www.reconnet.pl Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Statystyki  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Szlak Jury Wieluńskiej - 112km w 53h
Autor Wiadomość
soohy 

Wysłany: 2022-03-17, 16:01   Szlak Jury Wieluńskiej - 112km w 53h

W Częstochowie jestem chwilę po 12.00 i o 12.30 zaczynam szlak od czerwonej kropki. Niestety popełniłem fatalny błąd, zapominając przepakować skarpety, wziąłem za ciepłe - w konsekwencji pęcherze i odparzenia stóp. Tymczasem chyba mnie jakaś gorączka łapie, mam nadzieję że szybko przejdzie, bo pogoda taka świetna że nie ma czasu na chorowanie. :roll:

Szlak rozplanowałem na dwie noce w namiocie i trzy 'dni' marszu, czyli 44km, 36km i 32km Tak, żeby na spokojnie zdążyć na pociąg w Wieluniu kilka minut po 18.

Dzień kończę dopiero o 21, rozbijając się w prywatnym młodniku sosnowym, około 30metrów od nieuczęszczanej ulicy. Prywatny młodnik, bo widać jak gałązki poprzycinane, ściółka prawie oczyszczona, świetne i suche miejsce.

Tego dnia myślałem przejść jeszcze 4-8km, ale tak jak jestem przeciwnikiem spania w wiatach podczas gdy jest pogoda, tak tym razem obecność kosza, rzeki, ławek mnie zachęciła do pozostania w tym miejscu.

Czekam chwilę na pociąg w Wieluniu i o 22.20 melduję się w domu. Jeśli ktoś ze znajomych byłby chętny na tego typu szlak to zapraszam :568:

Pozdro

birken1 

Wysłany: 2022-03-17, 18:03   

soohy napisał/a:
jak jestem przeciwnikiem spania w wiatach

Ja i tak pewnie spałbym na stole. Podłogi takich miejscach napawaj mnie obrzydzeniem.
Ciekawy (rzadki) sobie szlak wybrałeś.

soohy 

Wysłany: 2022-03-17, 18:15   

birken1 napisał/a:
soohy napisał/a:
jak jestem przeciwnikiem spania w wiatach

Ja i tak pewnie spałbym na stole. Podłogi takich miejscach napawaj mnie obrzydzeniem.
Ciekawy (rzadki) sobie szlak wybrałeś.

Te wiaty to stosunkowo nowe konstrukcje, ależ od tego też jest podłoga namiotu żeby się odizolować. Na wysokości stołu wiało od rzeki. Są o wiele rzadsze szlaki o których "nikt" nie słyszał np. Szlak Krainy Lasów i Jezior o długości 115 km

Dąb 

Wysłany: 2022-03-19, 07:58   

Zazdroszczę wypadu i gratuluję kondycji . Wiaty to fajne miejsce na nocleg jesli w koło nie ma papierzaków ;)

Cała tajemnica wiedzy puszczańskiej, tkwi tylko i wyłącznie w chęci jej zdobycia. Nie są potrzebne do tego niezmierzone odmęty pierwotnej puszczy. Nie jest potrzebny super sprzęt czy ubranie rodem z kosmicznych technologi. Wystarczy chcieć, oglądać, czytać i próbować. Nie zrażać się niepowodzeniami. Proste - ale to cała tajemnica. Szkoda, że większość adeptów leśnej ścieżki nie potrafi tego zrozumieć...

"Płyń pod prąd - z prądem płyną tylko śmieci "

mwitek 
HopsasaDoLasa

Wysłany: 2022-03-31, 15:23   

elegancko!

Kopek 
TRAMPek łikendowy

Wysłany: 2022-04-01, 16:30   

Kłania się miejscówka ze zlotu przy Wielkim Łuku Warty. Ta wiatka to może i miejsce z drugiego noclegu.
Byłeś blisko mnie. Ładne tereny. Ale ja bym za Tobą nie nadążył 😎.
Super tempo.

www.kopsegrob.blogspot.com

Odpowiedz do tematu