIK i temat załatwiony. Najlepszy komfort spania.
Ostatnio zmieniony 16 sie 2022, 21:45 przez neuron81, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
mwitek
Posty: 1111
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:09
Lokalizacja: Łódź
Gadu Gadu: 4861234
Tytuł użytkownika: HopsasaDoLasa
Płeć:
Kontakt:

Post autor: mwitek »

Eeeeetam, jak masz za dużo piniendzy to może tak :D

Można też sobie samemu zrobić
Obrazek
Awatar użytkownika
Yoggi
Posty: 161
Rejestracja: 18 kwie 2008, 21:30
Lokalizacja: z Poznania
Płeć:

Post autor: Yoggi »

Podbijam temat. Czy ktoś miał styczność z podpinką BATILO VARMO od leśnego ludzika? Nie znalazłem nigdzie informacji jakie konkretnie wypełnienie jest w tym modelu.
Awatar użytkownika
birken1
Posty: 827
Rejestracja: 11 sty 2010, 18:59
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Płeć:

Post autor: birken1 »

Powitać starego użytkownika.
Ja nie miałem i znam kogoś kto też nie miał :P Ale jakbyś zanabył to opisz proszę bo też spoglądam na nią. Ale takie pytania to najlepiej do twórcy pewnie kierować.
Awatar użytkownika
mwitek
Posty: 1111
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:09
Lokalizacja: Łódź
Gadu Gadu: 4861234
Tytuł użytkownika: HopsasaDoLasa
Płeć:
Kontakt:

Post autor: mwitek »

No właśnie, nie ma opisu więc pewnie jakiś noname.

Wgl leśny ludzik mnie nie przekonuje.
Obrazek
ODPOWIEDZ