Bank line

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
Kopek
Posty: 1021
Rejestracja: 10 mar 2009, 11:00
Lokalizacja: Z największej dziury
Tytuł użytkownika: TRAMPek łikendowy
Płeć:

Bank line

Post autor: Kopek »

Wyczytałem w necie w kilku miejscach o wyższości bank line nad paracordem. Czy mieliście taką linkę w rękach? Wiecie coś o niej lub może wiecie co wpisać w gugle by ją namierzyć w Polsce? Szukałem sam z tłumaczem. Ale nic. Do tego okazuje się, że linki zwijane, skręcane i plecione to nie to samo. Może ktoś zapoznał się już z tym tematem.
Tu linki anglojęzyczne:
Link1.
Link2.
Link3.
"Czasem- i mówię to zupełnie szczerze - żal mi, że nie wychowano mnie jak włóczęgi. Nie związanego z żadnym miejscem, obowiązkami i ludźmi.

www.kopsegrob.blogspot.com
Awatar użytkownika
birken1
Posty: 827
Rejestracja: 11 sty 2010, 18:59
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Płeć:

Post autor: birken1 »

Nad paracordem to większość linek z budowlanego sklepu góruje a co dopiero tzw. żeglarskie. Paracord ma często przewagę w dwóch aspektach pierwszym jest wygląd (ale to rzecz gustu) a drugim komfort w kontakcie ze skórą co ma znaczenie w jakiś bransoletach czy pętlach na szyi.
Konstrukcyjnie to jest tandeta.
Awatar użytkownika
Dąb
Posty: 1048
Rejestracja: 08 lut 2008, 19:47
Lokalizacja: Gorzów
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Dąb »

Sznurek jak sznurek, nie ma co się podniecać czy to paracordem czy bank line. Dla mnie ten cały bank line to coś jak sznurek murarski albo bardzo gruba dratwa, nie widzę sznacznej różnicy.
https://www.instagram.com/whittling_bushcraft/

Cała tajemnica wiedzy puszczańskiej, tkwi tylko i wyłącznie w chęci jej zdobycia. Nie są potrzebne do tego niezmierzone odmęty pierwotnej puszczy. Nie jest potrzebny super sprzęt czy ubranie rodem z kosmicznych technologi. Wystarczy chcieć, oglądać, czytać i próbować. Nie zrażać się niepowodzeniami. Proste - ale to cała tajemnica. Szkoda, że większość adeptów leśnej ścieżki nie potrafi tego zrozumieć...

"Płyń pod prąd - z prądem płyną tylko śmieci "
Awatar użytkownika
mwitek
Posty: 1111
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:09
Lokalizacja: Łódź
Gadu Gadu: 4861234
Tytuł użytkownika: HopsasaDoLasa
Płeć:
Kontakt:

Post autor: mwitek »

No paracord jest najładniejszy :D to fakt. A poza tym fajnie się plecie.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt pierwszej linii”